Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ezzel az étrenddel lehet fogyni szerintetek? fórum

Ezzel az étrenddel lehet fogyni szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 14. 21:47

Vagy eszem, vagy az órát nézem.


Én bizony nem fogom beosztogatni, mikor egyek. Ha éhes vagyok, eszem. És ha kétszer egy nap, akkor kétszer. A csuda se számolgatja!

35. bogancs71 (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 13. 13:55
Napi ötszöri étkezéssel nagyobb az esély, hogy sikeres leszel. Már írták előttem, fontos a változatosság. Ez mellett a makró összetevőket sem árt figyelni. Alapjárat kcal égetés körüli értek legyen meg naponta, mert egy idő után a túl kevés energia bevitel miatt megáll a fogyás. Rendszeres mozgás is kell, ha eredményt akarsz elérni.
34. 68mimi (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. dec. 12. 07:59

Egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy a mozgással is ugyanaz a helyzet, mint a kajával. Ha elkezded, és beállsz egy mozgásszintre, amit egy idő után valamilyen okból nem végzel el, akkor változatlan táplálkozás mellett hízni fogsz.

A mozgás akkor fogyaszt, ha folyamatosan tudod a mennyiségét vagy az intenzitását növelni.

Mert "Fogyni akkor fogunk, ha a napi elégetett kcal több, mint amit megettünk."

33. kokuszoscsoki (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. dec. 10. 10:15

A selyemsonkát én sem szeretem. Ráadásul olyan papír vékony, hogy 10 szeletet egymásra kell rakni hogy ne érezzem üresnek a szenyót...


Én még a zimbot szeretem, az uborkás párizsi mindent visz :-D A pikok is finom!

32. Channa* (válaszként erre: 27. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 10. 09:14

Én a párizsit nem azért veszem, mert olcsó, hanem azért mert szeretem:D

Persze nem mindet, csak a pick-et, abból is a sertést. A spáros regnum borjú is nagyon fincsi:D


Sonkák közül is csak néhányat eszek meg, mostanság pl. a pennyben kapható Karát pulykamell sonkát. Nem nézem a hústartalmat, csak az érdek, hogy számomra finom legyen.


A kapható sonkák számomra szinte mind ehetetlenek (szívsonkától kezdve a selyemsonkáig) nem tudom mivel pácolják őket, de a szagukat sem bírom.


Virslikben is alig van jó. Én a füstlit, a spár saját márkás virslit és a lidl-ben kapható pikok virslit szeretem. Ezek valahol emlékeztetnek a régiekre....

31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Lonna4)
2017. dec. 10. 07:03

Egyetértek! Fogyni akkor fogunk, ha a napi elégetett kcal több, mint amit megettünk. Persze fontos az is, hogy mit eszünk, de valóban a lényeg a mennyit.

Szakértők szerint a fogyás titka 80 %-ban az étkezésen, és 20 %-ban a napi rendszeres testmozgásban rejlik.


Rengeteg fogyókúrás fórumot találsz, olvasd őket, szinte mindenhol lehet tanulni, lehet igazi, okos tanácsokat, módszereket találni.

30. Lonna4 (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 10. 05:42
Csoki tortaval is lehet fogyni, a kerdes nem csak a mit, a mennyit legalabb ennyire fontos. Mozgas szintugy fontos, az ido meg a legfontosabb. Ket het az semmi,ket honap valami.
29. SansaS (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 9. 20:39

Nem csak az a lényeg, hogy mit eszel, hanem az is, mennyit.


A képlet viszonylag egyszerű, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amire szüksége van a szervezetednek, akkor le fogsz fogyni és ha ezután tartod azt a kalóriamennyiséget, amiree szükséged van, marad a formád. Edzeni sem árt mellé a formásodás miatt.

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 9. 17:28

Előfordul, tudom jól.


Sőt, tavaly én is vettem párizsit, hogy a melóba ne csak üres kenyeret vigyen a gyerek.


Egyébként hasonló van a tejjel is - a reggeli ital és társain feltüntetett "kettő-nyolc"-at nézi a nép, nem tudván, miért is azt... ráadásul a rendelet ellenére, a boltban még el sincs különítve a tejektől az ilyen.

27. kokuszoscsoki (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2017. dec. 9. 17:12

Rosszul fogalmaztam, nem felvágottat akartam írni, hanem sonkát.


Pl. maga a párizsi elnevezésű felvágottnak kell az 50% hústartalom. Aminek nincs, az nem párizsi, hanem mondjuk "csirke csemege", "szendvics csemege", meg ilyen fantázia neveket kapnak.


Bár nem látom értelmét ezeket venni, mert nem sokkal olcsóbb. A vacak 120 Ft, amiben hús is van, az mondjuk 180. Biztos valakinek számít az a 60 ft is mondjuk, passz.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 9. 17:05

Habár, vajon mióta is?


[link]

25. kokuszoscsoki (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 9. 17:02

Ha életed végéig tudod tartani, akkor jó. De ha csak addig akarod, amíg le nem fogysz, akkor el se kezdd, mert utána úgyis visszahízol.

Edd ugyanazt, amit eddig, csak kevesebbet, és máris fogyni fogsz.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 9. 17:01
Akkor én vagyok öreg. És régen néztem az összetételeket. Felfrissítem a tudásom alkalomadtán. :D Köszi!
23. kokuszoscsoki (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2017. dec. 9. 17:00

Tudtommal már törvény írja elő, hogy a parizerben is minimum 50% húsnak kell lenni. Úgyhogy nem hiszem, hogy létezik 20% hústartalmú felvágott, ha mégis, azt vagy illegálisan árulják, vagy mást írnak a címkére.


De én általában olyan sonkát veszek, aminek 80% körüli a hústartalma, akár csak virslit. Például a lidlis kölyök virslinek 93%-a hús. Az a virsli, aminek 400 Ft kilója, az nyilván valami moslék, de nem kell általánosítani.

2017. dec. 9. 16:24
biztos lehet fogyni, de kérdés.Egész életedben tudnád tartani ezt a diétát?így vissza is híznád gyorsan.Életmódot kell váltani, nem diétázgatni.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 9. 16:22
Nekem meg a fiam mondta, hogy neki jobban ízlik a bolti kenyér.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2017. dec. 9. 16:16

Kell venni házi malmocskát, így már csak az marad, mivel permetezték a búzát? :)


Szoktam egyébként sütni kenyeret, sőt évekig, csak sütöttem, amikor egymásután találtam, madzagot, csikket a kenyérben, a pontot az I-re egy egérhátsó tette fel. blöööö Akkor vettem egy kenyérsütőt. Már túltettem magam rata, újból megveszem a pékárút.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 9. 16:06
Ha meg magad sütöd (esetleg még + sikér, ha kevered a liszteket), akkor meg, mi van a lisztben?
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2017. dec. 9. 16:04

..mint minden.


A múltkor egy kenyér összetevőit olvastam.

Ha nem volt, vagy 50 valami felsorolva, akkor semmi. Pedig, liszt, víz, só, cukor, (élesztő, vagy kovász) és csók. Ennek kellene lenni.

17. Guruljka (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 9. 15:56

Csak az összetételét néztem, még nem ettem.

Valaki egyszer vitába szállt velem, hogy a sonkakészítményekben igenis több a hús, mint 20-30 százalék.


Én régóta nem veszek már felvágottat, legfeljebb főtt tarját. Azt se mindegyiket.


Sajtot is szoktunk venni, hát mondjuk az is erősen manipulált termék... :D

16. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2017. dec. 9. 15:46
Neked is! :)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 9. 15:46
Nem.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2017. dec. 9. 15:44

A selyemsonkát meg nem enném, egy esetben, ha éheznék.

Mindig az jut eszembe a baromfi felvágottakról, hogy mennyi toll lehet bennük, mert ugye, ott a leírás, hogy bőrke van benne.

Ha baromfi tepertőt vesz az ember, azon is milyen szép szál tollak vannak. Na, ha ezt darálják kevésbé látványos, akkor mi kerülhet bele, jobb, ha bele se gondolunk.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2017. dec. 9. 15:42

Nem, epe műtétem volt:DDD


Jobbulást!

12. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. dec. 9. 15:37
Te is fosol? Üdv a klubban.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 9. 15:35
Meg még aránylag a selyemsonkák... de annyi pénzt szerintem nem ér meg.
10. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 9. 14:50

Semmi bolt felvagottat nem ennek!

Kivetelt talan a Pickkel tennek.

9. Guruljka (válaszként erre: 2. - Dóra999)
2017. dec. 9. 14:37

A virsli elég értéktelen... a sonkafelvágottak is sok minden érdekességet tartalmaznak, ha a fehérje- vagy akár a hústartalmat nézed.


A főzeléket lehet liszt nélkül is sűríteni, de ha lisztet használsz, annak már szinte mindegy, melyik fajta.


A salátában a vízen felül nem sok minden van, ráadásul nem eszünk sokat belőle. De párolhatsz vagy főzhetsz sokféle zöldséget is köretnek, vagy bulgurt, kölest is ehetsz.

2017. dec. 9. 14:36

Se zoldseg, se gyumolcs?

Inkabb egyoldalu taplalkozas.

7. Channa* (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2017. dec. 9. 14:22

Unalmas?

Az elmúlt 2 hétben ropit, virslit, sonkát és zsömlét ettem. Kétszer húslevest, egyszer krumpli főzeléket és egyszer zacskóban sült csirkemellet.

Na, ez unalmas:S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook