Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Horzsolásos sebek kezelésére jó lehet a Sudocrem? fórum

Horzsolásos sebek kezelésére jó lehet a Sudocrem? (tudásbázis kérdés)


17. LBO
2021. júl. 26. 22:03

Jelentem, szépen gyógyul a seb. Éjszakára és az edzés idejére leragasztottuk, de amúgy szabadon van egész nap. Szépen varrasodik.

Bocsánat, de azért voltam ennyire tanácstalan, meg egy picit ijedt is, mert (de komolyan), ilyen sérülése még egyik gyereknek sem volt. Estek, keltek pici korukban is, de ennyire durva még nem volt.

Azt mondta a gyerekem, Anya! Menteni kellett a menthetőt, be kellett csúsznom... No comment! 🤦‍♀️🙃

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - LBO)
2021. júl. 25. 12:20
Értem, de azt a sérülést, amely a természetétől fogva úgy gyógyul, hogy szárad, kár bekenni olyasmivel, ami nedvesíti.
2021. júl. 25. 12:17
igen
14. LBO (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2021. júl. 25. 11:55

Köszi 😊

Orvost csak azért kérdeztem meg, hátha mond valami mást is, amivel lehet/kell kezelni.

Felhívtam, nagyon segítőkész volt egyébként.

2021. júl. 25. 11:12

Simán szabadon lehet hagyni. Amikor anno röplabdáztam, nyaranta a salakos pályán voltunk és ha az ember odakente magát, előfordult, hogy még salak is masszírozódott a bőrőmbe a horzsolás során. Oda se neki, az otthon a kádban kiázott belőle, aztán gyógyult. Kenőcs nem is volt otthon.

Fertőtleníteni meg már nem is lett volna értelme. (Igaz , akkor még csak a jód volt elérhető.)

Orvos? Egy horzsoláshoz?

Ha nem extrém környezetben történt (pl.istálló), akkor felesleges.

12. LBO (válaszként erre: 11. - Piroska52)
2021. júl. 25. 11:09
Köszönöm! 😊
11. Piroska52 (válaszként erre: 10. - LBO)
2021. júl. 25. 10:58
Ha szabadon hagyod, hamarabb varasodik, hamarabb gyógyul.
10. LBO (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. júl. 25. 10:45

Igen, ezt mondta a dokinő is.

Na most akkor nincs más dolgunk, mint gyógyulgatni 🙃

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 😊

9. globus (válaszként erre: 8. - LBO)
2021. júl. 25. 10:34
Az is jó ötlet. Nyirok szivárog a horzsolásból, teljesen természetes felületes sérülésnél.
8. LBO (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. júl. 25. 10:33
Tudom ám, hogy begyógyul 😊 de basszus tényleg csúnya. 🤦‍♀️ Abban bízom, estére már szebb lesz. A holnapi edzés idejére max. leragasztom. Mert ugye edzést kihagyni nem lehet... 🤦‍♀️
7. globus (válaszként erre: 6. - LBO)
2021. júl. 25. 10:10
Ha nagyon aggódsz, kend be az egyik sarkát csak, és nézd meg néhány óra múlva a különbséget :)
6. LBO
2021. júl. 25. 10:01

Felhívtam az orvosi ügyeletet, azt mondta a doktornő, hogy elég a Betanide és hagyjam szabadon. A váladékozás "természetes" és amíg nem kezd el varasodni, addig váladékozni fog. Éjszakára tehetek rá kötést, de amúgy ne.

Tenyérnyi nagyságú a seb, ezért is olyan ijesztő talán.

Ennek most extra gyorsan kellene begyógyulnia, mert holnap edzés...

5. Piroska52 (válaszként erre: 3. - LBO)
2021. júl. 25. 09:43
Használjad bátran, én már sok mindenre kipróbáltam, a legjobb amit eddig használtam.
4. globus (válaszként erre: 3. - LBO)
2021. júl. 25. 09:26

Szerintem használhatod, miután Betadinnel fertőtlenítetted.


"Sudocrem elsősorban a pelenkával fedett bőr mindennapos védelmére fejklesztették ki babák számára, de az idők során kiderült, hogy számos más bőrprobléma esetében is bizonyította már hatékonyságát. Bátran használható ekcémára, akné ellen, horzsolásra, de akár enyhébb fagyási bőrsérülések esetében is. Megakadályozza, hogy a borotválkozást követően kipattogjon a bőr, illetve remekül felpuhítja a talpon megjelenő bőrkeményedéseket is. Speciális összetétele megakadályozza a baktériumok elszaporodását, és gyorsan nyugtatja az irritált bőrt."

3. LBO
2021. júl. 25. 08:57

Horzsolt seb (combon, viszonylag nagy területen) váladékozik. Betadine-nal kezelem, de nem tudom, elég e vagy valami más sebkezelőt kellene használnom? Bekössem vagy hagyjam szabadon?

Egészségügyben dolgozók véleményére lennék elsősorban kíváncsi, de természetesen minden tanácsot szívesen veszek! 😊

2017. nov. 24. 13:23

Nem!

Betadine-al kezeld le és utana bepanthen plusszal.

Sudo nem erre való

2017. nov. 24. 12:11
Sziasztok! Horzsolásos sebek kezelésére jó lehet a Sudocrem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook