Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2018. febr. 3. 04:08

Nektek is gömbölyödik a pocitok? 😍 Pár napja vettem észre (alapból is husi vagyok), azóta egyfolytában azt nézegetem :D

Meg már vannak neveitek? :) Fiú nevet nem tudunk kitalálni... Mert ha lány lesz, tuti Bori lesz. Ha fiú... Az elején biztos voltam a Zsomborban, de az egész család leszavazott 😄

(Igen, azért ilyen korán, mert megint fel kellett kelnem pisilni és nem tudok visszaaludni 😒)

255. Marjann (válaszként erre: 254. - Monaaaaa)
2018. jan. 31. 09:37
Ja, mi 4Dre csak emiatt nem akartunk menni. Láttam néhány nagyon ijesztő 4Ds képet, nem akarom szörnyecskének látni a gyerekemet :D Amúgy unokahúgom pl végig takargatta magát, egyszer sem merték 100%ra mondani, hogy lány. Bezzeg másik tesóméknál, amikor 2 fiú után szerettek volna egy kislányt, a doki rátette az UH fejet és egyből alulról látszott a gyerek...két baromi nagy golyója :D
254. Monaaaaa (válaszként erre: 253. - Marjann)
2018. jan. 31. 09:18
Sziasztok! Mi tegnap voltunk 4D-n és mintha 2x is láttunk volna golyszikat 😄 Úgyhogy nem élem bele magam, de nagy a boldogság 😋 Főleg Párom részéről, mert ugye a lányunk után egy kisfiú lenne csak igazán jó 😍
253. Marjann (válaszként erre: 250. - Katus_88)
2018. jan. 31. 08:18

Gratula!

Nekem a 18 hetes UH ig várnom kell, hogy kiderüljön a titok!

Párom lánya nagyon könyörög egy hugiért, de azt mondta ha fiú is hazahozhatjuk :D Én mondjuk egyre inkább úgy érzem, hogy fiú, de attól még bármi lehet :)

252. cebdd5a823 (válaszként erre: 250. - Katus_88)
2018. jan. 30. 23:37
Gratula!:) Én is kislányt szeretnék! Túl sok a kan a családban... :D de persze nem lesz hiszti, ha mégis fiú. 😊
251. Monaaaaa (válaszként erre: 250. - Katus_88)
2018. jan. 30. 13:43
Szia! Gratulálok 😍
2018. jan. 30. 13:16

Sziasztok! Voltam genetikai uh-n és minden rendben, kislanynak látták és egy kis örökmozgó :) egy pillanatra se allt meg :D

Olyan jó volt látni 😚

249. kiscsilla-g (válaszként erre: 247. - Juiceee)
2018. jan. 27. 15:12
Vannak olyan hajfestékek amiben nincs ammónia,mi is hennásat használunk,vagy vedd meg magadnak és a fodrász azt használja.
248. Katus_88 (válaszként erre: 247. - Juiceee)
2018. jan. 27. 14:46
Nem tudok hozzászólni ehhez a 2 témához, de ha a doki azt mondta, hogy ne aggódj, akkor no para :) szólnának ha tilos lenne :) a fodrasznal azért szólj, hogy kismama vagy :)
247. juiceee
2018. jan. 26. 22:35

Sziasztok!

Mar egy ideje olvasgatlak titeket 😊 eloszor is gratulalok a babasoknak se sajnos olvastam h volt akinek elment a baba. Szivbol sajnalom 😕

Mi ma vagyunk 12+4 a genetikai uhn minden okes volt. Kulfoldon elek es vasarnap repulok haza. Kicsit tartok a repulestol bar mindnehol azt olvastam h nem lehet gond. Egy oras az ut csak szoval bizom benne minden rendben lesz. Otthon is elmegyek majd az orvosomhoz. Repult valaki.mostanaban vagy az elso babaval ? Nyugtassatok meg picit leci 😊 illetve ki hogy all a hajfestessel ? En most szeretnem befesteni igy h mar 12 hetet betoltottem szeretnek kinezni valahogy... eleg nagy lenovesem van mar a szuleszno amugy mind a ket dologra azt mondta semmi akadalya de en az az ember vagyok aki ezt jobb szereti tobbszor hallani 😊 szep estet mindenkinek 😊

246. Katus_88 (válaszként erre: 245. - Falcngate)
2018. jan. 25. 15:18

Elvileg 30 naposak a ciklusaim és a 16.napon volt peteérésem :)

Próbalok nyugodt maradni, 1 hét alatt nőtt 1 cm-t, szóval remélem minden ok! :) hétfőn megyek genetikai uh-ra, utána remélem megnyugszom kicsit, drukkoljatok! :)

245. falcngate (válaszként erre: 242. - Katus_88)
2018. jan. 25. 13:27

Katus_88, simán lehet, hogy a ciklusod végén fogant a baba, nem? A lényeg az szerintem, hogy szépen növekedjen ultrahangról ultrahangra. Az enyém 11+2-nél 46mm volt, most 12+4-nél 60mm. Ő

pont középidőben fogant.

Szerintem ha azt mondja a doki, hogy normálisak a méretei, akkor tutira minden rendben van, próbálj megnyugodni! :) Úgy gondolom, hogy bármennyire is nehéz ebben az időszakban kiegyensúlyozottnak és nyugodtan maradni, meg kell próbálnunk, mivel ha az anya stresszel, azt a baba is érzi. :)

244. Katus_88 (válaszként erre: 243. - Marjann)
2018. jan. 25. 10:09
:D Hát nalam férjem 176 cm es én 167 cm, nem vagyunk túl magasak :D
243. Marjann (válaszként erre: 242. - Katus_88)
2018. jan. 25. 08:35

Nem tudom, hogy tudod-e mikor volt a lehetséges fogantatás. Simán lehet, hogy az ovuláció után egy héttel történt, akkor pedig gyakorlatilag egy héttel kisebb, mint ahogy számolják. Nekem most, a frissen választott, fizetős magándoki vette először a fáradtságot, hogy megnézze a méreteket és azok alapján kikalkulálja, hogy valóban mennyi idős lehet a baba. (Nekem volt egy ovuláció kori tippem, meg egy bő egy héttel későbbi is).

Aztán persze ott van az a faktor is, hogy nem vagyunk egyformák. Az én párom pl majdnem 2 méteres, kicsit rettegek, hogy mekkora lesz a baba :D

242. Katus_88 (válaszként erre: 241. - Marjann)
2018. jan. 25. 08:28
Szia! Nekem 11+4en 34 mm volt a crl. A dokim szerint normalis, de folyamatosan aggódom miatta :(
241. Marjann (válaszként erre: 240. - Katus_88)
2018. jan. 24. 21:27
14+2 volt tegnap. Pont néztem, hogy a genetikain (11+5) volt 58 mm. A doki szerint teljesen oké a mérete én meg elhiszem neki 😊.
240. Katus_88 (válaszként erre: 238. - Marjann)
2018. jan. 24. 14:32
Mennyi idősen ekkora? Hany hetes napos vagy? :)
239. Monaaaaa (válaszként erre: 238. - Marjann)
2018. jan. 23. 19:54
Örülök, hogy minden rendben 😊
238. Marjann
2018. jan. 23. 19:49
Voltunk az új dokinál. Nagyon szimpi volt, mindent megkérdezett, elmondott. Csinált UHt is, mondjuk fotózni nem tudtam,mert csak rákszűrésről volt szó.... Azt mondta szerinte nem lesz gond a lepénnyel, és a baba is jól van. 78mm az ülő magassága. Nekem nagyon kis formásnak tűnt, az orra sem volt már óriási 😁
2018. jan. 23. 12:07
De jó, hogy minden rendben :) hat nekem a vérnyomasom lehet 200 lett vna :D
236. Happy24 (válaszként erre: 231. - Marjann)
2018. jan. 22. 22:30
Hat erre én sem tudtam volna nyugton maradni. Nem is ertem miért kezdte ezzel... de a lenyeg, hogy rendben vagy 😉
235. cebdd5a823 (válaszként erre: 234. - Marjann)
2018. jan. 22. 22:29
Sikerült megfejteni:D
234. Marjann
2018. jan. 22. 21:48
Most látom hogy a kedves autocorrect kicsit megnehezíti az olvasást. Bocsi!
2018. jan. 22. 21:01
Belegondolva nem is tudom mit csinálnék, ha így rám hoznák a frászt 😱
232. cebdd5a823 (válaszként erre: 231. - Marjann)
2018. jan. 22. 21:00
Te jó ég! A végkifejletet olvasva jót nevettem rajta, főleg a megfogalmazáson :D de nem értem, h ha szerencsére nem nagy a gond, miért a jajveszékeléssel kell kezdeni...
231. Marjann
2018. jan. 22. 19:25

Fú csajok, ma rámhozta a doki a frászt.

Bemásolom a naplóbejegyzésem, mert hosszú lett:

Szívrohamot kaptam a nődokinál. 5-én voltam a genetikai uhn, elvileg 11én kellett volna mennem kontrollra, de benéztem, ma jutottam csak el. Nem is izgultam emiatt, elvégre az UHn minden rendben volt. Legalábbis ezt mondták. Most a doki ránézett a létre, majd szinte felkiáltójel, hogy Úristen blablabal (valami számomra ismeretlen latin izé), hát az nagy baj. Én az asszisztens ő mellett ültem, azt látom, hogy bekattintja gépen pirossal, hogy veszélyeztette és kérdi, hogy dolgozom-e. Mondom igen, de mi van, mondják már el. Közben a nő rámpattintja a vérnyomásmérőt, persze csodálkozik, hogy 150/valahány és az nagyon sok. Közben a doki ecseteli, hogy "hát ebből nagy baj lehet". Én még mondom, hogy ezek után ne a vérnyomásomon csodálkozzanak, inkább mondják már el, hogy mi a franc van, mert 2 hete az UHn nekem azt mondták, hogy rendben a baba. Erre a doki kinyögi, hogy mittomén magrinális. Mondom oké, akkor tessékár elmondani, hogy ez mit jelent, különben ráguglizok és az ugye sosem jó. Na, végül kinyögte, mrg lerajzolta, hogy a méhlepény a méhszájam mellett van megtapadva. Igazából a baj akkor van, ha magán a méhszájon tapad, de ez sem oké. Mondom rendben, akkor tessék elmondani, hogy most mi van. Erre mondta, hogy nyugodjak meg, ahogy nő a mindenfélét ez még simán arrébb mehet, 50 év tapasztalata azt mondja, hogy nagyon ritka hogy gond van ebből. Mondom remek, miért nem ezzel kezdték? Miért hozta rám a frászt? Mert amúgy az van, hogy ha a méhszájra tapad, akkor csak császárral szülhetek. Na puff, ez legyen a legnagyobb problémám! Meg ha a mégszájon van, akkor bevérezhet és akkor van igazán nagy baj, mert akkor azonnal rohanni kell. De amúgy nyugodjak meg.

Szóval most az van, hogy ezen igazából nem izgulok, sőt annyi előnye is van, hogy gyakrabban ellenőrzik majd ultrahangon, szóval többször láthatom Krumplikát 😊 Szereztem vérnyomásmérőt, mire hazaértem már 132/77 86 volt, ami még mindig magas, de legalább holnap már mondhatom a dokinál, hogy legalább ezen ne paráztasson.

230. Marjann (válaszként erre: 229. - Cebdd5a823)
2018. jan. 22. 11:01

Én annyira türelmetlen voltam, hogy egy héttel előbb mentem. Biztos én vagyok a hülye, de arról volt szó, hogy a 12. héten kell menni, nem pedig a 12. betöltött hét után. Nekem ez mondjuk rohadtul nem volt egyértelmű. De mindegy, mert 11.-13. héten végzik, úgyhogy nem volt vele gond.

Én ma is megyek nődokihoz (SZTK) meg holnap (magán), nem bánnám ha legalább az utóbbi nézne egy szívhangot.

2018. jan. 22. 07:45

Annyira várom a 12. heti uh-t! *.* és még olyan sokára van... Nem is a 12., hanem a 13. héten megyek (február 5., a névnapomon). És már két hete megvan az időpont, de mintha megállt volna az idő :D Annyira zavar, hogy nem leshetek be a pocimba, amikor akarok :( meg már annyira világgá akarom kürtölni, hogy kismama vagyok :D

ti is türelmetlenek vagytok ezzel kapcsolatban? :)

2018. jan. 19. 13:51
Köszi, igyekszem mellőzni a netes cikkek olvasását :)
227. Marjann (válaszként erre: 226. - Cebdd5a823)
2018. jan. 19. 12:44
Pont most mesélte egy ismerős csaj, hogy egyszer a kezébe akadt valami orvosi szakkönyv, rákeresett a tüneteire és már kezdett kétségbe esni, amikor kiderült, hogy prosztatagondja van :D Szóval annyit mondott csak, hogy eszembe ne jusson szakirodalmat olvasni. Pláne, hogy a neten fellelhető információk 80%a eleve bullshit (pl ne egyél ilyen meg olyan fűszert terhesen...baromság)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook