Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018. augusztusra kiírt kismamák fórum

2018. augusztusra kiírt kismamák (beszélgetős fórum)


46. Vikimami (válaszként erre: 45. - Katus_88)
2017. dec. 5. 22:38

Szia Katus!

Legkorábban a 6. héttől lehet szívhang. A pindurkád tökéletesen nagykönyv szerint alakul. Gratulálok!

2017. dec. 5. 19:39
Sziasztok! Ma voltam először uh-n. Az normális, hogy 5hetes 4 napos terhessegnél nincs még szìvhang? Jövő pénteken kell újra mennem..
44. Marjann (válaszként erre: 43. - Vikimami)
2017. dec. 5. 12:40
Fú, tök jó, hogy neked már van tapasztalatod ebben :) Engem az lepett meg és keserített el, hogy mennyire megváltozott egyik napról a másikra bennem minden. Nyilván fel voltam készülve arra, hogy ez meg az fájni fog, vagy kénylemetlen lesz, meg megnő és megdagad... de az, hogy még semmi nem látszik a babából és mégis 3 hete, mintha egy másik ember lennék... imádtam enni és főzni, most nem tudok a férjem elé rendes kaját tenni, mert nem kívánok semmit. Alig töltök vele időt, mert fél9kor már kidőlök aludni és hétvégén is csak kóválygok, mint lény a falon. Remélem, hogy a 2. trimeszterben azért lesz még pár jó hetem, vagy hónapom, amikor kiélvezhetjük a kettesben töltött időt, mert ez így most elég nyomasztó :(
43. Vikimami (válaszként erre: 42. - Timipapa)
2017. dec. 5. 11:57

Szerintem nem gáz!

A hormonok sokmindent csinálnak. Én pl. nem az 'édicuki minden' érzést kaptam, hanem 'biztos akarom én ezt?' és ez most a szoptatás alatt is tart még. 7 hós terhesen mondtam a páromnak, hogy meggondoltam magam, mégsem akarom. 😄 Azt mondta, jól van, gondolkodjál még egy kicsit. Az ázott kiscicás reklámon bezzeg elbőgtem magam! Totál normális minden tébolyult gondolat. Csak mindig észnél kell lenni, hogy a hormonok okozzák, nem szabad cselekedni. Pl. ha megkívánod a szomszéd csávót, ne legyen lelkifurka, normális. Ha áthívod, az már döntés. És nem kell megverni a pénztáros nénit a közértben, mert nem volt kedves.😁 (egyik sem én voltam) Szóval ha humorral kezeled és nem terheled magad elvárásokkal, akkor át lehet vészelni. Már megint hosszú voltam? Bocsi. Olyan jól esik. Dpo 9. napon vagyok és nagyon izgulok, nagyon úgyérzem, hogy helyzet van.

2017. dec. 5. 08:43
Sziasztok. Én ma vagyok 5+4 és most voltam uh-n. 😊 már volt szívpulzálás, képet is kaptam. Viszont olvastam másoktól, hogy elsírták magukat amikor meglátták, de én nem. Nagyon örültem, de sírni ..... barátnőm és csak nézett, hogy én nem sírtam. Most ez ennyire gáz? 😃
41. Vikimami (válaszként erre: 39. - Koalexandra)
2017. dec. 4. 22:32

Nyugalom!

Kolléganőmnek a baba feje mellett volt a ciszta. Végigcsinálta a terhességet gond nélkül. Tízéves a gyönyörű nagylány. Cisztáboz csak akkor nyúlnak, ha túl gyorsan nő. Nőni mindenképpen nő, ugye, a terhesség gyarapító hatása miatt, de ritkán okoz gondot.

40. Monaaaaa (válaszként erre: 39. - Koalexandra)
2017. dec. 4. 21:02
Szia! Biztosan minden rendben lesz :)
2017. dec. 4. 20:59

Sziasztok.

Hogy vagytok?

Nagyon várom már a jövőhetet,megtudjam minden rendben van-e. Augusztusba volt egy méhen kívüli terhességem, múlthéten teszteltem hétfőn igy pénteken már mentem is a dokihoz, a méhen kívüliséget kizárta hála az égnek, viszont a pici petezsák mellett van egy ciszta. Nagyon aggodom emiatt. Remélem minden oké.

Van egy 3 éves fiam és egy 1,5 éves lányom :)

38. Monaaaaa (válaszként erre: 36. - Monaaaaa)
2017. dec. 4. 20:52
Perszeeee :D nem új szerint, hanem uh szerint :D
37. Monaaaaa (válaszként erre: 33. - Vikimami)
2017. dec. 4. 20:52
Nagyon szépen köszönöm :)
36. Monaaaaa (válaszként erre: 34. - Marjann)
2017. dec. 4. 20:51

:)

Még nincs időpont. De ha 9+1 vagyok új szerint, akkor július 9., azt hiszem.

Szerda is mindjárt itt van :)

35. Marjann (válaszként erre: 34. - Marjann)
2017. dec. 4. 20:26
Irigykedek, csak az autocorrect okosabb én meg álmosabb bocsi!
34. Marjann (válaszként erre: 32. - Monaaaaa)
2017. dec. 4. 20:26

Ó, de irigykedtek! Mi csak szerdán megyünk, addig izgulás van!

Mikorra lettél kiírva?

33. Vikimami (válaszként erre: 32. - Monaaaaa)
2017. dec. 4. 20:19
🌺 Édes! Jó egészséget nektek!
2017. dec. 4. 20:18
2,3 cm a kis pöttöm :)
2017. dec. 4. 18:58

Értelek. Totál igazad van. A gyógyszeripar az egyik legnagyonn biznisz a világon. (Ha nem a legnagyobb) A tv-ben minden 3. reklám valami pirulát tukmál. Tényleg ilyen betegek lennénk? Aligha. Csak nem érünk rá betegnek lenni. Azonnal jól akarunk lenni. Pedig a testnek sem biztos, hogy jó, hogy nem pihenünk, hanem bedobjuk a bogyót és megyünk tovább. És akkor jönnek a célcsoportok: kismamák, idős férfiak, fitt szupernők. Hát igen. Én jobbnak gondolom a lassú és természetes gyógynövényeket. Van is ilyen könyvem. Csak hát...Sajnos türelmetlen és kicsit lusta vagyok. Ezért, ha eszembe jut, bedobom a femibiont és megyek tovább.

Bocsánat, kicsit elkanyarodtam. Jó, hogy te gondolkozol, és tudod, mit csinálsz.👍☺

30. Marjann (válaszként erre: 26. - Monaaaaa)
2017. dec. 4. 18:40
Mona, mi volt?
2017. dec. 4. 18:33

Mona majd meséld el mi volt. :) kíváncsi vagyok.


Vikimami igen olyan jó lenne tudni. 😊

28. Vikimami (válaszként erre: 26. - Monaaaaa)
2017. dec. 4. 17:14
Biztos minden ok. Jó lenne már ilyenkor tudni, hogy csajszi vagy kislegény, igaz?
27. Vikimami (válaszként erre: 25. - Timipapa)
2017. dec. 4. 17:13

Szia Timipapa!

Gratulálok a pindurhoz.☺

2017. dec. 4. 16:02
Sziasztok! Én nőgyógyásznál vagyok, nagyon izgulooook :)
2017. dec. 4. 15:14
Sziasztok! Csatlakozhatok? :) én most vagyok a hatodik hétben, holnap megyek ultrahangra. Augusztus elejére várjuk a picurit. Ö az első baba, 7 hónapot vártunk rá. Én szedek terhes vitamint, de más vitaminokat is mellette. Nekem a vérképemen is rögtön meglátszott a hatása.
24. Marjann (válaszként erre: 23. - Vikimami)
2017. dec. 4. 12:54

Nekem a multivitaminokkal van bajom. Én pl szedek vasat és magnéziumot egyéb okokból. Mindenhol le van írva, hogy együtt nem szedhetőek, mert akadályozzák egymás felszívódását. Meg amúgy is, ha rákeresel, hogy melyik vitamiint mikor kell szedni.. egyiket este, másikat reggel, az egyiket éhgyomorra, a másikat kaja közben stb. Nem tudom elhinni, hogy egy multivitaminból minden felszívódik úgy, ahogy kéne. Akkor már inkább mondja meg a doki, hogy milyen vitamin kell és beveszem azokat külön. Én nem hiszem az igyen gyógyszergyártó-ellenes összeesküvésekben (lévén 6 és fél éve én is gyógyszercégnél dolgozom), de a multivitamin szerintem nem más egy jól irányzott marketingfogásnál. No és ha valaki kismama, akkor meg különösen megfogható ilyennel, hisz a tvből is az folyik, hogy szar anya vagy, ha nem szeded az első gondolattól fogva.

De ez persze csak az én személyes véleményem, nem vitaindítónak szántam :)

2017. dec. 4. 11:52
Mi véleményed a terhesvitaminokról? Miért nem szeded?
22. Marjann (válaszként erre: 21. - Vikimami)
2017. dec. 3. 18:40

Én évek óta próbálom magam egészséges étrendre szoktatni több-kevesebb sikerrel.

Januárban kérdeztem a dokit, hogy lehet-e készülni, kell-e bármi. Terhes vitamint javasolt, de azt elvből nem szedem. Magnézium, C vitamin, vas, ezeket eleve szedem. A két csíkos teszt óta folsavat is. De amúgy nem készültem rá semmi extrával.

2017. dec. 3. 12:22
Szeretném megkérdezni, hogy készültetek a terhességre? Vitaminok, testsúly optimalizálás, szűrővizsgálatok? Vagy eldöntöttétek, és a többi majd most jön?
2017. dec. 3. 12:18

Kedves Marjann!

Köszönöm.

2017. dec. 2. 19:58
Szerintem ha bizonytalan vagy, akkor bízd a sorsra/istenre, amiben hiszel. Ha baba lesz, akkor az azért van, mert nálatok akár kistesó lenni.
2017. dec. 2. 19:05
Ja, ha összejönne, augusztusi lenne. Így kerültem ide.😏
2017. dec. 2. 19:03

Kedves kismamák!

Szívből gratulálok!

Azért írok, mert egyszer nem védekeztünk párommal és most nem tudom mi van? Kalkulátor szerint aznap volt ovu.Bakker, pedig éreztem is.Az van, hogy szeretnék is kistesót meg nem is. Teljesen elment az eszem? Egyik nap ezt mondom, másik nap azt. Mit beszélek? Óránként mást gondolok. Szerintetek agyamra ment az itthonlét? Tündérkém 9 hónapos. Néha azt érzem, hogy nekem nem kell még egy gyerek, neki viszont kell tesó. Én vagyok zakkant, vagy ti is hullámoztok lelkileg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook