Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Merckformin szedése, kérdésem lenne fórum

Merckformin szedése, kérdésem lenne (beszélgetős fórum)


2017. nov. 26. 18:32

Szegény:( nekem 500 az alap, persze félbe tudnám vágni de meglátjuk:)

Köszönöm!!! Ezer hála!!! Joghurtot akkor csak módjával:D

7. Excaliburné (válaszként erre: 2. - C77ec10ec3)
2017. nov. 26. 16:59

Szia,

Én is szedem.

2 jó tanács:

1.Fokozatosan emeld a dózist,mert nekem a rögtön 750 mg-tól az első napokon komoly hasmenésem is volt tőle azon felül amit már leírtak.

Nekem nem szóltak erről így a munkahelyen ez igen kellemetlen dolog volt😐

2.A tejtermékekkel ez a gyógyszer nincs barátságban.

Óvatosan a tejtermékekkel és majd kitapasztalod ezt is.

2017. nov. 26. 16:51

Nekem a 120 perces lett 8,1 és erre kaptam. Azóta csináltam egy HbA1c tesztet is, tökéletes... Az éhgyomorim eddig is jó volt.


Köszönöm!!:)

2017. nov. 26. 16:40

Nekem hónapokig 500 mg-t kellett szednem esténként, majd reggel 500 és este 500.

Nekem semmi mellékhatása nincs.

Nem hinném, hogy súlyfüggő, inkább vérkép függő.


A gyógyszer mellett diétázni is kell, mert csak úgy hatásos. Szénhidrátcsökkentés.

Amióta szedem, azóta jó az éhgyomri vércukrom.

Az első esti tabletta beszedése utáni reggel úgy keltem fel, hogy remegtem, rohantam egy falat kaját enni. Azóta viszont nincs gondom. Az első napokban jó, ha van nálad keksz a táskába és ha úgy érzed, akkor egyél néhány falatot.

2017. nov. 26. 16:11
Akkor összesen 1000mg-ot szerszám, ami nálam a 2 szemnek felel meg. Örülök, hogy nincs vele gondod. Igazából azt olvastam valahol, hogy súly függő is, hogy mennyit kell szedni és nekem nagy súlyom van sajnos:( illetve a papírra az van írva, hogy emelhetem 2000-ig:)
2017. nov. 26. 14:40

én az 1000 mg-os szedem, reggel fél, este fél.

nincs problémám vele.


Gondolom a diabetológus tudja mit csinál, miért kell így szedned.

Szerintem hosszútávon, ha nagyon odafigyelsz, akkor csökkenthető

2017. nov. 26. 14:22

Sziasztok!


Tapasztalatokat szeretnék hallani:)

Nem az érdekel, kinél milyen hatásai lettek, olyat olvastam sokat (bár persze ilyen tapasztalatok is jöhetnek:))


2 kérdésem lenne:


1) van olyan, aki napi 4 szemet szed esténként? (Merckformin 500 xr). A diabetológus azt mondta, hetente emeljem az adagot 1 szemről 4-re (ma kezdem elvileg szedni). Nem sok a 4 szem? Ennyitől volt valakinek (komoly) probléma, mellékhatások?


2) volt olyan, aki nagy odafigyeléssel egy idő után csökkenteni tudta az adagot vagy elhagyni?


Köszönöm!!!:)

2017. nov. 26. 14:17
Merckformin szedése, kérdésem lenne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook