Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan adózok itthon külföldi jövedelemmel? fórum

Hogyan adózok itthon külföldi jövedelemmel? (tudásbázis kérdés)

7. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. dec. 12. 15:49

Szia!

Agibaba40 könyvelő, sok embernek segített már itt. Igaz, már régen lépett be, de egy próbát megér

2017. dec. 12. 13:37

sziasztok.

koszonom az infot. akkor mindenkepp kell beszelnem a ceggel, hogy is van ez pontosan.

5. Suesue (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. dec. 11. 21:45
Az adott ország adóhivatalának adózol, legegyszerűbb egy ottani könyvelővel átbeszélni.
4. Imisz (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. dec. 11. 21:04
Bocsánat, mire leírtad a szitut már én is leírtam. Így nem sokat tudtam segíteni. Remélem jön valaki okosabb.
2017. dec. 11. 21:01

Úgy tudom ha külföldön adóztál utána akkor itthon sehogy nem adózik.

Ha nem vontak adót akkor passz....gondolom egy könyvelő tud választ adni, meg bújjad a jogszabályokat.

2017. dec. 11. 20:58

Sziasztok,

a kovetkezo a helyzet jelenleg es remelem, hogy tudtok nemi tamponttal szolgalni. Kaptam egy allasajanlatot kulfoldrol, viszont nem mint munkavallalot foglalkoztatnanak, hanem valami szerzodest kell alairni es en szamlazok vagy ilyesmi. A megnevezes independent contractor. De me nem lattam a szerzodest, csak elore vetitettek, hogy sacc mi lesz benne.

Az apeh/navba nem tudok bemenni, telefont hagyjuk. Neten nem jottem ra, hogy akkor nekem milyen formaban kellene adozni, ami megeri meg legalis.

Jelenleg van Magyarorszagon foallasom es mellette szeretnem kiegesziteskepp vegezni. Minden esetben be kell jelenteni az osszeget? Negyedevente? Havonta? Evente? Vagy fugg az osszegtol?

Illetve foallas mellett milyen format erdemes kovetni? Hallottam hiret a KATA-nak, de nem jottem ra, hogy mukodik, meg olvastam ilyet is, ha tartosan csak egy ceg fele szamlaz az ember,akkor az bujtatott munkaviszony es buntetik…


Barmilyen tampontnak orulnek.

Vagy ha tudtok valami kedves konyvelot, aki keni-vagja a mellekallasban osszeharacsolt kulfoldi jovedelemmel valo banast, az kerem jelezze. Akar honlapnak is orulnek, vagy jogszabalynak is. :) Koszonom szepen :)

2017. dec. 11. 20:57
Külföldi jövedelem hogyan adózik itthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook