Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
346. cebdd5a823 (válaszként erre: 343. - Marjann)
2018. febr. 28. 14:54

Én még semminek nem jártam utána, de erről pont felvilágosítottak a szüleim, mert eléggé fontos, hogy mi hogy van a necces biztosított 180 napom miatt :D Szóval... Na, igen. Próbáltam normálisan leírni, de inkább rákerestem:

"A szülési szabadság összesen 24 hét, azaz 168 nap, és úgy kell kiadni a munkáltatónak, hogy maximum négy hét a szülés várható időpontját megelőzze. Ezt az időt munkában töltött időnek kell tekinteni. A szülési szabadság ideje alatt jár a csecsemőgondozási díj, ez maximum a gyermek megszületését követő 168 napig jár."

345. Marjann (válaszként erre: 344. - Falcngate)
2018. febr. 28. 13:16
Még van helye pörögni :)
2018. febr. 28. 11:17
ÓÓ ez az izomtikkelés az, amit én érzek, köszönöm a segítséget! És többször egymásután ugyanott. Leginkább baloldalt, és egész lent, szinte minden órában 8-10X. Ennyire pörög egy ekkora baba? :D
343. Marjann
2018. febr. 28. 10:55
Lányok, ti utánakérdeztetek már, hogy mennyi szabid tudunk kivenni szülés előtt? Nekem többen (többek között a munkáltatóm) azt mondta, hogy időarányosan lehet, a kolleganőmnek pedig szintén a HRese (nem ugyanaz a kettő, de ez bonyolult) azt mondta, hogy az egész évesre jogosult. Azért nem mindegy, hogy 2 hetet tudok otthon maradni, vagy 4gyet teljes fizuval.
342. Marjann (válaszként erre: 340. - Falcngate)
2018. febr. 27. 12:47

Elsőre én sem tudtam, de amikor pár nappal később háromszor egymás után ugyanott "pukkant a bubi", akkor gyanús lett. Aztán a 18. heti UH előtt a váróteremben nagyon éreztem valamit, és mondta a doki, hogy nagyon fickándozik a kis krumpli, szóval simán lehet ő. Azóta már logikát is találtam benne, ha szűk a nadrágom, előre hajolok, vagy ne adj isten megpróbálok hasra feküdni, akkor tuti elkezd buborékolni :)

Egyébként tényleg olyan érzés, mintha buborék pukkanna, vagy mintha tikkelne egy izom. Szerintem ha többször érzed ugyanott, akkor a baba lesz!

2018. febr. 27. 11:35

Akkor már csak egy hét! :D

Én eldöntöttem, hogy amikor azt érzem, mintha csikiznék belülről a hasamat egy tollal, az a baba. A védőnőm egyetértettem velem. Úgyhogy így. Ettől függetlenül lehet, hogy nem is a babát érzem :D (Tekintettel arra, hogy a védőnőm még nem szült, így azért nem érzem teljesen relevánsnak a véleményét ezzel kapcsolatban... :D)

2018. febr. 27. 11:06

Nekem a 16. héten fordult át a dolog. Addig nagyon álmos és gyenge voltam (+ émelygés, gyomorfájás), most a 17. hét közepén már újra tele vagyok energiával. :)

Ti honnan jöttetek rá, hogy a babát érzitek?

Én még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez az ő mozgása, vagy izomrángás, esetleg bélmozgás. Olyan bénának érzem magam.. :D

2018. febr. 27. 10:44
Hát én 7kor kelek, a melóhelyem negyed óra sétára van, este 10kor már ágyban vagyok, de majd' elpusztulok a fáradtságtól...
338. Marjann
2018. febr. 26. 12:29

Erre mondta egy barátnőm, hogy ami plusz energia termelődik, azt el is viszi a baba.

Mondjuk én nem panaszkodom, amióta szedem a gyomrogyógyszert nincs hányingerem, bármit meg tudok enni és mivel nem vagyok rosszul, a kedvem is jobb. A fáradtságot meg ráfogom az 5.40es kelésre meg a anpi 3 óra tömegközlekedésre...

337. Monaaaaa (válaszként erre: 336. - Cebdd5a823)
2018. febr. 26. 09:31

Szia!

Igen, szerintem is nagy humbuk ez az energia 😄 Bár én mostanában rosszul is alszok. Nem tudom miért. Lányomnál ettől energikusabb voltam 😶

2018. febr. 26. 09:16
Meséljetek megint, mizu veletek :) Mik az új tünetek, jobb-e a második trimeszter, hogy élitek meg az egészet? :) Én aktívan várom, hogy energikus legyek végre, de egyelőre nekem hazugságnak tűnik ez a része :D
335. cebdd5a823 (válaszként erre: 334. - Drazsi7)
2018. febr. 24. 06:16
🍀😍 😄
334. Drazsi7 (válaszként erre: 332. - Cebdd5a823)
2018. febr. 23. 15:14
Úgy néz ki, hogy a 14+2 e terén szerencsés 😍
2018. febr. 23. 13:43
Mínusz egy egyébként, a kedvenc szavam, nem figyelek a szóismétlésre :D
2018. febr. 23. 13:43

Hasonló. Múlt héten mintha éreztem volna már valamit, be is írtuk a kiskönyvbe védőnővel, hogy február 14-én mozdult meg először, amit éreztem, mert az olyan romi <3 :D

Egyébként ezen a héten már egész sokszor éreztem nagyon picit és pont ma, mintha határozottabban fészkelődne, sokkal jobban érzem, mint eddig :)

Egyébként én is 14+2 voltam hétfőn!! :)

331. Drazsi7
2018. febr. 23. 13:12

Szerintem is 😍

Csodálatos érzés volt 🙂

Veletek mi a helyzet?

330. Monaaaaa (válaszként erre: 328. - Drazsi7)
2018. febr. 23. 11:37
Igen, valószínűleg Ő volt ☺
329. cebdd5a823 (válaszként erre: 328. - Drazsi7)
2018. febr. 23. 11:29
Nekem is első babám, így fogalmam sincs, mit kéne éreznünk :D De nyilván ő volt :) Biztos szereti a joghurtot :)
328. Drazsi7
2018. febr. 22. 22:18

Sziasztok :)

Úgy tűnik én is éreztem már a picit 😍 Először hétfőn, akkor este ettem egy joghurtot és rá kb 15 percre azt éreztem, mintha a pici lábával gyengéden 'megsimítana', vagy valami hasonlót. Evés után simiztem a pocim, meg gyengéden vakargattam, úgy néz ki fel is kelt rá. Teljesen meglepődtem, új volt ez az érzés. Ekkor voltam 14+2 hetes, első babám.

Aztán tegnap megtörtént ugyanez 😊 ugyanaz volt a helyzet is.

Nem tudom el képzelni, hogy nem őt érkeztem, teljesen más volt.

Szerintetek? 🙂

327. Marjann (válaszként erre: 326. - Cebdd5a823)
2018. febr. 22. 08:40
É amit cikket találtam, abban 1:450hez volt az esély. Mondjuk azt meg a másik irányba érzem túlzásnak. És persze benne van a pakliban, hogy ki tudja hova fejlődik az orvostudomány 10-20 év alatt. De amúgy igen, nekem is az egyetlen érvem mellette, hogy sosem bocsátanám meg magamnak, ha szükség lenne rá és a "sógherságom" miatt nincs :(
2018. febr. 22. 08:08
Igen, még anélkül is rengeteg mindent kell venni és még ha használtat is talál valami normálisat az ember, akkor is drága. Ez pedig... Elképesztően sokba kerül. Főleg miután találtam egy remek felvilágosító cikket, hogy nagyon ritka esetben (talán 1:200000, de nem tuti) jelenthet segítséget, mert például a leukémia, amit legtöbbször felhoznak, lehet genetikai is és azt már ugye nem lehet így gyógyítani... Szóval igen, hatalmas dilemma, mert megőrülnék, ha egyszer olyan diagnózist kapnék, hogy "Ha lenne..." Viszont nekünk se volt, mégis itt vagyunk... Hjajj, fogalmam sincs :(
325. Marjann (válaszként erre: 324. - Cebdd5a823)
2018. febr. 21. 11:14
Fú, hát az nekem is nagy dilemma. Most még ki is tudnánk gazdálkodni valahogy, de attól félek, hogy a következő babáknál már nem menne és az lehet még szarabb lenne. Szóval nem tudom, szerintem iszonyatosan drága, főleg egy átlag-embernek. Ha azt számolom, hogy bútor, babakocsi, kelengye, millió apróság és mellé még ez is.. nagyon sok :(
2018. febr. 21. 08:13
Elkezdtük nézegetni, hogy mégis mennyi mindent kell vennünk és hogy mennyit kéne spórolnunk havonta, hogy mindene meglegyen majd a babócának... Hát, egy kisebb vagyon, bár ezt eddig is sejtettük. Nyilván nem is lenne most a pocakban, ha nem tudnánk valahogy megoldani :) Viszont... Mit gondoltok az őssejtmegőrzésről?
323. Monaaaaa (válaszként erre: 321. - Marjann)
2018. febr. 20. 16:51
😘
322. cebdd5a823 (válaszként erre: 321. - Marjann)
2018. febr. 20. 15:15
😍😄
321. Marjann
2018. febr. 20. 15:06
Még volt a 18 hetes UH 😊 minden rendben, bár nagyon összeszorított a lábait. Mondta a doki, ha ha széttenné sem lába semmit, annyira ficereg, hogy csak elmosódott paca lett volna 😉 Este megyünk dokihoz, hátha ott is megnézik... Amúgy 1 héttel idősebbnek becsülték méret alapján. Kezdek aggódni, hogy az apja méreteit örökölte. 2,4 cm a talpacskája.
2018. febr. 19. 15:37
Szerintem én is érzem mára babócát :) bár még elég korai, szóval ez egyáltalán nem biztos :D
319. Marjann (válaszként erre: 318. - Katus_88)
2018. febr. 19. 13:54

Én remélem, hogy normális ez a szúrkálás, mert én is éreztem már. Mondjuk nekem az a gyanús, hogy ilyet terhesség előtt is éreztem, csak akkor nem tulajdonítottam neki jelentősséget. Elvégre máshol, a bőrön is van néha olyan, hogy valami furcsát érzek, mert szórakozik egy ideg, de nem foglalkozom vele. Most meg mindent felfújunk :)


Egyébként pont azért léptem be, hogy elújságoljam, azt hiszem most éreztem a babát <3 Az elmúlt 1-2 hétben már volt többször is olyan, hogy éreztem valamit, de nem voltam benne biztos, hogy ő volt, vagy csak képzeltem. Most viszont háromszor egymás után "pukkant pont ugyanott a kis bubi". Férjemmel megszavaztuk, hogy ő lehetett :)

2018. febr. 19. 13:35

Én csak kádban fürdök, eddig minden ok :) Nem mondták, hogy tilos lenne :)


Egy kerdés: hüvelybe nyilaló pár masodperces fájdalom mitől lehet? Tegnap többször is volt. Aggódjak? Ma voltam védőnőnél, azt mondta szerinte lehet nyúlnak a szalagok, nézett szívhangot, az ok volt.

Holnap du megyek nőgyógyászhoz, mindenképpen megemlítem neki, csak kb.mire számítsak?


Mizu veletek? Ti érzitek már a babátok? :)

317. cebdd5a823 (válaszként erre: 316. - Marjann)
2018. febr. 19. 08:31

De jó Neked! :) A mi kádunk minikád (eredeti panel...), mindenem kint van belőle :D

Ez a babhőmérő nagyon jó ötlet, nem is gondoltam rá, hogy hamarabb megvegyem. Tegnap én is pont kádaztam, de kábé fél perc után fáztam :D

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook