Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép vásárlás fórum

Mosogatógép vásárlás (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. simple (válaszként erre: 62. - Helene_)
2018. jan. 11. 21:22
Egy vízvezetékszerelőt keress. De ha nincs ott víz, ahova tenni akarod, akkor azt előbb oda kell vezetni, az nem lesz egyszerű, illetve bontani kell rendesen hozzá.
2018. jan. 11. 20:04

Van, aki Bp-en él, és tudna ajánlani egy szerelőt, aki beköti?


(már írtam, nem egyszerű, mert nincs hely, tehát variálni kéne az elhelyezéssel, na meg összehozni vízzel, blabla...)

61. zebracsikó (válaszként erre: 51. - Channa*)
2018. jan. 10. 15:44

Érdekes, velem még sosem fordult elő, hogy ne oldódott volna fel mosogatógép-tabletta, pedig mindig megtömöm a masinát rendesen. Siemensem van egyébként, remek gép, 10 éve hibátlanul működik, le is kopogom gyorsan. Pedig nem dédelgetem...

:)

Legtöbbször Finish-t és Somatot használok, mindig megnézem, giga-pack méretben melyik olcsóbb épp, és azt veszem.


A tabletta nekem kényelmesebb, bár kétségkívül karcol valamelyest, de a hétköznapi használatú edényeimen nem érdekel különösebben. Pezsgőspoharat én is kézzel, de inkább csak a mérete miatt.



Szóval szerintem nélkülözhetetlen a mosogatógép egy háztartásban.

60. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Agis)
2018. jan. 10. 14:18

Persze, te tudod, én nem akarlak rábeszélni, hogy mosd kézzel de ettől függetlenül én istenments, hogy a kristályaimat beletegyem. Azokat akkor használjuk, mikor vendégek vannak,nem mindennaposra és kézzel lerendezem. A flut meg a hosszúsága miatt sem fér bele, szóval azokat meg pláne kézzel.


Amúgy meg ha törik, a kristály kvázi robban, ezer pirinyó darabra, szóval vigyázok is rájuk mert nem szeretném megvágni magam.

59. agis (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2018. jan. 10. 11:27

Nyilvan a hollohazit mi sem gepben mosogatjuk :)


Nekem fontos poharmegtarto lett a mosogatogep, mosogatas kozben rendszeresen odakoccintottam a keramia mosogatohoz amitol rogotn osszetort. Mosogatogepben nem torik.

Minden poharunk kristaly (riedel-t veszunk) az nem mattul, nem karcolodik megis lehet mosogatogepben mossogatni.

58. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2018. jan. 9. 14:48

*nem sambonet, hanem ego, csak mivel mindenünk ami fém, amiket a poharakhoz adtak, kiegészítők, sambonet, a pohárra is azt hittem, most megnéztem, ego. Ezt a kettőt nálunk együtt szokták árulni. És van sok alessi cuccunk, mivel a környéken gyártják. Szerintem az alessi is jó márka de pl a platina szélű tányéroknál kifejezetten szóltak, hogy nem szabad mosogatógépbe tenni. Szóval nem maga a minőség egyenlő mindig a tartóssággal vagy a strapabírósâggal. Nagyon gyakran a jó minőség egyben érzékenyebb is.


Teszem azt, a kasmír gyapjùt sem vághatod csak úgy a mosógépbe, pedig az ára sokszorosa az alacsonyabb minőségű (de jóval strapabíróbb) sima gyapjúnál.

2018. jan. 9. 14:33
És nekem is van frigorware üvegedényem, mint anyósnak és az enyémek nem karcosak. Azt hiszi, hogy kézzel mosom. Mondtam neki, hogy nem, hanem váltson zselére és bár a règiek nem fognak visszaújulni de ha ùjat vesz, zselével ilyen szép marad.
56. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Agis)
2018. jan. 9. 14:32
Fogalmam sincs, mert a kristálypoharat nem rakom bele. Nászajándékba kaptunk nem kristály, de jó minőségű poharakat, és nem szeretném kipróbálni, hogy karcosodik-e, ezért használok csak zselèt. Én a tupperware (frigoware vagy ilyesmi)szerû üveg tartókon látom, hogy anyósomé mind karcos és ő port használ. A poharai nem karcosak mert kézzel mosogatja. Szóval látva az ő üvegedényein, hogy milyen lesz a por mosogatószertől, nem szeretném letesztelni az én poharaimat, hogy az tényleg jó minőség-e a pohár vagy sem, mert utólag visszacsinálni nem lehet. Sambonet márka. A zselés mosôszer nem bántja, ennyi az évek alatt kiderūlt.
55. cimpi (válaszként erre: 51. - Channa*)
2018. jan. 9. 11:42

Hol kapható a dero? ilyet még nem láttam...

Nekem a Somat gold-eddig feloldódott mindig..Jaar platinum is bevált..

54. agis (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2018. jan. 9. 09:24
Sajnos az olcso, silany minosegu uvegpoharaknak teljesen mindegy mivel mosogatod, mind karcolodik es mattul. A jo minosegu uvegpohar eveket kibir karc nelkul.
53. agis (válaszként erre: 47. - Cimpi)
2018. jan. 9. 09:23

Nekem a finish gel (kristalypoharakhoz hasznalom) es a quantum max diamond powerball citromos valt be a legjobban.

Alacsony hofokon is feloldodik, nem lesz tole foltos semmi es akciosan 48 ft / db aron mar kaphato.

52. geranna7 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2018. jan. 8. 23:52
Hol kapható? Nem is hallottam még róla.
2018. jan. 8. 22:09
Szerintem a mosogatógép tabletták közül egy nagyon olcsó a legjobb. A dero. A finis és somat tabletták sokszor nem olvadnak el. Van olyanom is amit nem kell kicsomagolni, de az szinte egybe marad, így kicsomagolom. A dero-val még nem volt olyan, hogy ne olvadt volna el és az edények is tiszták lettek, nem úgy mint időnként a másik két márkával...
2018. jan. 8. 20:24
Hol érdemesebb megvenni a mosogató tablettát? Öblítőt tesztek bele?
49. cimpi (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2018. jan. 8. 17:20
Én is leggyakrabban Somat gélt /kék színű gél/használok, de van ,amikor poharak nélkül/ 3:1 ben kapszulát,edényeknél jól tisztít pld :Somat gold vagy Jaar 3:1.
2018. jan. 8. 16:56
Én gélt használok. A portól karcosak lesznek a poharak de még az olyan folyékony mosószertől is, amelyik fehér, mert annak is por alapja van.
47. cimpi
2018. jan. 8. 15:47
Az is számít,hogy jó minőségű tablettát vagy gélt használjunk...főleg ha nagyon megraktuk a gépet,( pld,:hétvégén)
46. agis (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2018. jan. 8. 15:09

Mi is szoktunk spenotos tesztat, meg mindenfele paradicsom cuccot enni, de soha nem taasztaltam, hogy mashova is kerulnemarmint a poharakra)

En kezzel is ossze vissza mosogattam, mindig folyoviz alatt, szoval nem eltem ezzel a kobe vesett elsozro a pohar utana minden mas sorrenddel :)

45. geranna7 (válaszként erre: 44. - Ilián)
2018. jan. 8. 15:01
ÓÓÓÓ Jajjj milyen szomszéd!! :(
44. Ilián (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2018. jan. 5. 22:28
A szomszédot a "vízcsobogás" zavarta a csövekben!!!!:))))))
43. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Agis)
2018. jan. 5. 21:12

Ez attól is függ, hogy miket esztek. Pl én gyakran eszem spenótosat, elengedhetetlen az öblítés, mert hiába teszem felülre a poharakat, a mosogatógép úgy működik, hogy alul vannak a tányérok és ezért csk addig telik meg vízzel, amíg ellepi a tányèrokat. És ezt az alul lévő (immár mosószeres) vizet szivattyúzza és keringeti aztán felül a poharakhoz, csészékhez is, oda nem külön tiszta vizet használ. Vannak ilyen kaják mint a spenót, vagy a paradicsom, amiket frankón feljuttat oda. Persze, ha szellősen van pakolva, akkor a öblítéssel le is jön,de ez is sok mindentől függ (milyen hőfokkal öblít az a mosogatógép vagy milyen kemény a víz). Szóval a poharat, amiben vizet ittam, tuti nem fogom leöblíteni, mielőtt berakom, de ami kajamaradékos tányér, evőeszköz, stb, azt igen.


Míg amikor kézzel mosogat az ember nem folyóvízben, mindig a poharakkal kezdi, mert akkor még tiszta a mosószeres vîz és szép sorban halad a koszosabb felé, majd utólag öblít tiszta vìzzel. Senkinek sem jutna eszébe ha kézzel mosogat, hogy elôször a koszos tányèrt mossa el és utána a poharakat, nem? De a mosogatógépben fordítva van, a tányérok által bekoszolt vízzel mossa el a poharakat is. Ezèrt van, hogy a legtöbb ismerősömnél szentségtörés poharat beletenni. Én meg beleteszem, de inkább öblítek mindent. Kristálypoharat nem teszek bele.

42. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Ilián)
2018. jan. 5. 20:56
Na, azért a mosogatógépek elég csendesek szerintem, főleg a mostaniak, össze se lehet hasonlítani a centrifugával, vagy a porszívóval:)
41. Ilián (válaszként erre: 40. - Agis)
2018. jan. 5. 20:39
Ugye milyen klassz?Akkor te is szereted?Én se gondoltam volna, amíg a korábbi gépem volt, aztán végülis "véletlenül " lett ilyen , nem is volt tudatos, de ha valamikor majd - remélem jó sokára- újra kell gépet venni, ez már szempont lesz, az biztos.Sokkal egyszerűbb kiszedegetni az evőeszközöket, mint a kosárból, illetve nekem a régibe csak fejjel felfelé fért a kosárba az evőeszköz és kivételkor jól megtapogattam az összeset.Na ez most nincs.
40. agis (válaszként erre: 38. - Ilián)
2018. jan. 5. 20:16

Az erzekeny evoeszkozkeszlet nagyon halas a felso, kihuzhato kosarert, nem karcolodnak az evoeszkozok.

En soha semmit nem oblitek el, viszont a szurot heti 2* kitakaritom, mindent csodalatos szepre mosogat igy is.

Egyebkent Whirpool gepem van.

39. Ilián (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2018. jan. 5. 20:16
Azt én is ritkán, de barátnőm pl.olyan társasházban lakik, ahol az alatta lévő mindenért szól, azért is hogy miért megy sokszor a mosogatógép és miért este?:)Hát persze, ha este 8kor megvacsiznak, elpakol, elindítja, bőven megy 10 után is.Na ő szokta beállítani időzítővel kora reggelre, aztán amikor felkel, arra szinte kész és tud haladni a házimunkával.
38. Ilián (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2018. jan. 5. 20:10
Igen a hely miatt van,olyan jó amikor van egy rakás evőeszköz és mégse kell kosár alulra!Mondjuk én a szedőkanalakat, lapátokat is oda teszem.
37. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Ilián)
2018. jan. 5. 18:26
Az időzítőt talán max 2x használtam
36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Ilián)
2018. jan. 5. 18:24
Anyósomnak is ilyen van, és felső tálcával, de talán miele. Nem tudtam, hogy ez azèrt van, hogy helyet spóroljon, mert végülis az enyémből a kosár kivehető, de ha azért van, hogy több terítékes legyen, akkor èrtem. Neki ez már a harmadik gépe, anno a 60-as vagy 70-es években volt neki az első, amikor még egész újdonság volt és egyáltalán nem raktak bele poharat (a neve is ugye), csak tányérok és evőeszközök mentek bele. Aztán volt neki egy másik, ami 20 évet bírt és mostanában vette ezt az újat. Nekem fogalmam sincs, hogy mennyi terítékes lehet az enyém, ugyanis megszámoltam, 38 tányér fèr el alul, az pedig nem osztható sem 4-el, sem 3-al, most már tudatlanul halok meg:)
35. Ilián
2018. jan. 5. 17:40

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy mindamellett, hogy a legfontosabb egy gépnél,hogy szépen mosogasson és jól szárítson, gondolj majd olyanokra, hogy még mi lehet fontos neked. Pl. Van olyan lehetőség egyes modelleknél, hogy "variospeed", amivel teljes programnál lefelezed a működési időt bármely hőfokon.Velem többször előfordul, hogy sütök-főzök egyszerre és telepakolom a gépet, de közben felgyűlik a következő rakás és akkor tök jól jön, hogy a 2 óra 40 perces program 1óra20 alatt végez.


Aztán valakinek az időzítő a fontos, hogy pont akkorra fejezze be a gép, amikor felkel, hazaér munkából stb..

Ezeket szerintem mindenképp járd körbe, hogy mik az igényeid és még így is tálalsz pénztárcabarát megoldásokat!Hidd el megéri vele foglalkozni, mert így tuti nem fogsz csalódni!

34. Ilián (válaszként erre: 31. - Maya75)
2018. jan. 5. 17:12
Én a 13 terítékesben tudok tanácsot adni.Ugyanakkora, mint a 12 terítékes, de van egy tálca a felső kosár felett a gép teljes szélességében és így alul nem foglalja az evőeszköztartó kosár a helyet, ezért plusz nagy edényt, vagy tányérokat tudsz beletenni.Eddig mindig Bosch gépem volt, az első 13 évet ment , 12 terítékes volt, a mostani is bosch, ez 13 terítékes és 2 éves.Soha nem volt problémám velük.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook