Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mennyit elektornikai kütyüt használtok és milyen gyakran? fórum

Ti mennyit elektornikai kütyüt használtok és milyen gyakran? (beszélgetős fórum)


1 2
38. globus
2020. jan. 24. 19:02

Nem sokat. Telefon, asztali számítógép, hajszárító, konyhai robotgép. Porszívó, hűtőszekrény. Vasaló.

Hirtelen más nem jut eszembe.

37. globus (válaszként erre: 36. - Kristo_f)
2020. jan. 24. 19:01
Hát még táskában, zsebben hordani, után, metrón kézben tartva folyamatosan használni?
2020. jan. 24. 18:58

Csak ezt használom, de nem tudok rájönni hogy lehet vele videót küldeni

[link]

2020. jan. 24. 15:17
Most rendeltem egy rocketbook-ot.
2018. szept. 3. 05:57
Okostelefon és laptop...ezeket napi szinten többször is :)
33. Guruljka (válaszként erre: 30. - 300c83c7b2)
2018. szept. 3. 03:40

Nekem is van egy öreg laptop, de sokat gépelni nem jó rajta. Márpedig nekem zömmel arra kell a gép, tehát asztali van.

A laptopra talán be lehetne ruházni egy új akksira, hogy ne kelljen folyton hálózatra dugva, plusz hűtőalátéttel használni. De inkább proci PLUSZ akksi...és annyit nem tudom, megér-e. A jelen asztali gépem összesen volt 24 ezer Ft, a laptopba csak az akkumulátor kb. 10 ezer.

32. Milka*
2018. aug. 30. 06:25
Sokat
31. supin
2018. aug. 30. 06:06
sokat sokszor
2018. aug. 30. 05:14
Telefonom butus, csak telefonálásra használom. Tévét akkor kapcsolom be, ha konkrétan megakarok nézni valamit, ami elég ritka, per pillanat szervízben van. Van asztali gépünk, azt csak akkor használom, ha sokat kell írni valami munkával kapcsolatos dolgot. A legtöbbet a laptopot használom. A kedvenc elektromos gépem a mosogatógép!
2018. aug. 30. 00:17

Csak hogy ne az én ellenkezésemmel legyen tele:


Van autó, amelyre "rá lehet szólni" pl. az étteremből, hogy kezdjen fűteni. Mire x idő múlva kimegyek, már nem fagyok bele az ülésbe.

Jó az időzíthető lakásfűtés is, persze ez cserépkályhára nemigen alkalmazható.


Az én körülményeim között ez az, amit még el tudok képzelni, meg a fényérzékelős függöny.


Én örülnék egy fagyérzékelős járdafűtésnek, nyilván ki van már találva. Jó lenne a ház mellett a kapuig.

2018. aug. 30. 00:05

Nem zárkóztam el teljesen az okostelefontól, illetve megígértem, hogy kipróbálom.

Nem győzött meg. Konkrétan ha csöngött, nem tudtam felvenni, mert véletlenül megnyomtam valamit az oldalán és kikapcsolt.

Netezni meg az asztali gépről szoktam. A régi megszokás, hogy tanulni, írni dolgozni íróasztalnál szoktam. Nem kell nekem a net, ha nagy ritkán utazom, akkor sem. Akkor jó a tájat nézni. Merthogy autóm sincs.


Az olyannak, aki napi több órát ül kocsiban, és nagyobb a család, vagy akár a munkahelyéről is keresik, annak igen, annak nem árt, ha a piros lámpánál is el tud küldeni egy anyagot a főnökének. De nekem még főnököm sincs.

Ha mailben munka érkezik, azzal nincs elintézve, ha a mailt fogadom. Szóval nem használnék ki egy okos telefont, kár belém.

Vagy legyen gumiból, ha földhöz vágom, legalább ne törjön el.

2018. aug. 29. 23:50
Leginkább a mobilom.
26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 23:05
Telefonnal?
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 23:04

Ha az a kérdés, ki hogy van ezzel, akkor miért akarsz meggyőzni?

Nekem nincs igényem rendelgetős hűtőre, nekem a hűtő csak hútsön. Ráérek bevásárolni és nézelődni a boltban. A kettőnk szükséges kajáját fejben tudom tartani.

Épp a napokban láttam ilyen hűtőt, két kis kamera van benne és rá van kötve a wifire vagy mire.

A sütőmet is én állítom be, mechanikusan is kikapcsol ügyesen.

A mi generációnk még megszokta, hogy odabattyog a tévéhez, ha ki akarja kapcsolni vagy ha állítani akarja. 30 évesen lett távirányítós színes tévém.

No és még azután jött egy csomó minden, amibe bele kellett tanulnom.

Hát megteltem az újdonságokkal, nekem nem kell több. Igyekszem leegyszerűsíteni az életem, nem bonyolítani. Az eddigi használati utasításokat se találom meg mindig.

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. aug. 29. 22:58

Csinál.

Én nem fotózom, bár a bakancslistámon rajta van, hogy megtanuljam rendesen.

23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. aug. 29. 22:55

Így van. Mégsem bírtad ki, hogy rá ne tromfolj arra, amit írtam ;p


Mindent, amit írtam, csak a példa kedvéért, a hűtő nem magától rendel, hanem ha arra van programozva. Imádom ezeket a technikai újításokat, nagyon szívesen laknék egy okos otthonban, és pont az egyik lényege, hogy csökkenti az öko lábnyomot. Érzékeli, ha nincs a helyiségben senki, és ha úgy hagyod, lekapcsolja a villanyt, a víz csak addig folyik, amíg alatt a van a kezed, a sütő beállítja magát, hogy a legoptimálisabb legyen a sütés ideje és hőmérséklete, és hasonlók.

22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 22:52

Nem vagyok profi fotós, de az az Edge csinál éjszakai képeket vagy makrókat? Mozgás közbeni képeket is, ahol a szaladó kutya füle "megáll a levegőben" éles képen?

Az én fotógépem mindezt tudja, és használtan került 5 ezerbe.


Egy barátnőm félprofi fotós, nem tudom, mennyibe került a fotógépe, ő egyik témaként a Holdról készít fekete-fehér képeket. Azt mondanád, teleszkóppal készül, pedig nem.

21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 22:47

De ami fogy a hűtőből, azt nem biztos, hogy akarom újra.


Nálam ugyan nincs külön háló, de mivel nem akarnék éjszaka átmenni a másik szobába egy könyvért, nyilván ott is lennének könyvek.


Volt már borsdaráló itthon, mechanikus, tudom a különbséget, de kevés borsot eszem.


Kinek a pap, kinek a papramorgó, én nem szeretek tobzódni az elektronikában, mert túl nagy ökolábnyomot is hagy, meg nincs is rá szükségem.

20. michelle.r (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2018. aug. 29. 22:45
Kivetítős ébresztőórát régóta szeretnék, köszi, hogy emlékeztetsz, mindjárt írok a Jézuskának ;)
19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. aug. 29. 22:44
Kiváncsi vagyok én arra a fényképezőgépre, ami mondjuk egy Samsung S7 Edge kamerájánál jobb képet csinál, és te kiadod rá azt az összeget, amibe kerül ;o))))
18. michelle.r (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. aug. 29. 22:43
Te olvasol is néha, vagy csak írsz? Nem azt írtam, hogy a hűtő eldöntiz mit vásárolj, hanem azt, hogy érzékeli, hogy mi van fogyóban, és megrendeli. Az ébresztőórát mi a hálóban használjuk, ahol viszont nincsenek könyvek. Sőt, az ágyon kívül szinte semmi. Egyszer vegyél szemes borsot, és daráld frissen az ételbe, érezni fogod a különbséget ;)
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2018. aug. 29. 22:15

De nem is biztos, hogy kihívás. Lehet, hogy csak kis árvíz.

Attól, hogy eláraszt, még maradhat száraz hely.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2018. aug. 29. 22:02

Dehogynem. Vadul és elszántan.


Még a fotógépem is külön készülék, nem telefonos. Jobb képeket csinál. Igaz, már digitális. :D

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. aug. 29. 21:57

:D


Ne állj ellen a kor kihívásainak!:)

14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 21:46

Megőrülnék, ha hazaérve kávét kellene innom, és ha a hűtőm előírná, mit vegyek.

Én az észszerűség gyermeke vagyok, és egy évben egyszer veszek őrölt borsot. :D


Kivetítős ébresztőóra nálam nem tudna hova vetíteni, mert mindenütt könyvespolc van.


Filmeket nem tolok, ha nem megy magától, marad, ahol van. :D De ritkán nézek filmet.

2018. aug. 29. 21:30

- két okos telefon (wp és android)

- 3D smart tv (ha itthon vagyok folyton megy háttérzajnak, de wi-fin át tudom tolni rá a filmeket is)

- laptop (13,3"-os és nagyon kis mokány gép) általában ezt használom - mindent visz.:)

- Mi Band 2 okosóra

- Kindle paperwhite

- Sony vezeték nélküli fejhallgató (sajnos, a tv nem tud bluetooth hangot, így vennem kell majd egy másikat is)


Egyelőre ennyi.:)

De imádok ilyesmiket ajándékozni az unokaöcsémnek. pl. BB-8 kivetítős ébresztőórát kapott nem rég.:)

2017. dec. 11. 10:10

- asztali gép. Hazakerült a melóból

- vonalas telefon, buta mobil (maradt a melóból)

- kis rádió, akár zsebben is vihetem, TV, ezeket naponta felváltva



Nagyon szeretnék egy olyan okos vasalót, aminek ha azt mondom, ezeket vasald ki, ... esetleg valaki tudja, hol kapható???

2017. dec. 10. 23:00

Én a technika gyeremeke vagyok, még a borsdarálóm is elektromos :D

Most olvastam egy cikket az okos otthonokról. Bírnám, hogy mire hazaérek gőzölög a kávé, a garázs reggel előmelegítve, a hűtő érzékeli, hogy mi fogy, és leadja a megredendelést, a sütő. Remélem, még megélem, hogy ez ha nem is általános, de megszokott legyen.

2017. dec. 10. 18:04
Tv, rádió, laptop, okos teló, ipad, asztali számítógép. Napi 2-3 óra.
2017. dec. 10. 17:20

Lássuk... munkahelyen számítógépen dolgozom, csakis munka. Itthon van asztali gép, 1 db. Már kevesebbet használom, de napi 1-2 óra megvan :) Tv nincs, i-akármicsodákat nem is láttam még. Telefonálást vezetékesről nyomjuk, mobilt gyakran elhagyom, pár nap múlva valahol megtalálom. Két hónapja örököltem egy használt okost, addig nem volt. Laptop nincs.

Kicsit sokallom, szerencsére ünnep közeledvén spontán megoldódik az időbeosztás. Mire futja, mire sem... :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook