Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ajándékot lehetne venni egy férfinak nyugdíjas búcsúztatóra? fórum

Milyen ajándékot lehetne venni egy férfinak nyugdíjas búcsúztatóra? (tudásbázis kérdés)

25. bjudit55 (válaszként erre: 23. - 12d083b51b)
2017. nov. 15. 09:48

És miért bünteted panellel magad? Ez őrület, ki sem bírnám.

Ebéd utáni pihenő? Nem kell telezabálni magukat, és egyenek kevesebb szénhidrátot délben. Így nem lesz ami elnyomja őket! Persze csúnya dolog ilyet mondani, már vissza is szívtam.

2017. nov. 15. 09:44
Így szerény anyagi körülményeim között is az egészséges élet felé orientálódok, azért vannak elsősorban mások felé is ilyen ötleteim. :) Elhatároztam hogy életem végéig egészséges leszek, és mivel engem szeret az Úr, remélem meg is engedi nekem. Én pedig mindent megteszek ennek érdekében. :))
23. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2017. nov. 15. 09:42

Én is azt sírom vissza, a kertes házat!

Hogy akár csak kedvtelésből kimentem a kiskertbe, gyomlálni, locsolgatni mindig lehetett. Vagy éppen szilveszter ide, oda, szépen esett a hó, és kimentem az udvarra, utcára havat söpreni.

Itt a panelban még azért is durúzsolnak, ha 12-13 óra között csinálsz valami hangosabbat, mert az ebéd utáni pihit zavarod. És hát ugye a szomszéddal jobb a békesség. Itt van belőlük éppen elég! :))

22. bjudit55 (válaszként erre: 21. - Bjudit55)
2017. nov. 15. 09:41
Vagy szobapapucsot. :))
21. bjudit55 (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2017. nov. 15. 09:39

természetesen mindenki maga dönt, a szerint él, és viseljük mind döntéseink következményeit.


Ha most megy nyugdíjba, még nem lehet begyöpösödött "bácsik", de igazad van, neki kell akarni a jó létet. Én csak egy ajándék ötlettel rukkoltam elő. :) Aki nem szeret mozogni annak könyvet kell venni, vagy házimozi rendszert.

20. bjudit55 (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2017. nov. 15. 09:36

Így kell, gratulálok, te ügyesen csinálod. De tudod ugye hogy vannak akiket nehezen lehet rávenni a mozgásra. Na ez az a réteg, akik a kórházban fekvők nagyobbik részét teszik ki.


Én is kertben bogarászós alkat vagyok, és sajnálom hogy ezzel kell most szünetet tartani. De van helyette más, mert a mozgás maga az élet. Mi tudjuk igaz?


Itt is leírom, mert megszívelendő jó tanács:

Úgy bánjuk a testünkkel, hogy szeressen a lélek benne lakni!

19. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Bjudit55)
2017. nov. 15. 09:35

Igazad van! De itt egy bácsikáról van szó! Kérdés, hogy mekkora a ffi-egó benne???


Hajlandó-e elismerni, hogy jobban nézne ki, és jobban érezné magát egy kis napi testedzés után?

18. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Bjudit55)
2017. nov. 15. 09:14
...." a nyugdíjasok nagy többsége hajlamos unatkozni........" ez a 7. nyd-as évem és eddig még nem sikerült unatkozni :)))))) igaz ! h addig se , amíg nem voltam nyd-as !!! mindig találtam , találok valamit , amit érdemes.....érdekes.... lefoglalom magam egész nap :) és az se 1 utolsó szempont , h nincsen gondom az alvással se :) bármikor , bármilyen pózban , én naggggyon tudok aludni :) / 1 kertes ház körül mindig akad valami tennivaló :) /
17. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Pista55)
2017. nov. 15. 09:06
na + 1 tábori fa p.ncit is :))))))))) nem ?!
16. bjudit55 (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. nov. 15. 08:58

"az ember elkezd gondolkodni azon, hogy most akkor mit is lehetne csinálni, ami rendszeres napi elfoglaltságot, hobby is legyen, de értelme, haszna is legyen... "


Trambulint kell venni. :))


Másik témában olvasod Hópihe mennyire odáig vagyok vele meg vissza. 62 évesen újra gyereknek lenni, csodálatos érzés.Ha csak ránézek reggel, máris emelkedik az energiaszintem. Hát még ha elkezdek rajta ugrálni jó zenére! :)


A nyugdíjasok nagy többsége hajlamos unatkozni, üldögélni, heverészni. mennyivel egészségesebb ha kéznél van egy másik lehetőség is, ami még a depresszióból is kisegít. Egészségmegőrzésre, sőt terápiás célra (mint nekem) szuper!

2017. nov. 15. 07:53

Amikor eljöttem nyugdíjba, örültem, hogy nem kell kelni, nincs kötelező napi program, hogy azt tehetek, oda mehetek napközben, ami éppen tetszik. Ez tart egy röpke ideig. Utána az ember elkezd gondolkodni azon, hogy most akkor mit is lehetne csinálni, ami rendszeres napi elfoglaltságot, hobby is legyen, de értelme, haszna is legyen...


Hát valami olyat, amit majd akkor elő tud venni, hónapokkal később. Amiről tudjátok, hogy fiatal korában szívesen töltötte vele az időt: horgászat, fotózás, természet járás, valami egyéb sport, vagy éppen már beleszabadult a számítógépek világába... Meglehet, hogy most félreteszi, de majd amikor jön a tavasz, és szívesen kimozdulna otthonról, szívesen kezdene valami új dologba...

2017. nov. 14. 22:22

Ha van felesége, barátnője, akkor színházjegyet például. De esetleg két személyre szóló vacsora jegyet is lehet, időkorlát nélkül, így akkor eszik le amikor nekik tetszik.

Én "maradandót" nem adnék. Élményt, amire emlékszik, igen! Érezze jól magát és gondoljon jó érzéssel azokra, akiktől kapta! :) De egy tárgy örökké arra fogja emlékeztetni, hogy már nem tartozik oda azok közé, akiktől kapta. A legtöbb ember próbál jó képet vágni a nyugdíjazásához, pedig igazából mást gondol. Szóval tárgyat nem vennék. :)

13. Ikebana3 (válaszként erre: 7. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 14. 22:13
Ennyiből azt nem tud venni, legfeljebb használtan.
12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 14. 21:45
:DD
2017. nov. 14. 21:31
15 ezerért viagrát. :)))
2017. nov. 14. 21:13

Manapság nagy divat olyan emlékkönyvet ajándékozni, amiben az illető születése napján történt fontos eseményeket az országban, világban, egy újságból kimásolják és ezzel köszöntik.


Ugyanezt lehetne a munkábaállása napjától és közben tegyetek bele képeket, amelyek a munkahelyén készültek, a kollégákkal.

Vagy bort, a nevével, fényképével, olyan dobozban, amin szintén rajta van mindez és el tudja tenni emlékbe :D


Mindenképpen olyat érdemes adni, amit húsz év mulva is szívesen megnézeget :D és a volt munkahelyére emlékezteti :D

2017. nov. 14. 19:14

Ha valamilyen utalványt adtok akkor én mindenképpen adnék mellé valami személyeset, ami maradandó-vagyis olyasmit, amit ha évek múlva kézbe vesz eszébe jutnak a kollégái.


Hányan adjátok az ajándékot és mennyire baráti a viszonyotok? Hány évig dolgoztatok együtt?


Mi egy kolléganőnknek szakánykönyvet raktunk össze búcsúzóul, mindenki a kedvenc receptjét leírta képekkel, szépen kidekorálva egy A4-es oldalra (minden oldal más színű volt), jobb sarokba fotó az illetőről, a lap alján személyes jókívánság a jövőre nézve. Ezt egy könyvkötőnél összefűzettük, ezt kapta az utalvány mellé meg egy kötényt :) Nagyon örült neki.


De lehet egy emlékkönyvet is készíteni, amibe mindenki ír egy szép, passzoló időzetet-verset-emlékezetes közös történeteket-élményeket, közös fotókat beletenni.

8. mélység (válaszként erre: 5. - A03dd05915)
2017. nov. 14. 18:56
Jó ötlet, szerintem ennek mindenki örülne.
7. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. nov. 14. 18:07
Ha eddig autoval jart, egy kerekpart.
2017. nov. 14. 18:02

Meg is lehet kérdezni, mit szeretne.

Pl. könyvutalvány mindig jól jön, sok ideje lesz olvasni.

2017. nov. 14. 17:59
Ha szeret utazni, akkor egy hétvégi pihenést. Esetleg néhány kollégával.
2017. nov. 14. 17:45
kb 15000 Ft ért gondoltuk
2017. nov. 14. 17:44

Tartósat akarsz?

Ha nem akkor valami jó ital, gravírozott pohárral, vagy bögre, amire valami olyat raktok, ami vicces és rájellemző, stb.


Én kerülném a hervadó, öregedő, stb. dolgokra figyelmet felhívó cuccokat.

2017. nov. 14. 17:33
Egyéni vagy csoportban többen adják? Ez lényeges.
2017. nov. 14. 17:06
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook