Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2016. ápr. 4. 16:48

Sziasztok!


30 éves vagyok, kamaszkoromban derült ki a PCO, amit fogigátlóval kezeltek.

Teljes hormonpanel, pajzsmirigy, terheléses cukor vizsgálaton vagyok túl...nincs IR-em, pajzsmirigy hormonok is határértéken belül vannak. Tesztoszteron emelkedett, FSH/LH arány katasztrófa, progi alacsony... :( Nem vagyok túlsúlyos, sőt, okt. óta nem eszem kenyeret, sem liszteset, no cukor, no krumpli, no tészta, napi 5-szöri étkezés...Inozitol+folsav, halolaj, méhpempő kapszula, E-vitamin és még egyéb vitaminok is mennek napi szinten...plusz még elkezdtem Aviva tornázni is.


10 év fogigátló után no menzi. :( Az orvos azt mondta, fogadjam el, hogy ez van, nem lehet ebből kigyógyulni, babám is csak gyógyszerrel lehet (ha lehet), nincs más opció...


Én ebbe nem akarok belenyugodni! :( Nem merem szedni a Clostit, mi van, ha nem egészséges petesejt lesz tőle? Vagy esetleg még több ciszta... :( Meg csak ez az egy lehetőség van, semmi más?


Kérlek, mondjatok pár bíztató szót, annyira el vagyok keseredve... :( Köszönöm!

2015. nov. 17. 18:35

Nekem a merckformin szedése utáni 4. ciklusban sikerült.

Most pedig úton a 2. baba úgy néz ki :)

285. sztaren
2015. szept. 17. 11:09
Sziasztok! Van felesleges Merckformin XR 1000 mg gyógyszerem 40 db. Nem érdekel valakit?
2015. márc. 13. 17:10
Sziasztok.Nekem a 0 perces inzulin 8, a 120 perces 48 lett erre irta fel az orvos a meckformin xr 750 g de nem modta,hogy fel kell építeni.Sok kis tüszőm van ami nem érik,vagy van,hogy a ciklus 13 napján 14 mm de nem hivott vissza az orvos,hogy megnőtt e vagy megrepedt e.Az endokrinológus azt mondta nem mondja azt,hogy az IR miatt nem jön ababa.Volt valaki ilyen helyzetbe és mégis sikerült a baba?1 éve próbálkozunk
2015. febr. 11. 23:39
Szia. Legtöbben szedünk gyogyszert. Fokozatosan èpitsd fel ès nen lesz gond. Az ètrend a legfintosabb rèsze a kezelèsünknek. Na meg a sport ez felel a javulás kb 70%-áèrt. Facebook csoportban ben vsgy? Van jo receptes csoport. Jo kis csapat.
2015. febr. 11. 14:27

Sziasztok!


Eléggé khalt a forum! Hogy vagytok? Kinek milyen tapasztalata van mostanság a metformin tartalmú gyógyszerekkel?

Én holnaptól kezdem a 160 gr ch diétát, és a gyógyszert is.Endokrinológus mondta ki, hogy PCOS-em van.

Cisztákkal, szőrösödéssel kísérve.


Remélem valaki ír majd ide!


Sok sikert mindenkinek!

281. Lujza86
2014. aug. 25. 07:31

Sziasztok!

Ti csak gyógyszert szedtek a PCOS-ra, vagy táplálékkiegészítőkkel is próbálkoztok?

2013. dec. 15. 07:04
Sziasztok!Nekem is PCO van már rég óta de most szeretnék babát 2 hónapja szedem a Metformint is!Tavaly kivették az jobb petefészkem mert volt rajt egy delmoid cysta!Hát a súlyom az nem kicsi így diétázom!Mennyi idő kb mire baba lesz ebből?Rágörcsölni nem görcsölök!
279. cinkepicinke (válaszként erre: 278. - Viki77_2)
2013. szept. 14. 13:03
a nőgyogyászom !ultrahangon derült ki hogy pcom van mensim kábi két napig vol és gyenge de mindig pontosan 28 naponta de kevés ezért voltam a doki bácsimnál ja és 10_es az enyém is mensi 5_ik napjátol meg a premenst kell szednem 14 napig utána ultrahang és azt mondta utána jöhet a babo
278. Viki77_2 (válaszként erre: 277. - Cinkepicinke)
2013. szept. 14. 12:56

Nekem is felírták, mert kierőltettem, 5 mg-ot, most már 10-et, de elvékonyítja a nyálkahártyát.

Én most nem szedem, neked ki írta fel PCO-ra? (vagy PCOS-re?)

2013. szept. 14. 12:44
sziasztok meg szeretném kérdezni tud e valaki provera nevezetű gyogyszeről én pcora kaptam ezt irták föl mensi 5 ik napjától premenst14 ik napig előre is köszönöm
2013. szept. 13. 12:42

Anélkül hogy vitatkozni akarnék bárkivel, és azt hiszem első és utolsó ilyen jellegű hozzászólásom most már, hadd idézzek egy 2010. karácsonyán megjelent (tehát totálisan friss) amerikai nőgyógyászati endokrin szakkönyvből (a fordítás tökéletesen szó szerinti):


"Pontatlan azt állítani hogy a PCOS okoz anovulációt, sokkal inkább, a krónikus anovuláció következménye a PCO szindróma. A krónikus anovulációnak rengeteg oka lehet. Tehát a PCOS sokkal helyesebb leírása: krónikus anovuláció policisztás petefészkekkel."

275. Kallisztó86 (válaszként erre: 259. - Devonshire)
2013. szept. 13. 11:51

Szia!

173Cm vok, tudom ahhoz kepest meg mindig sok a sulyom.. :-s de mint latszik nagyon rajta vok a projekten! :-)

Egyebkent nagyon sok kivizsgalason voltam mar es 2 ev kutakodas utan "vegre" rairtak a papiromra h pcos.

A tunetek teljesen megegyeznek (az osszes) egy pcos betegevel, kiveve a verzest, de ez lett az eredmeny. Es maga a kezeles is segit, amivel a pcos embereket kezelik!

Amugy ezek voltak a utobbi eredmenyeim:

Tsh 1.575 - (0.350 - 4.940 referencia tartomany)

se inzulin 21.65 - (2.60 - 24.90 referencia tartomany)

se inzulin 120 perc 65.27

azt mondta a doki a tsh-t fel kell huzni, az Ir-t pedig le kell tornazni)

274. mkacca2 (válaszként erre: 272. - Devonshire)
2013. szept. 12. 09:39

Nekem most lesz az első IVF kezelésem. Az a gond, hogy nagyon rossz hormon eredmények mellett, az sem biztos, hogy sikeres lesz.

Bár ki tudja min múlik. Sok lánynak teljesen rendben a hormonrendszere mégsem esik teherbe. Köszi a bíztatást.

273. Viki77_2 (válaszként erre: 272. - Devonshire)
2013. szept. 12. 09:36

Nagyon aranyos vagy :) Jól esik ám :)

Sztem ha nincs tüneted, akkor okés, neked a prolaktint meg talán az ACTH-t kéne néha ellenőrizni gondolom. (Ha jól vettem ki, pajzsmirigy és női hormon bajod nem volt, "csak" az)

Nagyon örülök hogy téged rendbe hoztak :)

Én nem merek mesterséges dolgokba még belevágni se, makacs magas vérnyomásom van és nagyon makacs túlsúlyom, ami mellett a napi 120 g CH kéne, de én azt már nem bírom.

Sztem nem is engednének ilyenekre valszeg.

Mondjuk még nem adtam fel teljesen, 36 vagyok, de úgy érzem magam mintha el lennék a szaporodás terén átkozva.

Ha valaha lesz gyerekem az kész csoda lesz, nálam ennyire sz.r a helyzet sajna :)

Viszont elnézve a hormonjaimat, tényleg szinte nincs is luteális szakaszom, annyira lesatnyul addigra az ösztró és a progi meg szinte nulla. Fura, mert a múltkor legutóbb anőgyógyi egy 32 mm-es szép tüszőt látott, és az se repedt meg, pedig az már érett a javából...

Mindegy, kísérletezgetünk a hormonokkal, mert én magamnak más kiutat már nem látok.

Ja még csak annyi, az összes, PCO szindrómához hasonlító kórságot végignézték nálam, csak CAH-ot nem néztek, de ott megint az volt hogy az ACTH-m normális, gondolom azért (mert ha az lenne nekem, az ACTH magas lenne)

Hát, egyelőre ennyi, a hormonokkal variáláshoz meg ugye hónapok kellenek, így megint csak várok, várok :) De még sok a lendületem.

2013. szept. 12. 09:22

Annyira sajnálom csajok, tényleg, csak úgy szeretnék segíteni, de látom Ti már a téma szakértői vagytok.


Amúgy mesterséges megtermékenyítésen, esetleg donor petesejten nem gondolkoztatok? Vagy ennyire még nem létfontosságú a baba, illetve ilyen hormoneredmények mellett nem is lehet talán nekikezdeni?


Mindenesetre nagyon szurkolok értetek!

271. erolin88 (válaszként erre: 268. - Viki77_2)
2013. szept. 11. 17:46
Nekem ennyire teljes körű kivizsgálásom nem volt... hormonok lettek levéve, de úgy emlékszem nem voltak gázosak. Majd ha megszületik a kicsi utána lehet benevezek egy teljes kivizsgálásra a biztonság kedvéért, hogy a későbbiekben ne derüljön ki suttyomban valami disznóság.
270. erolin88 (válaszként erre: 256. - Kallisztó86)
2013. szept. 11. 17:36

Szia!


Ahogy utána jártam a betegségemnek: világ életemben PCO-s voltam. Mindig rendszertelen volt a menstruációm, aztán az évek múlásával szépen el is maradt... Jó 2 évig nem is menstruáltam. Orvosról orvosra jártam. Sztk-ban megállapították, hogy PCO, a doki meg azt mondta "majd akkor foglalkozik vele ha gyereket akarok addig felejtsem el" Egy világ dőlt össze bennem. Ez volt érettségi után. Elvégeztem az ápolói szakot és elkezdtem dolgozni a szegegi szüészeti klinikán, ahol az egyik orvos kolléga elküldött egy vércukor terhelésre, ahol IR-t állapítottak meg, innentől kezdve jött a javulás.

Súlyról: 14 éves koromtól egészen érettségi előtti hónapig stabilan 52 kg voltam. A következő hónapban felszedtem 10 kg-t, ez így maradt is évekig, mikor elkezdtem dolgozni, akkor ismét elkezdtem hízni, meg sem álltam 72 kg- ig. A gyógyszer gyorsan levitte a súlyomat és különösebben nem is diétáztam, nem is kezdtem el sportolni. Utána 56- 60 kg között ingadoztam sokáig. Idén januárban a gyógyszer szedése mellett ismét visszatértek a PCO- s tüneteim. De ennek ellenére sikerült teherbe is esnem...


Szóval azt akartam kihozni az egészből, hogy szerintem ez sajnos nem súlyhoz kötött, az én példámból láthatod. Puszta genetika. Jól kordában lehet tartani, de én úgy érzem társam lesz egy életen át...

2013. szept. 11. 17:16

Ja meg bocs na 3 részletben csak sikerül, amit folyton elfelejtek még: a megnövekedett keringő szabad androgén szintek meg szintén tompítják az agyalapi mirigy érzékenységét a progeszteronra.

Szóval hogy mennyi szívódik fel belőle, és elég e, azt vérvétel tudná ellenőrizni csak.

2013. szept. 11. 17:00
Ja csak még annyit ehhez: emlékszem tinikoromban még egész jó volt a helyzet, és az évek során egyre romlott, minden szempontból.
267. Viki77_2 (válaszként erre: 266. - Mkacca2)
2013. szept. 11. 16:59

Hát, de, csak tudod, mennyi ösztró, mennyi progi, ezt csak vv tudja ellenőrizni, meg gondolom ezt hosszabb ideig kell csinálni, min. 6 hónap szokott lenni az ilyeneknek mire meglátszanak egyáltalán.

Plusz lehet hogy valamennyi ösztró hiányod is van, nem? Luteálisban valami 2x nagyobbnak kéne lenni az ösztrónak mint a follikulárisban.

Nekem is, olyan mintha nem is lenne luteálisom, de látod, én is kísérletezgetek a hormonokkal :) (Ill. az orvosom, aki nyitott hál istennek)

Szóval most olyat kérdeztél, amit még nőgyógyok se tudtak megválaszolni nekem soha :)

Plusz, a norcu már származék, nem tiszta progeszteron.

Látod, sétálunk egyre mélyebbre a hormonok berkeibe :) Hirtelen sok választ még én se tudok, én 3 de legmax. 6 havonta szeretném ellenőriztetni majd a hormonjaimat, ciklushoz kötve.

266. mkacca2 (válaszként erre: 265. - Viki77_2)
2013. szept. 11. 16:42
Én már több hónapja norcoluttal hozom meg a menstruációmat, mert ugye a vizsgálatok, IVF miatt fontos, hogy megjöjjön. Az is progeszteron származék, tehát elvileg csökkennie kellett volna az LH-nak a ciklus elején is az elmélet szerint. Nem?
265. Viki77_2 (válaszként erre: 264. - Bf788839f9)
2013. szept. 11. 16:23
Dehogy, csak a progeszteron fékezi le amúgy a ciklus 2. felében az LH-t :) És mivel nincs, nincs ami lefékezze.
264. bf788839f9 (válaszként erre: 263. - Mkacca2)
2013. szept. 11. 16:07
A magas Lh a progeszteronhiány miatt van, a hipofizis ösztökél a több progi termelésre.
263. mkacca2 (válaszként erre: 262. - Viki77_2)
2013. szept. 11. 14:50

Nagyon egyet tudok veled érteni abban, hogy ez nem egyfajta betegség. Az elhízott IR-eseknek pl. sokkal jobban használ a gyógyszer. Lefogynak tőle, máris rendeződik az IR. Nálam biztosan anyagcsere betegség van és durva hormonzavarok, de nem hiszem, hogy az IR a felelős mindenért. Még a babatéma előtt észrevettük, hogy rossz a GGT, ez egy máj enzim. Nem tudták mi okozza. Mióta szedem a MET-et, azóta teljesen jó. Akkor világítottak rá, hogy a máj zsirt raktároz ha rossz az anyagcsere, ezért volt magas ez az érték. A MET a tesztoszteron szintemet is rendbe tette, de ezek mellett a látványos javulások mellett az LH-FSH érték változatlan maradt. Most is már vettem cukormérőt, és teljesen jó értékeket mérünk vele: 4,8 volt pl. kaja után egy órával. Tehát olyan nagy baja gyógyszer mellett nem lehet az inzulinomnak, hogy ezt az elképesztő LH értéket kelljen produkálnia.

Sok durvább értékkel rendelkező IR-esnek pl. tök jó hormoneredményei vannak. Ezért is veszik észre a 2-3 lombik után az IR-t. Nem látszik a hormonokból. Nekem meg pont fordítva: hormonok rosszak, IR szinte rendben volt a kezdetek-kezdetén. Szerintem ebből is látszik, hogy ez nem ugyanaz a betegség teljesen.

262. Viki77_2 (válaszként erre: 260. - Devonshire)
2013. szept. 11. 11:24

Nah, megint összetalálkoztunk :)

Akkor elölről kezdve: amit felsorolsz, még annál több is volt. Mellékvese CT-m volt, koponya MR-em nem, mert a prolaktin szintem mindig TELJESEN normális volt, ahogy az ACTH-m is, így adenóma kizárva. Megcsinálták az overnight dexamethazont is, kizárták a Cushingot. Laktózérzékenység nem tud ekkora bajt csinálni, pajzsmirigy UH-m meg azért nem volt soha, mert a TSH-m, T4, T3, ATPO és ATGB is mindig rendben voltak. Max. egy reverz T3-at nézethetnék még de értelmét nem látom.

Részletes hormonpanel 3x is volt azóta, ciklushoz (provokált, mivel rendes jó régóta nincs) kötöttek természetesen.


Tudom, mi minden okozhat PCO-s petefészkeket, tudom hogy az inzulin okoz androgén túltengést is :) De ha nagyon pontosan elolvasod a hozzászólásomat, pont EZT írtam, hogy a PCO szindrómát anovuláció okozza, és az LH szint mérése rendkívül bonyi, hogy elkülönítsék a "klasszikus" fajtát, mivel a felezési ideje az LH-nak 1 óra, és nagyon ingatag mintázatot mutat, valamint ahogy kísérletek is írják, a kövér PCOS-esekben fura módon nem is magas sokszor az LH.

Én magam részéről azt gondolom, hogy egész egyszerűen nem tudják elkülöníteni a satnya ovulációs nőket a CH anyagcsere zavarosoktól, mivel a tünetek ugyanazok.


Neked pl. igen, hipofízis adenómád volt, az is az egyik ami PCO-s petefészket, IR-t (a prolaktin), stb. stb.-t tud okozni. Emlékszel talán, régen beszéltünk is erről, de már kb. 10 hónapja, és akkor én még nem olvastam ezt a sok mindent :)

Nagyon örülök hogy rendben vagy, de a hipofízis adenóma is egy másik betegség, de nagyon örülök hogy megvan a pici :)))

Grat és nagyon sok örömöt hozzá!

Szóval összefoglalva alegnagyobb gond sztem, hogy hasonló tüneteket okozó bajokat teljesen egyformán kezelnek sokszor, aztán jön ez, mint mkaccának, nekem és még elég soknak, hogy tartja a kezelést és mégsem ovulál.

Ha egyszer az ovuláció satnya, nem biztos hogy van mit tenni.

És mi van, ha nálunk a progeszteron ópioid renyhe tónus miatt van IR, és nem az IR miatt van hormonhiány?

Szal, összefoglalva ennyi :)

De tényleg nagyon-nagyon örülök hogy rendben vagy, mindig jó olvasni a sikersztorikat, és köszi hogy segíteni próbálsz! Én is csak próbálok megszabadulni minden bajomtól, csakis ez vezet.

261. mkacca2 (válaszként erre: 260. - Devonshire)
2013. szept. 11. 10:44

Kedves devonshire!

Majdnem nekem is ilyen szép történetem lett, csak én kétszer elvetéltem, utána pedig nem használt a Merckformin. Lehet nehéz elhinni, de a gyógyszer szedésére én is rögtön teherbe estem, javult a ciklusom, aztán semmi. Először egy 45 napos ciklus majd az 57. nap már norcoluttal hoztuk meg, hogy megkezdődjenek a kivizsgálások. Azóta sincs peteérés.

Hormonpanel volt: LH jóval magasabb, mint az FSH, prolaktin szint magasabb: napi 1 db Bromockiptin Koponya MR volt: az rendben

Kimondottan mellékvese uh nem volt, de hasi volt.

A pajzsmiriggyel gyerekkorom óta küzdök, kezelték jód izotóppal. L-thiroxint szedek rá, már 2 éve teljesen rendben.

Laktózérzékenységet nem néztek, de gluténérzékenységet igen. Az nincs, de így is gluténmentesen táplálkozom az immunproblémám miatt.

Tehát vizsgálatokkal jól állok (már szétesik a dossziém, amiben gyűjtöm), csak nincs javulás, legalábbis az LH értéket nézve nincs. Én is sokáig azt hittem, hogy az inzulinrezisztencia miatt nincs menstruációm márcsak a kezdeti javulás miatt is: szedtem a MET-et egyre nagyobb adagban, az egészségkonyhától rendeltem egész napi menüt, nehogy elrontsam a diétát és napi 3 km-t futottam. Az inzulinmérés ereménye már cukorbeteg eredményeket hozott.

Úgy látszik valakinek beválik, valakinek nem.

2013. szept. 11. 10:25

mkacca2 és Viki77_2!

Nálatok volt teljeskörű endokrin és belgyógyászati kivizsgálás? Gondolok itt mellékvese UH-ra, koponya mr-re hipofízis adenoma kizárás céljából, mellékbetegségek keresése, mint pl a laktózérzékenység, pajzsmirigy UH, ? Részletes hormonpanel? Ezek mind torz hormonértékeket és ezáltal terméketlenséget okozhatnak.


Nálam PCO+IR, enyhe túlsúly, hipofízis adenoma, magas prolaktin játszott össze, 9 hónapig 0 menstruáció, aztán 22-60 napos ciklusok. A sok hormonprobléma vérnyomásemelkedést és ekg eltéréseket okozott, majd rosszulléteket.

Merckformin napi 2*750mg + diéta 80%-os tartása, sport csak 1 hónap volt, + Bromocriptin, kb 6 hónap javuló ciklusok. Így június 21-én megfogant a 2,5 éve várt kisbabánk, a policisztáim nyomtalanul eltűntek, ekg-m, vérnyomásom tökéletes.

Az adenómát nem tudom hogy visszahúzódott-e, mert várndósan nem mehetek MR-re.


Javaslom ezeknek a pontos kivizsgálását, mert apró, könnyen korrigálható dolgok óriási zűrzavart okozhatnak.

259. devonshire (válaszként erre: 256. - Kallisztó86)
2013. szept. 11. 10:19

Szia!

Ha 1 évig folyamatosan véreztél, és még mindig pecsételgetsz én elmennék egy jó alapos kivizsgálásra máshová, mint ahol eddig voltál. Mert én PCO+IR esetében ilyet még soha nem hallottam, hogy valaki folyamatosan vérzik. Inkább nem vérzik.

Ne érts félre nem megijeszteni akarlak, de szerintem ez alaposabb, teljes körű kivizsgálást igényel.


Gratulálok, gyönyörű teljesítmény a 30 kg mínusz.

Hány cm magas vagy?

258. Viki77_2 (válaszként erre: 257. - Mkacca2)
2013. szept. 10. 18:04

Nekem többször 2x nagyobb volt. Klasszikus PCOS tünet ugye, amit lesöpörnek.

Én túlsúlyos típus vagyok, jövő héten lesz 10 hónap met, és diéta is van, de én se ovulálok egyáltalán.

Egyébként nem te vagy az egyetlen tényleg, ha ez vigasztal, láttam már pár ilyet.

Szóval, én magam részéről naon nem hiszem hogy a 3as kezelés megoldja a PCOS-t. A PCO-t meg a metabolikus alapú hormonzavarokat igen, de a PCO szindrómát tuti nem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook