Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan nevezitek pl. egy beszélgetésben azt a férfit, aki hozzátok tartozik, de nem a férjetek? fórum

Ti hogyan nevezitek pl. egy beszélgetésben azt a férfit, aki hozzátok tartozik, de nem a férjetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. febr. 26. 19:12
Mucinak.
87. syria (válaszként erre: 82. - 6692b3d195)
2018. júl. 15. 15:00
De ugye te nem mondod? :)
86. apeeng (válaszként erre: 81. - Macskossz)
2018. júl. 14. 22:14
egyetértek.
85. Guruljka (válaszként erre: 82. - 6692b3d195)
2018. júl. 14. 21:42

Azért én a "bringám"-at nem szívesen mondanám.

A bringára felpattanok és jól meghajtom. Nem?


Lehet, hogy ezt teszem a partneremmel, de ez nem tartozik másokra, nemhogy még így mutassam be.

84. syria (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2018. júl. 14. 21:05
Nem csodálom. :D
2018. júl. 2. 12:48

Azt hiszem, itt én viszem el a pálmát - illetve az az "alak", aki a következőképpen mutatott be egy régi barátjának:


- Ő velünk jön.


Nem lett hosszú kapcsolat. :D

2018. júl. 2. 12:44
Én ezzel találkozom: nyuszóm, nyuszikám, picim, bringám, csajom, pasim, bikám, meg a szokásos konzervatív...
2018. júl. 2. 12:09
Engem az "élettárs"-tól ráz ki a hideg. A hírekben igen sok ilyen megnevezés szerepel... :-( De a párom se sokkal jobb szerintem. Férj-feleség, még akkor is, ha papíron nem, az életben úgyis az. Persze, ha első bemutatásról van szó, akkor barátom,barátnőm.
80. syria (válaszként erre: 79. - Dorottya92)
2018. júl. 2. 08:44

Maximális egyetértésem. :)

Engem bármilyen más helyzetben is irritál a „pasi” szó. Valahogy alpárinak érzem, kb. mintha hímnek titulálnánk valakit. Annyi minden mást lehet mondani: kedves, fiatalember, fiú, férfi, ember, művész, tanár, stb.

2018. ápr. 11. 10:39
Általában úgy,hogy a párom. A pasim szó használatától egyszerűen kiráz a hideg.
2018. ápr. 2. 21:11

Hozzám tartozik? Velem van egy társaságban? Mert akkor szimpláan a cimborám, pajtásom, ismerősöm.


Ha "párom" akkor őt úgy mutatom be, hogy életem értelme

2018. ápr. 2. 11:43
Páromként
76. Lydian
2018. márc. 30. 22:45
Én mindig "a feleségem"-ként mondtam mindenhol, pedig 'csak' a TÁRSAM volt ... de hát mint státusz ez szinte egy és ugyanaz, nemde (?) És a kívülállók így 'könnyebben értik'. A "feleségem" és kész.
2018. márc. 20. 19:20
A nevén
74. morosz
2018. jan. 5. 14:43
Kedvesem.
2017. dec. 1. 18:37

Házasoknál adódik. :D


Az eredeti kérdés sem házasokra vonatkozik.

72. Channa* (válaszként erre: 67. - PöttyösPanka)
2017. dec. 1. 18:00

Egy kollégám az élettársát asszonypajtiként emlegeti:DDD


Én 11-el vagyok fiatalabb a férjemnél, akkor sem úgy beszél rólam, hogy a kicsim pl. Ettől is feláll a szőr a hátamon:DDD

Hanem a feleségem, így egyszerűen....

71. fincsi5 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2017. dec. 1. 17:22

Nálunk a pap ettől keményebb volt. Hiába mondtuk, hogy búcsúztassa az unokát, és annak barátnőjét / névvel megadva/, cseszett rá, kihagyta.

Utána rákérdeztem, és azt mondta; a görög katolikusnál vagy házastárs, vagy nem említik.

Ha előre megmondja, nem őt kértem volna.

2017. dec. 1. 14:22

Bevallom, azért is érdekel a téma, mert nekem is van újabban egy kapcsolatom.

Nem élünk együtt, és nem is akarunk. Társaságban még nem jelentünk meg együtt, egyelőre még nincs közös társaságunk.

De muris volt, amikor egy régi barátjának úgy mutatott be egy közös útra való induláskor, hogy "ő velünk jön". :D A nevemmel én mutatkoztam be, ami azért akár kínos is lehetett volna, de a barát is, én is túlléptünk ezen.

69. ina87
2017. dec. 1. 14:07
élettárs vagy párom
68. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2017. nov. 29. 14:56

Szerintem is találó ez a szó. Az édesanyám szerint régies, az öregek használták. Azok szerint degradáló, akik szerint gyengeség, ha két ember összetartozik, mert a nő legyen erős, szuverén entitás. De valójában az ember társas lény. A galambpárokhoz is azért hasonlítják a szerelmeseket, mert a galamb egy életre választ párt. Szerintem ez szép hasonlat.


"Platón szerint a teremtés kezdetekor az ember nem olyan volt, mint ma. Nem léteztek férfiak és nők, csak egyféle lény létezett: alacsony volt, egy teste volt és egy nyaka, de a fején két arc volt, az egyik előre nézett, a másik meg hátra. Ennek a lénynek két neme volt, négy lába és négy karja. De a görög istenek féltékenyek voltak, ezért Zeusz egy villámmal kettéhasította őket, megteremtvén ezzel a férfit és a nőt. Most mindenkinek újra meg kell keresnie az elveszített másik felét, hogy átölelhessék egymást, és ebben az ölelésben visszanyerhessék régi erejüket, hogy ellen tudjanak állni a támadásnak, hogy újra bírják a hosszú menetelést, a fárasztó munkát."


Ami nekem még tetszik, hogy az egyik ismerősöm úgy szokta bemutatni a feleségét, hogy "a jobbik felem".

67. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Channa*)
2017. nov. 29. 14:41
Van egy kollégám, aki mindig úgy nevezi meg a társát, hogy "a babám". Kedves, hogy becézi, de a kollégák előtt furcsa így utalni rá, főleg, hogy a lány ilyenkor úgysem hallja. (Nem tudom, hogy releváns-e, de 15 évvel fiatalabb a nő a kollégámnál.)
66. Guruljka (válaszként erre: 64. - Globus)
2017. nov. 28. 21:13
Igen, én is erre a megoldásra hajlok.
65. Guruljka (válaszként erre: 63. - Globus)
2017. nov. 28. 18:27

Aki távolabbi rokon, vagy esetleg a családot nem is annyira, inkább az elhunytat ismerte, az nem tudhat róla, esetleg csak az egy esküvőt tartották számon, azaz az egyetlen jogi vőt.


Hát, ki hogy van vele.

64. globus (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2017. nov. 28. 18:25

De, de, ez is a megszólítás kategória.

Egyébként egy férj bárhol vállalható, míg a házibarát bemutatandó környezettől függően lehet Jóska, párom, barátom, ismerősöm, hapsim :)

63. globus (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2017. nov. 28. 18:22
Csak nekem volt furcsa, hogy ez kizárólag az érintettnek okozott lelkifurkát... másnak fel sem tűnt.
2017. nov. 28. 18:22

A fórum arról szól, hogy azt a férfit, akivel akár együtt élek, akár régóta találkozgatunk, akivel társaságba járok, hogyan mutatom be olyanoknak, akik előtt a kapcsolatunk nem ismert.


Hogy kinek melyik szóhasználat tűnik megfelelőnek, erről csacsogunk itt. :D


A temetési dolog, az csak mellékszál.

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Globus)
2017. nov. 28. 18:19

Jogilag nem. De a "nemvő" a temetésen ugyanúgy családtagként van jelen, nem? Esetleg többet is volt akár az elhunyttal, mert mondjuk a jogi vő távolabb él, akár.

...és rosszulesik neki a jog. Ez esetben.

60. globus (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. nov. 28. 18:18

No igen.. ha ilyen értelmezésben jogos a "vő", akkor semmi értelme nincs ennek a fórumnak :) Nyugodtan hívhatjuk férjnek a nemférjet is, hiszen a lényeg benne van? Épp ezt feszegetjük több oldalon keresztül.

VŐ jelentése: A szülők irányában vőnek mondják azon férfit aki leányukat feleségül vette.

Ha nem vette feleségül, akkor nem vő.

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Epresturmix)
2017. nov. 28. 16:45

Nem azt mondom, hogy mindenkit fel kell sorolni.

Arról volt szó, hogy az elhunytnak több lánya volt, mindegyik a párjával jelent meg a temetésen, de csak az egyik élt házasságban, ezért csak egy vőt említettek a beszédben, holott a "vejei" is jobb lett volna, hiszen mindegyikül ismerte és szerette az elhunytat.


Erre mondtam, hogy aki a temetési szertartást intézte, lehetett volna tapintatosabb, hiszen a beszéd megírásakor nem kérnek iratokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook