Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házközponti fűtést önkényesen lejjebb vitték, hideg van, mit tehetünk? fórum

Házközponti fűtést önkényesen lejjebb vitték, hideg van, mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. kutymuty (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2018. jan. 5. 21:31
Igen, ez lesz.
33. kutymuty (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 5. 21:30
De igen, ettől. Azóta az orvos is megerősítette, mivel a jéghideg fal mellett a hőérzet ennél jóval kevesebb, a gyerekem meg különösen érzékeny, mindenkinek van gyenge pontja, amire érzékeny, neki ez, biztosan neked is van.
2018. jan. 5. 21:29
17 évig ment rendesen a fűtés, most szerintem spórolni akarnak, ez derült ma ki. De az is kiderült, hogy bizony van még lakó rajtam kívül, aki szintén fázik. 19 fok panelben úgy, hogy jéghideg az összes fal a lakás 70 %-ában, nekem senki ne mondja, hogy egy normális hőfok. A hőérzet ennél kevesebb, mert a falak ontják a hideget és az összes ágy fal mellett van. És igen, 19 fokban simán lehet arcüreg-gyulladást kapni, főleg mert alvásnál jéghideg fal mellett puszinál hideg volt az orra, és ez szerintem mindent elárul. Meg van a cúg, ami ha fúj a szél, elég sunyin tovább rontja a hőérzetet, nem lehet azonnal milliós felújítást csinálni, nyílászárócsere, radiátorcsere. Eddig 17 évig megoldották, most is meg fogják, ahogy itt valaki írta, aláírást fogunk gyűjteni :) 17 évig ez nem volt gond, mert tudatában volt a képviselet is, hogy a nagyon magas átalányért illik szolgáltatni is... csak most rajtunk akar vszínűleg spórolni...pedig pluszos a ház.
2018. jan. 5. 16:31
Aláírást gyűjtve megszavazni amit akartok, a melegebbet.
30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Syria)
2018. jan. 5. 11:09

"A paragrafus tartalma szabályozás kiindulópontjának jó, másra nem. "

Igen, ha el akarnak térni tőle, közösen kell dönteni.

Nálunk a régi gondnok - nélkülünk - tudott intézkedni. Mondjuk itt nagyon meleg volt tényleg, de ezt elméletben akkor sem tehette volna meg.

Ennyit a törvényekről, szabályokról.

29. syria (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2018. jan. 5. 10:10

A paragrafus tartalma szabályozás kiindulópontjának jó, másra nem.


A hőmérséklet egy objektív szám, a hőérzet ettől kicsit független, szubjektív, ráadásul állandóan változhat.

Pl. észrevettem, ha fáradt, kimerült vagyok, akkor 23 fokban is fázom, egyébként elég a 20 fok. Felöltözve nem leszek beteg 19 fokban sem. Rendszeresen zuhanyozunk 16 fokos fürdőszobában, mert azokért a rövid tartózkodási időkért nem érdemes állandóan fűteni, s nem betegszünk meg emiatt. De 16 fokos WC-ből menekülök, nagyon gyorsan végzek. (Egyébként is. :D) Stb.

28. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 4. 22:04

A gond a közös képviselettel van. Meg azzal, hogy aláírásokat kellene gyűjteni, mert biztosan többen elégedetlenek a fűtéssel, hiszen egy ekkora házban kell lennie több ilyen adottságú lakásnak.

Csak nem olyan könnyű összeszedni az aláírásokat. Legtöbben tojnak az egészre... Nincs összefogás még a saját érdekükben sem.

Én is panelban élek, meg az egyik gyerekem is.

Tudom én is, hogy hideg a 19 fok, de azt is tudom, hogy ezt pont letojják! Akkor is, ha nem tehetnék meg elméletben, de a gyakorlat az teljesen más!

Az embernek magának kell olykor megoldania a dolgokat, ami igen, pénzbe kerül. Az egészség többet ér!

Amikor hűl a levegő, jobban fűtenek.

2018. jan. 4. 21:41

Csak ugy önkényesen nem vihettek le.az eleg durva lenne.

Vagy technikai problema van, vagy volt errol gyűlés, megegyezés.

Radiatorotok legtelenitve van, rendben vannak?


Ha nem volt szavazás rola, akkor lehet mocorogni. De én egyet tanultam meg társasházi életem során. Ha a kozos kepviseletnek kell valami akkor beszedik ra a penzt. De ha te akarsz valamit akkor tojnak rad meg tarjak karukat.


En ugy oldottam meg a problemam hogy eladtam a lakásom mert pont senkit nem érdekelt.se rendőrt se önkormányzatot se kozos kepviseletet hogy a felettünk lakó megbuheralta a lakas padlóját es kihagyta a szigetelést belole es persze a lakó nonstop bulizott.


Javaslom idegeskedés es zátonyra futott tárgyalások utan mielőbb add el a lakásod es költözz szigeteltbe.

Mi egy evig birtuk idegekkel a bürokratikus utvesztot ami nem vezetett sehova.


19 fok nem normalis bárki barmit mond.plane ha gyerek van a háznál!

Kérd a fizetendő reszed csokkenteset/ plusz Fogadd meg a buhera tippeket. Azert a fólia segit valamennyit.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2018. jan. 4. 21:39
Ezzel a magyarázattal az a gond, hogy ettől a fűtési időszaktól van náluk "hideg", ha jól vettem ki. Az idén pedig, még nem is voltak igazán hideg napok.
25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Aileron44)
2018. jan. 4. 20:38
Az a gond, hogy nincs hőszigetelve a ház külső fala. A szélső lakás ugyanannyi hőmennyiséget kap, mint a többi, csak ide így több kellene.
2018. jan. 4. 20:15
Én pedig biztos valahol már asztalt borogatnék! Hogy mitől lett beteg a gyerek az mindegy. De hogy nem segíti a gyógyulását ez a hideg lakás az tuti. Valahol van ennek nyoma, hogy miért kellett levinni a hőmérsékletet. Amíg ő is ugyan annyit fizet, mint ahol 23 fok van, jogosan reklamál.
23. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2018. jan. 4. 19:38

Nem kell találgatni az okot, mert leírta.

Nagyon sok panelban levitték a hőmérsékletet. Nálunk is. A szélső lakások pedig hidegebbek. Nálunk megoldotta mindenki, mert ez a tuti.

Aláírást is lehet gyűjteni pl.

22. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2018. jan. 4. 19:30

Szerintem meg kevés a 19 fok, és kevés 2-3 fok emeléséhez a radiátor mögé tehető fólia és egyebek. A radiátorcsere (ha egyáltalán megoldaná) meg nagyon költséges.

Itt az van, hogy 17 év után most valami történt a fűtéssel, beállítással, akármivel, s ennek utána kell járni.


Ha eddig egyenletesen minden lakásban megfelelő hőmérséklet volt, most pedig náluk 20 alá csökkent, de a többiben továbbra is megfelelő, akkor valami technikai probléma van.


Az a kérdés, hogy 17 éven keresztül a többi lakásban mekkora volt a hőmérséklet? Mert ha ott 30 fok volt eddig télen, a kérdező lakásában meg kellemes 23 fok, akkor értem, miért vitték lejjebb a hőmérsékletet, csak sajnos ez a kérdező kárára történt.


Ha viszont eddig 17 éven keresztülk rendben volt az egész tömbben a fűtés és emberi hőmérséklet volt, akkor most műszaki oka lehet annak, hogy ebben alakásban meg hűvös lett.


Én is reklamálnék, mert 19 fok az egészségtelen , csak alváshoz jó

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Kutymuty)
2018. jan. 4. 18:57

Ugye, Te sem gondolod komolyan, hogy a gyerek, a 19 fokos lakástól kapott arcüreggyulladást?


Próbálkozz a fogyasztóvédelemhez fordulni, egyónlőtlen bánásmód miatt, hogy nektek hidegebb a lakásotok, ua. közösktg, mellett.


Előtte tértivevényes levelet írj a közös képviseletnek, hogy x összeggel csökkentsék a számlátokat, indokold miért.


Találsz a netenm ingyenes ogsegélyt, ahol felteheted a kérdésed.


Másik módja, hogy lecsatlakozol a fűtésrendszerről, és elektromos fűtésre váltotok. Fűtéshez így is hozzá kell járulnotok, mert a csövek is adnak le hőt. A villanyfűtés sem ördögtől való aranyáron fizetendő megoldás. Szétnézel a neten találsz több megoldást elektromos fűtésre is.

20. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Kutymuty)
2018. jan. 4. 18:55

Gyerekkoromban mi is ilyen lakásban laktunk, legfelső emelet, legszélső lakás. Az elrendezés miatt pont a gyerekszoba fala és a hálószoba fala esett oda, ahol védtelen volt, sőt, az ágyak is pont oda kerültek mert máshol nem fèrt el, tudod, szekrénysor meg ilyenek, elég gagyi volt:)


És emlékszem, hogy hungarocell volt a fal mellett meg falvédő, tulajdonképpen nem fáztunk, biztos hidegebb volt, mint más lakásokban de minden ablakot szigetelt apám és falvédőt is tett. Ma ennél sokkal korszerűbb és kevésbé csúnya megoldások is vannak. Mindenesetre az járhatatlan út, hogy feltekerjék a fűtést mindenkinek.

19. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Kutymuty)
2018. jan. 4. 18:34

Kaptál javaslatokat, amikre még csak nem is reagáltál. Csak arról írsz, mi az ami lehetetlen!

De nem az...

18. kutymuty (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2018. jan. 4. 18:14
Ezek sajna nem működnek...A többi szél már nem ugyanahhoz a képviselethez tartozik, mert a tömbnél külön tagolások vannak, szóval ez elég bonyolult így. Abban a háztömbben, ahol a kazán van, 5 fokkal van melegebb, de inkább legyen friss levegő ablaknyitással és kicsit melegebb, mint fagyoskodás és betegség.
17. kutymuty (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2018. jan. 4. 18:12
A gyerek nagyon érzékeny, igenis kell neki a 20 fok, szerintem ez nem luxus...főleg hogy egy vagyon az átalány.
16. kutymuty (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2018. jan. 4. 18:12
Több tagból áll a lakás, lehetetlen lehőszigetelni, mert csupa fal mindenhol, és ha fúj a szél, a lakás elosztása miatt tovább hűti. Mivel nincs meleg, nincs ami ellensúlyozná ezt.
15. kutymuty (válaszként erre: 11. - Syria)
2018. jan. 4. 18:10
A falak olyan hidegek, mint a fridzsider, és pont ott a fejünk, tehát a hőérzet még 19 fok sincs. Meg is lett az eredménye, a gyerek arcüreggyulladást kapott, mert símaszkban azért mégsem aludhat.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2018. jan. 4. 14:39

Központi fűtésből nem lehet kiszállni!

Lehet kérni a ház végeit külön szigetelni, ha az összes lakást érint, mert olcsóbb lesz tőle a fűtés.

Amúgy meg saját maguk is meg tudnák oldani ezt!

Már lentebb én is leírtam, hogyan. Megéri.

Mi is kicseréltük a radiátorokat. Kiszámoltuk, légköbméter szerint, hány tagú radiátort kell venni.(nem szélen lakunk)

2018. jan. 4. 08:46

19 fok nem hideg, mi is ennyit tartunk, éjjelre pedig még ennyit sem, szerintem 23 fok marha sok, meg is fájdulna a fejünk vagt folyton betegeskednénk mert túl sok lenne a különbség a kintihez képest.


De ha már így történt, inkább annak járnék utána, hogy kevesebbet fizess. Mert ha ti is ugyanannyit fizettek, amennyit mások, de náluk melegebb van, nem igazságos, viszont azt sem kèrheted, hogy a tøbbiek fulladjanak meg a melegtől, hogy nálatok 23 legyen. A ti lakásotok az egyetlen, amelyiknek nincsenek szomszédai? Mert gondolom, nemcsak egy sarka van egy háznak, hanem 4, vagyis elképzelhető, hogy több szomszéd is így van. Bár az sem lenne elég, hogy 4 lakó döntsön a többiről.


Esetleg külön gázórát felszerelni hozzátok? Lehet, hogy ugyanannyiba lenne de melegebb lenne, ha ragaszkodsz hozzá. A többiek meg fizetnek majd többet mert ti kiszálltok.

12. kondygirl (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2018. jan. 4. 08:25

Ezek szerint mi luxusban élünk, eddig fel sem tűnt.... köszönöm, hogy rávilágítottál. Viccet félretéve, szerintem a 19 fok rettenetesen kevés. Pl fürdeni vagy wc-n ücsörögni, de Te tudod.

FI!

Sztem is azt próbáld meg kideríteni, hogy mi változott idén. És mennyi lakást érint.

11. syria (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2018. jan. 4. 07:16

Sajnos ez így működik társasházban.

Arról nem is beszélve, hogy ahol 23 fok van, minek több?

A 19 fokkal csak egy baj van: valóban elviselhető, ha az ember rendesen felöltözik, viszont a falak ontják a hideget, ezért érzik sokan kevésnek. Marad a falvédő, hőszigetelő tapéta, hőtükör a radiátor mögé.


Az viszont megérne egy misét, hogy mi változott, hiszen 17 évig rendben volt a hőmérséklet.

2018. jan. 4. 07:01
Ha csak a ti lakásotokban gond, és a többiek nem fáznak, akkor tuti nem szsvazza meg a lakóközösség a magasabb hőmérsékletet.Hőszigetelős tippekkel értek egyet, plusz szükség esetén hősugárzó.Ami megdobja ugyan a villanyszámlát, de legalább pl. nem fagysz meg fűtés közben.A 19 fok egyébként nem olyan kevés, nálunk is akörül van, pedig. Ekünk egyedi fűtésű, nem panel lakásunk van.A 23 fok már luxus egy kicsit. Nem feltétlen rövidujjúban kel tartózkodni otthon télen:-)
9. andilaci (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2018. jan. 3. 21:29
Én is tutira megbütykölném.....Miért fizessek a fagyoskodásért...Ahhoz csak le kell menni az utcára....Ráadásul az ingyen van.........
2018. jan. 3. 20:49
mármint százalékban
2018. jan. 3. 20:49
50+1 lakásnak meg kell szavazni hogy feljebb vigyék a hőfokot.
6. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Kutymuty)
2018. jan. 3. 20:22
Falvédő, hőszigetelő tapéta. Hőtükör a radiátor mögé, nagyobb radiátor. Ezek is segíthetnek.
2018. jan. 3. 20:14

15. § (1) Az üzemben tartónak a fűtést úgy kell szolgáltatnia, hogy a fűtési idényben az emberi tartózkodás céljára szolgáló fűtött helyiségek belső hőmérséklete naponta 8-20 óra között átlagosan +20 °C, az előszobában, konyhában, WC-ben +16 °C, hallban, lakószobában +20 °C, mosdóhelyiségben, fürdőszobában +24 °C legyen."


[link]


Nem tudom mit tennék, talán betörnék a többi lakóval együtt a hőközpontba és feltekerném a csapot, vagy a fűtőt :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook