Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyers etetés kutyáknál fórum

Nyers etetés kutyáknál (beszélgetős fórum)


20. t *-* (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2017. nov. 30. 20:20

Ahogy láttam, pár dekagrammos adagokban vannak gombócozva, fél kilós, kilós stb. kiszerelésben. Annyi gombócot veszel ki amennyi a kutyád adagja a súlya alapján.

Nagyon praktikusnak tartom, nincs vele macera, ráadásul mindent tartalmaz, húst, csontot, porcot, belsőséget, zöldséget...

Ha elkezdenék Barfozni csak így tenném.

Tavaszra tervezem meghozni a döntést, addig be vagyunk tárazva táppal. :)

2017. nov. 30. 19:00
Nyers húst nem adok nekik. Jó volt a táp is amíg azt kaptak. Bár ahoz is kaptak főtt húst. Az egyetlen ok amiért váltottunk konzervre, hogy az orvos azt mondta többet kell inniuk rá és hosszú távon megterhelőbb a vesejuknek. Attól féltem, hogy ha konzervet kapnak, akkor fogkövesedik majd a foguk. De nincs különbség. Mondjuk csak egyféle konzervet veszek nekik. A tobbit elég gyatrának látom főleg -éhez képest. Súlyukat is gyönyörűen rendbetette. A taptol elkezdtek hízni ivartalanítás után.
18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2017. nov. 30. 18:57
Elhiszem, mert ez sok csoportra jellemző, paleo, barf, egyes kismamacsoportok, stb.
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. nov. 30. 17:46
Hát hallod, abszolút nem túloztam. Félelmetesek :S
16. andi6020 (válaszként erre: 10. - T *-*)
2017. nov. 30. 17:45

Én nem is hallottam ilyen összeállított menükről.

De milyen adagok ezek? Csak mert ugye súly szerint kellene adagolni.

Vajon az én 2,7 kg-os kutyáimnak is van előre lefagyasztott menü? :DD

15. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2017. nov. 30. 17:43
:DDD
2017. nov. 30. 17:42
És igen, eredetileg a kutyáknak olyan gyomorsava kellene, hogy legyen, amiben elpusztulnak a bacik. Ez ma már nem minden kutyánál adott.
13. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Gránátalma1)
2017. nov. 30. 17:41
Ez így van, a kutya húsevő. Viszont a mai kutyáknak már nem olyan hatékony az emésztésük, hogy nyersen is megegyék, illetve vannak olyan kifejlesztett fajták, amik a természetben sosem jöttek volna létre, nekik különösen érzékeny a gyomruk és ki is hányhatják a nyers húst. A többi kutya, gondolom, elvan vele,ezért van az, hogy akiknek bejött a barf, azok tolnàk minden kutyusnak ezt, de nem èrtek egyet azzal, hogy minden kutya egyforma.
12. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2017. nov. 30. 17:21
meg persze a nyúl és bárány
2017. nov. 30. 17:20

Allergia miatt életmódváltásra kényszerültünk a kutyámnál két hete.

Legnagyobb meglepetésemre(hisz eddig minden állatorvostól azt hallottam, hogy nyerset ne)azt mondta, hogy nyugodtan adjak neki nyers húst IS, de csakis nyulat és bárányt, hipoallergén csirkementes táp mellett.

Valószínűleg ez valami középút lehet, mert mindenképpen javasolja a tápot is, de erős megszorítással, és ugyan így a nyers húst is.

Még nem szántam rá magam, igaz, nem is találtam még sehol nyúlhúst.

Amit ehet: táp, alma, répa, krumpli.

Még gondolkodom.

10. t *-* (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2017. nov. 30. 17:02

Igen, ezt én is látom, viszont vannak feltöltve fájlok, illetve jó tapasztalatokat látni, és a nyersezéssel kapcsolatban segítenek.

Olvasok sokat a Barfról, de (még) prémium táppal etetek. Annak örülök, hogy rátalalátam arra a lehetőségre, hogy lehet kapni menüket, húsokat adagolva, fagyasztva, amik úgy vannak összeállítva ahogy a legjobb a kutyának. Sokáig azt hittem csak úgy lehet Barfozni, ha veszem a húsokat, belsőségeket, csontokat, zöldségeket stb, és nekem kell darabolni, darálni, kimérni, összeállítani.

De még agyalok, hogy valóban a Barf-e a legjobb ... :)

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - T *-*)
2017. nov. 30. 16:41

Olyanok, mint valami szekta.

Ha le mered írni azt a szót pozitív ártelemben, hogy TÁP, letépik a fejedet.

2017. nov. 30. 16:17
Én gondolkodok a Barf etetésen. De csak úgy merném ezt, hogy kész menüt vennék, amit csak ki kell olvasztani. A fb-on van csoport, ahol rengeteg az információ és segítenek mindenben.
2017. nov. 30. 16:11

Amúgy igen nagy odafigyelést igényel.

Nem csak annyi, hogy sertést nem szabad.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pf01)
2017. nov. 30. 16:05
Az állatorvosok ellenzik.
5. vacsa (válaszként erre: 1. - Pf01)
2017. nov. 30. 13:17

Elvileg működik, de iszonyat macera és én mondjuk csontot sosem adok már nekik, volt baj belőle, pedig olyan csont okozta, amit mindenki szerint kaphatnak. Ezek a kutyák már nem azok a kutyák... Én inkább prémium táppal etetem őket, kiegészítésként kapnak mindenfélét, pl most a sütőtök a sláger. sütve, főzve, de nyersen is :))

Egyikük kutyám 12 és fél, másik lassan 10 éves.

4. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Pf01)
2017. nov. 30. 12:54
Célszerű minden húst megfőzni a kutyusoknak, de a sertéshúst feltétlen!
2017. nov. 30. 12:53

Hiába az eltelt évezredek: a közös vadászatok az emberrel, a funkciók szerinti tenyésztés, a társasági kutyák elterjedése, a kozmetika, az ,,öltöztetés”…egyvalami változatlan. A kutya ragadozó, és annak megfelelően kell etetni.


Az elmúlt kb. 30.000 év alatt a kutya emésztése csak részben változott.


Hegyes tépő és metszőfogai vannak, az őrlőfogak pedig háromszög alakúak és csipkézettek. Ennélfogva a kutya nem is nagyon rág, max. tép-darabol-nyel. Fifike éppúgy, mint a szomszéd pitbull. Míg a növényevők és mindenevők az alapos rágás érdekében oldalra is tudják mozgatni az állkapcsukat, addig a ragadozók csak függőlegesen. Emésztőrendszerük rövid, hiszen az állati eredetű, nyers húsból származó fehérjéket és zsírokat a legkönnyebb emészteni. Míg az ember gyomorsava 2-es érték körül normális, a ragadozóké 1-es értékig is lemehet, azaz rendkívül savas. Ebben a környezetben a nyers húsról származó baktériumok teljes mértékben elpusztulnak. Ugyanakkor a szénhidrát emésztéséért felelős amiláz enzim a vékonybélben részben segíti bontani a szénhidrátokat, de tökéletesen nem tudja megemészteni. Ha olyan ételt adsz neki, aminek magas a szénhidrát tartalma (gabonák főleg), ennek emésztése nagyrészt a hasnyálmirigy feladata, amivel extrém módon leterheled a szervezetét. Halkan megjegyzem: egy átlag táp összetételében a gabona igen előkelő helyen szerepel, a tápok szénhidráttartalma akár 30-40% is lehet.[1]


Mire van tehát szüksége? Elsősorban állati eredetű fehérjére, csontra, belsőségekre, zsírokra, vitaminokra, antioxidánsokra; minimális mértékben gyümölcsre, zöldségre, gyógynövényekre. És mindezt táp nélkül is tudod neki biztosítani.

2017. nov. 30. 12:53
Sajnos, sokan teszik, hogy nyers húst adnak nekik, én mindig megfőztem.
1. pf01
2017. nov. 30. 12:52
Nyers etetés kutyáknál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook