Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez szerzői jogi sértésnek minősül? fórum

Ez szerzői jogi sértésnek minősül? (tudásbázis kérdés)


27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Ticu98)
2017. nov. 8. 18:19
Én lehet, kidobattam egy fura stílusú ügyfélszolgálatost, ráadásul ő hívott engem a szolgáltató ajánlatával. Bejelentettem, az időpontot tudtam. Vissza tudták keresni. -A panasz felvételekor egészen izgalomba jött, akivel beszéltem. Nyilván ritka az ilyen, de én tényleg úgy éreztem, rámförmedt a fiatalember a telefonon keresztül. Hát már csak nem hagyom!
26. ticu98 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. nov. 8. 17:56

Pontosan így van! :)

Imádom azokat az embereket,akik csakazértis belekötnek a másikba és azt tartják gusztustalannak,meg szerintük örömet okoz nekem és a hozzám hasonlóknak. Ilyenekből sok van,most akkor nevessek egész álló nap? :D :D Inkább már sírok,hogy néhány ember azt tartja a normálisnak,ami törvénytelen.

Amúgy már volt,hogy egy világvégét "hirdető" youtube csatornát bejelentettem (mindig újabb dátumot adott meg és össze-visszaságot megyaráz) és megszűntették a csatornát. :D

25. ticu98 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2017. nov. 8. 17:52
Aki törvényt sért,az nem gusztustalan ? :D
2017. nov. 8. 17:10

Szerintem az a gusztustalan, ha valaki pl. neves költők verseit másolja a szerző feltüntetése nélkül, és nem tiltakozik, ha valaki azt hiszi, ő írta. Ez nálam eléggé kiverte a biztosítékot. De csak figyelmeztettem az illetőt privátban, hogy erősen visszás, amit művelt.


Barátnőm lemásolt egy Petőfi-verset, és azt mondta, ő írta. Persze, ő másolta le! De akkor még csak 10 évesek voltunk.


Az ember nem azért jelent be valami törvénytelen dolgot, mert örömet okoz neki, hanem éppen mert nem tartja elfogadhatónak, ami törvénytelent más elkövet.


Igaz, én a BM Tisztiklubot is feljelentettem csendzavarásért; már akárhogy is hívnak egy testületet, azért lehessen aludni a környéken még akkor is, ha ők buliznak! :D Sikerrel!

2017. nov. 8. 16:43
Ha az én szellemi tulajdonomat - és legyen az bármi - látnám visszaköszönni vagy felhasználnák a megkérdezésem és jóváhagyásom nélkül, biztos szóvá tenném.
22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Alidamolnar)
2017. nov. 8. 16:36
A lényeget tekintve mindegy.
2017. nov. 8. 16:33
Szerintem nem feljelenti, hanem bejelenti.
20. andi6020 (válaszként erre: 16. - Ticu98)
2017. nov. 8. 16:15
Rosszul vagyok az ilyen feljelentgetős emberektől. Gusztustalan, de csináld ha örömet okoz.
19. Guruljka (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2017. nov. 8. 15:20

Köszi a pontosítást!


Mindketten tudjuk, hogy pl. egy lazgiban nem fizetnek jogdíjakat... sem az ifjú pár, sem a rendezvényszervező szerintem...


itt egy kis tájékoztató anyag:

[link]

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. nov. 8. 14:59
Ismerős. Régebben vezettem egy blogot, ahova kiraktam az írásaimat. Egyszer csak szembe jött egy másik oldalon a saját írásom mindenféle forrásmegjelölés nélkül. Erre kíváncsiságból beírtam a keresőbe bár mondatot az írásaimból. Rengeteg találatot kaptam, de sehol sem szerepelt, hogy az én műveim. Az egyik ilyen oldalon az írásom alatt szerepelt egy csomó komment, amiben az oldal tulajdonosát méltatták, hogy milyen tehetséges...
2017. nov. 8. 14:55
Arról nem is beszélve, hogy vajon ad-e számlát?
16. ticu98 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2017. nov. 8. 14:29

Ennyi erővel én is mondhatnám rád,hogy te is 😃.

Amúgy az ilyen hsz-eket mellőzzük,jó?

Egyébként szívesen mesélnék magamról,hogy mennyi mindent csinálok. Mai napom az egy szabadnap.

Hadd döntsem már el,mivel foglalkozom a szabadidőmben!

15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. nov. 8. 14:22

Az utolsó mondatodat javítanám:


aki közönség előtt eljátssza bárki más dalát/dalait, nem sért semmilyen jogot, mindössze annyi a rendezvény szervezőjének kötelessége, hogy a koncerten elhangzott dalok után számított szerzői jogdíjat be kell fizetni az Artisjus felé.


Az előadónak nincs semmilyen elszámolnivalója sem a dal előadójával, sem szerzőivel.

14. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Ticu98)
2017. nov. 8. 14:18

Azza, hogy a youtube-ra feltesz magáról videókat, nem sért semmilyen jogot.


Azzal viszont igen, ha engedély nélkül kottát jelentet meg vagy árul.

2017. nov. 8. 13:48

Én találkoztam már olyan véleménnyel is, hogy amit nyilvánosságra hoztak, az "eltulajdonítható".


Pedig nem.


A szerzői jog létező és védhető jog, csak sajnos ebben a modern világban nehéz rajtakapni a megsértőit.

Az egyetemi, főiskolai szakdolgozatokat is vizsgálják már, és ha csak egy fél mondatnyi olyan szöveg is van benne, amely mástól származik, és ezt nem jelölték megfelelően, akkor elutasítják a teljes dolgozatot.


Ilyen értelemben szerzői jogsértés az is, ha valaki egy beszélgetős fórumra bemásol egy verset a netről, és hallgat arról, hogy ki írta. (Sőt amikor megdicsérik abban a hiszemben, hogy ő írta, akkor is hallgat, konkrét tapasztalat...)


A kissrác megsérti a szerzői jogokat, habár nyilván azzal védekezne, hogy neki van ezzel munkája. És elég, ha csak megemlíti a szerzők nevét, és hogy átdolgozás, már rendben is van a dolog.

Aki vesz egy szintetizátort, és mások számait játssza le egy rendezvényen, pénzért, az is sérti a szerzői jogokat. De ki az, aki odamegy ellenőrizni?

2017. nov. 8. 13:43
Hirtelen az Omega esete jutott az eszembe, ami a telen-tavasszal kavart nagy port - mellesleg jogosan. No az tenyleg a szerzoi jog megsertese volt.
11. andi6020 (válaszként erre: 2. - Ticu98)
2017. nov. 8. 13:36
Marhára ráérsz.
2017. nov. 8. 13:21

Szerintem teljesen mindegy, hogy a fórumindító milyen elgondolásból vagy indulatból írta ki ezt a fórumot.

A kis srác törvényt sért.

2017. nov. 8. 13:08

Ha az en szerzemenyemet masolna a hozzajarulasom nelkul, akkor balheznek.

Egyebkent nem.

2017. nov. 8. 13:00
Leleményes.Miért is fáj ez neked?
7. a03dd05915 (válaszként erre: 6. - Ticu98)
2017. nov. 8. 12:53

Van egy gomb a videók alatt, ahol jelentheted, de csak ezekben a kategóriákban:

-Szexuális tartalom

-Erőszakos vagy visszataszító tartalom

-Gyűlölködő vagy sértő tartalom

-Káros, veszélyes tevékenység

-Gyermekbántalmazás

-Terrorizmus népszerűsítése

-Spam vagy félrevezető

-Sérti a jogaimat

-Felirattal kapcsolatos probléma


Ha itt nem történik semmi, akkor az ArtisJus-nak kell írnod, hogy megszüntesd a bizniszt.

Ők a külföldi előadók jogait is képviselik.

6. ticu98 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. nov. 8. 12:29

Nem veszek tőle,épp azt szeretném elkerülni. Egy 15 éves kis nyighaj,hogy képzeli,hogy mások alkotásait pénzér árulja?

Én is segítettem szolfézsból egy ismerősömnek,de nekem sem volt pofám 19 évesem pénzt kérni tőle,mert még nem tart ott a tudásom.

2017. nov. 8. 12:27
pontosabban "szerzoi jog megsertese"
4. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 2. - Ticu98)
2017. nov. 8. 12:23
jelentheted a youtubenak
2017. nov. 8. 12:23

Miért veszel tőle?


Jelentsd, ha van energiád ezzel foglalkozni....

2017. nov. 8. 12:21

A YouTube-on van egy 15 éves srác,aki filmzenéket és ehhez hasonlókat játszik le és ír le ilyen zeneszerkesztő programba.

Nemrég azt vettem észre,hogy pénzért árulja (9 dollárért,ami kb. 3000 ft). Leírtam neki egy hozzászólásba,hogyha egy alapítványnak gyűjt,rendben van,de ha csak saját maga akar vele pénzt keresni,akkor gond van. Elismerem,hogy tehetséges,anno én is tőle tanultam egy-két számot,de ne mondja azt senki,hogy 15 évesen (!!!) pénzért árul mostani,nemrég megírt filmzenéket. Ezért simán bejelenthetem,nem? Plusz milyen jogon árulja más zenéjét pénzért?

2017. nov. 8. 12:18
Ez szerzői jogi sértésnek minősül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook