Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk a téli lehangoltság ellen? fórum

Mit tegyünk a téli lehangoltság ellen? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk a téli lehangoltság ellen?

2021. márc. 1. 09:55
Ma valamiért nagyon lehangolt vagyok.. pedig marcius van. Remélem összekaparom magam!
24. Ildi
2019. jan. 29. 21:22
pasizni kell:D
2019. jan. 29. 20:01
Én verőfényes napsütésben szabadság alatt is tudok lehangolt lenni.:))
22. .Ági.
2019. jan. 29. 19:58
Egy jó kis szolizás segít! Feltölt... 😊
2019. jan. 23. 16:30
Sosem voltam még lehangolt az évszakok miatt:)
2019. jan. 23. 15:58
Szeretem a telet.
2019. jan. 8. 12:34
Én sem hagyom el magam, netezek, filmet nézek, keresztrejtvényt fejtek, és van egy barátnőm, aki közel lakik
18. Scherlock (válaszként erre: 6. - Globus)
2019. jan. 7. 22:54
Rendben:)
17. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 15. - 124637ff9b)
2017. dec. 7. 17:50
Ahogy ohajtod! Meg egy kis toltott csirkemell-comb is melle??
2017. dec. 7. 17:49
Nekem semmi bajom a téllel:)
15. 124637ff9b (válaszként erre: 14. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 6. 21:06

Az igen!!! :)


(Legyen egy kis rántott hús is, kérlek! ... :))

14. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 13. - 124637ff9b)
2017. dec. 6. 21:04

Es egy hatalmas adag gyumolcssalata:

Kiwi, banan, alma, citromle, narancs, mandarin, korte, grapefruit, szolo.

13. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 6. 20:19
Pont így :)
12. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2017. dec. 6. 20:17
Igen, csak így-így! Nem szabad elhagyni magunkat, a lényeg, hogy ha felkelünk, tudjuk, hogy mit szeretnénk aznap csinálni, pl. finom ebédet főzni, na, az eltart jó pár óráig (legalábbis nálam), aztán a "romok eltakarítása", mosogatás,felmosás, esetleg a konyhaszekrény kipakolása, tisztítása, ami már nem kell, átválogatni pl. Ajtó lemosása, főleg a kilincsek fertőtlenítése, ablak tisztítása, függöny mosás, könyvesszekrény alapos tisztítása, nem is gondolná az ember, hogy egy könyv mennyi port magába tud vonni. Én kihajolva az ablakon, vagy kimenve a nyitott teraszra két könyvet alaposan össze szoktam csapkodni, csak úgy száll belőle a por. Szóval nem ragozom, főzzünk, süssünk, takarítsunk, pakoljunk, rakodjunk, mindegy, hogy mit csinálunk, a lényeg, hogy amit csinálunk, ahhoz legyen épp kedvünk. Akinek van unokája/unokáik, azok unokázzanak, na, az tuti!!! Persze, van olyan nap, mikor épp "csak" magunkkal szeretnénk foglalkozni, hajfestés pl., vagy arcpakolás, testápolás stb., szóval egy laza nap, az is kell. Én most megyek hajat mosni, persze nem bolti samponnal, már du. elkészítettem a "hajmosó"-mat, ami színez is, semmi vegyszer, csak növényi porok, citromlé,koffein, E-vitamin, Panthenol, mindez ezüstkolloidos vízzel kikeverve fejföl sűrűségűre. Egyszerűen imádom. Du. pl. az unokáknak vittük át a Mikulás ajándékot, jól éreztük magunkat velük. Szóval nem szabad elhagyni magunkat, elfoglaltságot kell keresni, és akkor szinte még rövid is a nap, nem mindig fér bele, amit aznap meg szeretnénk csinálni.
2017. dec. 5. 20:05

A forralt bor fahejjal, szegfuszeggel, narancskarikaval...

illatgyertyak, hangulatfeny, solampa;

alma, dio, mez;

pihe-puha ruha, papucs;

brkuckozni egy sarokfotelba, halkan zenet hallgatni, konyvet olvasni, filmet nezni;

elokeresni az adventi, karacsonyi diszeket;

apro sutemenyeket sutni, mint a hokiflit, zserbot.

2017. dec. 5. 20:01
Sosem vagyok télen lehangolt. egyébként hol van tél?:-) Itt Bp-en nincs.
2017. dec. 5. 17:13

- Naponta nagy séta a friss levegőn!

- Ha valaki más is van a lakásban, akkor legyetek egy helyiségben és beszélgessetek. Ne maradj egyedül.

- Ha mégis egyedül vagy, legyen bekapcsolva akár a rádió, akár a tv, és agyilag tessék odafigyelni!!!

- Értelmes elfoglaltságot, házi munka, takarítás, könyv olvasása, vagy kézimunka. Pl. pulcsi, sál, sapka kötése, terítő horgolása, hímzése. Most ismét kezd visszajönni divatba a kalocsai hímzés... rajzolj, fess, gyűjts a net-en új recepteket, csinálj belőlük egy saját bejáratú szakácskönyvet... kismillió dolog van, amit ha el kezdel csinálni, eszedbe sem jut depressziósnak lenni.

2017. dec. 5. 17:06
Foglaljuk el magunkat pl. azokkal a dolgokkal, amit nyáron elhanyagolunk, pl. pakoljuk ki a szekrényt, amit már évek óta nem használunk, vagy adományozzuk el, vagy dobjuk ki. Süssünk finomakat, nem csak sütiket, husikat is, elfoglalja az ember lányát, és a dicséret jól esik, ha ízlik a családnak. Én pl. szeretek még otthoni kencézési praktikákat is kipróbálni, azzal is elfoglalom magam, mert ugye elkészíteni, felpakolni, hagyni, hogy hasson... Akinek van unokája, unokázzon sokat, játszon vele. Egy kis séta, akármilyen cudar idő van, mindig jólesik. Közben ismerősökkel találkozni, kicsit beszélgetni. Barátokkal, szomszédokkal esténként kártyázni, társasozni, közben 1-2 pohár forralt bor még ajánlott is. Mi télen sem unatkozunk, családi háznál van télen is tennivaló bőven, de amiket írtam, azokra azért jobban jut idő, mint tavasztól őszig.
2017. dec. 4. 21:50
Legyünk depressziósak.
2017. dec. 4. 21:07
Írjunk ki kamu fórumot és röhögjünk szakadásig.
2017. dec. 4. 21:06
Nagyon fázom néha,és igen,jól esne aludni...Ezzel együtt örülök,hogy így télen,tél van...:)
2017. dec. 4. 20:44
Színes ruhákkal védekezek a téli lehangolódás ellen (piros, virágmintás, sárga stb. felsők), friss levegő, jó társaság...
2017. dec. 4. 09:21

Nekem jelenleg is tavaszi hangulat uralkodik a lelkemben.

Melatonin termelődési zavar okozhatja.

2017. dec. 4. 09:15
Mit tegyünk? Inkább mit igyunk! Pölö becherovkát. :D Rumos teát, forralt bort, aztán járjunk korcsolyázni! :D
2017. dec. 4. 09:08
Bárcsak mi is elrepülhetnénk melegebb, napfényesebb éghajlatra, amikor közeleg a sötét és a hideg. Eddig szerencsések voltunk, az október és november meleg volt, néha szinte tavaszi hangulat uralkodott az emberek többségének lelkében. De megérkezett a tél, jön a sötét, a ború. Ha esik is némi hó, csak locspocs és bosszankodás marad utána.
Hivatalos tény, hogy létezik téli depresszió. De mik a tünetek és mit tehetünk ellenük?

Ugrás a teljes írásra: Mit tegyünk a téli lehangoltság ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook