Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlanhoz bekötő utat kinek kell biztosítani? fórum

Ingatlanhoz bekötő utat kinek kell biztosítani? (tudásbázis kérdés)


20. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - Bea0824)
2018. jan. 1. 20:18
kérdezz rá, de gyanítom hogy közterület, és a te dolgod kialakítani a kapuig a bejárót
19. bea0824 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 1. 20:01
Köszönjük. 😉
2018. jan. 1. 20:01
Ez belterület, CSOK-ot is igénybe vettük rá. Falu közepén fő út mellett van csak ez a park szerű vmi van előtte.
17. globus (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 1. 19:46

Fura. Belterületi ingatlan lehet?

Meg kell nézni a helyrajzi számot, mert van olyan, amire állandó lakcímet sem lehet igényelni. Ilyen hegyi nyaralókra, kerti házikókra stb. gondolok.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 1. 19:28

Persze, az önkormányzat majd mindenben felvilágosít, és lehet nem is úgy van, ahogy én gondolom. Már csak egyet kell aludnod, hogy megtudd.


Nektek már jól kezdődött az év, legyetek benne boldogok !:)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Bea0824)
2018. jan. 1. 19:26

Jó esetben az önkormányzaté, de nem kell nekik biztosítani bejárást, így vetted meg, ráutaló magatartást tettél, hogy így megfelel.

Kérhetsz engedélyt, hogy kavicsot, vagy cseréptörmeléket önthessetek rá.

2018. jan. 1. 19:19
Gyanítom h ez közterület, mert láttam ott nyáron "közmunkásokat" fűvet nyírni. Belehet amúgy menni autóval is, de füves és eső után elég sáros is. Ezért kérdeztem, hogy kell-e pl az önkormányzatnak oda szilárd burkolatú utat csinálnia? Persze megkérdezem, de ugye ünnepek voltak és kb 1 hete ezen kattogok
13. bea0824 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 1. 19:15
Gyalog járt,már meghalt. Banki vissza vett házat vettünk.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2018. jan. 1. 18:19

Addig meg sem vettem volna, amíg nem tudom, hogy jutok be a saját ingatlanomba.


Volt ismerősöm, aki nem tudott bejutni a lakásához, mert a szomszédé volt a tulajdonjog. Nem tudtak megegyezni. Vannak hülye helyzetek. Akár 3. személyé is lehet az a terület, aki esetleg, csak jó pénzért válik meg tőle. Sokszor áron alul kaphatók,ezek a zűrös tulajdonjoggal eladott lakások.

11. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 1. 18:11
Jogos kérdés. Errefelé ahol én lakok, a ház előtti terület közterület, amit az ott lakónak kötelessége az árokig rendben tartani, és a bejáró, vagyis kapubeálló is a háztulajdonos dolga. Attól ez még lehet máshol máshogy
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2018. jan. 1. 17:44

Előző lakó, hogy járt be?

Mit mondott kinek a tulajdonán?

2018. jan. 1. 15:27

Egyébként önmagában a kérdés felvetése azért jó, mert eddig, ha az önkorm. egy telekre adott ki bármikor is építési engedélyt, akkor ő gondoskodott arról, hogy a telekre a közútról a bejutási lehetőség biztosított legyen.

Ezek szerint most van egy telek, ahol ez nincs meg.

Érdemes lenne egy kicsit erről az oldalról is utána nézni, hogy valóban, ez esetben kinek a költsége????

2018. jan. 1. 15:23

Érdekes kérdés,hisz sok helyen az árokig a ház része,azon túl önkormányzaté...

Ha nálatok az önkormányzathoz tartozik,nyilván se füvet nem kell nyírni,se havat lapátolni...az más kérdés,hogy ezek mulasztása büntetéssel jár.

Kocsi beállót sztem nem akadályozhatják meg,mivel önköltségen csinálnátok.

Nálunk most fognak műutat csinálni,házanként jó sok pénzért,kocsibeállót plusz pénzért....hiába kapott rá uniós pénzt az önkormányzat,valamiből nekik is élni kell. .

2018. jan. 1. 14:54
Köszönöm a segítséget.
2018. jan. 1. 14:41
Szerintem is az önkorm. műszaki osztályával kell beszélni. Egyrészt meghatározzák, hogy milyen jellegű beállási lehetőséget engedélyeznek, másrészt megnézik, hogy esővíz elvezetési ások miatt áteresz építése stb. stb. kell-e, ... ne kezdj bele semmibe, míg nem beszélsz velük. És még a közterület felügyeletet is keresd meg ugyanott.
5. spann (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2018. jan. 1. 14:26
Akkor kérdezd meg az önkormányzatban, kire tartozik.
2018. jan. 1. 14:19
2 héten belül miénk lesz s ház. Az előtte lévő füves rész közterület.
2018. jan. 1. 13:54

Kinek a tulajdona a ház? Az előtte levő füves terület, kié? Ha a házhoz tartozik, akkor azon az átjárás biztosított. Ha a tulajdonos lakik a házban, akkor bármikor kialakíthat magának bekötő utat. Ha lakó lakik a házban, akkor a tulajjal egyeztetve lehet közösen megoldást találni. Ha a tulaj azt mondja, hogy úgy jár be a lakója ahogy akar vagy ahogyan tud, akkor a lakó akár deszkapallót is lerakhat a bejáráshoz.

Más a helyzet, ha a ház előtt füves terület a települési önkormányzat tulajdona. Akkor velük kell egyezkedni. Ha ők azt az utasítást vagy határozatot hozzák, hogy a ház tulajdonosa köteles magának a bejárási lehetőséget biztosítani, akkor ez van!. Én így tudom, de lehet, hogy van erre jogszabály a település jegyzőjénél.

2018. jan. 1. 13:09
20-30 méter füves terület van a szilárd burkolatú út és a ház között.
2018. jan. 1. 12:48
Ingatlanhoz bekötő utat kinek kell biztosítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook