Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyorsan elkészíthető sütemények fórum

Gyorsan elkészíthető sütemények (beszélgetős fórum)


16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2017. dec. 11. 14:32
Adri.Kohegyi-nél van pohárkrém, torta, nézz bele.:))
2017. dec. 10. 21:20
A Konyhalál oldalon nagyon sok gyors süti van. Sütés nélküli is. Nekem a kedvencem a lehetetlen pite. :-)
2017. dec. 10. 19:44
Igen, ezeket mind ismerem, és nagyon finomak! A sósat szilveszterkor fogom megsütni, mert valóban szuper:)
13. katus3
2017. dec. 10. 19:30

Ha sósat is szeretnél:

25 dkg liszt

25 dkg reszelt sajt

25 dkg margarin

25 dkg túró

só ( nem 25 dkg 😉). Ezt összegyúrod, nyújtod,tojással lekened, sajttal megszórod, szaggatod és sütöd. Nagyon finom, nem kell sem élesztő, sem sütőpor bele.

2017. dec. 10. 18:40

Sportszelet


Fél kg. darált keksz

25 dkg. porcukor(lehet kevesebb is)

25 dkg margarin(gőz felett felolvasztva)

5-10 dkg kakaópor

Rum aroma izlés szerint

kb. 2 dl tej(ne legyen se nagyon kemény, se nagyon lágy)


A tetejére:

2-3 tábla tortabevonó,

5 dkg vaj

Elkészítés: A hozzávalókat összegyúrjuk, egy nagyobb ,

folpacckal leterített tálcára szétnyújtom egyenletesre.

A tortabevonót gőz felett felolvasztom, hozzáadom a vajat,

és egyenletesen elsimítom a tészta tetején.Berakom a hűtőbe,

és ha a csoki a tetején megdermedt felszeletelem.

Tanácsok: Gyorsan kész, és nagyon finom!

2017. dec. 10. 18:34
Babapiskóta-puding rétegek pl fagyis kehelybe és dekorálva (dió, gyümölcs darabok, kókuszreszelék, tejszínhab) szintén jó lehet, sütni se kell...
10. *Pillecuki* (válaszként erre: 8. - Loretta16)
2017. dec. 10. 18:28
Kekszből tudsz csinálni, kókuszgolyót. 1 csomag darált keksz, cukor, kakaópor, rum aroma. Ezt most sajnos pontosan fejből nem tudom, de ha beütöd a "gugliba" hogy egyszerű kókuszgolyó, akkor kijön, még videó is van.
2017. dec. 10. 18:26

Szia!


1 pohár natúr joghurt

(annak a kimosott poharába)

2 bögre liszt

1 bögre cukor

fél csomag sütőpor

2 tojás


Ezt masszává kevered, kivajazol, kicsit belisztezel egy tepsi vagy jénai alját, beleöntöd a masszát, és a tetejére magozott meggyet szórsz.


Előmelegített sütőben (kb 10 perc) beteszed és 20 percig sütöd. Szépen feljön a fél csomag sütőportól.

Jó étvágyat! :)

2017. dec. 10. 18:19
Köszönöm Nektek! Én is valami kekszesre gondoltam...
7. futóbajnok (válaszként erre: 6. - Futóbajnok)
2017. dec. 10. 16:52
tűri...
2017. dec. 10. 16:51
A keksztekercs/gesztenytekercs is nagyon jól türi a fagyasztást, előre megcsinálható.
2017. dec. 10. 16:49

Szia!

Narancsos linzer. Ha mostanság van időd, neki is állhatsz, minél öregebb, annál jobb, mert megpuhul a lekvártól. Virág alakú, a tésztájába narancshéj kell illata betölti a lakást:

40 dkg liszt

25 dkg Rama

fél cs. sütőpor elmorzsolni.

15 dkg porcukorral

1 citrom héjával

2 narancs héjával szintén elmorzsolni.

A narancsok egyikének kicsavart levével GYORSAN összedolgozod. A tészta kezed melegétől gyorsan ellágyulhat, ezért kell sietni vele. Hűtőbe rakod legalább 1 órára, de 1 napra/éjszakára is lehet.

Másnap egyszerre a felét kiveszed, deszkán vékonyra, kiszaggatod virágokra, fele lehet lyukas, 10-12 percig sül világosra. Baracklekvárral ragasztgatni kell.

HA MEGCSINÁLOD, DUGD EL, MERT A CSALÁD RÁJÁRHAT!

4. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Loretta16)
2017. dec. 10. 16:39
Miért nem veszel készen? Vagy az már akkora bűn? :)
2017. dec. 10. 16:32

Szolidaritok veled, mert én is :)

Tanácsolom, inkább olyant süss, amit előbb elkezdhetsz, ne az utolsó percekben kelljen, mert ilyenkor Murphy törvénye szerint mindig közbejön valami. Zserbó, linzer, darált kekszes tekercs/golyó, sajtos rágcsa, ami szárazon is finom stb. Krémmel töltött lapok, pár nap puhulás után csak finomabbak lesznek.

2017. dec. 10. 15:48
Nagyon kevés időm lesz karácsony előtt, ezért csak olyan sütiket tudok csinálni, amik nem vesznek el sok időt. 22-én délután még dolgozom:(
2017. dec. 10. 15:47
Írnátok nekem gyorsan elkészíthető sütiket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook