Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem érdekelnek a kisgyerekek és az anyaság. Ez baj? fórum

Nem érdekelnek a kisgyerekek és az anyaság. Ez baj? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. jan. 20. 19:09
nem baj
56. Jessica32 (válaszként erre: 50. - Csgybzs)
2018. jan. 20. 19:07
Én detto.
2018. jan. 18. 06:56
32 vagyok, 8 éve férjnél...nincs gyerek, nem is tervezünk. Semmi bajom a gyerekekkel...a babák édesek. De nem érdekelnek. Olyan szinten nem, hogy 20 évre felelősséget vállaljak egy másik ember testi/lelki/szellemi jóllétéért... Azt hittem 10 évvel ezelőtt, hogy ez majd változik...de nem. Telnek az évek...S még az a hangyafasznyi kedvem (kb 10%) is csökken. Nem vágyom a terhesség kellemetlenségeire...a szülésről ne is beszéljünk. A férjem sem akar gyereket...ő egy kicsit sem...szóval...nem.hiszem, hogy ez a köv. 4 évben (max 36ig vagyok hajlandó szülni) változna...
54. csgybzs (válaszként erre: 53. - Jozsi.38)
2018. jan. 17. 20:37
Naná, hogy észben tartom. A Hoxán ne tartanám észben? :P
53. jozsi.38 (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2018. jan. 17. 20:27
tudom, csak nem árt, ha észben tartod :) Tablet javított előzőekben, kikerülni=kimerülni
52. csgybzs (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2018. jan. 17. 20:04
Az én felfogásomban nem szerepel a késői gyerekvállalás. Tudom, hogy van akinek jó így, élvezi, stb, én nem akarnám, ha tudnék se.
51. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - Csgybzs)
2018. jan. 17. 15:33
csak szólok, még a kifutók az időmből-höz, hogy ahhoz van még minimum 12 éves vagy akár több, attól függ, mikor kezd kikerülni a petefészked
50. csgybzs (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2018. jan. 17. 13:53

32 éves vagyok, 8. éve férjnél, gyerek nincs. Én speciel imádom a kisbabákat, egész nap tudom dajkálgatni, tutujgatni. Nekem onnantól nem tetszik, hogy járnak-beszélnek. Ösztönöm semmi, tervben nincs továbbra sem és lassan már az időből is kicsúszok. Hogy később bánni fogom-e, azt ma még nem tudom megmondani. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.

Nem kell mindenkinek gyereket szülni és nagyon sok nő egyszerűen nem való anyának, mégis szül. Én ismerem magam annyira, hogy nem menne, ezért nem is cseszem el más életét.

Tőlem a tágabb ismeretségi kör, szűk család, munkatársak már nem kérdezgetik, megszokták, elfogadták. Ugyanúgy lehet velem erről beszélgetni, engem is érdekelnek a gyerekeik, szeretek képeket nézegetni, sztorikat hallgatni, babázni, de ennyi bőven elég.

Ha sosem lesz hozzá kedved, akkor sem történt semmi.

2017. dec. 15. 10:06
Nem baj. Engem sem érdekelnek. És az sem érdekel, ehhez mások mit szólnak :)
48. ab61752c45 (válaszként erre: 47. - Puritan)
2017. dec. 13. 08:50
én nem érzek késztetést,hogy gügyögjek,vagy hozzányúljak.helyes gyerek,mondom.ezzel kész.az unokaöcsém gyerekét sem vettem föl sose,most már nem is tudnám a derekam miatt.
47. puritan (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2017. dec. 13. 08:39
Engem inkább az a része fogott meg a mondandódnak, hogy ha csecsemő, vagy kisgyerek van a közeledben, akkor kínosan érzed magad, sőt leblokkolsz. Ezt azért meg kellene fejteni szerintem, mert ha simán nem érdekelne, az oké, azzal nincs baj(nagyjából én is tojok mások gyerekére és nem érzek késztetést, hogy gügyögjek idegen csecsemőknek). Az is lehet hogy félreértettem és csak azért blokkolsz le, mert úgy érzed elvárás a gügyögés, vagy az, hogy érezz, tegyél valami kedves dolgot?
2017. dec. 12. 17:34

Természetesen nem baj. :)


Az, hogy mások mit mondanak, nem számít. A Te életed csak Te élheted. Nem kell másoknak kényszerből megfelelni.

Ha pedig idővel változik Benned az érzés, úgy is lesz babád. :)

45. ab61752c45 (válaszként erre: 43. - Miss Angel)
2017. dec. 12. 16:00
hát ez az,mások rá vannak kattanva az unokára.én nem.ha lesz,akkor lesz,ha nem akkor nem.
2017. dec. 12. 15:56
az anyám,mikor utoljára szült 40 éves volt,azt mondta hálás nekem,hogy támogattam.aztán az egészet a nyakamba zúdította,de nagyon szerettem az öcsémet,mintha a saját gyerekem lett volna.
43. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2017. dec. 12. 15:52
fiatal is vagy és szerintem az is rátesz egy lapáttal,hogy nyaggatnak a szüléssel.persze ,hogy így nem akarsz anya lenni,nem csodálom...lehet eljön majd az idő ,hogy akarsz babát,az anyai ösztönök feltörését meggátolni úgyse lehet/a nők többségénél elöbb-utobb bekövetkezik/,de ha nem akarsz majd,akkor sem vagy rossz ember,egyszerűen te csak másmilyen életre vágysz....és akinek ez nem tetszik,vagy főleg:megszól emiatt,az annyira is tart téged....élj úgy,ahogy neked jó és ahogy te boldog vagy.
42. ab61752c45 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. dec. 12. 15:52
nem kell.a lányom már 38 éves szép,kedves,de még nem talált olyan férfit,akinek szült volna .ha az ellenkezőjét mondta volna,már többször elvált lenne, gyerekkel.
41. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 12. 15:46

:) Ez de aranyos és őszinte.

Most meg imádod, azt látni. ;)

40. Panna.33 (válaszként erre: 37. - Bnedora)
2017. dec. 12. 15:43
Én önző módon azért születem, hogy most tudjam szeretni.;) Meg amíg hagyja. Még igényli az anyát. :))
2017. dec. 12. 15:14
Egyáltalán nem baj!jól teszed!vannak elegen akit érdekelnek!
38. Smirnoff (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2017. dec. 12. 10:35
Ez inkább belső beállítottság kérdése. Ha valaki nem szereti, hogy segítségre szorul, az sem fog jól esni neki, hogyha a gyerekét kell ugráltatnia.
37. bnedora (válaszként erre: 34. - Panna.33)
2017. dec. 12. 10:11
Persze, ez is benne van a pakliban, de nem erre kell gondolni.
36. Karott (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2017. dec. 12. 09:34

Ne szülj így gyereket, egyikőtöknek se lenne jó. S a mások véleményét is el kell engedni a füled mellett, erre valahogy edződni kell. (Ugyanezt a kisgyerekesek is megtapasztalják, ott a gyerekkel kapcsolatban mindkenki nagyon okos.)

De, akiket én ismerek, s ennyire nem akarnak gyereket, ott mindenhol van valami gyerekkori lelki sérülés. Lehet, hogy nem is tudja, de a családi történetekből az következik, hogy amin átmentek, azt nem lehet megúszni nélküle. Ha neked is van ilyened, akkor érdemes szakemberrel rendberakatni gyerekvállalástól függetlenül.

35. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 3716f68b4c)
2017. dec. 12. 07:54

Egyáltalân nem sztereotípia, hogy egy nőnek szülnie kell. Nem kötelező gyereket vállalni, ha nem akarsz, és ez nem jelenti azt, hogy aki meg akar, vagy gyereke van, az okvetlenül valami sztereotípiânak engedelmeskedik.


Momentán az ember így szaporodik mert emlősök vagyunk, de nem kell ezen annyit rugózni, főleg, hogy ha nincs is olyan fèrfi, akivel ezt szeretnéd, nem tudom, szingli vagy-e, ha igen, akkor először találj valakit, akivel harmonikus párkapcsolatban tudsz élni és csak kettőtök döntése, hogy lesz-e gyereketek vagy sem.

34. Panna.33 (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2017. dec. 12. 06:56
Semmi garancia arra, hogy ha valaki szül, azzal a gyereke törődni fog öreg korában.
33. bnedora (válaszként erre: 13. - 3716f68b4c)
2017. dec. 12. 04:46
Nem az eltartás lenne a lényeg, hanem a törődés. Persze, nem szeretnélek rábeszélni (családomban több személy is van, akinek nincs gyereke), csak látom a nővéremet, hogy állandóan valakit meg kell hogy kérjen, ha dolga van.
2017. dec. 12. 03:53

Gyerek=oriasi szolgalat.

Csodas dolog! De csak annak szabad vallalni aki tiszta szivbol odatudja magat adni ennek az egesz gyonyoruseges nagy kalandnak :)

2017. dec. 12. 03:51

Egy no attol is lehet no ha nincs gyereke mint ahogy nem attol jo no vki ha ferfi van mellette. Lehet te alkotasban teljesedsz ki.

Az a baj ha ez zavar. Igy viszont kerd kineziologus segitseget aki megmondja mi rejtozik a tudatalattidban. Csodas tudomany!

30. Kamillka (válaszként erre: 22. - 3716f68b4c)
2017. dec. 11. 23:26

Én többel találkoztam, aki nem akart.


Mondjuk meg két éve én sem akartam hallani sem a témáról. Miutan a férjemmel megismerkedtünk, mondtam is neki, hogy mit gondolok erről.

Aztán változtak a dolgok olyannyira, hogy az elmúlt fél évet meddőségi vizsgálatokkal töltöttük. Csak lombikkal lehet babánk. Nem gondolom, hogy amiatt borítanánk mindent, ha nem sikerülne, vagy ha úgy döntöttünk volna, hogy nem akarunk ivf-et.

29. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2017. dec. 11. 22:24
Miért lennél rossz ember? Ha nem akarsz,ne szülj. Lehet, hogy pár év múlva meg vágyni fogsz rá. ne törődj másokkal,aTe életed, úgy éld ahogy neked jó!
2017. dec. 11. 22:04

Ha lenne egy babád, azzal jönne a "társadalom", hogy mikor lesz testvér.

Sosem arra kell építeni, ki mit vár el.

Bár tény, hogy alapvetően az a normális és elfogadott, hogy a nő gyermek(ek)et szeretne vállalni azzal a férfivel, aki a számára a legvonzóbb.

Szerintem egy anya is szabad és építhet karriert is, ha neki úgy jó.

Vagy eljön az ideje nálad, vagy nem. Szerintem csak akkor ideális szülni, ha mindkét fél igazán szeretné.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook