Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbolondultam talán fórum

Megbolondultam talán (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. jan. 6. 12:20
Kőszőnőm ha 2 eltarok a 3. Is menni fog
63. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 6. 10:41
Képzeld, 3. Szóval hidd el,hogy nem azért beszéllek le róla, mert nem tudom, milyen. Becsületesen eltartjuk őket, ha nem menne, inkább csak egyet vállaltam volna, én mindegyiknek szeretnék felnőttkorában is mgalapozni dolgokat. Nekünk fontos volt a stabil háttér, anyagi, párkapcsolati is. Mert azt gondolom, hogy ha egy kapcsolat nem működik jól,na oda meg azért nem kell több gyerek. Ez közös döntés kell, hogy legyen.
62. Piroska52 (válaszként erre: 59. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 6. 10:34
Nekem például 5 .4fiu 1lany és 7unoka 6fiu és 1lány
2018. jan. 6. 10:33
Én. Nem értem lázatok ha valaki gyereket akar ugy hogy dolgoznak mind ketten szerintem ez 8gen is pozitiv nem negativ dolog
2018. jan. 6. 10:32
Igen dolgozok aznap 2 nap szabra mentem mikor érezem a bajt
2018. jan. 6. 10:30
Egyépkén nektek hány gyerek van
2018. jan. 6. 10:30
Anikó azt is írta, hogy úgy vesztette el a babát, hogy amúgy semmi nehezet nem csinâlt, de az ápolónői munka nem könnyű, sokszor fizikailag sem, most akkor dolgozik vagy sem?
2018. jan. 6. 10:29
Igen ha az anyagiakat nézzűk meg azt hogy mivan ha el hagy egyet se szűltem volna neki
56. Piroska52 (válaszként erre: 51. - Gabbbicica)
2018. jan. 6. 10:29
Igen értem én csak benne még nagyon élénk a fájdalom úgy tűnik nem akar megérteni senkit. Azért sajnálom mert tudom hogy mit él át.
55. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Gabbbicica)
2018. jan. 6. 10:28

Ez így van, nagyon gyakori, hogy az apák nem fizetnek vagy alacsony gyt lett megállapítva.


Most komolyan, én nagyon sajnálom, hogy ilyen élményen ment keresztül de talán segíthet feldolgozni, ha igyekszik átgondolni, hogy nem volt itt az ideje és kész. És másra koncentrálni.

2018. jan. 6. 10:26
Ennek semi kőze a gyerekválaláshoz montam már mért nem de mindegy ki van tűzve a nap mikor tervezzűk és kész
53. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2018. jan. 6. 10:25

Tudtommal Európában csak Magyarországon és Ukrajnában lètezik gyes, nincs ezen mit csodálkozni. Nálunk szülési szabadság van, ez 3 hónap. Utána még 3 hónapig kapja az ember a fizunak csak egy részét és utána semmit, ezért 6 hónap után visszamegyünk dolgozni, illetve aki akar, a gyerek egy éves koráig otthon marad, önköltségen, mert akkor már nem jár semmi pénz, csak azért egy évig a munkahelyet tartják. Aki viszont szabadúszó, ennél is hamarabb, 3 hónap után már dolgozik, pl ügyvédek stb.


És nálunk igen, a 3 hónapos babát is beveszik bölcsibe. A szomszéd Svájcban pedig 5 hónapig tartják csak a munkahelyet, így náluk a többség akkor megy vissza dolgozni ez normális. Vagy ha otthon marad, azt maga finanszírozza.


Ezért írtam, hogy otthon így szokás, persze, nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de szerintem a többség otthon marad, amíg lehet, amíg kap gyest. Teljesen a magánügye, hogy mikor megy vissza dolgozni amùgy, csak megjegyeztem, hogy ezzel ugye kiesik az a pénz. És azt îrja, hogy 500 ezret keresnek ketten, namost, ha gyesen lenne, ennyi sem lenne, vagyis öten élnének jóval kevesebből mint 500 ezer, ez nekem az a szituáció amire nem vállalnék harmadik gyereket, pláne,hogy a férj ódzkodik is.

2018. jan. 6. 10:24
Kepzejétek igen is van ojan hogy 500 legyen 2 ember jővedelne és a gyerekekre jári jutatás és piroska kőszőnőm az egyűt érzést egyépkénk semmi kőze a váladzoknak má ahoz amit kérdeztem
51. gabbbicica (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2018. jan. 6. 10:21

Szerintem nem amiatt "bántjuk", hogy elvesztette a babát.


Csak megnéztük a másik oldalát, mivel azt írta, hogy párja már azt a babát sem akarta, és másikat sem szeretne. Mert az rendben van, hogy a nő nagyon szeretne még babát, de ha a pasi nem, akkor bizony vastagon benne van a pakliban, hogy a pasi kiugrik az egészből.... És akkor bizony meg kell tudni élni egyedül.


Naponta 1 olyan topik van itt is, hogy minimálbérre bejelentett apa nem akar gyerektartást fizetni...

50. gabbbicica (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2018. jan. 6. 10:19
2 éves koráig GYED-et kap, ha jó volt a fizetése, akkor bruttó 175 000 Ft, ami a GYES 32 000-vel szemben nem rossz.
49. epervirág (válaszként erre: 48. - Piroska52)
2018. jan. 6. 10:19

Igen èn veszitettem már el

Nem könnyű ,sőt nagyon nehèz.Szetintem nem bántás az ha valaki megirja neki hogy nem valoszinű hogy fèl milliot nem keresnek havonta.Ha meg a padlon van kèrjen segitsèget mert itt nem fogja tudni megoldani a problèmáját.

2018. jan. 6. 10:15

Teljesen túl van már gondolva az egész.

Csak azt nem értem miért kell bántani mikor úgy is padlón van.

Vesztettetek már el gyereket.?

Nem könnyű feladat feldolgozni.

47. epervirág (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2018. jan. 6. 09:23
Ezt hogy èrted,hogy otthon már csak igy szokás? Nálatok mièrt nem lètezik gyes?Hol laksz? Azèrt 6 hónapos gyereket ritkán adnak bölcsödèbe.Èn legalábbis olyat nem.ismerek aki ilyen korán bölcsibe adta a gyerekèt.
46. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Epervirág)
2018. jan. 6. 09:12
Igaz, nem KELL gyesen lennie, de otthon már csak így szokás. Nálunk nem létezik gyes,úgyhogy általában a bölcsi az,opció, sokaknál már 6 hónapos kortôl, másoknál 1 éves kortól de ahogy elnézem, otthon a többség gyesen van, amíg lehet.
45. epervirág (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2018. jan. 6. 09:03
Mièrt kène 3 èvig gyesen lennie? A kicsit be adja bölcsödèbe.Meg ahogy irtad lejebb egyetem meg főiskola hát ez sem mindenkinek lehetsèges ès nem csak anyagi miatt.Az tèny hogy a fèrje nem akarta a babát ès valoszinű most sem akar tehát nem ennek kène nála lenni a fő kèrdèsnek
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2018. jan. 6. 08:14

Pedig fontos lenne ezt eldönteni, hogy kell-e nekik egy ilyen szituban, mert ha jobban belegondolna, akkor kevésbé foglalkoztatná ez az egész.


Most úgy néz ki, hogy a fèrje az előző babát sem akarta, de ő már azon tanakodik, hogy mikor eshet teherbe újra, anélkül, hogy ebben a döntésben egyetèrtene vele a férje. Az anyagi helyzet sem rózsás. De ha újra terhes lesz, még ennyi sem lesz, mert ugye 3 évig gyesen lesz, szóval kiesik az a pénz is.

43. epervirág (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2018. jan. 6. 08:07
Szerintem ne azon lovagolj,hogy kell- e nekik a 3. gyerek vagy sem.Az viszont tèny,hogy havi 500 felett nem kereshetnek.
42. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Aniko ., /anya)
2018. jan. 6. 08:05
Ne haragudj, képtelen vagyok elhinni, hogy ápolónő vagy (ennek több oka is van). Mellesleg nincsenek túlfizetve az ápolónők sem, szóval ha azt vesszük, hogy kemény turnusokban dolgoznak, meg kevés pénzèrt, biztos, hogy kell az a harmadik gyerek?
2018. jan. 5. 23:03
Csak azért. Ert az anyagiakkal jőtők azért irtam. Meg miből élűnk a gyerekeknek mindene meg van picikoruk ota hamen az volt a kérdésem lényege hogy ki akart vetélés után rőktőn vagy pár honapra gyereket hogy éjel napal rabja lett a gondolatnak ??
2018. jan. 5. 22:52
A gyerekek 8 és 10 évesek
2018. jan. 5. 22:51
Soha nem kaptunk munkanélkűlit és állás keresőit sem a férjem már most 9éve van ezen a munka helyen én pedig 5 éve dolgozom előtte gyesn voltam és 2 kaptam 77000 a férjen 117000+az adokedvezményt most ott tartunk 5 éve vogy ketten keresűnk 500000 fellett szoval nem az anyagiak a gond lelki probléma volt megbeszéltűk és m8nden rendben van mostmár
2018. jan. 5. 22:47
Ez igy van de nekem is és a férjemnek is van állás a én ápolonő vagyok ő a vizűgynél. Munka vezető van miből eltartani 3 gyereket nem probléma
37. gabbbicica (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2018. jan. 5. 22:12

Vagy 2 munkanelkuli/minimalberen elo vallal 3-4 gyereket....Azt kihagytad a sorbol 😑


De teljesen egyetertek veled, hogy nem a legrosszabbra kell gondolni, de azert esszel kell gyerekeket vallalni.

36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2018. jan. 5. 21:21

Persze, semmire sincs garancia de ha már lecsökkented az esélyèt, az is jobb mint a semmi. Ha lelépek az úttestre, lehet, hogy megállnak, lehet, hogy elgázolnak. Ha a zebrán lépek az úttestre, nagyobb eséllyel megállnak. Garancia arra sincs, de nagyobb eséllyek életben maradok.


Így van ez az anyagiakkal is. Ha rákészülsz anyagilag egy gyerekre, nem biztos, hogy elég lesz, de lehet, hogy nagyon is igen. De ha nem készülsz râ sehogy, akkor szinte biztos, hogy nem lesz elég. És egész más az, hogy van egy gyerek és mondjuk nem rendezkedett be az ember a "mi lesz, ha", meg egész máshogy néz ki 2-3 gyerekkel. Ott ugye minden tripla. Persze, amíg csak rugi kell neki meg babakocsi, még szinte spórol is az ember, de ha a tanulásról van szó, nagyon nem mindegy, hogy egy egyetemre járót tart még el 2 szülő vagy 3-at (rosszabb esetben egy munkanélküli fiatalt vagy 3-at)

35. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2018. jan. 5. 20:57
hq ez lenne az irány, egy gyerek se születne
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook