Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meforallal kapcsolatos vélemények fórum

Meforallal kapcsolatos vélemények (beszélgetős fórum)


14. Lady92 (válaszként erre: 13. - Indacs)
2018. jan. 10. 23:51
Köszönöm a válaszod
13. Indacs (válaszként erre: 12. - Lady92)
2018. jan. 8. 17:21
Nekem a cukrom jó volt, mégsem kómáltam be. Gondolom, ez egyéni. Ha jól van beállítva a gyógyszeradag, gond nem lehet.
12. Lady92 (válaszként erre: 10. - Indacs)
2018. jan. 5. 20:11

Igen azt tartom amennyire tudom!

Nekem azt mondták a meforaltol bekómálhatok ha a cukrom jó ezért nem merem!Most legutóbb nem nézték a T3-4 et de eddig szokták

11. Lady92 (válaszként erre: 9. - Ba7da9cfc0)
2018. jan. 5. 20:10
Nem most nem szedek tá semmit ! Sajnos ahol lakok nem nagyon vannak jó orvosnak nagyon soknál voltam !nőgyógyásznál endokrinológusnál egyaránt ! Igen légyszi írd meg honnan rendeled
10. Indacs
2018. jan. 5. 14:26

Diéta és mozgás mindenképp. Olyan mozgást válassz, ami megemeli a pulzusod. Min. heti három alkalommal.

Én szedném a Meforallt. Nekem is volt egy vetélésem, majd 1,5 évig nem sikerült teherbe esni. A hármas kezelés hatására (diéta+ mozgás + gyógyszer) az 5. hónapban sikerült.

Egy jó tanács: nem elég a TSH, fontos a T3 és T4 érték is.

Nálam az is kiderült, hogy a T4 nagyon alacsony, ezért kell a gyógyszer.

9. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Lady92)
2018. jan. 5. 11:37

Szedsz rá valamit?


Esetleg jó ha szedsz d-vitmaint(2000NE), cinket, szelént (200 mcg). Fűrészpálma a hormonrendszerre nagyon jó, 3 hónapos kúrát kell csinálni. Ha gondolod privátban megírom honnan rendelek, ahol jó áron vannak az ilyenek.

8. Lady92 (válaszként erre: 7. - Ba7da9cfc0)
2018. jan. 5. 08:49

Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat!

Megfogadom !

A tsh értékem most 2 körül van eddig alacsony volt túlműködött

7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - Lady92)
2018. jan. 5. 07:30

TSH 1-2 között az igazi. Mondjuk nekem sose volt 0,6-nál magasabb :)

Nekem 0,2-0,5 között mozog.


Nálad igazából sztem a magas LH szint a gond.

De a diéta, myo segíthet helyretenni a hormonrendszered.

Egyél kevés szénhidrátot, ha eszel is, akkor inkább zab, köles, hajdina (tehát glutén mentes) legyen.

Kerüld a tejtermékeket, az inzulinra se jó, gyulladást kelt a szervezetben és a női homonrendszerre is hatással van.

Vigyázz pl a ch csökkentett kenyerekre, mert az nagyrészt szója és az is jól ebcseszheti a hormonháztartásod.

6. Lady92 (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2018. jan. 4. 13:33
A tsh értékem az jó lett ! Volt már túlműködésem de az most jelenleg helyre rázódott ! Köszönöm a válaszod !
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - Lady92)
2018. jan. 4. 13:28

Diéta és a myo-t mindenképpen ajánlom. Ha gyógyszert nem szeretnél ne szedj. Nem olyn vészes az érték. Igazából a doki csak segíteni akart, mert meforálla gyorsabb eremény érhető el.

TSH-t nem néztek? Arra lennék még kíváncsi az milyen értéken van.

4. Lady92 (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2018. jan. 4. 13:20

Köszönöm a gyors választ!

Szedném a Meforalt ha tényleg szükséges csak megkevert az , hogy egy másik orvos szerint nem kell szednem !

Az lh hormon vérvétel sajnos nem volt naphoz kötve ! Mert csak vérezgetésem van gyógyszerek nélkül

2018. jan. 4. 13:20

Köszönöm a gyors választ!

Szedném a Meforalt ha tényleg szükséges csak megkevert az , hogy egy másik orvos szerint nem kell szednem !

Az lh hormon vérvétel sajnos nem volt naphoz kötve ! Mert csak vérezgetésem van gyógyszerek nélkül

2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Lady92)
2018. jan. 4. 12:50

Kicsit magas az éhgyomri inzulinod, ez enyhe IR, de itt a legnagyobb baj az LH hormon, ha az a ciklusod 3-5 napja közötti vérvételből származik. Ilye nmagas LH szinttel nem fogsz teherbe esni.


Ha meforált nem szeretnél szedni, akkor diétázz(IR diéta, ezt mindenképpen érdemes elkezdeni) és a Myo-inozitolt ihatod. Az ugyan az mint az inofolic, csak olcsóbb. Ezt is IR-nek ajánlják.

2018. jan. 4. 12:09

Sziasztok !

Szeretnék tanácsot kérni tőletek!

Egy éve volt egy vetélésem , azóta sajnos teljesen felborult a hormonháztartásom.

Voltam rengeteg magánorvosnál,általában annyiban merül ki a vizsgálat , hogy kapok egy gyógyszert amitől megjön (duphaston,norcolut) utánna megvan 6-7 napig aztán eltellik pár nap elkezdek pecsételni görcsölni !


Most legutóbb felmerült ,hogy szedjek Meforalt, de egy másik orvos nem nőgyógyász azt mondja ,hogy az én értékeimre nem kellene meforalt szednem !


Leírom a vérvételi eredményeimet !

Aki járt hasonló cipőben kérlek írja le tanácsát!



Cukor 0: 4,7

Cukor 60: 7,1

Cukor 120: 4,4


Insulin : 17,6

Insulin 120 : 39,6


Fsh:4,8

Lh:23

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook