Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 40 felett nincs újrakezdés? Nincs normális kapcsolat? fórum

40 felett nincs újrakezdés? Nincs normális kapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. szept. 17. 02:33
miert ne lenne?a partalalas,a szerelem nincs korhoz kotve!
119. andita1
2018. aug. 27. 05:53
Dehogynem! Most lesz anyósomnak az esküvője. Mindketten a párjával meg vannak bolondulva egymásért. Ők 50 fölött vannak, de olyanok mint a huszonévesek. 😁
2018. aug. 27. 05:44
40 ev folott is lehet ujrakezdes,csak nem szabad rogton feladni a remenyt!
117. SimikeLife (válaszként erre: 116. - Zoxa)
2018. aug. 18. 09:10
Köszi Zoxa :)
116. Zoxa (válaszként erre: 115. - SimikeLife)
2018. aug. 13. 07:45
Jan. 21.-e óta nem volt a Hoxán...Remélem, azért nem, mert jól alakultak a dolgai.
115. SimikeLife (válaszként erre: 112. - Linda17)
2018. aug. 13. 07:07

Szia Linda,

bocsáss meg a kér(d)ésért, lehetne tudni, hogy most hogy álltok? Mi lett veletek? Hova fejlődtek az események, egyszerűen ez egy tapasztalati segitség lenne más hasonlo cipoben járonak.

Bocsánat, ha tul tolakodo voltam.

114. Idhikai (válaszként erre: 112. - Linda17)
2018. jan. 15. 11:54
Önállóságot és szabadságot szeretne... és emellett szeretni Téged. Teljesen egészséges gondolkodás. Birtokolni szeretnéd... láncolni... nem mindenkit lehet.
113. Százas Evelin (válaszként erre: 109. - Syria)
2018. jan. 15. 11:44

Neked édes teher, nekem megfelelési kényszer. :-)

Az ami kényszerű, az nálam már nem is játszik. :-)

112. Linda17
2018. jan. 14. 13:17

Sziasztok,

A karácsony egész jól sikerült-bár a szentestét nem töltöttük együtt. De másnap reggeltől január 3 ig végig együtt voltunk. Olyan ajándékot kaptam tőle, ami azt mutatja, h figyelt rám..Aztán január elején megint bekattant nála valami..elment és 4-5 napokig nem találkoztunk. Amikor erről beszéltem neki, azt mondta annyira mást várunk ettől a kapcsolattól, hogy nem képes működni szte ez a dolog. Nekem egy olyan pasi kell, akivel idővel együtt élünk majd, esetleg összeházasodunk egyszer és jóban rosszban együtt vagyunk. Neki pedig kell heti 2-3-4 nap , amikor egyedül van. És ezen nem akar változtatni. Nem akar többet lenni az én gyerekeimmel, mint a sajátjával-de a sajátja nem vele él. Szerinte mindenki pótolható, ő is. Ha nekem ez nem jó, mást keressek. Megkérdeztem tőle, h nem vagyok neki fontos annyira , hogy ne akarjon elveszíteni? Azt mondta annyira nem vagyok fontos, mint én szeretném. Ha nem látna többet, rossz lenne, de kibírná. Ő mindig ilyen volt, csak az eddigi kapcsolatai nem tettek fel ilyen provokatív kérdéseket. Nem vagyok olyan fontos, ahogy szeretném..nem úgy szeret ahogy én szeretném, kibírná ha nem látna többet. Miután ezt elmondja magához ölel és szorít, mintha sose akarna elengedni. Nekem meg folynak a konnyeim..és fogytam két kilót egy hét alatt. Mindenhova velem jön, folyton átölel, de közben minden szavával semminek nyilvánítja ami köztünk van. Én pedig szeretem, de kikészülök lassan..vagyis elég gyorsan. De nem vagyok képes véget vetni ennek.

111. syria (válaszként erre: 110. - 124637ff9b)
2017. dec. 26. 09:35
Ritkán, vagy nem veszem észre.
110. 124637ff9b (válaszként erre: 109. - Syria)
2017. dec. 25. 19:48
Valami visszajelzés csak érkezik ... :)
109. syria (válaszként erre: 106. - Százas Evelin)
2017. dec. 25. 18:45
Édes teher. Szeretnék, igyekszem megfelelni. Hogy mennyire sikerül, azt valószínűleg nem fogom megtudni.
108. 1f0f3a5dc3 (válaszként erre: 107. - Csikil4ny)
2017. dec. 24. 23:22
ja értem. Hát igen, egy ideális kapcsolatban közösen kellene döntéseket hozni, ez így van.
107. csikil4ny (válaszként erre: 105. - 1f0f3a5dc3)
2017. dec. 24. 20:53
Ezért érdemes elolvasni egy-két kiegészítő bejegyzést. Mert nagyon nem mindegy, hogy az egyik fél a szüleivel akar karácsonyozni, vagy viszi az új családját. Ha a régibe nem fér bele az új, ha elvileg együtt élnek, de gyakorlatilag nem, akkor sok sebből vérzik a kapcsolat. Semmi gond, ha közös döntés, de az milyen kapcsolat, ahol az egyik fél dönt, a másik meg elszenvedi a döntést?
106. Százas Evelin (válaszként erre: 104. - Syria)
2017. dec. 24. 20:29
Hát ezaz. Kicsit túl nagy teher, nem? Én sem nem akarnék, sem nem tudnék megfelelni. :-)
2017. dec. 24. 10:59
Szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, hogy valaki nem akarja egyedül hagyni az édesanyját szentestén, főképp, ha már évek óta együtt töltik azt. Csak azért mert valaki megismerkedik valakivel, még nem kellene az édesanyját egyszerűen csak "elfelejtenie", mintha nem is létezett volna. Szerintem igenis egy komoly és felelősségteljesen gondolkodó ffi a fórumindító párja, mert nem csak önmagával és az újdonsült nővel foglalkozik, hanem az anyjával is, akinek gondolom amúgy is rengeteg mindent köszönhet, és igencsak hosszú időre nyúlik vissza a kapcsolatuk. Szerintem is az a megoldás, hogy vagy szervezzenek közös programot (mindenki együtt), vagy a fórumindítónak is el kellene fogadnia, hogy más emberek máshogy gondolkoznak, és lehet, hogy más dolgokat/kapcsolatokat IS fontosnak tarthatnak, nem csak a párkapcsolatukat. 3 napról beszélünk, szerintem az is önzés, ha valaki teljesen ki akarja magának sajátítani a ffit, amikor annak más olyan hozzátartozója van, aki az ünnepek alatt egyedül lenne. + szerintem pontosan egy felnőtt embernek akinek már van kellő élettapasztalata és saját gyerekei kellene tudni a másik oldalról/mások oldaláról is látnia a dolgokat, és nem csak önző módon saját magán gondolkoznia. A fórumindító nem lenne egyedül, a gyerekeivel töltené az estét, a nagymama pedig valószínűleg tök egyedül maradna, de ez a f. indítónak eszébe sem jut. Megértem persze azt is hogy bántja, hogy nem együtt töltik a szentestét, de szerintem ennél jóval nagyvonalúbban/felnőtt módjára kellene gondolkozni, és örülni annak, hogy a nagymama SEM lesz egyedül (hiszen nem vagyunk már tinédzserek). Ettől függetlenül megismételem: valóban szar érzés ha az ember kötődik valakihez és az nem akar akkor és annyi időt együtt tölteni amikor mi, szóval ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megfelel-e neki annyira az adott szitu hogy maradjon, vagy változtasson. Mindenesetre (nem a pasas pártját fogva, csak tényként leszögezve) azért az elmondható, hogy egy párkapcsolatban (főleg ha már gyerekek is vannak), valószínűleg mindig lesz valami kivetni való/probléma/gond, amit vagy le kell nyelni, elfogadni, mert a tökéletes kapcsolat nagyon ritka, vagy talán nem is létezik.
104. syria (válaszként erre: 103. - Százas Evelin)
2017. dec. 24. 10:44
Nem annyira könnyű szentekkel körülvéve, hiszen meg is kell(ene) felelni. :)
103. Százas Evelin (válaszként erre: 102. - Syria)
2017. dec. 23. 16:04

Aranyos tantónéni lehetett. Na és persze ő maga is egy szent, nemcsak a nagybátyád volt az. A mamád is? Hát te körbe vagy véve szentekkel, úgy könnyű. :-)

Én se kifejezetten szarvas-patás ördögöt látok a férfiakban, nade fantáziát se látok bennük. Így alakult, jó ez így nekem. Valóban nem érdekelne egyetlen ideiglenesen a földön tartózkodó szent sem. :-)

102. syria (válaszként erre: 89. - Százas Evelin)
2017. dec. 23. 14:10

Pedig a nagybátyám úgy vett el egy paralízises tanárnőt, aki tudott volna szülni, mint oly sokan mások ilyen betegséggel, de ő kijelentette, hogy nem vállal gyereket. S nagybátyám ennek ellenére a haláláig kitartott mellette. Nem hiszem, hogy unalmasnak találta volna a nagybátyámat.

A kerület díszpolgárává választották anélkül, hogy bármit tett volna érte, „csak” tanított matematikát, fizikát, majd a gimnázium igazgatója lett, ahova a nyugdíjazása után visszajárt dolgozni ha hívták, mert szükség volt rá.

Ha a szüleimen múlik, soha nem jutottam volna el moziba. Ő vitt el a Bambit megnézni 5-6 évesen. Aztán amikor a gyerekeim megszülettek, nem volt húsvét, mikulás, amikor ne hozott volna ajándékot nekik. Ha ezer évig élnénk, akkor sem tudnám viszonozni mind az a jót, amit tett. S nem csak velünk. A mostani súlyos beteg párja szinte isteníti, pedig már jócskán a demencia felé halad. (Sajnos, másolja anyukámat, a másik szentet, aki sajnos már nincs köztünk.) Rájuk sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy unalmasak. Sőt! Szórakoztatóak, humorosak voltak, amíg az agyérelmeszesedés engedte, de világos pillanataikban még akkor is.

101. Jessica32 (válaszként erre: 84. - Linda17)
2017. dec. 23. 12:50

Egyetértek Veled, egyáltalán nem a koron és egyebeken múlnak az érzelmek, nem azon, van-e gyerek vagy nincs. Ha az ember szerelmes, nem számít semmi. Az szerintem a probléma, hogy nagyon sokan tárgyilagosan, paraméterek alapján keresnek párt, előre tudva, milyen legyen. Én sosem akartam így a párja lenni valakinek, hogy megfelelek a paramétereknek.

Ahogy leírod, mit értél el stb, elképzelhető, hogy ez bizonyos férfiakban kisebbségi érzést kelt, de ezek nem a megfelelő férfiak. Egy igazi férfit nem riaszt el sok diploma, hanem büszke arra, hogy a párja mindezt elérte és a saját lábán áll, önálló.

100. Linda17 (válaszként erre: 98. - Gribedli***)
2017. dec. 23. 11:07
Köszönöm
99. csikil4ny (válaszként erre: 96. - Linda17)
2017. dec. 22. 12:29
Alább leírta Gribedli, hogy mi a gond, szerintem sem a két gyerek és a korod. Én is leírtam a véleményem, ennél többet nem tudunk segíteni.
98. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 22. 09:17

Ez nem igaz, mert főleg, ha nagyok is a gyerekek, egyáltalán nem akadály, közös programok simán mennek, mert a gyerekek elvannak maguktól is. Aztàn jellemző, hogy ha sokáig egyedül volt az anyjuk, eltartja őket simán, szóval pipa ez is. Harmadik, egy 2 gyerekes 40-es nő nem izél, hogy jaj, gyereket akar, hiszen van már neki, általában nyugisabb ebben, és nem sürgeti a házasságot sem mert ebben is volt már része. Hasonló pasinak (szintén elvált, szintén gyerekekkel) esetleg pont ez az, amitől egy nő neki álmai asszonya is lehet akár. Pont azért mert hasonló dolgokon mentek keresztül.


Biztos, hogy vannak itt gondok, az alapján, amit a fórumindító írt, de nem az a gond, hogy van 2 gyereke és 40. Sőt, ha nagyon rugózunk ezen, még jobban eltávolodik a megoldástól mert rossz helyen keresgèli a probléma okát.


A fôrumot azért írta ki, mert nem tudnak megegyezni a karácsonyon és az ottalváson. Ez egy gyerektelen 20 évest is idegesítene és a pasi annak a kedvéért sem mondana le erről, hogy a mamával karácsonyozik. Akkor is ott aludna mert akkor sem látna jobban, ha egy fiatalabbal lenne, mondjuk az is lehet, hogyaz egy ilyet jól faképnél is hagyna (mármint kortól függetlenül, akibe szorult egy kis önérzet, az otthagyna egy ilyen pasit, aki heti 3x nem akar otthon aludni a nővel, akivel együtt él)

97. Linda17 (válaszként erre: 90. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 21. 21:27
Fura azért, h ha egy nő tényszerűen felsorolja egy beszélgetésben, h megáll a saját lábán és nem pasit keres aki eltartja, hanem társat, akkor szted nagy az egója. Ha viszont negyven éves és van két gyereke, akkor maradjon csendben, mert senki nem vágyik ilyen nőre? uhh..
96. Linda17 (válaszként erre: 91. - Csikil4ny)
2017. dec. 21. 21:24
Nem számít a diploma mennyisége, bár nincs lemaradva hozzám képest. Csak azt mondtam, nem hiszem h egy nőt az határoz meg, h negyven éves és van két tizenéves (nekis) gyereke. Nehogy emiatt kelljen már leírni valakit, nem igaz?
95. Linda17 (válaszként erre: 90. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 21. 21:23
Miből gondolod h hangoztatom? Vagy h nagy az egóm???? Mert leírtam, h mi a helyzet? Abszolút nem hangoztatom és nincs is rá okom.
2017. dec. 21. 19:58

Nem kell a sztárvilágba menni, én több szerelmet láttam már civilek közt is 70 fölött is :)

És egy unikum: Ismertem olyan bácsit, aki 98 évesen házasodott! ;)

2017. dec. 21. 19:56
92. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 91. - Csikil4ny)
2017. dec. 21. 19:35
Csak turelemmel kell kivarni az eppen megfelelo tarsat. Nem loverseny ez...
91. csikil4ny (válaszként erre: 90. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 21. 19:24

Van egy barátnőm, aki összejött egy két gyerekes pasival, nagyon gyakran ott vannak a gyerekek is a csaj lakásában, olyanok mint egy nagy család. Van olyan ismerős "család" is, ahol a pasinak nincs gyereke, s a nőnek igen, ott is jól működik a kapcsolat. Persze van olyan barátnőm is, akit egy gyerekkel ki lehet kergetni a világból. Nem gondolom, hogy a gyerek lenne az akadály az újrakezdésben.


Az, hogy egy nő ismeri az előnyeit és hátrányait, még nem jelenti azt, hogy nagy az egója, ahogyan a négy diploma se jelent semmit abban, hogy milyen ember. :) Viszont ha ezt egy pasinak elmondja, akinek nincs legalább 5 diplomája máris kisebbségi érzéseket kelt benne, s onnantól bukta a kapcsolat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook