Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbél műtét fórum

Vastagbél műtét (beszélgetős fórum)


12. globus (válaszként erre: 11. - Czimerman Ferenc)
2021. okt. 20. 11:56

Jó ötlet, kipróbáljuk rokonnál.

Sajnos, még a colonoscopia előtti 2 tasak béltisztító is hatástalan maradt, a vizsgálatot nem sikerült elvégezni. Annyi derült ki korábban, hogy diverticulosisa van + egyéb lassító alapbetegsége. Valami kellene, ami nem beöntés...🙂

11. Czimerman Ferenc (válaszként erre: 4. - Cullinan)
2021. okt. 20. 09:55
Szia engem 2 hete mutottek kivettek egy darabot a vastagbelbol en ricinus olajat hasznalok minden nap delbe bekapok egy kiskanallal semmi gond a szeklettel es minden nap van
10. katja05 (válaszként erre: 9. - Rochlitz Szilveszterné)
2018. aug. 9. 11:53

Szia! Azért érdeklődöm, mert az utóbbi hónapokban sajnos nekem is gondjaim vannak a vastagbéllel, széklettel... persze még megyek orvoshoz (már voltam is) és nem valószínű, hogy holnap megműtenek, vagy hogy egyáltalán most szóba kerül a lehetősége, de jó lenne tudni, hogy mik a kilátások...


Szal érdekelne, hogy milyen az életminőség egy ilyen műtét után? Vannak e következményei, szövődményei? Főleg azok érdekelnének, amik zavarnak a mindennnapokban és úgymond meg kell tanulni velük együttélni.


Az étkezések után wcre járogatás engem most még boldoggá is tenne :) amúgy ez azóta rendeződött?

2018. aug. 9. 11:35
Nekem is volt ilyen, tavaly nyáron. 2 és fél órás műtét volt.Előtte mindenféle kivizsgálás. Kivették a vakbelemet és a bél egy részét. A lelet negatív volt. Hamar gyógyultam. Minden evés után volt székletem.
8. katja05 (válaszként erre: 6. - Cullinan)
2018. aug. 9. 11:03

Szia Cullinan! Engem érdekelnének a tapasztalataid. Hogy vagy most a műtét után? Helyreállt már az emésztésed? Megkérdezhetem, hogy miért műtöttek? Illetve jól értelmezem hogy a műtét miatt lassult le az anyagcseréd??


Elnzést a sok kérdésért. Persze nem muszáj válaszolni, ha nem szeretnél.

2018. jan. 30. 10:53
Férjednek mikor volt a mütétje? És most már ehet több mindent? vagy hogyan táplálkozik?
6. cullinan (válaszként erre: 5. - Pipi57)
2018. jan. 30. 10:51

Igen,nekem kivágtak egy darabot a vastagbélből. Holnap megyek vissza a három hónapos kontroll CT-re.

MInden rendben lesz!! Azelött se volt gyors az emésztésem, de most szerintem a stressz is rásegitett még. Nekem azt mondta a doki, hogy most már szinte mindent ehetek, káposztát kukoricát mellözve, rostosat se mertem az elején. Hashajtót egyéb dogokat se ajánlottak, igy aztán szinte semmit nem mertem enni.

5. Pipi57 (válaszként erre: 4. - Cullinan)
2018. jan. 29. 11:33

Milyen műtéted volt,tehát kivettek a bélből,vagy ki tették oldalra?

Az én férjemnek az egész vastagbelét ki vették és a vékonybél volt kitágítva úgy,hogy a végbéllel összehozzák...

Nagyon nagy műtét volt,hála neki a vékonybél hamar átvette a vastagbél funkcióját...könnyű laza ételeket evett,neki a székelés nem igazán volt probléma,csak annyi ,hogy többször kellett mennie a Wc-re.

2018. jan. 29. 10:11
Olyan jó lenne, ha irna valaki, ugy érzem, a világon csak nekem volt vastagbé mütétem. Lekileg eléggé megviselt, három hónapja volt a mütét, most megyek majd vissza kontroll vizsgálatokra. Amitől nagyon szenvedek, az a nagy WC-zés:(( Örület, hogy minden napért meg kell küzdenem. Ugye az elején hogy nem lehet rostosat enni, diéta. Én annyira féltem hogy mit eszem, hogy alig ettem. még most is megválogatom, de hogy semmi ingerem nincs sosem:( már ami elképzelhtő( aszalt szilva,, reggeli meleg viz, olajok, most már buzakorpát is merek, idáig nem javasolták. De csak éppen hogy van valami. Ki hogy éli ezt meg, annyira jó lenne ha irnátok, aki ilyen mütéten ment keresztül!
2017. nov. 12. 21:08

Nem lett jó a tükrözés utánni eredményed?

Én is most megyek tükrözésre a jövő héten.

Nem vagyok nyugodt.Veled mi lett?

2017. nov. 10. 10:49
Úgy tudom van itt egy fórum Szegény testem címmel. Szerintem próbáld meg a fórumindító hölggyel felvenni a kapcsolatot, gondolom tudna segíteni Neked.
2017. nov. 10. 10:46
Egy hete volt a mutetem, még korhazba vagyok. Szeretnek olvasni tapasztalatokat a mutet utani sebgyogyulas, taplalkozas stb terén. Ami most engem legjobban izgat az az elsö szeklet. Mikor varhato? Tegnap mar ettem pépes ételt. Örülnék ha irnátok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook