Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? fórum

Ti támogatjátok anyagilag a gyermekeitek életkezdését? Ha nem, akkor miért nem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
119. forrest2010 (válaszként erre: 117. - 61a61656b0)
2017. nov. 22. 07:12
:))))) mert nem látod a másik oldalt is :( egyik ismerős hatalmas előnnyel indult a másikkal szemben :) nem kellett házat se telket vennie :) csak a meglévőt , amit örökölt itt a faluba helyrehozni , kipofozni , fenntartani...... ma ugyanazon a hegyen laknak :( albérletbe , csak néhány zuttyadt de még lakható házzal arrébb , mint , amit örökölt , pedig jól keresnek mindhárman , eltartandó gyerek már csak 1 van , 2x annyi a bevételük , mint egy átlagcsaládnak , de elfolyik a pénz piára-cigire- egyéb kártékony dolgokra / jó igyon ! bagózzon , ki mennyit akar / de most még pluszba van az albérlet is :((((((((((( soknál a pénz ostoba felhasználása is visszahúzó erő :( és hiába szeretnék lépést tartani olyanokkal , akinek jobb az indulás , okosabb a folytatás , nekem akkor is azzal kell elégedettnek lennem , amire mi vagyunk képesek :))))))))) én elégedett is vagyok :) Bundy + nem :(
118. 61a61656b0 (válaszként erre: 117. - 61a61656b0)
2017. nov. 22. 07:06
Nem a másiktól irigylem,hanem magamat sajnálom,amiért nekem ez nem adatott meg
117. 61a61656b0 (válaszként erre: 111. - Johannia)
2017. nov. 22. 06:54

Azért egy normális külföldi munkával,ami csak 2-300-al fizet többet mint a minimálbér-most én Ausztria,Németországra gondolok-ha mindketten dolgoznak és csak a spórolás a cél,két Max 3 év alatt megvan egy lakás ára otthon.

Persze nem egy budai luxus lakásra gondolok,de egy 15 milliót össze lehet szedni.Annyit ki lehet bírni.

Írtam lentebb,én se kaptam semmit, és bár attól tényleg nem leszek előrébb,hogy néha siratom,hogy másnak miért van,gyakran megfordul az én fejemben is.

Ahogy javul az eletszinvonalunk ez valamivel kevesebbszer fordul elő,de vannak ilyen onmarcangoló típusú emberek,mint én is,nem olyan egyszerű ezen tullepni.

116. sanyinak (válaszként erre: 114. - Forrest2010)
2017. nov. 22. 05:58
Azért gondolom ott is van egy ismerkedési szakasz - mint a házasság előtt. Hiszen az a kapcsolat is holtodiglan tart... :)
115. forrest2010 (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2017. nov. 22. 03:08
bakker ! a pirítós a kedvenc eledelem :))))) lehet ? h megérem a 80-at ? :)) már csak 17 évet kéne valahogy kibekkelnem :))))
114. forrest2010 (válaszként erre: 99. - Globus)
2017. nov. 22. 03:05
Jónéhány évvel ezelőtt sógornőm Németországban volt dolgozni , idős-ápolást vállalt , pedig szegény már ő maga se volt akkor fiatal :( némelyik idős annyira kibírhatatlan tud lenni , h még a saját gyereke is nehezen viseli el :( főleg , ha sok pénze van annak az idősnek , hihetetlenül carrágó tud lenni :( nem kellett a saját nyugdíjából 1 vasat se áldozni az ápolására , mert az önkormányzat ? / nemtom ott minek nevezik ? / fizette , de...... a nap 24 órájából ő 25-öt rángatta volna azt a szerencsétlen emberkét , aki volt olyan meggondolatlan , h elvállalta az ellátását , nem sokáig bírta vele senki , ennek ellenére az öreg megérte a 90akárhány évet :( hááááát eltartási szerződés kötése is lutri :((((( lehet , h kiszekálná a lelket az eltartóból 1 ilyen örökké élő :(((((((((( és túlélné :(
113. forrest2010 (válaszként erre: 94. - Ab61752c45)
2017. nov. 22. 02:53
ha megnézed :))))))))))))) akkor a Louis De Funes filmjét nézd meg , tündéri a pasi !!!! függetlenül a történettől , a pasi hatalmasat alakított benne , ez a kedvenc filmem amiben ő szerepelt :))))))
112. forrest2010 (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2017. nov. 22. 02:50
Valamikor hajdanán a lányom Angliába ment bébicsőszködni a nyelv miatt , 3-4 hónapig bírta , aztán mielőtt a depresszió győzött volna , csomagolt és irány Olaszország :)))) ahol még a mentalitása is teljesen más az embereknek és ez ragadós :)))))) nem beszélve az olasz kajákról és a különbségről a 2 között :) az olasz javára :)
111. Johannia (válaszként erre: 44. - SansaS)
2017. nov. 21. 22:32

Szerintem akkor is meg kell tanulni ignorálni hogy masnak mi van, bezzeg neki a Szülei segítettek. Neked attol konnyebb lesz vagy jobb lesz ha ezen kattogsz? Elárulom hogy nem. En pont ezert szoktam le a Facebook nezegetesrol is mert ott mindenki olyan marha menő tele loveval, bulihegyekkel, kedvencem az esküvősok majd első babasok voltak...kocsit, hazat nyaralást posztolók. Nekem az fajt xd mert bezzeg ezt is elvettek meg amazt is. Mindenki kulfoldon nyaralgat én meg otthon sz.pok... Aztán fogtam bezártam az oldalt es csókolom. Nagyon sok dolog nekem sem tetszik. Nagyon sokat szívtam eletemben de ha valaki kérdez akkor csak a jot mondom es büszke vagyok arra hogy annyi szivas utan ott tartok ahol vagyok. Örülj hogy egyutt vagytok. Nekem a kulfoldi penzszerzos buli során tönkrement a kapcsolatom es elhagyott életem szerelme akivel lakásra sporoltunk kint! Szoval értékeld azt amid van.van parod aki joban rosszban, nehezebb idoszakban is melletted van.

Ha nem tetszik a külföld akkor Gyertek haza. Dolgozzatok egy evet stabilan valahol es vegyetek fel némi hitelt. Nem ördögtől való. Sőt ha kottok biztosítást akkor halál vagy munanelkuliseg esetén x ideig a biztosító állja a toresztot.


Ha jot akarsz magadnak, Ne azt nezd masnak bezzeg mi van. Akármennyire is fájó es csak arra emlékeztet hogy a te szüleid cserben hagytak,-mert szerintem igy erzed- probald meg a lehetőségeket kihozni az egészből.

110. globus
2017. nov. 21. 20:35
38-as hsz-re nem kaptunk választ, délután óta figyelem :)
109. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 88. - 3aa914ed63)
2017. nov. 21. 19:15
Én felőled látom ugyanezt. De ha félreértés volt akkor elnézést.
108. fincsi5 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2017. nov. 21. 18:49
Nagymamám a rántott leveseket hívta így.:))
107. gribedli*** (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 18:08
Mi az a pergelt leves? Azt èrtem, hogy olcsó, de még nem hallottam ezt a szót.
106. a.manus
2017. nov. 21. 18:04
Persze, segíteni kell a gyerekeket és ha lehet másokat is akik arra érdemesek, csak legyen bennük törekvés.
105. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Flóra76)
2017. nov. 21. 17:07
Mert nem csak oda van szórva eléjük. Ők lelkileg is támogatva vannak. Ez az amit pénzért nem lehet megvenni. Ők mégis megtalálták az egyensúlyt.
104. fincsi5 (válaszként erre: 102. - Ab61752c45)
2017. nov. 21. 16:35
Biztosan.
103. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 16:24
a nagybandót olvastam,mikor kimentek a régi feleségével a hajléktalanokhoz,hogy mondják meg,mit kérnek,azt visznek nekik,rántott húsra,ilyesmire gondoltak,de nem.rántott levest,krumplis tésztát kért a legtöbb.
102. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 16:22
nem hinné az ember,hogy milyen emberek vannak.a volt főnököm is sajnálta a pénzt az ennivalóra,pedig gyerekei is voltak.az anyja,mikor meghalt,a párnája alatt egy csomó kórházi sajtot,vajat találtak.de a másik ismerősöm anyjánál is kilószám állt a cukor,a liszt.gondolom ez a régi éhezésekre vezethető vissza.
101. ab61752c45 (válaszként erre: 99. - Globus)
2017. nov. 21. 16:18
á,picit már buggyant,ő volt az aki átment a régi munkatársamhoz,hogy ne sugarazzák a fejét.a másik szomszéd elvitette a diliházba,de szerintem ravaszságból tette bolondnak magát,hogy otthon ne kelljen télen fűteni.inkább élnék kenyéren,meg vízen,mint egy ilyen nemnormálissal.
100. fincsi5 (válaszként erre: 91. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 21. 16:16
E néni mellett is volt gondozó, de hiába mondta a lánya, hogy miket vegyen, sonka és más "luxus" sosem volt hűtőben. A néni nem engedte, szinte pirítóson és pergelt leveseken élt.
99. globus (válaszként erre: 96. - Ab61752c45)
2017. nov. 21. 15:59
Kössél vele eltartási szerződést :D
2017. nov. 21. 15:54

Persze, erőmtől függően - még életemben is-mindent megteszek, hogy könnyebb és jobb legyen az élete.

Értem is mindent elkövettek a szüleim, ez csak természetes, hogy én is ezt adom tovább, és boldog vagyok, ha sikerül a fiamnak örömet okoznom.

97. zsanci79 (válaszként erre: 91. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 21. 15:52

Az apam pl pont ilyen.

Az anyja 93 evesen halt meg, szerintem o se fog korabban. Most 71. Van meg egy 20 eve minimum.

De olyanokat megcsinalt, hogy normalis apa ilyeneket nem tesz, de meg egy normalis ember sem (anyagiakrol van szo termeszetesen)

96. ab61752c45 (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 15:49
nem azt mondom,hogy mindenki szórja el a pénzét,tegyen félre,ha meghal,de hogy ott álljon a bankban,vagy a cihában.de itt is van egy öreg,a falu legöregebb férfija.jó szakmája volt,szerintem most jó nyugdíja.minden nap vesz magának egy zsömlét,tejet.a szennyvízaknára titokban kötötte rá magát régen,éjjel ásott,hogy ne kelljen fizetni.vécézni a szomszéd telekre járt.se inge,se gatyája,kire marad a pénze?gondolom az államra.
2017. nov. 21. 15:47
Nyugi, többen vagyunk kétbitesek, rögtön átjött ;)
94. ab61752c45 (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 15:42
a lányom mondta,hogy nézzem meg a fösvény c.filmet,de még nem került sor rá.én nem vagyok fösvény,csak az anyám szerint,mert visszakérem azt az edényt,amiben sütit viszek.csak nem olyan pazarló mint,ő,majd veszünk másikat.hát nem,mindenki vegye meg magának.
93. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 15:34
Csalânba nem üt a ménkű!:P
92. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 21. 15:33

De a svédeknek sem csak úgy az ölükbe hullik a magas életszínvonal, szóval nem mondhatnám, hogy nem dolgoztak meg èrte, sőt, ki tudja, a nagy melózásban elfojtanak sok dolgot és lehet, hogy ezért telik be a pohár. Nem azért mert hű de jó nekem és akkor bedepressziózom mert jó dolgomban mit csináljak. Bár én inkább betudom a sok öngyilkosságot az észak-európai országokban a napsütés hiányának, napos órák hiányának és az ebből adódó testalkati, idegrendszeri alkati különbségnek. Sokkal gyakoribbak a szívbetegségek is. Vagyis hogy eleve kinéz az ablakon, és olyan borús minden, hogy ha jó kedve is lett volna aznap, el van szaródva az egész. Mindezt egy életen át, hát lehet, hogy nekem is hamar elegem lenne:P


Ellenben én egy napsütéses országban élek, ha nagyritkán rossz kedvvel ébrednèk, kinézek az ablakon, madárfütty, süt a nap, már ennél több nem is kell, sőt, ez a többi itt élőre is így hathat, mert nagy életigenlést látok màsoknál is. Akkor is, ha épp nincs minek örülni, a napsütés a keserű dolgokat is édesebbé teszi. Legalábbis ennek nyoma van, az ilyen országokban ritkább az öngyilkosság. Túl sok földi jó van ahhoz;)

91. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2017. nov. 21. 15:28

Es hany van ilyen!!

En is ismerek olyan idost, aki ul a million a komfort nelkuli hazban, a majdnem 70 eves telikabatjat hordja, de a kisnyugdijas beteg lanyanak nem ad az orvosra, hogy az elvallalja a mutetjet, mert kulonben toloszekbe fog kerulni.

90. fincsi5 (válaszként erre: 72. - Ab61752c45)
2017. nov. 21. 15:18

Jaj, ezt a felfogást: majd megkapod, ha meghalok....úgy utálom!

Itt írt valaki a barátnőjéről, nekem is van egy gyerekkori, az ő anyjának is biztos volt 50-60 millája, de semmit nem adott volna...pedig 1-2 festmény elég lett volna. Igaz, neki volt lakása, de jó, hát velem egyidős. 99 évesen halt meg az anyuka, na most utazgathat a lánya...61-2 évesen nem biztos, hogy van kedve.

Az ilyen zsugorik általában sokáig élnek ráadásul.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook