Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? fórum

Hogyan telnek a mindennapok idős, vak, süket kutyával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
83. cukilányka (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2017. nov. 29. 21:20
Aztamindenit! Mint ember, el sem tudom ezt kepzelni. Koszi hogy bemasoltad :)
2017. nov. 29. 21:19

Ebből olvasd el a Kaparj című történetet.


Meg a többit is. :D


[link]

81. cukilányka (válaszként erre: 74. - L.luiselotte)
2017. nov. 29. 21:13
Ha csak siman idos lenne a kutya, akkor is normalis hogy a hatso resze vekonyabb?
80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 21:12

Másolom:


"A kutya szaglóhámja mind abszolút, mind pedig relatív értelemben nagy felületű. Különböző tanulmányok becslései alapján a német juhászkutya szaglóhámja 150–170 négyzetcentiméteres, míg az emberé csak kb. 5 négyzetcentiméter. Ugyanígy hatalmas különbséget mutat a szaglósejtek száma: kutyákban 220 milliótól 2 milliárdig terjedhet

a számuk, embernél csak 12–40 millió. Nem tudjuk, vajon e számszerű eltérések miként járulnak hozzá a kutya jobb szaglásához:

lehet, hogy érzékenyebb észlelést, vagy esetleg az összetett szagok felismerését teszik lehetővé."

2017. nov. 29. 20:41

Nem olvastam meg, illetve azt mar hallottam/olvastam hogy a kutya latasa es hallasa egyuttesen sem olyan eros mint a szaglasa. Persze ezt mindig elfelejtem, olyan elkepzelhetetlennek tunik nekem, embernek. :)


Nem tudok arrol hogy beteg lenne a kutyam, izuleteivel vannak gondjai, raadasul a hatso labaival, ez a betegsege lehet max. Volt hogy ugy allt fel mint egy oregapo, olyan nehezen, aztan ez a zoldkagylos taplalekkiegeszito segit neki, latszik a mozgasan hogy konnyebb, elenkebb is. Az izuletei miatt is (es mert szeretem) talalok megoldast a kinti fekhelyevel kapcsolatban. Ha otthon vagyunk, ugyis bent vannak a lakasban, a benti kisagyaban, puha takaroval.

2017. nov. 29. 19:01

Szóval én nem az érzékszervei miatt aggódnék, hanem hogy legyen egy kellemes, elég tágas fekvőhelye, amit azért mégis be tud melegíteni.


Nem nagyon olvastál még kutyás szakirodalmat? Teljesen vak kutya is teljes életet élhet.

2017. nov. 29. 18:49
Azért 16 évesen már nagyon szép kort ért meg eddig is. Lehet mondani, hogy már minden nap ajándék.
76. Guruljka (válaszként erre: 71. - 6897bca198)
2017. nov. 29. 18:44

A kutya alapból nem lát jól.

Viszont van orra. Amit nem kell lebecsülni.


Ha nem vesz észre, akkor valószínűleg nem a hátad mögül fúj a szél. :D

2017. nov. 29. 18:44

Elvileg nem beteg, nem tudunk róla, csak idősebb. Mondjuk amúgy is fél éve kevesebb kaját kap mert dagibb kutyuska volt, de észrevehető valóban hogy a hátsó lábai vékonykák és a fenekénél is összeesett kicsit.

Bízom benne hogy vagy a kevesebb kajától van ez, vagy az öregedéstől és nem beteg! :(

74. l.luiselotte (válaszként erre: 72. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 18:32

Beteg idős kutyának, macskának - ha beteg ill. öregszik -először a feneke, hátsója körüli rész esik össze, igy veszti el a csinosságát.

Nekünk volt már olyan, hogy hátul fogyott betegség okán, aztán amikor meggyógyult, visszahizta, szóval lehet hogy nem visszafordithatatlan folyamat.

73. 6897bca198 (válaszként erre: 72. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 18:25
A halászós képen :-) még olyan szép formája van. A farka tövétől számolom az egyharmadot, magasabb/mélyebb a horpasza. A hátán ezen az egyharmadon szinte minden csigolyája "kidomborodik". Cushing-szindrómás, sajnos ennek egyik velejárója a "vázizomzat sorvadása". Izületeivel elvileg nincs baj, ha jókedve van ugrándozik, szinte szökdécsel. Úgy érzékelem, inkább közérzete miatt nem akar sokat menni. A két hátsó lába olyan kb. "könyöknél" kicsit jobban meg van hajolva.
72. cukilányka (válaszként erre: 71. - 6897bca198)
2017. nov. 29. 18:02

Azt hogy érted hogy a hátsó egyharmadán fogyatkozik?

Az én izületes kutyámon észrevettem egyébként hogy vékonyak a hátsó lábai. Kap GF 600 mg-ot, attól sokkal jobb a mozgása.

Miért megy össze?

2017. nov. 29. 17:28
Idős. Nem vak, sem süket, viszont valószínű nagyot hall és nem lát jól. Ha családtaghoz hasonló formájút lát, csóválva siet hozzá. Sokszor nem veszi észre mikor hazaérek,húzza a lóbőrt :-) Mostanában nem vagyok kibékülve az állapotával, sajnos egyre kevesebbet akar sétálni, dolgavége után rohan haza. Esténként nyugtalan, nehezen találja helyét. 16 éves, sajnos nem egészséges. Gyógytápot eszik, kap táplálék-kiegészítőt és B...s csepp kutyáknak. Lábait nem fájlalja, engedi simogatni, de "hátsó harmadán" fogyatkozik, úgy mondanám "megy össze". Állatorvos azt mondta, amíg eszik rendesen és sétál ne aggódjak. Egy kicsit, azért aggódom, 2 hónapos kora óta van nálunk.
70. cukilányka (válaszként erre: 69. - L.luiselotte)
2017. nov. 29. 16:21
Minket is megismer már akkor, amikor még a házunkat sem látom, hallom az ugatásából hogy megismer, ilyenkor nagyon magas hangon kezd el hangokat kiadni. Szaglása ilyen erős? Remélem mindig megfog ismerni minket.
69. l.luiselotte (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2017. nov. 29. 15:16
Kutya macska szerintem nem a látással szerez arról tudomást, hogy hazajön a gazdája, hanem megérzi.Kb 200 méterre van tőlünk a villanyos megálló , de a macskám már akkor ideges és lázbajön, nyávog, amikor a fiam mégcsak éppen leléphet a v.ról. Fiam szerint az én hazajövetelemkor is ezt csinálja, már rohan az ablakba nézni a kaput, amikor még 100 méterekre járunk az otthonunktól. Nem értem, hogy lehet ilyen képessége.
2017. nov. 29. 14:31

A garázs pont a hátsó részre nyílik, viszont a kutyaól pont középen van, hátra is lát és előre is. Valóban, a kutyák kerülik a földsugárzásos helyeket, erről hallottam én is. Magyarázata lehet annak hogy képesek néha furcsa helyeken feküdni órákig. :-)

Az idős kutyusoknak, ha nincs más betegségük, milyen gyorsan romlanak az érzékszerveik? Ők tudatában vannak annak hogy öregednek és fokozatosan leépülnek?

67. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2017. nov. 29. 13:44
Mi éppen a sétáltatást szerettük, de mikor öregek és betegek lesznek, az olyan szívszorító tud lenni! :(
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Mezei Virág)
2017. nov. 29. 13:08
Én még nem szántam rá magam, hogy állat nélkül, főleg kutya nélkül éljek. Igaz, falun könnyebb. Nem kell sétáltatni.
65. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Guruljka)
2017. nov. 29. 11:34

:) Nálunk is minden családtagot így vártak!

Nagyon szerettük őket, de már nem hozunk haza állatkákat.

2017. nov. 29. 11:31
Amíg városban laktunk, a kutya az előszobát szerette szemmel tartani. Főleg ha Anyut kellett hazavárni. :D
63. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2017. nov. 29. 11:23

Nekem ilyen ismereteim vannak, hááát nem tudom...

Sok ismerősöm kutyája nem ment be a házába, arrébb kellett tenni.

A mi kutyáink meg azt a helyet keresték, ahonnan a lehető legnagyobb teret szemmel tarthatták.De mi panelban lakunk.

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Mezei Virág)
2017. nov. 29. 11:14

Én nem tudom... ez a fölsugárzás-dolog mennyire igaz vagy nem.


pl. a cicáim is az ágyamon szeretnek szundikálni, függetlenül attól, hogy az éppen a szoba melyik pontján van.


A kutyákok úgyszintén, vagy a verandára tett öreg fotelban, vagy idebent tengődnek... :D

61. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 11:05

Lehet, hogy rossz helyre van téve a háza!

A kutya nem szereti a földsugárzásos helyeket.

Ha nem lát ki, akkor sem fog odamenni.

Garázsra lehet kutyabejárót tenni, de ha sötét van bent, nem fog oda sem bemenni.

60. Guruljka (válaszként erre: 58. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 10:41

én is törtem a fejem, mi lehetne a megoldás, mert a jó kutyaól (egy belső résszel, ami nem közvetlenül a szabadba nyílik) sötét.

Csak az az ötletem, hogy polikarbonát oldalt és/vagy tetőt kell csinálni. Ami szigetel, mégis átengedi a fényt.


Ez sem világos, de jól védett:

[link]


vagy egy rossz hűtő, be lehet borítani falemezzel, bemenő nyílást vágni rajta. A hűtők, fagyasztók jól szigeteltek.


[link]

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 10:35
Pedig kellene neki egy szélvédett hely, ahonnan kilát azért az utcára. Valószínűleg így vár benneteket haza, el ne mulassza a pillanatot. :D
2017. nov. 29. 10:30

Van kutyaólja, de nem nagyon megy oda be, inkább a lépcsőn fekszik ahova odasüt a nap, persze jó időben. Ha nem süt a nap, akkor is a lépcsőt szereti. Felülről védve van, de két oldalról nincs, nem egy szélvédett hely.

Régebben úgy akartuk szoktatni hogy a garázsba bemehessen, de annyi minden van a garázsban (tüzelőfától kezdve a fűnyíróig, van hogy a kocsit is otthon hagyom) hogy nem szivesen hagyom nyitva napközben. A hátsó utcáról pont lehet látni hogy ha a garázsajtónk nyitva van. :(

57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Rosszcsillag)
2017. nov. 29. 10:12

Mindenképpen védett hely kell neki, én feltételezem, hogy van ilyen.


Az is fontos, hogy a ház ne az a fazon legyen, hogy egy nagy bejáró nyílás van rajta, mert azt nem tudja a kutya beszuszogni.


Ha van terasz, vagy veranda, azaz eleve egy tetővel ellátott, nyitott, de mégis védett hely, oda lehet a kutya helyét tenni. Olyan házat, amit be tud melegíteni magának.

Vagy van, aki biztosít a ház egy részébe bejárást a kutya számára (kazánház pl.).

56. rosszcsillag (válaszként erre: 55. - Cukilányka)
2017. nov. 29. 09:57

Most hóesés...? Hol?

Egyébként ha biztosítva van neki ház, meleg hely ahová mehet, be fog menni...

2017. nov. 29. 09:53

Most ebben a hóesésben nagyon szorítok hogy meg ne fázzon :(

Ha eljövünk otthonról, nem akar a lakásban maradni..

2017. nov. 21. 18:05
Ja, és biztosan nem agyontenyésztett, mert törzskönyv nélkül vettem.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook