Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserépkályha felújítás (újra rakás) esetében hogy tudom elkerülni a nagy koszt? fórum

Cserépkályha felújítás (újra rakás) esetében hogy tudom elkerülni a nagy koszt? (tudásbázis kérdés)


10. syria (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2017. dec. 16. 16:54

Szerintem sehogy. Abban a helyiségben legalábbis ahol a kályha van. Meg lehet próbálni a szomszédos helységekbe vezető ajtókat fóliával védeni, de nem sokat használ. Esetleg a munka alatt porszívózni, csak nem tudom, mit szólna hozzá a mester. Talán őt kellene megkérdezni, ő ismeri a folyamatot.

A minap cseréltek ki a konyhánkban 9 db 15*15-ös járólapot, meg újraragasztottak 5 felet (egyet vágni is kellett), s utána döbbenten láttam, hogy a barna konyhapult tiszta por, pedig a régiek alatti poros részhez porszívót használtunk.

9. SzánI. (válaszként erre: 7. - 0e40d7eb14)
2017. dec. 16. 06:17
Valószínű így lesz. A korom ellen nincs mit tenni.
8. SzánI. (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2017. dec. 16. 06:16
Ezt tuti megcsinálni. Csak gondoltam hátha volt valakinél ilyen és tud-e vmi hasznos praktikát
2017. dec. 16. 06:15
Sehogy. Mindent le kell takarni fóliával, de még ez sem 100 %-os védettség sajnos.Ezért a cserépkályha átrakást össze kellene hangolni egy teljeskörű festéssel, vagyis akkor csináltatni, amikor a lakás kifestése is szükségessé válik. Így egy rumlival meg van minden.
6. SzánI. (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2017. dec. 16. 06:13
Sehogy nem lehet. Max. ha sátrat teszek a cserépkályha fölé.
5. forrest2010 (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2017. dec. 15. 22:45
:) talán , ha festéskor használt takarófóliával takarnátok le amit védeni szeretnél ?
2017. dec. 15. 22:31
sehogy
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2017. dec. 15. 22:04
Szerintem a kályhásnak van ilyen tapasztalata, hátha érdemes lenne megkérdezni. Illetve ő hogyan tudja elkerülni a port.
2017. dec. 15. 21:39
Szeretnénk a cserépkályhát felújíttatni úgy hogy bontani is kell. Gondolom nagyon nagy porral korommal jár, de ha esetleg valaki már csináltatott ilyet, tudna - e tanácsot adni hogy lehet ezt minél kevesebb piszokkal megúszni.
2017. dec. 15. 21:37
Cserépkályha felújítás (újra rakás) esetében hogy tudom elkerülni a nagy koszt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook