Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire kell barátkozni a próbanapon? fórum

Mennyire kell barátkozni a próbanapon? (beszélgetős fórum)

1 2
43. Channa* (válaszként erre: 34. - Kicsimanóci)
2018. jan. 5. 18:35

Na igen, ismét egy olyan eset, amikor nem bírsz magaddal. Ha te élvezed, hogy próbálsz beszólogatni nekem, hát egészségedre:DDD

Remélem kielégülsz ettől:DDDD

Rosszul emlékszel, de nyugodtan megnézheted, ahhoz a fórumhoz kék írisz nem szólt hozzá, de én igen.

A többieket is zaklatod? Mármint azokat, akik nem veled értettek egyet valamiben? Ha nem, akkor ezredszer megkérlek, hogy szállj le rólam és foglalkozz mással.

Tudom, hogy vannak emberek, akik az ilyenben élik ki a frusztrációjukat, de én már nagyon unlak:S

Szánalmas vagy!

2018. jan. 5. 18:09
Hát jól kiforgattátok a szavaim :D
2018. jan. 5. 10:01

Most jutott eszembe, ha egy kollektíva már az ötödik, hatodik, ki tudja hanyadik próbanapost viseli, tűri, mert a főnök még mindig nem tudott dönteni, és már a hócipőjük is tele van, hogy állandóan egy vadidegen valaki kotlik ott közöttük... akkor bizony nem is csoda, ha egy idő után totál bezárkóznak, nem beszélnek, inkább majd a büfében, rötyiben, hasonló helyeken váltanak egymás között szót...

Szóval egy próbanapos, egy munkaszerződéssel rendelkező pár napos dolgozó várja ki, míg a kollektíva nyit felé!

40. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 5. 09:48

Nem olvastad el figyelmesen a nyitó hsz-t, pedig az a lényeg.

Nem az, hogy mi legyen hetek múlva, hónapok múlva, hogy formálódik jól egy munkahelyi közösség.

Fórumindító olyan érdeklődést várt volna, hogy hol laksz, kivel, stb. És nyilván ő is így nyitott a közösség felé. Elhiszem, hogy bezárkóztak.

Namost te bunkózhatsz, parasztozhatsz kedvedre, megszoktuk már tőled.

Attól még senki nem kedveli a vadidegenek túlzott bizalmaskodását, szóval az lehetne a tanulság, hogy ezt gondolja át, és máris jobban fogja érezni magát egy próbanapon.

39. 12d083b51b (válaszként erre: 38. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 5. 09:28

Egyetértek!

Csakhogy a fórum indító írta az elején, hogy ő maga mint új munkatárs kezdett beszélgetni a régebbi dolgozókkal, kérdezgette őket a családi életükről, stb. stb.... szóval itt az elején leszögeztük, hogy ez nem valószínű hogy részéről szerencsés megmozdulás volt.


Abban igazad van, hogy a régebbi dolgozóknak kellene nyitni az új felé, legalább annyit, hogy hol tud kávét-teát inni, hol akar/lehet ebédelni, hol a toilet, stb. stb. Mert ha már ezeket elmondják neki, akkor már indul egy oda-vissza kapcsolat, és nem ülnek ott kukán.

38. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - 124637ff9b)
2018. jan. 5. 09:22

De nem ez a lényege a topiknak. Hanem az hogy ott ül az a két bunkó és annyi nem szólnak az új munkatárshoz hogy b...meg.

Itt most lényegtelen, hogy azt kérdezi milyen színű a bugyija vagy azt hogy dolgozott-e már hasonló munkakörben.

Nem a kérdés tartalma a lényeg, hanem az, hogy illik hozzászólni egy olyan embertársunkhoz, aki félórája lépett be hozzánk az irodába (raktárba, áruházba..stb) és tök el van veszve, mert nem ismer senkit.

És ez az alapvető probléma, hogy itt 12 hozzászólóból 1-nek tűnik fel, hogy ez orbitális bunkóság.

37. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Sanyinak)
2018. jan. 5. 08:52
Miből gondolod, hogy ingyen dolgozott 2 napig?? A hozzászólásban erről nem beszélt, csak a próbanap hasznáról, létjogosultságáról.
36. sanyinak (válaszként erre: 35. - Mosolyka1111)
2018. jan. 5. 08:12
Ha Te szeretsz ingyen dolgozni...
2018. jan. 5. 07:13

Én csak a próbanapra reagálnék. Szabályellenes, de jó dolog lenne. Hívtak egy könyvelőirodába vezetőnek, meg is egyeztünk, mi a feladatom, fizetés mennyi, okénak tűnt.

Én kértem, hogy (tudom, hogy nem szabályos), de 2 nap "próbanapra".

Valahol egy megérzés volt ez.

A lényeg, hogy nem volt jó, zavart a nyüzsgés, az egy légtérben sok ember, a program (DOS alapú), két nap után mondtam, hogy köszönöm, nem kérem.

A dolgozók szimpik voltak, de a munkakörülmények nem feleltek meg.

Persze erre van a próbaidő, de akkor már beléptetni, kiléptetni, papírozni kell.Jó volt így.

34. kicsimanóci (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. jan. 5. 07:00

Volt fórum, ahol valaki családon belüli dolgokat fejtegetett. Unokahúgnak próbált segíteni (véleményeket kérve a fórumból) azt simán felcímkézted pletykafészeknek, akkor amit munkahelyen teszel, az mi?

Amúgy nem a kék írisz vagy? A korod, banki informatikus, csókosként jutott be, fiad kora is, pm bezegség is, önelégültség is, hogy mindenki imád...

Ő eltűnt a fórumról, pár hét múlva feltűntél.

33. Smirnoff (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. jan. 5. 07:00

Én nem szoktam kombinálni meg csámcsogni. Nyitásnak szerintem senki nem tesz fel olyat, hogy kivel él a másik, inkább, hogy merre felé lakik, helyi-e, ilyesmit. Pár hét múlva mikor már a hétköznapokról is szívesen vált pár szót az ember a kollégájával mondjuk a hétvégéről, ha volt valami esemény, eleve nem lehetne ilyen, ha a bizalom szikrája sem mutatkozik, meg a másik, hogy az egész történet értelmetlen vagy agyonmagyarázós lenne, ha nem tudja az ember az alapkörnyezetet.

De nyilván nem kötelező személyes dolgokról beszélgetni senkinek.

32. kicsimanóci (válaszként erre: 31. - 124637ff9b)
2018. jan. 5. 06:53
Szerintem sem.
31. 124637ff9b (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. jan. 5. 06:50

"ha a társaság intelligens..." .. akkor nem kérdezget ilyeneket első nap vagy próbanapon.

Szerintem.

30. Channa* (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. jan. 5. 06:26

Pedig az is érdekes lehet egy beszélgetésnél.

Egy példa: volt egy 60 éves kolléganőnk, ha nem tudtam volna, hogy sosem volt férje és gyereke, akkor érdekesnek tartottam volna a kijelentését egy bizonyos témában, de így tudtam, hogy ő ebbe nem tud beleérezni, mert nem tudja, hogy milyen az.

Ha a társaság intelligens, akkor nem azért kérdez bármit is egy kollégától, hogy azon utána csámcsogjon.

29. 124637ff9b (válaszként erre: 25. - Channa*)
2018. jan. 4. 23:02
Hát így képzelem én is.
28. 124637ff9b (válaszként erre: 24. - Smirnoff)
2018. jan. 4. 23:01

Ahogy érzed 😂

De engem konkrétan nem érdekel, hogy az új dolgozó kivel él.

Mert nem is kívánok egy hét múlva már azon csamcsogni, hogy biztos azért egyedül, mert... Vagy biztos azért azzal a pasival, mert...

Aki nem tudja elképzelni a normál társalgást a magánéletben való kutakodás nélkül, annak ez így biztos fura.

27. Smirnoff (válaszként erre: 23. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 4. 21:56
Azert parasztsagnak nem mondanam. Az ujjoncnak is ugyanannyi joga es lehezosege van kezdemenyezni.
26. Channa* (válaszként erre: 23. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 4. 21:53

Én is hasonlókat gondolok. Nincs annál rosszabb, amikor az ember újként ezt éli át.


Az én esetem annyiból volt még érdekes, hogy én ismeretség által kerültem a céghez és a közvetlen vezetőm a kollégáknak "megtiltotta", hogy beszélgessenek velem, ugyan is én a cégvezető volt kollégája vagyok és azt hitték, hogy tégla vagyok:DDD

25. Channa* (válaszként erre: 22. - 124637ff9b)
2018. jan. 4. 21:50

Én persze nem ilyenekkel "szórakoztatom", hanem megkérdezem, hogy kávézik e, megmutatom, hol a mosdó és a konyha, ha nem kávézik teázik e, ha bármire igen a válasz, akkor megmutatom hol találja a céges hozzávalókat, azért érdeklődök azután, hogy mivel foglalkozott eddig, új e neki a mi munkánk, stb. A hol lakik annyiban érdekes lehet, hogy esetleg valakivel tud hazafelé együtt menni, ha van hozzá kedve, talán a család is érdekes olyan szempontból, hogy ha van gyereke, akkor már van egy közös téma, stb.

Ha beszélgetünk régiek valamiről, akkor esetleg megkérdezem, hogy ő mit szól hozzá, stb.

Így szerintem nem érzi annyira idegennek magát és könnyebben beilleszkedik. eddig nem panaszkodott senki, hogy tolakodó lennék.

Természetesen ez nem az első 5 perc alatt zajlik le, hanem mondjuk egy része az első napon, aztán majd a többin is ez meg az.

24. Smirnoff (válaszként erre: 22. - 124637ff9b)
2018. jan. 4. 21:48
Az altalanos iskolas mi a kedvenc szineddel illok kezdeni vagy egy atomfizikai kerdessel?
2018. jan. 4. 21:40

Megdöbbentenek ezek a válaszok. :O

Sosem tudnék ülni mint a sült hal, mikor mellettem valaki épp betanul a munkahelyen. Egyszerűen annyira fura hogy a legtöbben úgy álltok hozzá hogy nem nyittok.

Mégis kinek kellene beszélgetést kezdeményezni? A vadidegennek?

Rettentő nagy parasztságnak tartom, ha egy munkahelyen valki képes nézni, ahogy az új munkatárs csak ül egyedül.

22. 124637ff9b (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. jan. 4. 20:57

Hol laksz? Kivel?

Hát nem tudom, ez mennyire segíti az új kolléga beilleszkedését.

2018. jan. 4. 19:12
Semennyire, az nem arra van.
2018. jan. 4. 18:52
Irodában próbanap? Ez gyanús....
19. Channa* (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. jan. 4. 18:48

Hát nem tudom.....

Én ugyan nem faggatózok, de szeretek az új kollégákkal beszélgetni, hogy ne érezzék magukat idegennek. Azt hiszem bennem még nem csalódtak:DDDD

2018. jan. 4. 18:44
Én nem próbanapon voltam, de egy hónapig nem szóltam senkihez:D Ha nem nyitnak felém és nem hívnak kávézni, meg nem ül oda mellém senki, akkor én se fogok erőlködni.
2018. jan. 4. 18:19
Én egyszer voltam próbanapon egy kis irodában. Mikor a többiek kávé- meg kajaszünetet tartottak együtt, egyből hívtak, hogy menjek én is. Nem tudom, a munkámmal mire mentek, és hogy miért nem engem választottak, de az biztos, hogy nem alkalmi munkást kerestek, mert egy terhes kolléganő helyére kellett embert találniuk. Csak nem játszotta el valaki kispárnával a hasán, hogy terhes :D
16. sanyinak (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2018. jan. 4. 15:20

Jaj, tényleg írtad!


Ott - gondolom - teljesen más a munkakultúra.

2018. jan. 4. 15:12
Irtam, hogy nem Magyarorszagon volt. Norvegia, itt 6 honap a rendes probaido mindenhol. Egyebkent igen, nagyon komoly erdekkepviselet es szakszervezet van, aminek tagja is vagyok, ugyhogy semmi torvenytelen nem tortent :) Az is termeszetes volt, hogy fizetest is kaptam a 2 nap probamunkara.
14. sanyinak (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2018. jan. 4. 15:07

Kis közösség 6 hónap próbaidővel? Az meg, hogy történt? 6 hónapos próbaidőt csak kollektív szerződéssel lehet megállapítani, egyébként maximálisan 3 hónap lehet.

A kis közösségnél volt munkáltatói érdek-képviseleti szervezet, vagy szakszervezet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook