Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magányban karácsonykor fórum

Magányban karácsonykor (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magányban karácsonykor

1 2 3 4 5 6 7
49. bjudit55 (válaszként erre: 48. - Bjudit55)
2017. dec. 19. 11:31
És hogy valakinek fáj a szerettei hiánya, az természetes. de ahol a szeret él, az ő hiányuk mindig fájdalmas és amikor tudják, megoldják az emberek a karácsonyon kívül is.
48. bjudit55 (válaszként erre: 46. - Vancsa1977)
2017. dec. 19. 11:27

Szerintem Guruljka jó kajákat eszik. Én is mindig azt, amit kívánok. Egyszerűen elkészíthető, nem drága és egészséges kajákat többnyire. :)


Az ünnep meg a lelkemben van, és nem feltétlen a karácsony miatt. Sőt! Nehogy azért nevezzem ki a december végi napokat ünnepnek, mert egyszer régen egy manipulatív ember kitalált egy mesét, amivel olyan sikeresen megvezette az embereket, hogy a mai napig hatása alatt vannak. Engem nem kell azzal a földbe döngölni most hogy persze, mert neked még hited sincs. De bizony van! Azzal a különbséggel sokakkal szemben, hogy akiben hiszek, bennem él. Hozzá fordulok kéréseimmel, tőle kapok útmutatást, segítséget, iránta érzem a hálát.

Így is lehet. :) Ezért aztán minden olyan nap ünnep, amikor érzed a hálát. Mert mi is boldogság? Az, hogy hála van a szívedben. Ha nincs, akkor vagy megkeseredett, és zuhansz az önsajnálatba. Sőt világgá kürtölöd hogy jaj de egyedül vagy és mennyire borzasztóan nehéz. Micsoda??

47. iszkiri (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 19. 10:34
Ez így igaz.
46. Vancsa1977 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2017. dec. 19. 10:26

Még mindig elvagyok hűlve azon,hogy nem sok az igényeid. :-)

Mi nem vagyunk eleresztve anyagilag,de karácsony azért karácsony és akkor együnk már jobb kajákat!

45. bjudit55 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2017. dec. 19. 08:58
Te Úr isten! Mintha csak én írtam volna. :D
2017. dec. 19. 08:40

Karácsonykor valóban magányosnak csak az érezheti magát, akinek nincs párja (bármi miatt, de nincs), nincs család, nincsenek közeli-távoli rokonok sem.

Igen, ezeket a magányos karácsonyokat is meg kell tanulni először csak túlélni, majd átélni, megélni.

És amikor már éppen elég zsepit telesírtunk az önsajnálattal, akkor hozzá kezdhetünk ahhoz az egyáltalán nem könnyű munkához, amit már 8. sz. hozzászólásomban is írtam. Mert sajnálhatjuk magunkat, sajnáltathatjuk is másokkal magunkat, de kizárólag csak rajtunk áll, hogy meddig vagyunk, meddig maradunk ebben a helyzetben.

43. 124637ff9b (válaszként erre: 37. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 19. 08:28
Ha neked írtam, akkor elég, ha te érted, és majd eldöntöd, hogy te magad rebuszokban beszélsz e vagy sem :)
42. 9cfe159c4e (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2017. dec. 19. 07:45
Engem nagyon felreertettel.. En nem tapasztaltam magamon semmifele duhkitores jeleit.. Tovabba nem ballabbal keltem, Semmifele ellenerzeseket nem valtottal ki belolem.. En kivanok kegyelem teljes varakozast,es Boldog Karacsonyt !
41. aba011e456 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2017. dec. 19. 07:31
Ismerem milyen az a tavoli rokon aji majd a temetesen mu konnyeivel mar a hagyatekra gondol.Ilyenkor meg le se sz..!
2017. dec. 19. 07:28
En a mult evben 23 es 27 kozott be sem kapcsoltam a tv t es radiot.A mu szeretetet, omlenygest ki nem allhatom.
39. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 19. 06:58

Hűha!!


Először is nyugodj meg így korán reggel:)

Szerintem nem veszítettem fórumot, egy ehhez a fórumhoz hozzászólók gondolatait szőttem tovább leképezve az én napjaimra.

Szabad ugye?

Megengeded?

Olvass vissza kérlek.

(egyébként minden fórum előbb-utóbb egy kicsit jobbra tolt vagy balra tolt)


Mókuskerék, hááát nevezhetjük így is, hiszen még aktívan dolgozunk és oda nap mint nap be kell járni szegény dolgozónak, node majd ha nyugdíjasok leszünk, lesz ez másképp:)


Egyébként meg miért sántítana? Itt sokan lennének egyedül pár órát, nyilván mert ők is "mókuskerékben" élik a napjaikat. Erre írtam, amit. Sőt, én is írtam, hogy az nagyon nem egyenlő a magánnyal.

Mellesleg aki még aktív korban és dolgozik az nem "mókuskerék"? Na mindegy is. Szerintem bal lábbal keltél. Sajnálom. Előfordul.


Nem is értem a dühkitörésedet. De valahol megértelek, elnézést ha ellenérzéseket váltottam ki belőled, hidd el nem direkt volt.


Mindenesetre kívánok neked egyelőre a mai napra csodás, békés napot, majd kellemes ünnepeket.

38. 9cfe159c4e (válaszként erre: 36. - 31bc25d879)
2017. dec. 19. 06:39
Szerintem ez a menedzseri megjegyzes ezen a forumon egy kicsit santit.. A ti eletviteletek egy mokuskerek,ami koszono viszonyban sincs az ,egyedullet illetve a magany fogalmaval.. Velemenyem szerint te forumot tevesztettel !!
37. 9cfe159c4e (válaszként erre: 25. - 124637ff9b)
2017. dec. 19. 06:34
Milyen masikon ? En tudom hogy mire gondolsz,de akkor ird ki erthetoen.. Mindenki annyit mutat meg magarol itt a forumon,amennyit gondol. Ahogy tapasztaltam,eleg sokan nem adjak ki magukat teljessen.. Szerintem nem is kell,hiszen ez nem egy tarskereso forum !
2017. dec. 19. 06:16

Sosem voltam egyedül, de biztos, hogy egész más egész évben és csak pár napra.

Én szeretek egyedül lenni, engem feltölt, kikapcsol, pedig aztán tényleg azt csinálok "amit akarok". Ketten élünk a férjemmel, van 3 szobánk. Tehát mindenki elvonulhat ha akar. Mindketten őrületben dolgozunk, így kell is néha az az idő.

Aztán befutjuk a gyerekeket, unokákat, szüleimet, tehát van kit és mit. Van teendőnk bőven.

De a fórumindító máshogy van egyedül. Azt nem kívánom még magamnak.

Mondjuk én ebben is betartom az arany középutat. Talán 2 x voltam ajándékokat venni, mondjuk még egyszer el kell + az ünnepi menüt is meg kell vásárolni, meg kell főzni. Nem tolongok, nem veszek részt az őrületben.


Azt gondolom, hogy aki rendben van magával, kiegyensúlyozott az egyedül is és nagycsaládban is megtalálja az örömet. Muszáj magunkra fordítani legalább napi 1-2 óra minőségi időt. (ezt a menedzseri szakon tanultam). Amikor csak azt csináljuk amit akarunk és ami saját magunknak jól esik.

2017. dec. 18. 22:38
Bocsánatot kérek a sok elütés miatt!
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Kicsimanóci)
2017. dec. 18. 22:38

Kívánom, hogy ha nem is a fizikai magány, de olyna nagy lakásod legyen, hogy teljesen el tudj vonulni. (Persze fenn is tudd tartani takarítóstul... )


Nekem azért is könnyebb a karácsony, mert régóta már fét sem állítok, nem tartom a hagyományokat sem, mert gyerekkoromban sem tapasztaltam meg.

Saját gyerekeim megszavazták anno karácsonyi kajának a kókuszos csirkét mazsolás rizzsel, az idén talán lesz is. Mert nem baj, ha nincs, hisz volt olyan karácsony, hogy a krumplinak is örültem.

Nem kell szaladgálnom semmi "kötelező" után, van egy fej káposztám, azt megdinsztelem, lefagyasztom, rám ne száradjon. Mikor a fiam az év végén elutazik a barátaihoz, akkor sütök magamnak káposztás pogácsát! :D (Nem szaggatva... hosszóra vágva!) - A töltött káposzta nekem nem a zsánerem...

33. kicsimanóci (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. dec. 18. 22:25
Remélem, nekem is lesz ilyen szakasz az életemben.Irigyellek, komoly.
32. kicsimanóci (válaszként erre: 28. - MZsanett)
2017. dec. 18. 22:24
Ugyanezt akartam írni. Mit nem adnék egy egyedül töltött karácsonyért.
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 18. 22:08

Nekem nincs olyan élő rokonom, akit a közelemben szeretnék tudni. Pláne nem egy fedél alatt.


A fiammal nem nehéz együtt lakni, de szinte alig látjuk egymást, pláne ha dolgozik.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - MZsanett)
2017. dec. 18. 22:01

Tudod más, amikor ott vannak veled, de szeretnél kicsit elvonulni, abban a tudatban, hogy újból megteheted, hogy a szeretteiddel együtt lehetsz, de más az, amikor tudod, ha akarnál sem lehetnél, lehetsz azzal , azokkal akikkel szeretnél.


A kettő piszkosul nem ugyan az.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - MZsanett)
2017. dec. 18. 21:26

Én sem igazán. Miért más a karácsonyi magány, mint a máskori magány?


Egyedül élek, illetve a fiam lakik velem. Az apja halála idején ő még kollégista volt, és ritkán járt haza. Rájöttem akkor, hogy életemben először vagyok tényleg, életvitelszerűen egyedül!


Ami azt illeti, remek érzés, hogy azt és akkor teszel, ami csak eszedbe jut. :D

2017. dec. 18. 21:03
Én annyira örülnék, ha egyedül lehetnék karácsonykor. Nem tudom, mit sírnak az emberek.
27. Guruljka (válaszként erre: 21. - Bjudit55)
2017. dec. 18. 20:35

Milyen igazad van!


Nálam az udvar közepén pottyantotta el egy madár azt a magot, amelyből már szép (állítólag amerikai kőris) fám nőtt. Az ágaira aggatom a madáretető flakonokat. Már három van, mert jönnek a verebek is. :D


Ha ott állok a konyhaajtó előtt, a fele üveg, azon át láthatom a madarakat, ahogy sorban odaröppennek egy-egy magért, majd elröppen, átadva a helyet a következőnek...és tényleg, akkor semmi más nincs a fejemben.


Abban is igazad van, hogy elfojtani nem is egészséges talán, de nem is lehet, mert belül tovább rombol. Feldolgozni, azt igen! Az is fáj ugyan, de megéri a végén.

26. spinneli (válaszként erre: 12. - Bjudit55)
2017. dec. 18. 20:24
Szerintme ahhoz kell igazi bátorság, hogy emgéáljük ezeket az érzéseket, elfojtani bárki tud, belemenni, szenvedni, megoldani csak az igazán bátrak.
25. 124637ff9b (válaszként erre: 20. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 18. 19:41

De nem azt írtad a másikon, hogy családod van?

Vagy rosszul értettem?

24. bjudit55 (válaszként erre: 20. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 18. 19:34
Az én koromban és állapotomban nem kell már társkapcsolatra gondolni. Örülök hogy magamat ellátom, meg amúgy is elég tapasztalatot gyűjtöttem már a férfiakkal kapcsolatban. Na, Így remélem nem bántottam meg a büszkébbik nemet. :)
23. bjudit55 (válaszként erre: 22. - Lonna4)
2017. dec. 18. 19:31

Köszönöm, jól látod, feltalálom magam. Volt kutyám, 13 évesen halt meg, most macskám van mert nem tudnék már felelősséggel kutyát vállalni. Félnék hogy hamarabb meghalok mint ő, és mi lesz akkor vele. De azt sem viselném könnyen ha ő halna meg, mert a Danikám elvesztése is nagyon megviselt. A cicákat meg sajnos mérgezik errefelé, de ez befogadott cica, abban bízom hátha adhatok neki valamennyi boldog évet. Mert boldog a kis zabáló gép nagyon. :))

Van egy felnőtt fiam is, de hát ő a saját életét éli.

22. Lonna4
2017. dec. 18. 19:24
Mondhatnam hogy szomorú, de nem. Feltalalod magad! Ha zavarna legalabbis egy kutyad macskad lenne.
21. bjudit55 (válaszként erre: 14. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 18. 19:24

Drfog miattad jöttem vissza, mert eszembe jutott egy hasznos dolog amit még megosztanék veled:

Én tudom hogy mélypontról nagyon nehéz feljebb jönni. De! A változást nem nagy dolgokkal kell akarni meghozni, mert az nem fog működni. Én azt csinálom mostanában hogy pl a szoba ablakomba tettem egy tepsit, rajta újságpapír, amire mindig darált diót teszek. Jön a vörösbegy, 3 féle cinkefaj, és nem tudom milyen madár. Mindig sokan vannak. Ezekben gyönyörködök, és közben csak rájuk gondolok. Mindig azon kapom magam, hogy mosolygok. Amíg csak rájuk gondolok, nem fér más gondolat a fejembe. Megjelenik ettől a nyugalom, és a derű. Nem azt mondom hogy már a legelső ilyen próbálkozás után elfelejtesz minden gondodat, de sok ilyesmi mindig segít egy kicsit.


Az hogy lentebb írtam, lesöpröm egy ideje a gondokat a vállamról, azt részben az ilyen apróságoknak is köszönhetem. nem úgy van hogy upsz! lesöpröm és nincs. Meg kell ezért is dolgozni, mint minden másért. neked is menni fog, én pedig drukkolok hozzá. :)


Ha magánban megírod hol laksz, és kiderülne hogy nincs közöttünk nagy távolság, még találkozhatunk is. :)

Jó éjt! :)

20. 9cfe159c4e (válaszként erre: 18. - Bjudit55)
2017. dec. 18. 19:12
Akkor ha jol ertelmezem a soraidat,az jon le nekem hogy te is egyedul vagy.. Szandekesan nem irtam a maganyossagot.. Emlitetted az evtizedes varakozasodat az egyedullet oldasara.. Pedig ugy latom hogy te mar rutinosan kezeled a gondolataidat.. Te parkapcsolatra varsz,vagy csupan egy oszinte baratot szeretnel megismerni ?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook