Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan egyél több zöldséget? Trükkösen. fórum

Hogyan egyél több zöldséget? Trükkösen. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan egyél több zöldséget? Trükkösen.

1 2
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2017. dec. 10. 20:37
Nem méricskéltem, megettem. :D Nem sok volt, csak ami a kilósban akad ilyesmi. Húsz dekányi talán?
24. bnedora (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. dec. 10. 20:33
Nem kell (szabad) belőle sokat enni egyszerre:-)
2017. dec. 10. 20:28

Nekem ma az volt a trükköm, hogy leolvasztottam a hűtőt, és a még a mélyhűtőben rejtőző vegyes zöldséget meg kellett enni valakinek. Nagyrészt karfiol, brokkoli, kelbimbó volt, mert ezeket a fiam kedvéért máskor kiválogatom.

Nem egészen egy evőkanálnyi olajon kezdtem párolni, majd amikor meleg vízzel felöntöttem, egy marék bulgurt is tettem bele. Zabkorpás tejföllel sűrítettem.

Fűszerek: gyömbér, kurkuma, őrölt édesköménymag. (Meg persze só.)

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Bnedora)
2017. dec. 10. 18:47

Hát, kicsit utánaszámolva, a súlyának egy ötöde zsiradék, mitől annyira egészséges?

Jó kis kalóriabomba. A zabpehely oké, de a 20 deka abból is elég "ütős"... :D

2017. dec. 10. 18:23
Sütőtököt, répát kis darabokra vágva, oliva olajjal, fűszerekkel gyakran csinálok sütőben sütve köretnek.Főtt céklát salátához használok, a zöld salátát pedig majonézes öntet helyett mézes-fehérborecetes öntettel csinálom.Húsos ragukba biztos, hogy “becsempészek” egy kis cukkinit, padlizsánt-vagy almát, bár az utóbbi nem zöldség.
2017. dec. 10. 08:14

Én mostanában ezt szoktam megsütni céklából:


[link]

2017. dec. 10. 07:10
Most még eszembe jutott a sütőtök golyó: kockára vágva (mikróban) felmelegíteni hogy meglágyuljon, akkor össze lehet törni. Gesztenye masszával + darált keksszel összegyúrni. Ha kell, egy kis lefőzött kávéval rásegíteni. Kis golyókat dióba forgatva lehet sütiként. De ha az őrölt diót belegyúrod, akkor kókusz reszelékbe is lehet forgatni.
18. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2017. dec. 10. 00:18
En kb. Mindegyiket imaadom, parolva leginkabb :)
17. michelle.r (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. dec. 9. 20:39
De még mennyire, hogy elfér! Épp a múlt héten csináltam egy isteni céklás sütit. És a Lidl-ben lehet kapni főtt céklát, szóval még csak nem is macerás. Fél kiló céka, 15 dkg liszt van benne, pár evőkanál cukor - nyilván nyírfa. Nagyon finom volt!
16. bnedora (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2017. dec. 9. 18:43
Ezt kipróbálom.
2017. dec. 9. 17:37
Holott, hozzáteszem, fejben szeretem a zöldségféléket, és nem szeretek húst enni. :D
14. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2017. dec. 9. 17:35

Nálam ez ott kezdődik, hogy a boltban látott választékról eszembejut-e, hogy étel.


Általában nem.


A cukkinit pl.25 évvel ezelőtt untam meg, de lehet, hogy végképp, mert azóta nem vettem. :D


Múltkor meg rám aszalódott egy kis fej káposzta "másik" fele, mert a hűtőben felejtettem...

2017. dec. 9. 14:02

Zeller chips.

Ezerszer finomabb, mint a krumpli chips.

Pedig en nem szeretem a zellert, de ez valami isteni.

Vekonyka lapocskakra vagni a zellert, es bő kokuszzsirban kisutni 1-2 perc alatt. Nyami

2017. dec. 9. 13:58

A lencséből burgert is szoktam csinâlni és a bolognai ragu receptje alapján ragut is úgy, hogy a darált hús helyett lencsét teszek.


Igaz, a lencse nem zőccség:)


Zöldekről, gyökerekrôl még annyit, hogy a cékla elfér a csokitortában is.


A feketebabból pedig csokis brownie is kèszülhet.

11. Adri.Kohegyi (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. dec. 9. 13:30

Ez a recept nagyon tetszik! :)

Ki fogom próbálni.

10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2017. dec. 9. 13:25
Köszi! Ez is jó, még nem hallottam, de elrakom magamnak!
9. michelle.r (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. dec. 9. 12:58
A gyökeret felszeletelem, és kókuszzsírban (én azt használok, de szerintem bármiben) megsütötöm. Grillezett húsokhoz mindig szoktam csinálni, isteni finom.
2017. dec. 9. 11:20
Mennyivel másabb egy zöldséglé, mintha egészben fogyasztaná el valaki? Nekem legalábbis a lének gusztustalan a színe, és az íze is pocsék.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2017. dec. 9. 10:55

No igen, a karfiol rizs.

És tegnap főztem karfiol pörköltet, feldúsítva karikára szelt répa-gyökérrel, és tejfölös habarást rá. Most eszem a maradékát. :))

6. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2017. dec. 9. 10:53
Hogy mit és hogyan készítel petrezselyemből?? Azt én nem ismerem. :))
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2017. dec. 9. 10:50

Eszembe nem jutott volna chipszet csinálni a kelkáposztából, de kipróbálom. Minden formájában szeretem ;) Most éppen hagyományos formájában, rakottként csücsül a sütőben ;)


Jól láttam, hogy kihagytad a karfiolrizst?

Aprítógépben szoktam feldarabolni. Majd serpenyőben sóval, víz hozzáadása nélkül pár percig sütöm, végül kb. két percre rárakok egy fedőt.

Raktam már töltött paprikába is, jó volt. De a gombócok, aminek nem jutott paprika, szépen szétestek :DDD

4. michelle.r (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. dec. 9. 10:47

KIpróbálom, jól hangzik ;)

Momentán csak felszeletelem, fűszerezés nélkül megsütöm serpenyőben, kókiuszzsírban.

Petrezselyemből is nagyon finom.

2017. dec. 9. 10:36

Bocsi! Jelenleg a meleg narancsos sárgarépa köret az, ami nálam a legújabb kedvenc: sültek mellé tökéletes köret.

Egyszerűen pici hagymát dinsztelni, majd a karikára szelt répát bele, só-bors-bazsalikom, födő alatt párolni. Amikor félig kész, egy egész narancs levét belecsavarjuk + a narancs hajának felét beledobjuk, míg elkészül. (Bátran ki lehet próbálni, nem én találtam ki!) :))

2017. dec. 9. 10:31

Egyetértek! Ha még sorolhatok egy párat én is:

- a cukkini spagettit nem szoktam főzni, elég egy totál üres teflon edényben a lángra tenni és néhány percig melegíteni, a víz egy része távozik belőle, és megpuhul. Alapjaiban a sós tészták (sajtos, tejfölös, krumplis, grízes) tésztákhoz jó, ill. a bolognai mártás, vadas mártás stb.

- ha valaki pl. "diós tésztára" ill. egyéb édességre vágyik, akkor ugyanezt a sütőtökből tudja tökéletesen.

- a nyeles sütőtököt fejét is tökéletesen meg lehet tölteni, akár a fehér tököt, a cukkinit, és társait. Sőt, ha a karalábét lapjára vágjuk ketté, a belsejét kivéssük, én még azt is szoktam tölteni.

2017. dec. 9. 09:08
A táplálkozási piramis második szintjén találhatóak a zöldségek, tehát a legalapvetőbb nézetek szerint is sokat kellene belőlük fogyasztanunk. De ez sokaknak nehéz, mert nem szeretik őket, vagy a legismertebb felhasználási módokon túl nem látnak és nincsenek ötleteik ezzel kapcsolatban. Ebben szeretnék segíteni, apró tanácsokat adni, hogyan lehet becsempészni őket a napi táplálkozásba.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan egyél több zöldséget? Trükkösen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook