Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stoma kihelyezését vállalnátok? fórum

Stoma kihelyezését vállalnátok? (beszélgetős fórum)


22. kristo_f (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2017. dec. 27. 19:37

Bizonyára nagyon nehéz "megszokni" de nyugi, van két gyereked...

Jó barátom 50 évesen rohant bele és pár hónap után , ma is "vidáman" és energiával dolgozik fizikai munkát

21. sadrok (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2017. dec. 27. 19:26

Több félét megmutatnak a kórházban, abból kell választani, és a kezelését is megtanítják.

Muszáj bevállalnod a műtétet? Nekem végbéldaganat miatt helyezték ki - 3 éve, 60 évesen - addig kellett, amíg a sugárterápia tartott. Később visszavarrtak, de... inkább maradt volna a zsák. Mert lett helyette inkontinencia... rosszabb, mint a zsák...

20. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2017. dec. 21. 15:41

Kívánok neked mihamarabbi és teljes gyógyulást, jó egészséget!

Fel a fejjel, fiatal vagy, rendbe fogsz jönni.

19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2017. dec. 21. 15:07

Én multkor lattam egy sracot stomaval.Atlatszo volt a zsak.

Nem tudom elmondani mit ereztem amikor belegondoltam,hogy mi van ha komplikacio lepne fel es en lennek így..borzaszto volt..

Ezek tenyleg atlatszoak??ledöbbentett

18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2017. dec. 21. 15:02

Sajnos én pont egy teljes vastagbel eltavoltito mutet elott allok 33evesen.Hála égnek nem vezetik ki mert a végbelemet összekötik a vékonnyal De ha a vegleges kivezetes felmerulne(volt erre is pelda)én igy 33évesen hiaba van 2gyerekem,ha vallalnam is biztos hogy belehalnek kesobb abba,hogy nemtudnam magam igy elfogadni:-(

Amikor az elozo dokim ezt akarta,a gondolattol is csak sirni tudtam:-(

17. Zeanny
2017. dec. 20. 18:24

Egyébként nekem apukámnak van stomája, húgyhólyagdaganat miatt, tehát neki vizeletes "zsákja" van. Ő is már évek óta él ezzel együtt, ő is megtanulta kezelni, de az biztos, hogy körülményes neki ha utazik, vagy nem otthon van.


De dolgozik vele. Neki nem volt választása, feltáró műtét volt, és így ébredt. Azért előtte ezt a lehetőséget is mondhatták volna neki...

16. Zeanny (válaszként erre: 9. - Tbbze)
2017. dec. 20. 18:18
Bélelzáródása volt, mentőt hívtak hozzá, és megműtötték...de neki nem volt szükség stomára.
2017. dec. 18. 20:23

Életmentő műtétnél nem kérdés, csinálják meg!

De ne kerteljenek a felépülés után, hogy vissza állítható - e az eredeti helyére. ( nem tudok jobb kifejezést, nem a szakterületem )

Elég idős hölgynek kb 4 éve volt ez a műtéte.

Tudtommal nagyon jól megtanulta mit hogyan kell csinálni vele.

Város másik részén lakott, itt volt az orvosa.

Gyerekéhez költözött másik városba...

2017. dec. 18. 19:06

Addig az ember nem tud kivulallokent nemet mondani ra, amig dontes-kenyszerhelyzetbe nem kerul a sajat eletet illetoen.

Altalanossagban konnyu nemet mondani, amig mas eleterol van szo.

13. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. dec. 18. 19:04
Megtanult a problemakkal egyutt elni.
12. globus
2017. dec. 18. 18:45
Van sztómás ismerősöm, Hetvenen felüli asszony, legalább huszonöt éve operálták. Mellette inzulinos cukorbeteg, tüdőembóliája volt, inkontinens, de köszöni szépen, jól van :)
11. trapiti (válaszként erre: 8. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 18. 17:00
Igen, teljesen lehetséges. Sőt más, nem daganatos betegségek miatt is sokan kénytelenek így élni, nagyon fiatalok is, és persze nyilván nehéz de megtanulható a kezelése és ma már nagyon jó eszközök vannak ahhoz hogy elfogadható életminőséget lehessen elérni. Sokan dolgoznak, élik így a mindennapjaikat. Szerintem egyértelműen jobb mint kínok között belehalni...
10. trapiti (válaszként erre: 7. - Zeanny)
2017. dec. 18. 16:57
Nem feltétlen következménye, de azért elég gyakori. Mivel ezek a típusú daganatok viszonylag ritkán adnak áttétet ill. későn, így elég gyakran nagyra tudnak nőni és gyakoribb hogy elzáródást vagy súlyos vérzést okoznak, még mielőtt áttétesek lennének és más módon vezetnének a beteg halálához.
9. tbbze (válaszként erre: 7. - Zeanny)
2017. dec. 18. 16:12
A nagyapád megműtette magát?
2017. dec. 18. 15:36

Ismertem orvost.

Hosszu evekig dolgozott stomaval.

7. Zeanny (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2017. dec. 18. 15:26

Nekem nagyapámnak az volt...


Egyébként nem feltétlen következménye egy béldaganatnak az elzáródás nem? (Teljesen laikus vagyok...) Ha nem műtteti meg magát, elviszi a rák, gondolom nem kis fájdalmak közepette.

6. trapiti (válaszként erre: 4. - Zeanny)
2017. dec. 18. 15:15
Aki latott mar belelzarodasos beteget, az szerintem nem kivanna maganak. Meg ha az eletet nem is hosszabbitja meg (bar altalab igen) akkor is jobb egy stoma, mint a belelzarodas.
5. trapiti (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2017. dec. 18. 15:14
En orvoskent mindenkepp. Reszben mert valoszinu elni akarnek. De ha azt nem annyira akkor is inkabb egy tervezett mutet es meg jopar ev elet stomaval, mint egy belelzarodas a maga osszes kinjaval, egy eletmento mutet, amikor mar senki nem kerdezi hogy mit akar a beteg, ha mentheto akkor stomat kap kerdes nelkul is, csak sokkal rosszabb eselyekkel. Ugyanezt mondam a sajat kedvenc nagynenemnek is, aki meg 15 evet elt stomaval a mutet utan, gyonyoruen megtanulta kezelni, meg a Balatonban is furdott vele (le lehet zarni a megfelelo eszkozzel), latta felnoni az unokait stb. Szoval en vallalnam, nincs jobb megoldas altalaban.
2017. dec. 18. 15:08
Hát ha élni szeretnék, akkor igen. Bár van az a kor, ami után már nem biztos, hogy így döntenék.
3. kisj
2017. dec. 18. 14:53
Csak ha lenne esélyem a teljes gyógyulásra
2017. dec. 18. 14:49

Most azt mondom: nem.

Aztán mikor ott van az ember, lehet, hogy máshogy dönt.

2017. dec. 18. 14:22
Végbél daganatnál vállalnátok a műtétet? (stoma kihelyezését)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook