Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Súlyadó miatt inkasszó fórum

Súlyadó miatt inkasszó (beszélgetős fórum)

25. marienka (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. nov. 19. 10:26
Koszonom..Marciusban letelik a torlesztom,,megszabadulok ettol a remalomtol..Akkor mar azert konnyebbnek igerkeznek a fizetesi kotelezetsegek..
24. Channa* (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2017. nov. 19. 10:17
Igen, csak késedelmikamat van.
23. marienka (válaszként erre: 22. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 19. 10:10
Huhh. Köszönöm..Mar az eletem lezajlott elottem..Hogy mehetek itt ott kervenyeket beadni..En is igy gondolom hogy szankcionak 1 eleg..Foleg hogy ha nincs ott ismerosom a rescoban,akkor pakolhattam volna vissza mindent,mert nem tudtam fizetni a kartyaval es kp nem volt annyi nalam
22. 10cc61fb5a (válaszként erre: 20. - Marienka)
2017. nov. 19. 10:06
Nem. Nem. Semmiképp nem vonják ki. Ezzel a lépéssel csak bebiztosítják hogy ne legyen fizetve a kívánt összeg. Ez smugy olyan mintha befizetted volna, csak ugye jön rá kis késedelmi.
21. 12d083b51b (válaszként erre: 20. - Marienka)
2017. nov. 19. 09:54
Majd látod, hogy erre vonatkozóan a levélben mi áll??? Reméljük, hogy nem!!
20. marienka (válaszként erre: 19. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 19. 09:40
Igazad van..Marciusban fizetem az utso "frank" reszletet a kocsira..33 e helyett 56 e t..Es ugye nem vagyok tulfizetve a melohelyen..Mindegy..probalom tulelni az idoszakot meg.Szoval ha leinkasszalt akkor mar nem vonja ki? Ezzel dolgozok..
19. 10cc61fb5a (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. nov. 19. 09:32
Így van. A komoly adó csalók miatt lett az szigorítva. Ez végülis olyan dolog, hogy be KELL fizetni, nincs mese. A rezsit is fizetni kell, máskülönben lekapcsoljak a szolgáltatást.
18. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Marienka)
2017. nov. 19. 09:32
Csak késedelmi pótlékot számolhat fel, külön bírságot nem, arra nincs jogalapja!!
2017. nov. 19. 09:30

Ilyenkor sajnos ez van. Tudomásul kell venni. Veheted pozitivan: a súlyadó be van fizetve. Legközelebb ne késs!

Az inkasszo amúgy általában 30 napig van a számlán. De ha az összeget le tudták venni, akkor ennyi volt.

Nekünk a cégnél tavaly sok inkasszálás volt, TB járulék, ÁFA vagy gépjárműadó miatt. Nem kell megijedni. Csak végzik végzik dolgukat, a határidő lejárt, várnak kb 30-60 napot, aztán intézkednek. Lesz egy kis késedelmi kamat talán, de ha mazlid van, akkor ennyi volt.

16. marienka (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. nov. 19. 09:29
Valoszinu lesz még büntetés is...Egy ismerosom azt mondta hogy oruljek hogy a helyi onkormanyzat humanus. es bem autokivonassal kezdi..Mondjuk szeptemberben beszeltem telefonon az adocsoportnal egy ügyintézővel,mondtam hogy tudom hogy van tartozasom,dec 15 ig rendezem.Akkor azt mondtak,ha ebben az evben rendezem,akkor a majdani kamatkoltseget kell pluszban fizetnem..Erre ez tortent. Tudom a jogszabaly.stb. de azért eloszor utunk es utana kozoljuk hogy miért.Furcsa..Szoval akkor orulhetek hogy sikerult levonni..mert akar kivonas is lehetett volna ha nem..
15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. nov. 19. 09:25

:))

Tanultak már!

Valamikor az apeh csinálta, hogy először küldte a felszólító levelet, majd 3 nappal később az inkasszót a bankszámla ellen. Persze akkorra az ügyfél kiszedte a pénzét a számláról...


Azóta először teszik az inkasszót, utána küldik a levelet... van eszük!

14. Channa* (válaszként erre: 13. - 12d083b51b)
2017. nov. 19. 08:55
Ja, ezen átsiklottam. Akkor van felszólítás is, azaz ez már nem az, hanem egy tájékoztató. Ez így szokták. Küldik a levelet az ügyfélnek és közben az inkasszót a számlára.
13. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. nov. 19. 08:53
Be kell mennie, mert értesítő lett bedobva, hogy egy levél ott várja!!! Valószínű, az a felszólító levél!
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Marienka)
2017. nov. 19. 08:44

A felszólítás nem olyan, mint más felszólítás. Küldenek egy levelet, hogy ennyi összegű tartozást tartanak nyilván, és fizesd be. Semmi több, ha nem teszed meg, akkor letiltják, inkasszálják.


Ez van, nem tudsz mit tenni. Szerintem hiába mész be az önkormányzathoz, ha levonták, azt már vissza nem kapod. Le van tudva a tartozás és ennyi.


Bankfiók hiányra nincs megoldás, ha le tudták vonni a teljes összege, akkor elvileg a zárolást fel kell oldani, hoszen nincs meg nem fizetett várakozó tartozásod. Nálunk, azaz a bank, ahol én dolgozok, nem zárolja a számlát, hanem az ügyfél fel tudja venni a mentes összeget kártyával is. Ha jól tudom, akkor az OTP alkalmazza ezt a technikát...

11. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Marienka)
2017. nov. 19. 08:38

Az önkormányzati értesítéssel vigyázz, ha emeleten laksz!!

Nagyon csúnyán tudnak beszélni, közben kiderül, hogy az ő munkatársuk volt a hunyó!!!


Nálunk pl.

Nem postán küldik, hanem az önkorm.-nál van egy fő, akinek ez a dolga, de izél!!! felmenni az emeletre, ráírja a borítékra, hogy "nem hajlandó átvenni!"... így az önkorm. már nem is erőlködik, hogy értesítsen, hanem fizetésből, nyugdíjból, mindenből letiltatja!!!


Bementem a hivatalba reklamálni, közölték, hogy a kiértesítések 80 %-át már át se vagyunk hajlandók venni!!! mondtam neki nézze meg, esetleg az a gond, hogy a kézbesítő nem hajlandó emeletre mászni... de még annyit se mondta, hogy bocsi!

10. marienka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. nov. 19. 08:19
Pont hogy felszolitast nem kaptam
9. marienka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. nov. 19. 08:18
A bankfiok kivonult a varosombol. Nem egyszeru bemenni 100 km el odebb..A gyerekem kuldott ra penzt akkor,hogy a torlesztot le tudjak vonni mert csuszott a fizetesem. Ez van..
8. marienka (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. nov. 19. 08:14
Tavaly meghalt apum..Sok minden kiesett az eletembol,foleg hogy ittmaradtam penz nelkul..Az iden fizettem mar be adot,de valoban volt csuszas. Igen tudom hogy semmi sem mentseg..de azert furcsa hogy elozetes felszolitas nelkul ezt megteheti..Hetfon megyek be az onkormanyzathoz mert jott ertesito hogy nem tudta kezbesiteni penteken a levelet.Gondolom utolag abban lesz minden,illetve az hogy mennyi buntetest kell meg fizetnem.
2017. nov. 19. 08:08

Igen, szerintem is ment csekk, majd felszólítás, hogy fizesd be, mert ellenkező esetben letiltják, inkasszálják, stb. Ha mindezt figyelmenkívül hagytad, akkor ne csodálkozz azon, hogy a számládról leszedték.


De! Ha levonták, mert volt fedezet rá, akkor miért nem tudod használni a kártyádat? Nekem ez az érdekes, hiszen a számla zárálosát akkor szokták alkalmazni, ha inkasszó várakozik a számlán, azaz nem teljesült, vagy csak részben.


Egyébként bemehetsz a bankba és felveheted pénztárban a mentes összeget.

2017. nov. 19. 07:13
Kb. 2-3 éve az önkorm. felé fizetendő adók is ugyanúgy behajthatók, mint a nav felé fizetendő adók. Egész biztos kaptál csekket, és ha még ráadásul ügyfélkapud is van, annak segítségével bármikor meg tudod nézni, hogy az egyes adók befizetésével hogyan állsz... mondják ők!
5. VersEmber (válaszként erre: 1. - Marienka)
2017. nov. 19. 02:10

Igen. A hatályos törvény szerint igen.

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni.

4. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Marienka)
2017. nov. 18. 23:59
A személyes érdeklődj, azt gondolom segíthet.
3. marienka (válaszként erre: 2. - F.frezia)
2017. nov. 18. 23:49
Semmit nem kaptam...Csak egyszerűen nem tudtam használni a bankkártyámat.. Akkor néztem meg a folyószámlámat, hogy hatósági átutalás érkezett... Egy ismerősöm is azt mondta amit te.. meg annyit hogy örüljek neki, hogy le tudta vonni..mert ha nem akkor rosszabba a helyzet..
2017. nov. 18. 23:43

Megteheti.

De előtte általában szoktak küldeni fizetési felszólítást..

2017. nov. 18. 23:39
Súlyadó hátralék miatt inkasszót tettek a számlámra.. Előzetes felszólítás nélkül megteheti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook