Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichológiai vizsgálat sikertelen autóvezetői vizsga után fórum

Pszichológiai vizsgálat sikertelen autóvezetői vizsga után (beszélgetős fórum)

1 2
32. Klaudia20 (válaszként erre: 25. - Johannia)
2017. nov. 14. 17:46

Én már meg nem mondom mi volt a neve, a Tiszainál van a "központ".

Sajnos ez nem mende monda. Kerek perec közölte velem az oktató a 3. bukás után.

31. 300c83c7b2 (válaszként erre: 30. - Klaudia20)
2017. nov. 14. 17:46
Köszi Klaudia!
30. Klaudia20 (válaszként erre: 28. - 300c83c7b2)
2017. nov. 14. 17:44

Viszont ha lejárt a két év,akkor törlődik az egész, csak annyi hogy teljesen előröl kell kezdenie, és mindent megcsinálni a kezdetektől. KRESZ, elsősegély,majd a vezetés.


Sok sikert a lányodnak.

29. 300c83c7b2 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 13. 05:41
Nagyon szépen köszönöm, ez használható infó!
28. 300c83c7b2 (válaszként erre: 23. - Rinike)
2017. nov. 13. 05:39
Köszi szépen Rinike! A lányomról van szó, ő Szegeden tanul. Sajnos későn váltott oktatót és az újjal már nagyon kevés ideje maradt, mert lejárt a 2 év. Közben szült, és egy időre kimaradt a vezetés.
2017. nov. 13. 05:34
Köszönöm a válaszokat!
26. Johannia (válaszként erre: 25. - Johannia)
2017. nov. 12. 23:20
Jav.*tok mas suliba jart
25. Johannia (válaszként erre: 9. - Klaudia20)
2017. nov. 12. 23:19

Hello.en is Miskolcon csinaltam es két hugom is es elsőre meglett mindenkinek a családban. Viszont hallottunk ilyen mende-mondákat hogy fizetni kell hogy atengedjenek. :S de gondolom autós sulitol is függött.

Mi az arvaiba jártunk es ott nagyon ritkan bukott bárki is.ellenben mas iskolában hallottunk egymas utáni buktatasokrol. De amirol én beszelek jo 15 eve volt...emlekszem az egyik srác tok mad suliba jart mint én es utolso alkalommal ategengedtek...pedig nem volt bena. Elotte motorozott.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 300c83c7b2)
2017. nov. 12. 19:52

A pályaalkalmassági vizsgálat célja: megállapítani az egyén pszichés jellemzőiből a járművezetéshez szükséges: Magatartást szabályozó jellemzők szintjét, azaz rendelkezik-e mindazokkal az egyéni pszichológiai jellemzőkkel, amelyek szükségesek: - a biztonságos vezetéshez, - a közlekedési helyzetekhez való alkalmazkodáshoz, - a járművezetés közben jelentkező terhelés elviseléséhez?

Képességek szintjét, azaz van-e a jármű biztonságos vezetéséhez szükséges: - észlelési - döntési - cselekvési képessége? - Képes-e elsajátítani a jármű vezetéséhez szükséges ismereteket és készséget?

A PAV a vizsgálatokat inkább a különféle gépjárművezetői munkakörök biztonságos és kielégítő szintű végzéséhez szükséges pszichés és pszichofiziológiás speciális követelményire tekintettel végzi.


Ez tehát egy pszichológiai alkalmasság vizsgálat, amely az erre a célra kifejlesztett vizsgáló berendezéseken végzett feladatokból, egyéb pszichológiai teszt-feladatokból és a vizsgáló pszichológussal végzett személyes beszélgetésből áll.


A forrás: [link]

23. rinike (válaszként erre: 1. - 300c83c7b2)
2017. nov. 12. 19:41

Az én ismerősömnek végül nem kellett ilyenre mennie, de tavaly Budapesten (18 évesen) 4x nem sikerült neki a vizsga, ekkor átment egy messzi kisvárosba, ahol vett még néhány órát, és elsőre átment. Agyon dicsérték, és azt mondták, hogy látszik, hogy Budapesten tanult, ahol sokkal nagyobb forgalomhoz volt szokva, így most simán ment neki, és már egy éve vezet egy elég drága autót egyelőre baleset és koccanás, meghúzás nélkül.

Szerintem reflexeket fognak nézni, figyelemmel kapcsolatos feladatok várhatók, és esetleg zavaró körülmények (pl. hang és fényhatások) a feladatok megoldása közben, hogy felmérjék az alkalmasságot.

Tudom, már késő bánat, de nem lett volna szabad megvárni, hogy ötödszörre se sikerüljön. Ennek ellenére ha nagyon szeretnéd, és valóban alkalmas vagy rá, akkor bizonyára nem lesz teljesíthetetlen.

22. Smirnoff (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 12. 18:51

Félti az autóját :D Na, az elég gáz. Úgy nem lehet tanítani, az tuti.

Nekem tök jó oktatóm volt. Van egy ismerősöm, akivel az autóssuliban barátkoztunk össze, ő pl. váltott az oktatónk miatt, mert türelmetlen volt vele, ami nekem tök hihetetlen volt. Aztán hozzátette, hogy ez a türelmetlenség onnan eredt, hogy találkozgattak, és ennek végeszakadt :P

Amúgy volt még egy csaj, akit egyszer váltottam, és nem hittem a szememnek, hogy ez a hulla nyugodt ember képes ordítani. Szakmaiatlan dolog volt tőle, de mentségére szóljon, tényleg életveszélyes volt amit csinált ez a lány, pedig már jóval a kötelező órákon volt (bukás után). Neki mondta, hogy ne menjen így vizsgázni, mert meg fog bukni. A csaj ment csak azért is. 5 perc sem volt, hogy egy frontális ütközést majdnem összehozzon. Később egy kocsmatársaságban hallottam, hogy szidja az oktatót, hogy miatta bukott meg többedjére :P Marhára nem úgy volt az.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. nov. 12. 18:30

Azért nem azt írtam, hogy mindegyik szemét, és taperol, meg követeli a pénzt, hanem, hogy előfordul. Aminek nem lenne szabad, hogy megtörténjen.


Én is oktatót váltottam, mert lócart nem tanított. Féltette a kocsiját, állandóan valamit intézett, kórházba ment látogatni, önkormányzathoz, és nekem ebből lett elegem.

A másik meg tök normális volt, csak az oktatással foglalkozott, nem rinyált a kocsija miatt, amit tudni kell, mindent átadott.

20. Channa* (válaszként erre: 17. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 18:20
A gyerekem harmadszorra ment át, és azt mondom, hogy igazuk volt, mert nem tudott vezetni úgy, ahogy kellett volna. Most már aztán megy neki:D
19. Channa* (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 12. 18:18

Biztos van ilyen is, de mint írtam én nem fizettem. És az oktató sem taperolt, pedig azt mondják, hogy ez is hozzátartozik.

Én előre megmondtam az oktatómnak nincs taperolás, nincs ordítozás, nincs kenőpénz, mert ellenkező esetben oktatót cserélek.


És így is volt.

18. Channa* (válaszként erre: 11. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 18:16
Na ugye!?
17. Smirnoff (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 12. 18:15
Nem arról van szó, hogy nem hallottam róla. Elképzelni sem tudnám, hogy ne lenne olyan korrupt banda, akiknél lehet jogsit venni. Azt nem hiszem el, hogy valakit ötször vágnak meg, mert nem fizet, és csakis úgy lehet átmenni. Ill. ha valaki maga is tudja mit hibázott (mint itt a lent említett), akkor utána ha bemegy ordítani? Utána rászállhatnak, az meglehet... Nekem akkor is hiteltelen marad az állítása.
16. Channa* (válaszként erre: 9. - Klaudia20)
2017. nov. 12. 18:15

Igen, az emberek szeretik azzal vígasztalni magukat, hogy azért, mert nem fizette le....

Én rögtön átmentem és nem fizettem le senki. És nem vagyok egyedül!

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 18:00

Nem kell beleverni, kérik.


Ja, nem savanyú a szőlő, mert oktatót váltottam és elsőre átmentem.


Tudod, attól, hogy még nem hallottál róla, attól létezik.

14. Smirnoff (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 12. 17:48

Beleverik a vizsgabizottságba a kenőpénzt? :D

A van korrupt vizsgáztatás és a nincs más lehetőség, mint a korrupt vizsga vásárlás két nagyon különböző dolog.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 17:37

Ez sajnos nem városi legenda, vannak vizsgabiztosok, akik ezt elkérik, az oktatóval összejátszva.


A sok 2 ajtós szekrény, aki a betűket sem ismeri, szerinted, hogy kap jogsit?


A világon minden megvásárolható.

12. Klaudia20 (válaszként erre: 11. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 17:12

Igen, lehet hogy nem voltam még akkor érett rá, majd később rendben ment, mert változtam.

De nekem az oktató mondta a lóvé részét.

Nem én találtam ki. És persze, hogy sokan pénz nélkül átmennek, mondjuk aki hibátlanul vezeti le a vizsgát, vagy nem látnak benne lóvét, vagy normális a vizsgabiztos, vagy nem tudom...

Nekem rosszul jött ki a lépés, az élet valamiért nem akarta, hogy nekem akkor ott jogosítványom legyen.


Nem véletlenül döntöttem úgy hogy abbahagyom.

Később félve kezdtem el. És mondtam a Férjemnek, hogy ha most sem fog menni, akkor valószínű nem vagyok erre alkalmas, és itt már nem a pénzről lesz szó.

11. Smirnoff (válaszként erre: 9. - Klaudia20)
2017. nov. 12. 16:59

A nem érett meg rá részét elismerem teljesen. De te is inkább saját belátásból félretetted, aztán később ment.


Az ilyen kenőpénzzel lehet csak átmenni városi legendák mindig csak azok között szerepelnek tényként, akik gatyasz@rul vezetnek. Érdekes módon mások ezrei ugyanott átmennek.

10. Muraja (válaszként erre: 5. - Simple)
2017. nov. 12. 16:58

Es megis tele vannak az utak balesetekel!

Önbizalaom az a fontos es azt mar egy ugyes instruktor azonnal lassa ha nincs jelen . Többi mar csak ... Azert van sok orszagban lehetöseg hogy a fiatalok gyakorolhatnak a szulövel 16 eves kortol - ez sem egyseges az euban sajnos.

2017. nov. 12. 16:43

Aki 5x bukik nem biztos, hogy nem tud vezetni, az vagy nincs megérve rá, vagy nem fizet zsebbe...


Én először amikor elkezdtem a jogsit Miskolcon 3x buktam meg, már teljesen ki voltam idegileg készülve. Féltem, hogy még 2x meghúznak és végem, szégyen szemre pszichológiára kell mennem. Abbahagytam, nem mentem többet.

Mint utóbb kiderült azért húztak meg, mert nem fizettem. Elvből nem fizettem, és akkor sem fizettem volna, ha az a dolog nyitja.


Rá 4 évre Fehérváron újrakezdtem az egészet elölről. Elsőre sikerült minden. Normális oktatóval, normális suliba, szerettem oda járni, és vezetni, nem volt stresszel.

És azóta sincs problémám a vezetéssel.

8. Smirnoff (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. nov. 12. 16:42

Szerintem meg elég nagy bűn, ha valaki a vizsgán végig 40-nel megy, aztán élesben meg mindenhol annyival szöttyög, amennyivel neki tetszik (egyedül 25-tel menne talán?), a fél város meg bssza meg, mert ő megakasztja a forgalmat. Különben meg ez nem szerintem vagy szerinted így helyes vagy úgy, hanem a KRESZ szerint kell szabályosan vezetni. Aki ezt már a vizsgán sem látja be, attól mit lehet majd utána várni?

OK, elsőre nem ment, gyakorolni kellett volna, és újra vizsgázni, mikor már rendesen tud haladni, nem hőbörögni. Én nem hiszem el egy ilyen nagypofájú kihaénnemnek, hogy direkt cseszegetésből buktatták meg ötször, és nem azért, mert hibázott.

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Simple)
2017. nov. 12. 16:30

Szerintem nem kell autót vezetnie.


A férjemnek másért van PÁV-ja (szakmásított jogsi), de vezetés nem volt a része. Hacsak nem arra gondolsz, hogy szimulátoron kellett neki "vezetnie". És igen, vannak a reflex vizsgálatok géppel. Melyik oldalról hallod a csipogást, ha felvillan a nem tudom mi, akkor nyomd meg a gombot és társaid....

2017. nov. 12. 16:27

Egy ismerősöm 5x megbukott, de ez már vagy 25 éve volt. Akkor PÁV vizsgát kellett tennie.



Én nem láttam olyan rossznak a vezetését akkor, bár egy kicsit féltem mellette egy ideig.


Az én véleményem is az, hogy aki ennyiszer megbukik az ne vezethessen!


Igaz, én mindenkit magamhoz mérek (elsőre átmentem mindenből, és jól is vezetek)....

5. simple (válaszként erre: 2. - 300c83c7b2)
2017. nov. 12. 16:25
P.Á.V.-ra gondolsz? Én ugyan nem voltam ilyenen, de úgy tudom van gyakorlati része, meg elméleti. A gyakorlati részben nézik a reflexeidet, reakcióidődet, különféle képességeidet, itt feladatokat kell megoldani. Autót is kell vezetni. Elméleti részben pedig pszichológus beszélget veled.
4. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Smirnoff)
2017. nov. 12. 16:24
Az a vizsgabiztostól is függ, ha ennyiszer nem sikerül. Amikor én vizsgáztam anno, volt előttem egy srác és az volt az összes hibája ami miatt megbukott, hogy végig 40-nel ment. Ilyen tempóval oké, akadályozhatja a forgalmat, de hát azért ez mégsem akkora "bűn", mintha egy stoptáblát hagyna figyelmen kívül. Nem?! Aztán bement a nagyfőnökökhöz az apja és nagyon kikelt magából. A vége az lett, hogy szegény srácot 5. alkalommal is megbuktatták, úgy hallottam és Pestre kellett neki menni az ottani forgalomban végül nem tudom lett-e neki jogsija.
2017. nov. 12. 15:28
Nem hiszem, hogy komoly lenne, nyilván arról szól, hogy fizess :P 5 bukta után szerintem már az életben nem kellene valakit a forgalomba engedni (ha már maga nem látja be, hogy nem neki való a vezetés).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook