Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 osztályos gimnázium és felvételi fórum

8 osztályos gimnázium és felvételi (beszélgetős fórum)


7. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2017. nov. 18. 09:04

Még annyi, ha furcsa is, h "csak" ennyi a kovetelmeny itt, attol még lehet jo. Sot, az is. Miert furcsa az, hogy a gyerekeket nem teszik ki extra stresszhelyzetnek, extra kovetelmenyeknek?

Persze aki versenyistalloba kuldene a gyereket, az tisztaba is van az ottani kovetelmenyekkel.

A szent-gyorgyi total a 8 osztalyos gimire van berendezkedve, tavaly indult csak az elso 4 evfolyamos kepzes, de az is nagyon nepszeru volt, talan nem veletlenul. Az altalanos iskolai kepzesuk a felso tagozatban nem a legjobb, pontosan azert mert ott csak az un. maradek van.

Erettsegiig minimum egy nyelvbol kozepfokut tesznek, de jellemzoen kettobol. Meg egyebkent is egy minden tekintetben szimpatikus, jo iskola. Bar, meg csak a 3.evet tapossuk itt 😃

Hova ment vegul a fiad?

6. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Szonjamary)
2017. nov. 18. 08:50

A fiam a szent-gyorgyibe jar. Nem igaz, hogy csak felveteli elbeszelgetes van. Magyar, matek, es asszem' meg kornyezet felveteli van. Ami irasbeli. Ami azt jelelenti, hogy nem kozpontit irnak, hanem olyan, mintha egy temazaro lenne. Akik itt tanulnak alsoban is, azok elonyt elveznek, 4-esnel nem lehet rosszabb a 3. ev vegi es 4. felevi bizi a felveteli targyakbol. Az irasbelin ugy tudom h 80%-ot kell teljesiteni.

Amugy nagyon jo suli.

Szamomra ijeszto volt ez a rengeteg szobeli es irasbeli felveteli, amirol irsz.

5. SF
2017. nov. 16. 22:30
A Szent-Györgyi jó hely, a barátnőm gyerekei imádják-imádták.
4. MZsanett (válaszként erre: 1. - Szonjamary)
2017. nov. 16. 22:27
De lehet, a 14 fős osztálynak és a tanárnéninek csak rossz napja volt.
2017. nov. 16. 22:23

Ilyenkor azért örülök, hogy nem ebben a korban növök fel 🙂 vagy inkább annak, hogy jóanyám másképp választott, illetve inkább kínált utat nekem.

Igyekszem őt követni anyaként.

2017. nov. 16. 22:08

Szubjektiv velemeny;

egy velemeny nem velemeny.

Akkor lenne realis, ha tobb szaz szulo ertekelne az adott iskolakat.

2017. nov. 16. 21:43

Sziasztok!

Gondoltam leírom a mi tapasztalatunkat,hátha másoknak jól jön jövőre :) Nekem is jól jött volna idén, meg is lepődtem,hogy sehol semmilyen infót nem találok :(

Az iskolák amiket megnéztünk:

Lónyai utcai Református Gimnázium- számomra kritikán aluli ,az osztály ahol,nyílt napon voltunk (5.) 14 főből állt összesen. A tanárnő aki az órát tartotta még így sem tudott rendet tartani. A gyerekek akik ugyebár max 10-11 évesek óra alatt papírgalacsinnal dobálták egymást, hangosan beszélgettek,nevetgéltek.....az én 9 éves fiam sem értette hová is került.... de határozottan kijelentette,hogy ide nem jön!

Deák téri Evangélikus Gimnázium

Nagyon jól volt megszervezve a nyílt nap és a szülői tájékoztató is. Nagyon nagy volt a szülők részéről az érdeklődés. De mi úgy éreztük,hogy számunkra túlságosan szigorú,konzervatív...kifejezetten előnyt élveznek akik vallásos nevelésben részesülnek ( a nagylányunk egy másik evangélikus gimibe jár,ott ezt nem emelték ki)

Németh László Gimnázium -Nagyon nagy az érdeklődés a szülők részéről,nagyon jól szervezett nyílt nap és szülői tájékoztató. Kb 400 gyermek felvételizett a 60 férőhelyre. A szóbeli magyar,matek, és műveltség 20perc felkészülési idővel. Először ijesztően hangzott, de többektől úgy hallottuk és tapasztaltuk,hogy jó hangulatban zajlik. A tanárok kedvesek,segítőkészek. A műveltségi részen tőlünk a Magyarországgal szomszédos országokat kérdezték.

Balassi Bálint Gimnázium- szintén sokan voltak a tájékoztatón,sokan is felvételiztek kb 250 gyermek idén 82,5%-tól lehetett bejutni ami kb 170 pont. A szóbeli magyar,matek,környezet 20perc felkészülési idővel. Először ijesztően hangzott, de többektől úgy hallottuk és tapasztaltuk,hogy jó hangulatban zajlik. A tanárok kedvesek,segítőkészek.

Szent –Györgyi Albert Gimnázium-itt is sokan voltak a szülői tájékoztatón, de itt nem tudhatjuk,hány embert érdekelt a 4.osztályos gimnáziumi képzés . Nekünk furcsa volt,hogy itt „csak” felvételi elbeszélgetés volt.(amúgy nagyon jó hangulatban)

Felkészülés:

Mi előkészítőre beiratkoztunk a Pitagoraszba, de nem szeretett odajárni a kisfiúnk így két hónap után feladtuk. Itthon heti 1x tanult külön matekot és heti 1x magyart (tanárral) közben folyamatosan oldottunk meg feladatlapot. Az itthon lemért teljesítménye közel 100%-os volt stabilan, a felvételin mégiscsak 65 pontot írt. A környezetünkből egy ismerős írt 72 pontot egy másik 61 pontot szerzett. Számomra akkor lett egyértelmű, hogy a mi pontszámunk kevés lesz a „jobb” iskolákba, amikor megtudtam,hogy a Radnóti 77pont alatt szóbelire sem hívta be a gyerekeket….

Meglepődve tapasztaltuk,hogy a kitűnő bizonyítvány (50pont) a max pontos szóbeli (50pont) egy jobbgimnáziumba nem elég,ha az írásbelit nem sikerült jól megírnia. De egy közepes gimibe szuper helyen végezhet 

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook