Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Okos óra vagy Polar óra? fórum

Okos óra vagy Polar óra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. nov. 13. 21:10

Van sok értékelés ezekről a neten


[link]


[link]

41. eandi78 (válaszként erre: 40. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:38
Nekem polar rs200 volt:)
40. 61a61656b0 (válaszként erre: 37. - Eandi78)
2017. nov. 13. 20:32

Szerintem is marha sokba kerül,nekem egy polar rs300 órám volt még nagyon régen,akkor még ritka volt a GPS óra.

De az az óra annyira a szívemhez nőtt,nagyon szerettem.

Előtte valami kisebb polar,meg egy intersport saját márkás,na ilyen bovli órát senkinek nem ajánlanék.

Most a tomtom runner 3-at kaptam szülinapomra,eleinte aggódtam a csuklon való pulzusmerot,de kellemes csalódás.

39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 33. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:31

Ez is lesz valószínűleg. Csak mivel én teljesen analfabéta vagyok a témához, ezért kérdeztem. ;)

A TomTom Runner 1 v 2 eddig a befutó.

38. eandi78 (válaszként erre: 35. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:29
És nagyon sokan megveszik, mert Suunto mellett egyetlen normális külsővel rendelkező óra és tudása is jó. Az én 735-öm ronda hétköznapi viseletre, de fontosabb a kényelem sportban, így nem vennék fenix-et a súlya miatt. Pedig 5s tényleg szép.
37. eandi78 (válaszként erre: 34. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:25
Én is inkább v800-at vettem volna de mivel minden edzésem Nike+-ban volt és polar szinte semmivel nem volt kompatibilis akkoriban Garmin lett. Ma már Polar-t vennék. Pofátlanul drága a Garmin és annyival nem jobb, Polar pedig azóta kompatibilis minden online felülettel, ami kell.
36. eandi78 (válaszként erre: 33. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:22

Nem éreztem lehúzásnak az írásod, csak nem értettem, hogy ezek miért nem alap órák.

És az nagyjából tényleg az, amit írtam. Polar M200 legalapabb gps+pulzus, de alig drágább az M400 és jobb. Garminból fr30/35 drága tudásához képest, ott a legolcsóbb vehető a 235. Olcsóbbakban nincs GPS. Ha még Garmin 230 kapható valahol az jó óra. Ezeknél nincs alapabb, ami tudná kérdező által írtakat. Suunto se olcsó, többi márkát pedig nem ajánlom.

Ha meg szépet is akar vivoactive 3 105e-ért, ezt reggel nem is írtam mert nem emlékeztem pontos típusára.

35. 61a61656b0 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2017. nov. 13. 20:10
850 Euro a fenix 5...
34. 61a61656b0 (válaszként erre: 33. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 20:06
A garmin órákkal nincs tapasztalatom,egyszerűen annyira nem tetszik egyik sem,hogy akármilyen jók,a kinezetukon nem tudok tullepni :)
33. 61a61656b0 (válaszként erre: 29. - Eandi78)
2017. nov. 13. 20:03

Én imádom a futó kütyüket,félre ne érts,nem lehuzni akartam amit mondtál.

Csak a leendő óratulajdonos pályán fut és zenét se hallgat,ezen kívül nem tudtunk meg semmit.

Én speciel egy alap órát vennék neki amiben pulzusmero,GPS és persze vízálló.

32. sanyinak (válaszként erre: 31. - Eandi78)
2017. nov. 13. 19:55

Akkor ez tényleg valami fan club féle lehet. Én is egyre többet hallok olyanokról, akik futni járnak és valóban versenyeken is egyre többem vannak. Valódi közösség lehet.


Én bicajjal járok dolgozni, de nem érdekel a sebességem, a pulzusom. Ha lihegve, erőm végén, leizzadva érkezem, akkor jól kihajtottam magamat :). Akkor is, ha tartani tudom az autók sebességét. De más információra nincs szükségem.

(Illetve még némileg a nyugalmi pulzusom is utalhat a kondimra, de annak kérdéséhez elég egy óra is)

31. eandi78 (válaszként erre: 30. - Sanyinak)
2017. nov. 13. 19:25

Simán lehetne enélkül futni, de tényleg jó. Számomra motiváló és segít fejlődni.

Régen a hobbifutás nem volt ilyen népszerű, nem volt ennyi verseny, kiment valaki a pamut szabadidőruhában kocogott és hazament. Ma versenyek vannak, ahol amatőrként el lehet érni jó eredményt. De egy nagyobb BSI rendezvényen is lehet cél a 100-ba kerülés. Ehhez célok kellenek, amihez viszont javulni kell. És egyre több embernek van ilyen igénye. Ezen a szinten pedig nem fizet senki edzőnek (bár egyre nő az ő számuk is), hanem utánanéz és próbál fejlődni. Na ilyenkor kell az óra. Profiknak sokszor alapabb órája van, mint az amatőröknek.

A másik ok, hogy nekünk a Strava olyan, mint másnak a Facebook. Látjuk egymás edzését és tanácsot tudunk adni egymásnak és kialakul egy jó kis futóközösség. Egyre többen használják.

Persze nem ezeken múlik a jó eredmény, de segít.

Futás előtt kerékpároztam, ott is volt mindig computer a bicón (persze ott egyszerűbb megoldani) és futásra váltva hiányzott ez az infó. Versenyek nélkül is szereztem volna ilyen órát az biztos. Régen papírra is írtam a megtett km-eket. Ma már nincs erre szükség, ott van minden a neten.

30. sanyinak (válaszként erre: 29. - Eandi78)
2017. nov. 13. 18:25
Hű, ilyen komoly felszerelés kell már a futáshoz? De hát régen is futottak, amikor még nem voltak ilyen kütyük. Azt hittem, elég egy jó cipő :)
29. eandi78 (válaszként erre: 28. - 61a61656b0)
2017. nov. 13. 18:17

Polar M400 azért elég alap óra. Esetleg még polar M200. Garminnál esetleg ott van FR30. Ahhoz meg elég drága órák, hogy ha mégis komolyabban gondolja a futást, akkor kevés lesz nagyon M200 és FR30. Nekem pl. a Garmin 235 is kevés lenne, 735xt-t használok, de fáj a fogam egy 935-ösre. Hobbifutó vagyok, de elég sok funkcióját használom az edzéstervezéstől kezdve a futási dinamikáig. Saját sportprofilokat hoztam létre, némelyikhez saját pulzuszónák is vannak. Úszás funkciója is egész jó és lehet hozzá kerékpáros szenzorokat csatolni, nem minden olcsó tudja. Tudtam mit akarok egy órától és a szűrőt használva a Polar v800 maradt a legolcsóbb ami megfelelt. Ajándékba Garmin FR35-öt adok, leendő tulajdonosának ennyi funkció elég, illetve nem is szeretném “megsérteni” drágább órával. Ha bejön neki ez a világ vehet majd magának jobbat. Ár/érték aránya nem is jó az órának, nagyon alap modell. Azért nem is javasoltam korábbi hozzászólásban, mert ott volt szereti az órákat.

GPS pedig nem rossz dolog, pedig jól ismerem már a pályáim😀 Atlétika pályán talán nem az igazi, de utcán, aszfalton futva nagyon jó. Ennyi erővel pulzusmérő se kell, úgyis érzed mikor kell visszavenni a tempóból. Én már óra nélkül is tudom mikor mennyi futás közben.

Amúgy meg valóban mindenkinek a pénztárcája dönt:) Óra mellett a cipő a fontos egyébként is:)

28. 61a61656b0 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2017. nov. 13. 14:11

Ezek mind szuper órák, de a pályán futashoz fölöslegesen sok mindent tudnak.

Sok éve futok,terepen is,egy hobbi futó nem használja ki a fele funkciót sem egy ilyen óránál.

Egy alap polar futó óra a célra tökéletesen megfelel.Amire a Hangoska férje használná. Persze mindenki azt vesz amit akar,meg amire pénze van, de ha valaki mindig ugyanott fut, akkor még a GPS is fölösleges.

27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2017. nov. 13. 09:18
Köszi! Utánanézek ezeknek is! ;)
26. 549be03e80 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2017. nov. 13. 07:14
en is a polar ora edzoterv segitsegevel (kovetve az utasitast) fogytam le anno 50 kilot,nagyon hasznos segitseg. :)
2017. nov. 13. 06:53

Egyértelmű, hogy valamilyen sport óra, abból is Polar vagy Garmin. Konkrét modellt is mondok csak jó lenne tudni mennyit szánsz rá. Optikai mérés nem olyan rossz, egyre jobb szenzorokat gyártanak, de azért érdemes venni mellkaspántot is. Ezek akksija kb. 1 hétig bírja, okosórát naponta kell tölteni. Ha szereti az órákat, akkor egy szép óra a Garmin fenix 5, de nagyon drága is.

Polarból M400/M430 legalapabb, amit vennék, Garminból a kicsit drágább FR 235 lenne.

2017. nov. 12. 21:01

Számomra is nagyon hasznos fórumot indítottál Hangoska!

Beszámolsz majd a végeredményről?

Én is telefon+karpánttal futok, de nagyon sajnálom szegény telefonom, amikor vacak az idő vagy szemerkélő eső van!

Én is szeretnék egy órát uh követem a fórumod!

23. 10cc61fb5a (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2017. nov. 12. 20:09
Köszi a kimerítő válaszaidat! ;) Most legalább tudom merre "induljak". :)
22. emagdi (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2017. nov. 12. 19:54

uhh, az kellemetlen :(( azért egy próbát a szervizben megér, hátha tudnak valami megoldást!


charge2-d van? nagyon szépek :)

(csak mondjuk kimondottan futáshoz vannak jóval ideálisabb megoldások)

21. emagdi (válaszként erre: 17. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 12. 19:51

az tuti, hogy minden futó örül, ha kap egy órát :)


szerintem mindenképp kimondottan futóórák közül válassz, valamelyik "közismert" márkából (garmin, polar, tomtom, suunto).


azt fontold meg, hogy csuklós pulzusmérést szeretnél-e vagy mellkasit (pántost). a csuklóról mérésnek az az előnye, hogy nem kell pántot felcsatolni, hátránya, hogy kicsit pontatlanabb, valamint ilyenkor télen macerás, mert nem lehet a pulcsi/kabát ujjára kívülről rácsatolni (mert akkor nincs pulzus), alá nem lehet tenni mert akkor nem látja a kijelzőt, szóval télen nem annyira ideális...


kb 50ezer pénztől kezdődően a csillagos égig terjed a választék árban és funkcióban.

szerintem nem érdemes olyat venni, amit valószínűleg nem használna ki (sok olyan funkció van benne ami neki nem kell).

ami mindenkinek fontos szerintem: jól látható kijelző, legalább 3-4 adatot meg tudjon jeleníteni egyszerre, hosszú akkumulátoridő, lehessen edzéstervet feltölteni rá, kompatibilis legyen a népszerű futós appokkal (automatikusan átmenjen az adat), pontosan mérje a pulzust és jó legyen a gps benne,vízálló legyen (esőben).

az ismert márkák futó óra modelljei ezeket általában tudják, ezen kívül még egy sor egyéb funkciót is tudnak a drágább modellek, meg kell nézni melyik lehet hasznos, melyik nem a férjed számára :)... meg persze esztétikailag melyik milyen, de ez egyéni ízlés kérdése

20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2017. nov. 12. 19:47
Azt hiszem egy év volt. Azért hiszem, mert a géniuszmaximusz, jól eltette, hátha szükség lesz rá ;) A neten utána néztem, és úgy tűnik, egy év a garanciája :(
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2017. nov. 12. 19:34
az rossz hír :(( van még rá gari?
18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2017. nov. 12. 19:32
14 hónap alatt tönkre ment a fitbit órám, nem lehet feltölteni.
17. 10cc61fb5a (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2017. nov. 12. 19:11

Nincs edzőtárs, max én, de nem szoktunk egy időben menni. Futópályán megy, zenét nem hallgat közben. A telefonos applikációt is azért használja, hogy lássa az eredményeket, fejlődést, stagnálást. Egyenlőre nem említette, hogy szeretne ilyen kütyüt, de azért ő is pasi :)) és az órákat alapból is nagyon szereti. De mivel van 3 hétköznapi órája, úgy gondoltam inkább egy ilyennel lepném meg. Ezért is kérdeztelek titeket, mert aki már használt ilyet az tudja.

És kösziköszi, nagyon klassz tanácsokat adtatok eddig is!!!

16. emagdi (válaszként erre: 9. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 12. 19:07

valahogy próbáld kideríteni, melyik órát szeretné :)

esetleg kérdezt meg valamelyik futóbarátját, aki tudhatja, hogy mit szeretne pontosan. (tényleg nagyon mellé lehet lőni, mert a futók között is megoszlik, hogy ki melyik márkát preferálja, mi a számára fontos, pulzust csuklón v mellkason szeretné-e mérni, kell-e neki bele zenelejátszó, egyéb extra, vagy nem fontos, milyen egyéb appokkal szeretné összekötni, barátai-edzőtársai mit használnak stb)

15. emagdi (válaszként erre: 14. - Lego.andi)
2017. nov. 12. 19:02

a fitbit órák ilyen mindennapi viseletre jók, meg hogy körülbelüli képet kapj a mozgásodról.

akinek kimondottan sport célra kell, annak nem jó választás, mert nagyon pontatlanok, napsütésben nem jól olvasható a kijelző, ami amúgy is elég kicsi, és kevés adat jeleníthető meg rajta.


szóval sporthoz nem ideális, de amúgy nagyon szépek, és arra nagyon jók, hogy az időt mutassák, meg hogy az ember nap végén megnézze hogy kb mennyit mozgott és hogyan aludt :)

2017. nov. 12. 18:49
Fitbit orak nagyon jok :)
13. 10cc61fb5a (válaszként erre: 12. - 61a61656b0)
2017. nov. 12. 18:30
Köszönöm a jó tanácsokat!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook