Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan nevezitek pl. egy beszélgetésben azt a férfit, aki hozzátok tartozik, de nem a férjetek? fórum

Ti hogyan nevezitek pl. egy beszélgetésben azt a férfit, aki hozzátok tartozik, de nem a férjetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
58. Epresturmix (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2017. nov. 28. 12:15
Igen. Én olvastam már fel búcsúbeszédet (sőt a felét én is írtam meg) ott is csak annyi volt benne, hogy:Búcsúzunk tőled. Édesapád, Édesanyád, rokonaid, barátaid....nem tüntettem fel mindenkit egyesével, mivel idegenek is részt vettek a temetésen. Egyébként sem lett volna idő, mert a pap adott 10 percet, hogy elmondjam, aztán ő beszélt tovább.
57. Epresturmix (válaszként erre: 54. - Ercsi4)
2017. nov. 28. 12:08
Számomra a férjem szépen hangzik. :) Abban úgy minden benne van.
56. globus
2017. nov. 28. 12:06
Testvérem, apám, öcsém, bátyám, unokatestvérem, fiam, keresztapám, szomszédom, barátunk, munkatársam, főnököm, ügyfelem, fodrászom, hentesem blabla.... :D Ők nem férjem, pedig néhány jól jönne közülük.
55. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2017. nov. 28. 12:05
A keresztnevén.
54. Ercsi4 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2017. nov. 28. 11:31
Őszintén szólva nekem a párom szó jobban tetszik mint a férjem, még akkor is ha házasságban él valaki. Számomra a párom, a másik felem, a társam...Míg a férj az olyan fölém rendeltnek tűnik a páromhoz képest.
53. syria
2017. nov. 19. 21:02
Keresztnevén: Gézám, Bélám, Istvánom, Tiborom, stb. Egyszer egy Bertalant Bercicámnak hívtam. :D
52. mosolyka1111 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2017. nov. 19. 14:53
Szerintem is...
2017. nov. 19. 12:27
Azért már csak tapintatból is, és főleg, ha régóta élettársak, és nyilván családtagok, én belevettem volna őket a listába. Aki a búcsúbeszédet mondja, a család kérése szerint mondja, és nem kér igazolást a megadott rokoni listáról.
50. globus (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2017. nov. 19. 12:23

Múlt héten mesélte egy ismerősünk, hogy meghalt az anyósa. Több lánya volt az elhunytnak, közülük egy ment férjhez (az ő felesége), ezért őt a búcsúbeszédben az elhunyt vőjeként említették.Többi lány élettársa felháborodott, hogy miért maradtak ki a felsorolásból? Azért, mert ők nem VŐ-k. Vővé, vejjé a házasságtól lesz valaki, anélkül barát, élettárs, pár, kedves, szerető, blabla...

Különbség jogilag van, lényegileg nincs.

49. Guruljka (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2017. nov. 19. 12:15

Közmondásosan a galambnak is van párja.

A népdal szerint "az erdei dalosmadárnak is van párja".


A közkedvelt Vámosi-Zárai számban (Szép esténk lesz...) is szerepel: "énvelem őszült, édes párom"

48. csikil4ny (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2017. nov. 19. 08:17
Nekem is tetszik. :) Jobban, mint a társam.
2017. nov. 19. 08:05

Sokan fikázzák a "párom" szót, nem tudom, miért.

Egyszer valami hülye kitalálta, hogy "párja a zokninak van", azóta előszeretettel szajkózza a többség.

Nem azért írom, férjnél vagyok.

De pl emlékszem gyerekkorombam amikor a nagymamám is mondta úgy a nagypapámat, hogy "a párom". Ők is házasok voltak, mégis vagy "a Tamás", vagy "a párom".

Szefintem a párom szónak semmi degradáló jelentése nincs. (A zoknira azt hiszik, hú de vicces.)

46. csikil4ny (válaszként erre: 39. - L.luiselotte)
2017. nov. 19. 07:11
De mit is mondhatott volna mást? Nekem is égnek állt a nyugdíjas nagynéném barátozásától a fülem, de tényleg abban a szituációban ez volt a használható kifejezés (nem éltek együtt, udvarlási időszakban voltak).
45. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2017. nov. 18. 22:54
Gyönyörű hercegem.
2017. nov. 18. 22:14

Szerintem nagyon gáz a kedvesem, a drágám, a párom, a partnerem, a társam és még egy csomó minden.

A kedvesem, párom, drágám nekem mindig úgy, hat mintha valami különlegeset szeretnének eladni, közben meg csak valami kis kaki az egész. Bocs!

A partner: szexpartner vagy üzleti, azaz a kettő majdnem ugyan ez;)


Nekem férjem van és neve is van. Én csak a nevén mutatom be, ha érdeklődést látok, akkor mondom, hogy a férjem, amikor nem volt a férjem, akkor a barátom volt. Nem a legjobb, nem a gyerekkori, hanem a barátom.

Ja, azt is szerettem használni, hogy a pasim:DDDD Csak ettől a férjem akadt ki:DDDDDD


És én szeretem, ha a férjem cicámnak szólít. Babámnak nem szokott, ahhoz nem tudom mit szólnék. Bemutatásnál viszont nem szokta azt mondani, hogy a cicám:DDDD


Az udvarló, valóban elavult már. A nagymamám viszont így utalt a barátomra:D

2017. nov. 18. 19:47
keresztnevén... ha olyanokkal beszélnék róla, akik ismerik... ha ismeretlenekkel, akkor "a párom"
42. Kuszkudina (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2017. nov. 18. 19:42
Füle meg a szatyornak, de attól még én sem hallószervnek hívom a sajátomat.
2017. nov. 18. 19:25
Nekem a párom.
2017. nov. 18. 19:09

szerelmem

utánfutóm

oldalbordám

vőlegényem

balek

2017. nov. 18. 18:25

Nekem a " kedvesem" egy kicsit geil, ezt übereli bye

Alex dala ill. annak paródiái.


Egy válóperben ügyfelem a 80+ bácsi több alkalommal " barátnőjeként " emlegette a 78 éves hölgyet, aki miatt elhagyta a feleségét. Aztán a hallgatóság hozzászokott, hogy ki is a " barátnő "...

2017. nov. 18. 18:18
Egyébként a keresztnevén hívnám.
37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Jéghegy)
2017. nov. 18. 18:17

Ettől a "kedvesem"től a hideg kiráz.

Mert az a kedves általában valaki másnak a férje.

36. Peppi
2017. nov. 18. 17:58
a párom
35. csikil4ny (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2017. nov. 18. 17:53
Azért viszont, hogy a kedvesemet elfogadott férjként mutathassam be házasságot nem kötök. Egyszer bőven elég volt!
2017. nov. 18. 17:50

erre a státuszra nincs megfelelő magyar szó. Ahogy már irtátok, párja a zokninak, barátja már az óvódásnak is van, az Elemér akivel együtt élek, v. Móric akivel együtt lakom sem fejezi ki feltétlen az összetartozást.

Nekem ebben a státuszban ffi ismerősöm soha nem volt, de a férjeimet - házasságkötés előtt - vagy közeli ismerősömnek vagy valóban a partneremnek neveztem, .- de csak abban a szűk körben. akikre a viszonyunk tartozott. Közömbös idegenek előtt a keresztnéven hivtam őket,

33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. nov. 18. 17:48
Ha valaki elég érett a párkapcsolatra, legyen elég érett arra is, hogy egy bemutatást el tudjon végezni.
32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Csikil4ny)
2017. nov. 18. 17:23

Épp ezért. Akár a legjobb barátjával is mehet az ember lagziba. Más az "egy" barátom! Ha "barátom" vagy "a barátom", akkor már eleve mélyebb kapcsolatot jelez.


Ha meg mi ketten tudjuk, de nem akarjuk mindenki orrára kötni, akkor bemutatáskor is csak a nevét mondom, és ha róla beszélek, akkor is. Ha többes számban beszélek és ugyanazt a nevet emlegetem, az nyilvánvalóan jelzi a kapcsolatot.

31. csikil4ny (válaszként erre: 29. - Ibolyka43)
2017. nov. 18. 17:19
Ezt a zoknival hallottam. :) De ettől még párkapcsolatról beszélünk...
30. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. nov. 18. 17:18
Nem is a társaságnak fontos a megszólítás, hanem a két szóban forgó embernek. A pasinak is feltűnne, ha azt mondaná a nő: "egy barátom". Ha csak a keresztnevét mondja, lehet a legjobb barátját hívta meg mondjuk egy lagziba.
2017. nov. 18. 17:15

A galamboknak párjuk van,az embereknek társuk....

férjuk,...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook