Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Peak vagy Lifetilt? fórum

Peak vagy Lifetilt? (beszélgetős fórum)


25. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Newyear)
2017. dec. 23. 08:28

Fel a fejjel! Ha mindig sportoltál,az izmaid emlékeznek, hamar összeszedik magukat! :)


Keress a környékeden egy szakembert, akihez járhatsz gyógytornára és külön gyakorlatsort állít össze neked, amit otthon is csinálhatsz, ha már nem jársz hozzá, és ezzel kiegészíted az úszást. Amúgy az úszàs nagyon sok kalóriát éget, és kardió is meg erősítés is egyben mert a víz ellenállása olyan, mintha súlyzóznál, én is rendszeresen úszom. A motivációhoz meg ragassz ki valahova egy fotót fénykorodból;)

24. Newyear (válaszként erre: 19. - Karin88)
2017. dec. 23. 08:17
Nekem a csoki okoz nehézséget, mondhatom, hogy édességfüggő vagyok, így erre kell kitalálnom valami okos módszert. :)
23. Newyear (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. dec. 23. 08:15

Elnézést, hogy csak most reagálok. Sérvem a gerincemen van, igen; a derekamnál a 4-5-ös csigolyánál, és sajnos van két kezdődő nyaki sérv is.

Mielőtt kiderült volna, hogy sérvem van, mindig sportoltam, így ez eléggé megviselt lelkileg, testileg pedig megéreztem, pl. a szép lassan felkúszó kilók formájában.

AZ idő nem sürget, csak a kitartással szokott baj lenni. :(

22. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Karin88)
2017. dec. 21. 18:58

Változó, nem szeretném ráhúzni másokra az én ízlésemet vagy az én makróimat,jó ideig 50%ch, 30% fehèrje, 20% zsír. Aztán emelnem kellett a ch-n és az lett 60%, a fehèrje pedig 20-25, zsír meg kevesebb. Mert én ektomorf vagyok és nagyon gyors az anyagcserém és kell is a több ch.


Ez nálam úgy oszlik el, hogy reggelire müzliszelet vagy zabkása +fehèrjepor, gyümölcs, ilyesmik (fehèrjeport edzésnapon edzés után szoktam, nem reggelire). Snackek olajos mag vagy gyümölcs, ebéd főzelékféle (bab, csicseri, borsó, lencse stb) zöldségekkel, vacsora zöldségek tofuval, tempehvel, vagy egy kiadósabb adag zöldség gombával, stb.


Hetente pár napot gyümölcsnapozom is, ésne szakad rám az ég akkor sem, ha pl este fehèrjedúsat kellene ennem, de nem kìvánom, hát elintézem csak gyümölccsel vagy van olyan is, hogy csak meleg teát iszom. Régebben ez sem volt, a vegánságom előtt, mert ha lefekvés előtt kazeint kellett innom, megittam juszt is, ha nem volt már ètvágyam. Ilyet már sosem fogok "elkövetni" és láss csodát, nem történt az égvilágon semmi, nem veszítettem izmot, nem híztam, nem lettem plötyi azzal,hogy néhanapján kihagyom a vacsorát vagy 2 snack helyett 3 van, heti szinten rendben legyen. Amikor növényeket eszel,a tested nem tartogat vissza semmit, ami felesleges, és nem feccöl túl sok energiát csupa nehéz étel emésztésére, mert a növényekkel nem kell annyit bajlódnia, mint az állati eredetű dolgokkal. Megmarad edzéshez:D

21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Karin88)
2017. dec. 21. 18:22

Azért van az úgy elèg sokszor, hogy valaki mindjárt nagyobbnak èrzi magát a súlyzózástól pedig az elején, ha valaki nincs hozzászokva, az még csak vízvisszatartás, nem izom. Viszont ha másfél évig így èrzed, és nem szálkásodtál ennyi idő alatt jó kajálás mellett, ez már nemcsak kezdeti vízvisszatartàs, esetleg tartósan olyan edzésed volt, hogy nem pihentél eleget, nem regenerálódtál rendesen, és feszt be vagy "gyulladva", szerintem ez sem jó, a víz pang az izmok között, meg nem fèrsz a ruhádba, a zsírod nem megy lejjebb, ennek semmi èrtelme, igazad van. De a megoldás nem az, hogy teljesen abbahagyod, hanem megvariálni a szèriákat, a gyaksikat, kipróbálni más heti leosztásokat az edzésben. Igaz, erre most késő, ha momentán nem csinálhatsz sokat, cak mondom.


Én használok gumiszalagot, súlyzót, labdát, saját testsúlyt, pliometrikus gyaksikat vegyesen, mert van többféle izomösszehúzódás, és a súlyzó ezek közül csak egyfélét tud. Ezért erősítés alatt nemcsak súlyzózást èrtek, mert nem lenne komplett. Olyan lenne ez, mintha csak kisminkelnél, de kimennél hajcsavaróval az utcára, hogy kész vagy:)

20. Karin88 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. dec. 21. 10:28

Azert fura ez, mert nekem volt edzom es felvaltva csinaltunk edzotermi gyakorlatokat es intervall edzeseket tavaly egesz evben es meg iden ev elejen is... de az eredmenyek nem voltak olyanok, amilyeneket akartam es a fogyas sem indult be nekem. Izmosodtam es erosodtem, pedig az en edzom meg versenyeket is nyer es az alakja fantasztikus. Csak eppen en nagyobb lettem, nem kisebb. Maig nem ertem. Mindenhol azt olvasom, hogy az edzoterem igy meg ugy, de nekem kozel masfel ev utan mar nem volt orom ugy menni, hogy messze vagyok attol, amit szeretnek, de kozben kifizetek egy csomo penzt es minden heten otszor ott vagyok.


Szerintem az edzesterv nem volt jo, hiaba gondoltuk, hogy jo nekem es talan az en szervezetem hamarabb reagal a sulyzokra. Konkretan olyan vastag karjaim lettek, hogy nem fertem bele a kabatomba... Igy azert valtottam futasra, mert az okozott oromet es kihivas volt mindig tobbet, hosszabban futni...es nem volt kotelezo lepcsokon fel-le szaladgalni, heti otszor az edzovel eros edzeseket vegezni... es most elindultak a kilok is lefele, mellette Tracy treningjeit csinalom (most persze nincs dance kardio) , de oromet okoz es szivesen csinalom.

Szoval, en vagyok az az ufo, akinek az edzoterem nem jott be. Hiaba vettem lifetilt cuccokat, addigra mar annyira nem volt kedvem nagy sulyzokat emelgetni, hogy hagytam a fenebe.


Kerestem egyebkent terapeutat, osszeallitott nekem egy gyakorlatsort. Koszonom gribedli.

19. Karin88 (válaszként erre: 14. - Newyear)
2017. dec. 21. 10:20
Ha tenyleg betartod a dietat es mozogsz, menni fog az. Csak sose gondold azt, hogy ez meg az belefer, mert nem minden fer bele. Az elejen pl en sokszor elrontottam azzal, hogy hetvegenkent ittam alkoholt...baromira lelassult a fogyasom...nem gondoltam, hogy az alkohol (es itt most szaraz vorosborrol van szo) ennyit szamit. S bizony szamit az az egy-ket pohar...en nem vagyok edesszaju, nekem ez volt a gyengem... kitartas, menni fog!
18. Karin88 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. dec. 21. 10:17
Szuper! Kb milyen az etrended vegankent?
17. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Sapienta)
2017. dec. 21. 07:42

Jó ezt olvasni, én vegán vagyok amúgy, de jó azt olvasni,amikor îrjátok, hogy magatoktól is rájöttetek, hogy beharangozott kiegèszítők nélkül is van élet és jó alak.


Egyébként én olyan kb 8 évig voltam fitness ètrenden, csirke csirkével, tojás, hal, stb. És elèrtem a kívánt szuper formát, tartottam is, végig azt gondoltam, hogy igen, ez a sok husi meg minden és ha abbahagyom, majd jól szètesik az alakom. Végül győzött az undor,váltottam, már azzal is megbékéltem, hogy esetleg nem marad olyan a testem,közben kellemes meglepetés ért, semmi nem változott, megtartottam a makrókat, sőt, később emeltem is a ch-n, de ugyanúgy 48 kiló vagyok, ugyanúgy edzem, jó a közèrzetem. Ha tudom, hogy ez lesz, korábban is leálltam volna vele:D

16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Newyear)
2017. dec. 21. 07:30

Sérveid hol? Gerinc?


Vagyis ennél intenzívebben egyedül nem mozoghatsz? Súlyzó gondolom, kizárt, marad a gyógytorna, többet èrne mint a csak úszás+séta. Be tudsz iratkozni valahova gyógytornàra?


Másik, a súlyfelesleg, hát 25 kiló szerintem olyan minimum egy év, hogy úgy fogyd le, hogy ne is hízd vissza, szóval következetes mozgás, nem abbahagyni és nem abbahagyni a diétát. És ha lassan fogysz, a bőröd sem sínyli meg. Hosszú út áll előtted.

15. Sapienta (válaszként erre: 14. - Newyear)
2017. dec. 21. 07:13

Szia Newyear! Megakadt a szemem a fórumon, peak termékeket próbáltam, lifetiltet nem, mert mire eljutottam volna oda, hogy tôlük rendeljek, rájöttem, hogy nem kellenek ezek a cuccok nekem 😃 Végül is kb ugyanazokat a cuccokat nyomatják, csak lifetilt a sikertetmékeket összekeveri, peaknél meg külön keverheted, rágcsálhatod ôket... De felesleges. Nálam egy táplálékkiegészítô maradt meg, z fehérjepor ((vegán, mett a tej nem jó nekem), de az is csak azért, mert nem bírok annyi húst enni, amennyi fehérjére szükségem van (igazából nem szeretek húst enni, csak ritkán esik jól).


Amit olvastam, hogy csinálsz, teljesen jó! A sétával simán lehet fogyni, amit gribedli említett: fejérje, zsír, szénhidrát arány fontos a táplálkozásban. A szénhidrátokat próbáld meg zöldségekkel fedezni. Gyümölcsöt csak reggelire egyél, ebédnél a köretet próbáld meg, hogy nyers zöldség legyen (legalább részben), vacsinál meg párolt, vagy nagyon kevés zsiradékkal sült (sütôben). És sok sikert kívánok!

14. Newyear (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. dec. 21. 02:51

A sérveim miatt csak úsznom lehet és sétálnom. Az úszást csak akkor szabad, ha tudnék szabályosan, vízbe tett fejjel úszni, mert így nem feszülnek meg az izmok. Sajnos csak vízből kiemelt fejjel megy az úszás, így viszont nem ajánlott, így aztán marad a séta közepes tempóban a futópadon. Ezt néha kiegészítem egy kis biciklizéssel.


A súlyfeleslegem nagy: kb. 25 kilótól szeretnék megszabadulni.

13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Karin88)
2017. dec. 20. 16:05

Értem. Nehéz mindig megmondani, hogy melyik volt elôbb, a tyúk vagy a tojás. Ha rendszeresen csináltál volna guggolást, kitörést (nem keretben, mert az nem fejleszti az egyensúlyt) és nemcsak futást, akkor egy, sikerült volna úgy kipárnáznod izommal a térd körül, hogy helyes pózban maradjon mindig és kevésbé kopjon az a porc. Meg az eséskor azok az izmok megvédték volna a húzódástól is. De még azt is kivédték volna, hogy rosszul érj le, nem lett volna semmilyen sérülés.


Mindegy, úgyse lehet visszacsinálni. Csak most azzal, hogy félted a térded, egy csomó mozdulatot ugye kihagysz, ezzel mi történik, tovább pusztul az a kevés izom, ami elôtte volt ott, hogy stabilan tartsa a térdet.


Ezért lenne fontos elmenni fizikoterápiára, hogy ô biztonságosan segítsen olyan gyakorlatokkal, amik segítenek izmosodni úgy, hogy ne történjen meg még egyszer. Meg melyik szalag, nem mindegy, belsô, külsô? Ehhez személyreszóló gyakorlatsor kell.

12. Karin88 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. dec. 20. 12:32

Szeptemberben ugy gondoltam, hogy talan a gyors gyaloglas es a valtott futas nem eleg a gyakorlataimhoz, igy elkezdtem body combatra jarni. Az egyik edzesen egy ugras utan ugy erkeztem a talajra, hogy ereztem, hogy tortent valami a terdemmel...ket ora mulva duplajara duzzadt, de a ferjem azt mondta, hogy szerinte csak meghuztam, pihentessem es ha egy het mulva is faj; akkor menjek orvoshoz. Igy abbahagytam az edzest, ket napig fekudtem, mert nehez volt felallnom, a lepcson alig tudtam lejonni. Kentem mindenfele sportkremmel es egy het mulva ugyan meg ereztem, de jobb lett...ugyanakkor sosem lett tokeletes jo. Ertem ezalatt, hogy utana ha vezettem, mentem es bizonyos poziciokban, allva es ulve mindig visszatert a fajdalom, hol erosebben, hol gyengebben. Ferjem kozolte (sport mult, terdmutetes tapasztalat) neki is volt ilyen, kell par het, amig elmulik, de szep lassan elkezdhetek ujra gyalogolni stb... elkezdtem. A fajdalom nem mult el. Nem volt kibirhatatlan, de erezheto.


Novemberben elkezdett hasogatni, erosebbe valni neha. Neha eltunt, neha visszajott. Akkor mar mondtam a ferjemnek, hogy elmegyek a csaladi orvosunkhoz. O teljesen el volt kepedve, hogy miert nem mentem hamarabb (ferj csendben bologatott, vicces volt, es hihetetlen), majd kozolte, hogy csak neha fajdolgalt. Doki megvizsgalt, azonnali beutalo IRM-re. (itt igy hivjak a scannert). Varni kellett ket hetet, mire bekerultem. Ott kiderult, hogy porclevalas es eros huzodas... az orvos szerint atroszkopos mutet, es ok. Vissza a csaladi orvoshoz, aki megnezte a lelelteimet (hokis sportorvos is) , es kozolte, hogy igen, van egy pici porclevalas, de ez szerinte ott lehet mar evek ota. Ha nagyobb lesz, akkor mutsuk, de szerinte a fajdalmat a szalaghuzodas okozza. Eltiltott a sporttol, haha, irt egy igazolast az edzoteremnek, ahol elfogastak, igy januar elejeig elvileg zero terheles a labnak... most 3 het utan mar nem hasogat, nem faj, de csak has es kargyakoraltaokat vegzek, de persze igy nem igazan haladok elore...remelem igaza lesz es nem kell most meg mutet...

11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Karin88)
2017. dec. 20. 11:49

Milyen térdsérülésed volt, le tudod írni bővebben? Mert ezekből is többfajta van, és lehet lábra edzeni csak nem mindegy, hogy mit. Sőt, van olyan tèrdrendellenesség, amikor pl lábra edzhetsz de olyan gyakorlatokat kell kerülnöd, ami nem közvetlenül a lábat edzi, hanem a felvett póz miatt a térdednek nem jó.


Ilyen pl az a törzsemelés, amit edzőteremben egy padon szokás csinálni, tudod, beállsz a padba, a lábaid rögzítve vannak, és a törzsed szabad, leereszkedsz, majd fel. Ez egy hátgyakorlat, igaz, dolgozik a fenék felső része is, de nagy stresszt okoz a tèrdnek a póz miatt. Ezért akinek baj van a tèrdével, az ezt sem csinálhatja, hanem földön, hasonfekvésből kell a törzsemelést csinálnia.


Ahogy a lábtológép (istenem, mennyien rosszul ülnek bele) sem mindenkinek jó.


Ismétlem, attól is függ, hogy mi a konkrét baja a térdednek és mit mondott a doki. Fizikoterápián is jártál?

10. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Karin88)
2017. dec. 20. 11:37
Egyrészt üzlet, másrészt azt használják ki azok, aki árulják, hogy az emberej mindig szeretnék a könnyebb utat és azonnal. Nem is kell csodálkozni azon, hogy aztán csalódás lehet a vége. Vagy meggyőződésük, hogy egy adott cucctól jött az eredmény és akkor meg félnek abbahagyni mert azt gondolják, hogy elvesztik a már megszerzett alakot.
2017. dec. 20. 11:32

Hozzateszem, nekem nagyon lassan megy a fogyas 63-64 kg-rol honapok alatt mentem le 57 kg-ra. Cel a 48-50 kg lenne, h ujra beleferjek tavasszal a regi szuper ruhaimba... mar zsirleszivason, lpg-n is gondolkodtam, de egyelore marad a dieta es a minimal edzes... a terdem meg mindig nem tokeletes...

ja, 155 cm vagyok :)

8. Karin88 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. dec. 20. 11:11
Maximalisan egyetertek. 2 honapig szedtem a pyruvatot es mellette dietazam + edzettem. Termeszetesen fogytam es formalodtam. Aztan 3 honapja ‘csak’ dieta, bcaa, glutamin, halolaj kapszula es edzes, kB 1,5 honapja terdserules miatt ‘csak’ kar es hasizom edzes, zero kardio ... es pyruvat nelkul is megy. Nem ertem ezt a hisztit a pyruvat korul...
7. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Newyear)
2017. dec. 20. 07:44

:DDD


Nem akartam ám ilyen alaposan levezetni, csak ha annyit mondtam volna, hogy nincs zsírégető kiegészítő, akkor azt vagy elhiszed vagy nem, de érvekkel szemben....:)


Hogy milyen nem legális zsírégetők vannak, hát ezek sem direkt égetik a zsírt, hanem növelik az izmainkat és segítik a zsír jobb felhasználását, ezek ugye a növekedési hormon és a tesztoszteron. Nem legálisak és nagyon sok mellékhatásuk van, mégis a fitness iparban nagyon sokan élnek vele.


Szerintem kezdetnek nem rossz, amit csinálsz, nem tudom, ezen belül mennyi a fehérje, zsír, szénhidrát és mennyi a fogynivalód. Meg hogy mennyi idő alatt jött fel. Tartós fogyás az nem több mint heti 30 deka, amit ezen felül fogysz, az általában víz és izom.


Ha pedig a súlyod oké de szeretnèl inkább feszesebb lenni, ahhoz is idő kell, izmot fejleszteni egy elég lassú folyamat. Még jó edzésnél is egy nőnek egy év alatt talán 2 kiló izom jön fel (férfiaknak sokkal több, mert nekik van tesztoszteronjuk). És mit mozogsz?

6. Newyear (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2017. dec. 19. 22:00

Hű...először is köszönöm a nagyon részletes és alapos magyarázatot, látom, te értesz ehhez. Én csak laikus vagyok, ezért is jön jól, ha kérdez az ember, mert hasznos válaszokat kaphat; köszönet érte.


Egy ideje = néhány hónapja. Mit jelent nálam? Igyekszek naponta ötször enni, az olajat kókuszolajra cseréltem, és több korábban használt alapanyagot lecseréltem egészségesre.

Aztán nekiálltam a neten könnyű, egészséges recepteket böngészni, és lementettem sok olyat, amiről úgy gondolom, hogy kedvemre való, azaz jó étvággyal, szívesen eszem, mégsem olyan kalóriadús, mint a korábban fogyasztott. (pl. fehér rizs helyett bulgurt eszek, ezt nagyon megszerettem, vagy karfiolpürét, ami szintén kedvencem lett, de készítek pürét köretnek borsóból vagy brokkoliból is. Ma pl. zellerből csináltam, és ez is ízlett).

Igyekszek elegendő vizet inni, és mellőzni a csokit; ez a gyengém. :(


Amit a stílusról írtál, abban teljesen egyetértek veled; valóban elég illúzióromboló.

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Newyear)
2017. dec. 19. 09:06

Mit takar, hogy "egy ideje"? Írnál erről kicsit részletesebben?


A lfetilt és peak közül motiválóbbnak tartom, amit a peak-ék csinálnak mert nők. Nők meg azért jobban tudják,hogy mi zajlik egy nő testében, nem attól lesz valaki jó nő, hogy egy fèrfi inzultálja, csúnyán beszél, és nem is ettől lesz egy fèrfi nagyobb szaktekintély (jó, természetesen ez nagyon sok nőnek biztos bejøn, én illùziórombolónak tartom). Persze ennek semmi köze a termékeik minőségéhez, csak úgy általánosságban mondom:)

4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2017. dec. 19. 09:01

A piruvat nem erre való, lehet, hogy volt benne más:DDD


A szervezetünk is termeli, méghozzâ szénhidrátból csinálunk ilyet. A sejtek üzemanyaga ATP (adenozin trifoszfát).


Olyan anaerob mozgásformánál ahol keletkezik tejsav is, glikogént használunk. A glikogén a sejteket belül tárolt glükóz "praktikusabb" formája.


Egy glükózmolekulából lesz 2 ATP molekulám és 2 piruvát (piruvát sav magyarul?). Ebből lesz tejsav és a tejsavból pedig újra glükóz. Amiből megint lesz ATP vagyis a sejtek üzemanyaga.


Tehát nincs olyan bogyó, ami zsírégető, legalábbis nem legálisan, úgy értem, arra tudok tippelni, hogy valaki azért szed piruvátot mert nem eszik elég szénhidrátot vagy tudomisén.


Szerintem ami fontos kiegészítő lehet, inkább a BCAA-k, a glutammin, a kreatin. Nem mintha ezeket ne vihetnénk be kiegészítő nélkül de az izmokban lévő aminisavak nagy része ezekből áll, tehát a fontosabb aminosavak, ha valaki edz (persze, az összes fontos, nem ezt akarom mondani) és mondjuk kényelmesebb egy csinos kis shakerből csokiízben elfogyasztanom a napi BCAA szükségletemet útközben, mint mondjuk elvinni magammal fél kiló zöldborsót és edzés után betolni:D


Szóval következetes evés és edzés mellett egy normál fehérjepor tökéletesen megteszi.


Nem mondom, hogy nem igaz, hogy a barátnőd fogyott, de nem gondolom, hogy ebben a piruvátnak volt szerepe.

3. Newyear (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2017. dec. 18. 19:42

Köszönöm, hogy leírtad, örömmel olvastam a pozitív eredményről! :)


Figyelek arra, hogy mit eszek, a bogyóval csak rásegítenék kicsit.

2017. dec. 18. 14:35

Én csak a lifetilt-et ismerem. Azt ajánlom. Nem feltétlenül a termékeit, bár a protein porokat tőlük veszem.

Egy ismerősöm pyruvat one-nal, és HCA-val döbbenetesen sokat fogyott két hónap alatt. Nem kilóban, de mintha a vizet a szövetei közül kihajtotta volna. Vékonyabb, tónusosabb lett. És a kajában csak kicsit fogta vissza magát.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szedj ilyen bogyókat és ne figyelj arra, hogy mit eszel. De a közhiedelemmel ellentétben van szer, amit rásegít ;)

2017. dec. 18. 08:25

Egy ideje belefogtam az életmódváltásba, igyekszek egészségesebb alapanyagokat használni, és reformálgatom a táplálkozásomat. Hetente 2-3 alkalommal mozgok is, de van egy nagy álmom: szeretnék újra beleférni olyan ruháimba, amik egykor csinosan álltak rajtam, és szeretném magam újra jól érezni a bőrömben.


Úgy döntöttem, hogy kicsit rásegítek fogyást segítő készítményekkel, de nem tudom, melyik termékek a jobbak: A Peak vagy a Lifetilt termékei?


Ha van tapasztalatotok, vagy próbáltátok ezeket, kérlek, írjátok meg a véleményeteket. Előre is köszönöm.

Reagálni csak este tudok, napközben sajnos nem jutok gépközelbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook