Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaválasztási dilemma fórum

Iskolaválasztási dilemma (beszélgetős fórum)


1 2
16. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Gyöngy:))
2017. nov. 17. 19:14
Ha ráadásul nem is sokat tanultak az első évben, akkor tényleg nincs értelme.
15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 11. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 17. 19:12
Az igen, gratulálok!
14. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 17. 19:11

Nagyon gyerekfüggő...

Én azt látom a gyerekemen, hogy érdekli az angol (anno magánbölcsibe járt, ahol tanították alapszavakra), de figyeli is, amikor valaki angolul beszél a környezetében. Az informatika meg kifejezetten érdekli. De... éppen a magyar nem annyira :( Tehát agyalhatok, hogy jót teszek-e neki azzal, hogy angoloztatom-informatikáztatom, miközben az anyanyelvi dolgokat kellene sokkal jobban tanulnia.

13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 19:07

Abszolút egyetértek, én is a stabil magyarul olvasást-írást, a számolást tartom a legfontosabbnak, és hogy az első osztály valamiféle "átmenetet" képezzen az ovi és az iskola között.

De azt látom, hogy nagyon erősen tolják már elsőben az idegen nyelvet (én egy nagyvárosban lakom, van néhány iskola), ahol pedig nem, ott valami mást (sportot, több helyen úszást pl.), ami szintén megterhelő lehet minden nap, ráadásul 0. órában.

Dilemma, mert egyébként ebben az életkorban úgy szívja az agyuk az infót, mint a szivacs... Nem tudom....

Legtöbb suliban 8. év végére már alapfokú nyelvvizsgát ígérnek.

2017. nov. 17. 19:05
Enissa, és Zsemlebuci; gratula a gyerekeknek!:))
2017. nov. 17. 18:24
Mind 3 lányom 8 osztályos gimnáziumban kezdte az idegennyelvet. A nagy 5-től kezdte az angolt, előrehozott érettségivel letette a felsőfokot 11-ben. Jelenleg 3 nyelven beszél: kínai, angol, olasz. Biztos, hogy kell hozzá nyelvérzék, ő alsó tagozatban nem tanult nyelvet, nem is akartam, hogy tanuljon. A hugai most 6-osok, 2 éve németet tanulnak emelt szinten, szerencsére nekik is nagyon jól megy. A 8 osztályos gimnáziumot én nagyon jónak tartom, ha a gyermek jó képességű, biztos bejutás onnan bármely egyetemre.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 17. 17:48

Két gyerekem van. A fiam első osztályos korától tanult idegennyelvet, majd 3 osztálytól tanulta a második idegennyelvet.

Ha a gyerek érdeklődő, minél előbb annál jobb.

Fiam írt, olvasott, számolt mire elsőbe ment, tehát neki uncsi lett volna, ha nem tanulhat újat is. 5 nyelven beszél perfekt.

A lányom később érő volt. Őt nem érdekelte óvodásan még az olvasás, írás, számolás, tehát nem is ilyen osztályba írattam. Ő középiskolás korára táltosodott meg.

Gyerek függő, na és tanár is, mennyire szerettetik meg velük a tanulást.

9. iszkiri (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 17. 17:35

Úgy, úgy, ahogy írod is. A gyerek alapképességétől, terhelhetőségétől nagyon sok függ.

Egyik gyerek jól veszi az akadályokat akkor is, ha nagyobb terhelésnek van kitéve, másiknak az is sok, ha lassabb tempóban haladnak az iskolában.

Mindenki maga ismeri a gyerekét.


Véleményekre vagy kíváncsi, így én is csak a magamét írom. Nem vagyok híve a gyerekek agyonhajszolásának. Nagyon sok kisgyerekes ismerősöm van. Arról panaszkodnak, hogy a gyerekek túl vannak terhelve,fáradtak. Túlzóak a követelmények.

Az idegen nyelv tanulásáról vagyis hogy mikor érdemes elkezdeni, megoszlanak a vélemények az ismerőseim körében. Sőt örök vitatéma. Magam részéről nem támogatom a korai nyelvtanulást. Annak akkor van értelme, ha az anya vagy apa anyanyelvi szinten vagy legalább nagyon jól beszéli az idegen nyelvet. És a gyerek már csecsemő korától hallja a magyar és az idegen nyelvet is. Különben nem tartom hasznosnak elkezdeni alsó tagozatban.


Inkább lassabb tempó, de alapos tanulás. Később, ha nagyobb lesz, jobban fogja venni az akadályt az a gyerek, aki nem has,-és fejfájástól gyötrődik a túlzott elvárások, az őrült hajsza miatt.

8. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 17. 17:22

Mindenképp az alap tantárgyakra helyezném a hangsúlyt. A gyermekem angol tagozatos volt elsőtől, amit tanultak az első három évben az nem sok volt.

Nagyon fontosak az alapok, ha azok hiányoznak akkor nagyon nehéz lesz a többi.

Az általános iskola is már egy versenyistálló, olyan sok az anyag minden tantárgyból, hogy csak belekapnak mindenbe egy kicsit tapasztalatom szerint, ezért is fontos, hogy legyen egy stabil alap.

2017. nov. 17. 17:13

Egyetértek azzal, hogy az első néhány évet az alapokra szánják. Sok elsősnek logopédusra van szüksége, így az idegen nyelv korai. Magyarból és matekból pedig rendkívül fontos az első már év! Ilyenkor lehet behozhatatlan hátrányt szerezni, vagy épp megszeretni, ami komoly előny.

Infóból is, nyelvből is pillanatok alatt behozzák ezt a "lemaradást".

Egyik gyerkőcöm elsőtől tanult idegen nyelvet - nem tudta jobban 8.-ra, mint a húga, aki csak 3.-ban kezdte.

6. zsanci79 (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2017. nov. 17. 15:49
Na, ugyanaz a szitu 😊
5. 124637ff9b (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2017. nov. 17. 15:49
Jó, hogy mondod, a nyelvvizsga nálunk is megvolt érettségire.
4. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 17. 15:47

Mi olyan suliba jarunk, ahol 4. osztalytol van idegen nyelv es informatika.

Beiskolazaskor a diri is azt mondta, hogy elobb tanuljanak meg jol magyarul, aztan johet az idegen nyelv. Mert ez most nagy divat, hogy mar oviban angolra jar a gyerek, es juj igy fog lemaradni. Nem.

Ez egyebkent 8 osztalyos gimi, akik kulsosok 5. osztalyba csatlakoznak ugymond ket tannyelvu iskolabol, annyival nem tudnak tobbet, mint amit egy ev alatt megtanultak 4.osztalyban a mieink.

5. osztalyban teljesen kiegyenlitodik, az iskolank diakjai pedig igy is minimum 1 kozepfoku nyelvvitsgat megszereznek ertettsegiig (de sokan kettot is), mert nagy hangsulyt fektetnek a nyelv oktatasara.

En abszolut egyetertek ezzel az irannyal.

2017. nov. 17. 15:18

A gyerekeimnek és nekem volt olyan szerencsénk, hogy olyan iskolába jártak az én választásom alapján (ezért költözést is vállaltunk), hogy 4+8 évig, tehát hat éves koruktól 18 éves korukig egy iskolában tanulhattak.

Fő célkitűzése volt az intézménynek, hogy az elemi oktatásban (első négy év) nagyon stabil helyesírás, olvasás, számolás valósuljon meg, aztán tovább lépve intézményen belül a 8 osztályos gimnáziumba, kezdődött az intenzív nyelvtanulás, és a "versenyistállós lét", ahogy az igazgató úr fogalmazott. Nem voltak túlterhelve, "csak" nagyon jó pedagógusokkal jó alapokról indultak.

A kisebb lányom 16 éves korában már előrehozott érettségit tett 2 tárgyból.

Nem bántuk meg, sőt.

Az ilyen iskolákból magas a felvételi arány a felsőoktatásba.

2017. nov. 17. 14:51
Persze, tudom, hogy minden iskolában van alternatív lehetőség sportra, idegen nyelvre, művészeti programokra, de most kifejezetten a "kötelező" rész érdekelne :)
2017. nov. 17. 14:50

Sziasztok!

Az általános iskolák tájékoztatóiból kiderül, mi a preferencia az adott oktatási intézményben. Az egyikben arra helyezik a hangsúlyt, hogy a gyerek lassabb tempóban, először az alapkészségek, az anyanyelv alapos megismerése után kezdje el a 2. 3. évben (néhány helyen még később) idegen nyelv tanulását, máshol már első osztálytól belevágnak, plusz még esetleg az informatika oktatását is elkezdik már ekkor kötelező tantárgyként.

Ha megosztanád a tapasztalatodat, véleményedet, hogy szerinted mitől jó az egyik, mitől a másik, nagyon megköszönném.

Nyilván a gyerek képességeitől, terhelhetőségétől függ minden, de érdekelne, hogy a te gyereked (ha már elsőben elkezdte az idegen nyelvet+informatikát) nem volt-e túlságosan túlterhelve, vagy éppen ellenkezőleg, lassúnak, kevésnek találod-e, ha csak olvasást, írást, matematikát tanult?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook