Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes terhes, az orvos parabenes keszítményt használt fórum

5 hetes terhes, az orvos parabenes keszítményt használt (beszélgetős fórum)


2017. dec. 5. 19:19
Én amikor terhes voltam a nagylánnyommal mondta a doki,hogy nyugodtan ihatok napi 2dl vörösbort.Mondtam én sohsa nem iszok nem is ittam.De ennyire nem paráztam.
27. 1e454498dd (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. dec. 5. 18:27

Igen, ez is egy hatalmas tévhit, hogy a váradósság alatt elromlanak a fogak, csak rosszak a szájhigiénés szokások... Az első terhességemnél nekem is érzékeny volt az ínyem, vérzett, de az orrom is... A másodiknál egyik sem.

Egyébként igaza volt a fogorvosnak, mert a C- vitaminnak vérzéscsillapító hatása van, nem véletlenül adják a Rutascorbint kora terhességi vérzéseknél. Ha viszont egyszerre nagyobb mennyiséget szed be a kismama, mint amennyit hasznosítani tud a szervezete, a felesleg a vesén keresztül választódik ki, ami terhesség alatt nagyon megterheli a veséket és nagyobb eséllyel alakul ki vesekő. Emiatt nem ajánlott sokat szedni, illetve ha mindenképpen ragaszkodik mondjuk a napi 500 g-hoz, akkor azt 5 adagra elosztva vegye be.

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 1e454498dd)
2017. dec. 5. 17:32

Nem:)


Egyèbként nekem is van 3 gyerekem és ahhoz képest, hogy sokan panaszkodnak, hogy terhesség alatt romlottak meg a fogaik, nekem nem lett semmi bajuk. Egészen az elején volt olyan, hogy érzékeny volt az ínyem, a fogorvos tanácsára szedtem c-vitamint, amùgy meg 3-4 havonta fogkôleszedésre járok és akkor is ezt tettem. A fogkô nemcsak az, ami látszik, hanem van egészen az íny alatt is, ahova egyik fogkefe sem ér el. Szerintem kismamáknál ez is okozhatja, hogy érzékeny az īny. És a c-vitamintól ez elmùlik de természetesen a higiéné is fontos, kicsit gyakoribb fogkôleszedés és mindennap fogselyem.


Szóval igazából nem hiszek abban, hogy a terhesség tönkretenné a fogakat, inkább a szokásokon múlik. De tény, hogy nagyon idegesítô, ha fáj az íny, legalább olyan idegesítô mint a fejfájás. Az íny egészsêge pedig a c-vitaminnal és az e-vitaminnal áll összefüggêsben (az e vitaminnal is de az zsírban oldódó, azzal ne szórakozzunk, megteszi egy e vitaminos szájvíz vagy fogkrém is ilyenkor)

25. 1e454498dd (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. dec. 5. 16:32
Ezen nem veszünk össze😉
2017. dec. 5. 16:07
16 hetes terhes vagyok. A terhessegem elejen minden nap ittam 1-2 uveg sort, mert nyar volt es az anyosomek kinotek hozzank nyaralni. Tegnapelott megittam egy kis pohar roset mert jol esett. A kaja amit megeszel a levego amit beszivsz, mind egeszsegtelen. Nyugodj meg, mert tenyleg nagyon ra vagy feszulve
23. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 1e454498dd)
2017. dec. 5. 15:57
Nem is többezer mg-ra gondoltam de egy kicsit több kell a szokásosnál
2017. dec. 5. 08:32

Koszonom lanyok a tanacsokat ,es a megnyugtato valaszokat :)

aranyosak vagytok,hogy szantatok a kerdesemre idot !

Beszeltem a dokimmal es o is megerositette ,hogy semmi gond nincs 1 hasznalattol.

pesze innenol kerulni fogom ezeket a dolgokat.


Bar annyi minden veszelyes van korulottunk,hogy mindent nem lehet :varandossagom ota mindenhol cigizo embereket,gyarkemenyeket es kipufogogazt latok,mergeket ,betegseg kelto kajakat, cikkeket ahol azt irjak kb mindenre,hogy karos :D stb

... vigyazok magunkra es vigyazzatok ti is. :)

21. 1e454498dd (válaszként erre: 20. - Rinike)
2017. dec. 3. 09:33

Így van, egyetértek. Ne egy fórumon diagnosztizáljunk és adjunk kezelési tanácsokat. Amit írtam, mindkét terhességemnél szakember mondta, mivel az ellentmondásos információk engem is megzavartak. De ahogy írod, sokszor a szakemberek sincsenek bizonyos kérdésekben azonos állásponton, így kénytelen az ember megbízni valakiben. Az csak később derül ki, hogy jól döntöttél-e... A C- vitamin kérdésében pedig teljesen egyszerű és elfogadható volt az érvelés, ami miatt megfogadtam a tanácsot. De ennél sokkal lényegesebb kérdések és döntések vannak a babavárás során, úgyhogy erre kár is több szót vesztegetni.:)

A fórumindítónak boldog babavárást kívánok!

20. rinike (válaszként erre: 19. - 1e454498dd)
2017. dec. 3. 08:59
A 18-as és 19-es hozzászólásra reagálva írom, hogy a magzat, majd a baba, később a gyermek minden betegségénél, oltásánál, egyéb különleges tüneténél stb. fogsz találni pro és kontra érveket. Nekem hiába van több diplomám is, egészségügyi végzettségem, és sajnos tudásom sincs. Emiatt olyan szélsőséges elképzeléseim vannak néha, hogy ilyenkor muszáj szakembert kérdeznem. Mivel tudom, hogy mindenre és mindennek az ellenkezőjére is találhatok álláspontot, ezért én arra helyeztem a hangsúlyt, hogy találjak olyan szakembert, akiben megbízom, és elfogadom az álláspontját. Ez nekem nagyon bevált. Nem sorolok most példákat, de szinte már életmentő volt egy-egy esetben.
19. 1e454498dd (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 18:46
Terhesség alatt pont nem ajánlott a sok C-vitamin.
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 22:02

Nem lesz tőle bajod,az elején a magzatnak nagyon kevés megy ám a vèrkeringésből, a placenta szűri is, ne aggódj!


Terhesség alatti ínygyulladásra meg ilyen szarokra az ínyeddel kapcsolatban C-vitamin kell. Mert most abból nyilván több kell a terhesség miatt és nem vittél be eleget. Ezèrt az ínyed bánja először. Hülye példa de gondolj a skorbutra, amikor a c-vitaminhiány miatt húzódik vissza az íny.

17. 403c839538 (válaszként erre: 3. - Anitu88)
2017. dec. 1. 15:03
Arra probaltam ravilagitani, hogy teljesen feleslegesen aggodsz, de ezek szerint “nem ment at”. :D
16. Mion
2017. dec. 1. 12:18
Úgy kb a 8. hétig ilyen jellegű dologgal nem nagyon lehet ártani a babának, szóval ne aggódj :)
2017. dec. 1. 11:44
Lazíts kicsit, ha most ennyire túlzott az aggodalmad, mi lesz később...
14. Pomona (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 11:12

Az első 6 hétben a mindent vagy semmit elv érvényesül ahogy ezt mások is írták. Ezért szerintem semmi baja nem lesz a babádnak bármit is kaptál, ne aggódj!

Viszont parabének nagyon sok kozmetikai termékben benne vannak, nem tudom milyen tusfürdőt, arckrémet, sminkcuccot használsz, de a legtöbb tartalmaz parabént... a drága krémek is sajnos, mert ez egy tartósítószer, ami nélkül hamarabb megromlanak... keress rá pl krémmánián azokra amiket használsz, lehet meg fogsz lepődni. De hidd el a terhes nők 80% -ahasznál parabén tartalmú terméket és semmi bajuk nincs tőle, ezeknek a mennyiségét szigorúan korlátozzák. Én is utálom a parabént, mert alapvetően mégiscsak egy szintetikus dolog, de sokszor kész kihívás olyan sminkterméket venni amiben nincs :) Az antibiotikumokra figyelj oda, arra hogy ne egyél nyers ételeket stb stb Szedj sok vitamint és élvezd a babavárást! :)

2017. dec. 1. 10:21

ertem en ,es tudom,hogy tul aggodtam,megesik ..nagyon uj a helyzet.

vigyazok ra es magamra ,es nem stresszelek innentol ,mert bizom benne minden jol alakul.

koszi a velemenyeket

12. homern
2017. dec. 1. 10:13

Kitartást kívánok a babaváráshoz és az anyasághoz. Nagyon nehéz lesz sajnos mostantól a helyzeted, ha ilyen tipus vagy, mint ami a posztindító hozzászólásodból következtethető.:( arra gondoltál amúgy,hogy az emiatti stresszel,aggódással és idegeskedéssel már sokkal többet árthattál,mint azzal az egy kis kenőccsel?

mennyi ilyen lesz még a 8 hónap alatt, vagy amikor el kell kezdened ruhákat adni rá, etetni, gyógyszereket és oltásokat adni neki... nincs olyan hely a világon ahol ezt ép ésszel túlélnéd,nem lehet elkerülni a negatív hatásokat, sem mindentől megóvni, bele is őrülnénk. :(

2017. dec. 1. 10:07
Én meg leittam magam a terhességem elején (hát ünnepeltünk), mikor még nem tudtam, hogy az vagyok. Be voltam tojva, hoxa nem volt, orvost kérdeztem, megnyugtatott. Gyógyszereket is szedtem (ami nem javallott), mert muszáj volt. Egészséges gyermekem született.
10. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 09:50

Soha senkivel meg csak hasonlo sem tortent.

Ha igy rettegsz mindentol elore, tonkre teszed a magad es a kornyezetedben elok eletet is.

9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 7. - Anitu88)
2017. dec. 1. 09:31

Képzeld én még hajat is festettem terhesen és citromos sört is meg-megittam néhanapján. Na, bumm.

Mit kell túlaggódni? 5 hetes? A legtöbb nő ekkor még nem is tudja, hogy terhes és dohányzik vagy épp mással rombolja az egészségét.

Emlékszem azon a reggelen mielőtt megcsináltam a terhességi tesztet, olyan másnapos voltam, hogy valamikor délben keltem. :DD

És elmondom, a fiam egészséges, mint a makk.

8. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 09:30
Ha ennyit idegeskedsz már az elején, akkor attól legalább ennyire lehet baja a babádnak. Különben valószínüleg volt már dolga terhessel az orvosodnak, nem hiába kaptad, amit kaptál.
2017. dec. 1. 09:00

Rinike es Eperke,


koszonom a hozzaszolasotokat,lehet tulparazom,mert barmiben lehetnek ezek a sz...k de annyira meg akartam kimelni ezektol..es az ellenkezojet tettem.

en is abban remenykedem ha megmard (amit szinten remelek) akkor nem hatott ra tehat makk egeszseges lesz :)

koszonom szepen nektek!

6. rinike (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 07:14
Mikor velem hasonló történt, én azt olvastam, hogy ilyenkor általában a mindent vagy semmit elv szerint történnek a bajok, azaz vagy semmi baja nem lesz, vagy meg sem marad a terhesség. Gondolom, hogy ez nem vigasztal, de ha rendben megmarad, akkor egészséges lehet. Még annyit, hogy a terhességem alatt több olyan gyógyszert (szteroid, vérhigító, cukor gyógyszer) szedtem, amik kifejezetten tiltottak terhesség alatt, az orvosom (akiben bíztam) mégis kötelezővé tette, mint a terhesség megmaradásának feltételét. Egészséges gyermekem született.
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Anitu88)
2017. dec. 1. 07:13

Sztem ezt kissé túlaggodod, parabének szinte minden kozmetikumban vannak és elég sokan használják.

Gondolj bele, hogy van aki festi a haját vagy dohányzik.

Nem tudhatod, hogy a későbbiekben mi okoz gondot, de ezzel akkora kárt nem tettél.

Sokkal több káros anyag, sugárzás van a levegőben, élelmiszerben.

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - 403c839538)
2017. dec. 1. 07:13
igazán kedves vagy
3. anitu88 (válaszként erre: 2. - 403c839538)
2017. dec. 1. 06:59
koszi a hasznos hozzaszolast, remelem ha te majd aggodsz a gyermeked te is hasinlo joindulatot kapsz!
2017. dec. 1. 06:51
Nyugodj békében.
2017. dec. 1. 06:23

Sziasztok,


nagyon el vagyok keseresve, kulfoldon elek 5 hetes terhes vagyok es fajt az inyem.mivel nagyon aggodos vagyok elmentem fogaszatra.

kulon kertem oket semmit se rakjanak ra anelkul,hogy megkerdeznenek mivel 5 hetes vagyok.

azt mondtak,hogy mimden boztonsagos amit hasznalnak...

erre ugyan azt a pasztat felirta amit ott hasznalt,es lam ...parabeneket tartalmaz.

es a szamba rakta...meg kremkent is tilos terhesen,pedig ott nem szivodik fel ugy.

termeszetesen nem hasznalom,de rettegek,hogy baja lesz a kicsinek valamikor ettol,mivel egy nagyon fontos fejlodesi szakaszban erte ez.

Azert rohantam ugyeletre,hogy a gyulladas nehogy bajt okozzon neki ,erre sokkal rosszabbat tettem akaratom ellenere.

Es mivel az inyem es a fogam kozott volt a gond nem lattam meg,de ma latom.es lehet csak egy afta okozta a problrmat ami a mandulamra is kiterjedhetett mivel az is fajt.

szoval kb belehalok,hogy mit tettem vele es magammal.

rettegek ,hogy o vagy en emiatt rakos lehet a jovoben emiatt vagy barmi mas lehet.

jot akarok,es a legrosszabb tortent...

ketlem,hogy hasonlo tortent barkivel de leiirtam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook