Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer és anyatej = szorulás? fórum

Tápszer és anyatej = szorulás? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Metalshock (válaszként erre: 34. - Kokuszoscsoki)
2017. dec. 1. 11:40
Nem? Szivárvánnyal, egyszarvúval.
2017. nov. 30. 21:38
Így van, nincs segge. Meg nem is kakil, hanem csillámpónikat terelget a popókáján keresztül.
33. dolcsy1989 (válaszként erre: 32. - Metalshock)
2017. nov. 30. 19:44
:)
2017. nov. 30. 19:05
És tényleg nincs segge egy picibabának 🙄
31. Metalshock (válaszként erre: 11. - Anita0314)
2017. nov. 30. 19:04

Hülyeség. Élettanilag természetesen fogynak az újszülöttek.


A baba nem buta, nem felejt el kakilni. Ha fáj a hasa, segíthetsz neki tornával, térdeit fel, körkörösen ki. Csípőnek is jót tesz.

Bízz magatokban.

2017. nov. 30. 19:01

Szélcső nagyon ártalmas... Beba gagyi... Szoptasd sokat vagy válts tápszert.


Anyatejes táplálásnál nem feltétlenül kell lennie minden nap székletnek.

Szélcső főleg minden nap... Jesszusom. Hogy fog megtanulni kakilni az a gyermek?

29. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 3. - Anita0314)
2017. nov. 30. 17:19
s*gge az anyjanak van, nem annak a picike gyonyoru babanak
2017. nov. 30. 14:15
Nálunk a másik véglet van. Anyatej+Beba HA startot eszik és napi 8-10 széklete van, ami a múlt hétig vizes, híg volt, aztán abbahagytam a tejfogyasztást és összeállóbb lett mostanra de a napi 8-10 kakis pelus megvan. És nem kicsi maszat hanem a háta közepéig kakis szegény. Ráadásul minden kakilás ordítással, szenvedéssel jár addig míg ki nem jön. Aztán megnyugszik a következőig.
27. dolcsy1989 (válaszként erre: 26. - Hatora)
2017. nov. 30. 13:07

Sajnálom, hogy zavart a megfogalmazásom, és az ékezeteim hiánya. A lényegen nem változtat ugyan, de most csak neked, csak most és csak itt kivárom míg a telefon billentyűzete kihozza megfelelő ékezeteket. :)

Nem számítógépről írok, ezért hagyom el azokat.

Nem sok időm van pötyörészni, de ha van amilyen témához tudok tapasztalatot hozzáfűzni, vagy ötletet adni akkor azt megteszem hátha használható. A helyesírás , a rövidítés, vagy a rossz beidegződés a telefonos billentyűzeten nem változtat a mondandóm lényegén, és érthetően le is lehet írni nélkülük. Természetesen egy hivatalos helyre elküldött elektronikus vagy kézzel fogható levélben nem így írok. Nem akartam zavarni ezzel...

Bocsánat a téma elterelése miatt.

Sajnos amíg helyesen leírtam a hozzászólásom, addig leégett a mézeskalács a sütőben. XD

26. hatora
2017. nov. 30. 11:52

A "mi időnkben" nem volt ennyi allergiás gyerek (és felnőtt), de azon én is elcsodálkoztam, mi minden számít mostanában allergénnek: citrusfélék (annak idején már újszülöttnek is csepegtettünk citromot a teába), paradicsom (imádták!), méz (mindig ezzel édesítettem, a kristálycukorra azt mondták, üres kalória) és még sok minden.

Most más a helyzet, nem árt az óvatosság. És általában jó megfogadni az orvos vagy védőnő tanácsait.

Nem mindig jön be, hogy az anyuka "ösztönösen" érzi, mi jó a gyerekének. Általában inkább tapasztalatból tudja.


(Bocs, de rettentően zavar - másoknál is - ez a HÓS, HÓSAN megfogalmazás, nemcsak az ékezet hiánya miatt. Nem lehetne azt írni, hogy HÓNAPOS, HÓNAPOSAN? Ez nem sms, hogy spórolni kelljen a karakterekkel.)

2017. nov. 30. 09:47

Amugy en is egyetertek abban h csak az anyatej vagy tapszer 6 hos korig nem eleg. Nalam is mindket gyerek 4 hosan kapott mast is. Soha nem szarakodtam h kilon fozocskezzek nekik. Ugyanazt ettek mint mi...csak ledaralva. Nyilvan nem a rantotthust :D de krumlipuret vagy a husleves zoldsegeit szetnyomva, fozelekeket stb.

Minden kajaban megtalalhato h a kicsi is tudja enni.

Fiam 10 hosan eltolta a cicit onnantol semmi tapszer vagy hasonlot nem adtam neki. Evett es kesz.

A kislanyomnal 4 hosan mikor semmi tejem nem volt akkor kapta a tapszert es kezdtem hozzataplalni. 10 hos koraig kapott tapszert csak...tovabb neki sem adtam. Siman itta mondket gyerek a tehentejet vagy tejes cuccokat barmilyen orvos barmot mondhatott. Egyik sem allergias vagy beteges...

Amugyis minden anyuka osztonosen erzi h mi kell a gyereknek. De ez a csapbol is az folyos szoptass eddig meg eddig es utana ehet ezt meg ezt de ezt vagy azt nem szabad teljesen elnyomjak az anyuka osztoneit, es egy nagy gorcsoles az egesz.

24. 10cc61fb5a (válaszként erre: 23. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 29. 22:11
Én is 4 hónapos kortól elkezdtem a hozzátáplálást. Sosem aggódtam eszik nem eszik. Ha éhes evett, ha nem, nem evett. Alig betegeskedik a mai napig. Ráadásul 1-1 betegség sem tart 2-3 napnál tovább. Pedig 14 hónapos kora óta bizony közösségben van.
23. kokuszoscsoki (válaszként erre: 22. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 29. 21:52

Egyet értek. Nálunk a gyerek már most azt eszi, amit mi is.


Sőt, már amióta eszik tejtermékeket is, kb 9 hós kora óta, azóta nem nagyon főzőcskézek külön. Azon tudok kiakadni nagyon, amikor hozzátáplálós csoportokban kajaötletet kérnek 1 éves gyereknek. 1 évesen már ehet szinte mindent, ergo nem értem a kérdést. Kb. mintha azt kérdezné, mit főzzek ma? :D

22. 10cc61fb5a (válaszként erre: 21. - Kokuszoscsoki)
2017. nov. 29. 21:27
Tökre egyetértek veled. Épp ezt látom én is. Akit a széltől is óvnak, az folyton beteg, allergiás. És sajnos ez a széltőlóvás, márpedig babakorban kezdődik. Nem szabad túlzásba esni ezzel sem.
21. kokuszoscsoki (válaszként erre: 15. - Egypt)
2017. nov. 29. 19:14

A tudomány folyamatosan változik, mikor milyen új zagyvaságot akarnak bebizonyítani. Életem nem lett volna, ha 6 hónapig kizárólag tápszert etettem volna a gyerekkel. Láttam rajta, hogy nem lakik jól tőle, ezért 3 hósan el is kezdtem a hozzátáplálást. 14 hónapos most, kb. 1 hónapja teljesen kiiktattam a tápszert, mert nem ízlett neki, mindig meghagyta a felét (vagy a háromnegyedét), több tápszert kipróbálva is. A doki 15 hóig javasolta, de ami nem megy, azt nem erőltettem.


Én amúgy mást tapasztalok. Pont azok között látok csak allergiást, akiket később tápláltak hozzá, akik betartották a dicsőített WHO ajánlást és társait. Vagy épp akik 2 éves korig bolti tejet sem mertek adni a gyereknek.


Noha nem vitázni akarok, csak más a véleményem, engem is 3 hósan hozzátápláltak, tápszer helyett bolti tejet kaptam teával hígítva 2 hós koromtól kezdve. Kortársaimnál mindig is egészségesebb voltam, suliból szinte sosem hiányoztam mert nem voltam beteg sem. A császárom óta ugyan sokkal gyengébb az immunrendszerem, de ez már más téma :)))

20. anita0314 (válaszként erre: 18. - Rinike)
2017. nov. 28. 21:23
Azta'mindenit!!!! Tornáztatom, hasát masszírozgatom,csakhogy legyen vmi. 3 napnál tovább még eddig nem mertem várni. Lehet kéne?
19. anita0314 (válaszként erre: 17. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 28. 21:21
Jelenleg 85-90 ml-t eszik,ebből 60-70 ml anyatej, a többi tápszer. Azon gondolkodtam, h az anyatejes babáknak elfogadott, h ritkán van széklete,akár 1 hét is lehet. A tápszert nem bontja le a szervezet teljesen, az anyatej viszont nagyobb mértékben hasznosul. Lehet h az én babámnál is kevesebb salakanyag képződik,mert jobbrészt anyatejet eszik....?
18. rinike (válaszként erre: 1. - Anita0314)
2017. nov. 28. 20:44
20 éve a fiam tisztán anyatejes baba volt. Egy hétig nem volt széklete. Már ötödik napon telefonáltam az orvosnak, azt mondta, akkor vigyem el, ha egy hétig se lesz. Elvittem, de nem volt semmi baja, végül 9 napos rekordot döntött, mire lett széklete. A 4-5 naponkénti az teljesen átlagos volt. A most 5 éves kislányom 4 és 8 hetes kora között kapott tápszert, egyébként csak anyatej volt. Nála is normálisnak mondták a 2-3 naponkénti székletet.
2017. nov. 28. 20:01
Attol az 50-60 ml tejtol, tapszertol, mint folyadéktol nem lehet valami hu de mennyi szeklete.
16. egypt (válaszként erre: 14. - Iszkiri)
2017. nov. 28. 19:12
Egyetértek, tényleg nem baj, ha 3-4 naponta van széklet, ha a baba emiatt nem érzi rosszul magát, nem fáj a hasa stb. Az én fiam is ilyen volt, sokszor 5 nap is eltelt, de soha nem mondták ezt a csövezést. Én nem csinálnám.
15. egypt (válaszként erre: 8. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 28. 19:10
2 éves korig ajánlják, nem véletlenül, és nem ideológia, hanem tudomány. 6 hónapos korig a kizárólagos anyatejes vagy tápszeres táplálást ajánlják. 2 éves koráig szoptattam a lányom, fokozatosan leválasztotta magát és egyikünknek sem volt kínszenvedés. A legtöbb gyereknél ez így megy, bármilyen meglepő. "Baja" később is lehet a túl korai hozzátáplálástól, lásd felnőttkori allergiák.
14. iszkiri (válaszként erre: 1. - Anita0314)
2017. nov. 28. 17:28

Remélem, segít, amit írok. Bár elsőre talán furcsának tűnik, mint ahogy nekem is annak tűnt, amikor a doktornő mondta. De működött.


Tény, hogy ahány orvos és védőnő, annyi félét mond. És minden baba más.

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem kell túlaggódni, ha a pár hetes babának nincs széklete. Akármennyire is értetlenkedtem először, később beláttam, hogy a doktor néninek igaza volt. Ha nincs felpuffadva a pici, nem fáj a hasa, nem nyűgös, akkor az nem székrekedés, hanem természetes, és nem kell vele foglalkozni. És igaza volt, mert max 4 napon át nem volt kaki, aztán pedig teljesen normális, minden görcs, és erőlködés nélkül.

A védő néni nekünk is ajánlott kamillateát, ez kimerült egy-egy kiskanálnyiban.

Persze más, ha görcsöl, és fáj a hasa, és ha végre sikerül, akkor nehezen megy, és kemény a széklet. De ha simán csak kimarad egy-két, ne adj isten 3 nap, akkor tényleg nincs gond.

Tapasztalat.


A leírtakból azt gyanítom, hogy a picikédnél is simán nincs széklet, de ez nem székrekedés.

Szélcsövet mi sosem használtunk, nem is tartom jónak.


Hasfájás úgy a 3., 4. hónap tájékon volt, de az meg tipikus hasfájás volt, amin masszírozással, és tornáztatással segítettünk.


Fel a fejjel, ne görcsölj rá! Én is azt gondoltam először, hogy könnyű azt mondani, de minden anyuka hajlamos néha túlaggódni.

13. hatora (válaszként erre: 8. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 28. 16:55

Én se vagyok híve a hosszú anyatejes táplálásnak. 6 hónapig oké, annyi ideig jó, ha szopik valamennyit. Utána (sőt, már 4 hónapos kortól) feltétlenül kapjon valami főzeléket, és lassan elhagyva az anyatejet 1 éves koron túl már semmi értelme szoptatni. Nincs is rá szüksége a babának, eszik húst, zöldséget, gyümölcsöt. Másfél éves korában már a kezébe lehet adni egy csirkecombot és szépen lerágcsálja.

Ja, az ideológia. Azt olvastam, hogy a szoptatás micsoda szabadság a mamának, mert mindig magával viheti a gyerekét és bárhol megszoptathatja.

12. dolcsy1989 (válaszként erre: 11. - Anita0314)
2017. nov. 28. 14:41

Egy percig se okold mahad h nincs tejed. Hidd el ez annyira nem a te hibad. Biztos h mindent megteszel ami toled telik de noncs ket egyforma ember es ket egyforma szoptatas.

Nekem egyik gyerek 10 honapig szopott a masodiknal 3 honaposan elfogyott a tejem...hiaba tettem cicire monden oraaban, nem lett tobb. Az a fontos hogy szereto es gondoskodo edesanyja karjaiban lehessen...neki erre van szuksege. Ne aggodj semmikep. Es ha te is erzed h ez a tapszer nem jo a gyereknek akkor tedd meg a megfelelo lepeseket. Osztonosen megerzi egy edesanya h mi a jo a picinek. Halgass ezekre a belso hangokra is. :)

2017. nov. 28. 14:09

Őszintén, nm érzem azt, h ebbe a helyzetbe bele kellene nyugodnom. Azt mondták, h a túl gyakori tápszer váltás sem jó, hozzá kell h szokjon még a babának: nos, mi megettünk már 1,5 doboz Beba sens-t, szerintem már épp eléggé hozzászokott, h elfelejtsen még kakilni is.

A szoptatásra visszatérve: nekem volt a legnagyobb trauma, mikor hazahoztam és rá egy hétre kiderült, h sokat veszített a súlyából és tápszert kell neki adni. Sírva jöttem haza, h nem elég a babának a tejem! Mindent elkövetek, h ameddig is csak lehet, kapja az anyatejet(még ha az kevéske is) ,de egyszerűen nincs több tejem! Nem így képzeltem el én sem, de ezt a helyzetet már csak így tudom kezelni.

2017. nov. 28. 12:52

Az én kisfiam 6 hetesen már 100%-ban tápszeres volt. Bebát kapott, és naponta minimum 2-szer kakilt, de volt, hogy 4-szer is.


Innen látszik, hogy minden gyerek más.


Az orvosod én még most lecserélném. Nálunk ilyen nincs. Még csak kérnem se kéne, hogy írjon fel másik tápszert, elmondom a panaszom és már csinálja is a dolgát, bármiről is legyen szó...

2017. nov. 28. 12:28

Nalunk is a picike tapszeres.

Termeszetes, hogy nincs minden nap szeklete, es az is kremes, zoldes.

8. 10cc61fb5a (válaszként erre: 7. - Spann)
2017. nov. 28. 12:27

Egyáltalán nem vagyok híve az ilyen hosszú anyatejes táplálásnak. Marhaság. Egy szép nagy ideológiát gyártottak rá, közben anyuci úgy behülyül, hogycsakna!

Nem véletlen az, hogy leginkább 6 hónapos korig ajánlják. A babának nyílik az értelme, akarata lesz és onnantól b.szhatják kedvesanyucik, mert kínszenvedés lesz leszoktatni. És ebből adódik a sok, bamba 2-3 évesen is anyatejes gyerek.

Lehet példákat felhozni százat is, én is írhatom, hogy a gyerekemet tudatosan leválasztottam 3. hónap után és mégsem lett beteg egészen 2 éves koráig. Pedig 14 hós korától egésznapos volt a bölcsiben.

2017. nov. 28. 12:13

Szoptasd minél többet. A nap 24 órájában 24-szer.

Valószínűleg akkor fokozódik a tejtermelés, nem lesz szükség tápszerre. Amit egyébként a mostani trendek nem is nagyon ajánlanak, mert a babát leszoktatja a mellről.

És hát ha az a pici most hat hetes, jó lenne, ha még a jövő nyarat végigszopná, a különböző fertőzések (étel- stb.) miatt.

6. dolcsy1989 (válaszként erre: 5. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 28. 10:49

Hat ezt jol megmondtad! :)

Egyetertek! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook