Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagy mióma - műtét méhmegtartással? fórum

Nagy mióma - műtét méhmegtartással? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. Channa* (válaszként erre: 39. - 7468465e0f)
2017. nov. 7. 20:14

Tehát, kivetetem, ahogy anélkül is megtenném, hogy kutakodnék a lelkiokok után, mert a műtét nélkül nem gyógyulok meg.


Na, erről beszélek!


A mioma, okozza azt bármi orvosi segítséget igényel. A mioma méretét, stb. nézve, egy ideig elegendő az orvosi kontroll, ha viszont a doki úgy látja, akkor jön a műtét.


kedves fórumindító!

Az orvosod mit mondott, mit javasolt?

Sajnos nem mindig lehet megmenteni a méhet, ez függ azt hiszem a mioma méretétől, növekedésétől és az elhelyezkedésétől, de az orvosok ehhez jobban értenek, én a helyedben őket kérdezném.

40. 7468465e0f (válaszként erre: 34. - Channa*)
2017. nov. 7. 19:39
Pszichológus nem írhat fel nyugtatót amúgy.
39. 7468465e0f (válaszként erre: 34. - Channa*)
2017. nov. 7. 19:21

Húha, ez így túl tömény, de megpróbálom.

Ha te rájössz, hogy az a lábbal hajtható zöld moszkvics hiányzott éppen annyira az életedből, hogy epekövet okozzon, akkor kiveteted az epekövet az orvossal, és utána törekedsz, hogy megszerezd azt a lábbal hajtható zöld moszkvicsot, ha már egyszer epekövet okozott a hiánya, hogy ne legyen újabb epeköved, amit majd újra ki kell vetetned az orvossal.

Kb így szerintem.

(általában azért az emésztőszervi megbetegedéseket nem a zöld lábbal hajthatós moszkvicsok hiánya szokta okozni, mint lelki probléma, nem is a fűzfánfütyülő nádirigó, hanem a lenyelt sérelmek, visszafojtott dolgok. - "megfeküdte a gyomrát", "elöntötte az epe", stb. )

2017. nov. 7. 19:20
Van valaki akit Bp-en műtöttek csecsemőfejnyi miómával és megmaradt a méhe?? Ha igen, ki műtötte?
37. Channa* (válaszként erre: 35. - Imaginary)
2017. nov. 7. 19:19

Természetesen értelmezem, de nem értek egyet mindenben.

Valaki elolvassa azt a hozzászólást és ha olyan, akkor nekiugrik a diétának és azt mondja, hogy nem megy orvoshoz, amibúl lehetnek komoly gondjai. Nem régen épp volt egy ilyen eset. Nem tudom hány gyerek halt meg, mert a neten az anyukák olvastak olyan hozzászólásokat, hogy bizonyos diéta alkalmazásával kigyógyítják a gyereküket a cukorbetegségből. Hát nem így lett.

Néhány hónapja pedig egy apuka a gyerek hasfájását úgy akarta kezelni hajszárítóval, ahogy olvasta egy netes hozzászólásból. Mi lett belőle? Persze vannak jó dolgok is a neten, és sokszor jó tanácsokat is kapunk, meg tudjuk osztani a tapasztalatainkat, de ha valaki képtelen szűrni ezeket, akkor ott gondok lesznek.....

36. Channa* (válaszként erre: 31. - Imaginary)
2017. nov. 7. 19:12

Igen! valóban rossz hozzászóláshoz írtam. Elnézést!

Keira777-nek szántam a hozzászólásomat.

35. imaginary (válaszként erre: 32. - Channa*)
2017. nov. 7. 19:12

Ertelmezd már amit írok, csak fujod a magadet.


Senki nem akar eltéríteni senkit, mindenki gyógyíttassa magát saját belátása szerint.

34. Channa* (válaszként erre: 28. - 7468465e0f)
2017. nov. 7. 19:09

Jó, gondoljunk. És? Rájövök, hogy ez valószínűleg attól van, hogy gyerekként nem kaptam meg a zöld lábbal hajthatós moszkvicsot, amit annyira szerettem volna. Most mit tehetek így 40 évvel később? Hiába szerezném be magamnak nem férnék bele, azaz semmit nem javítana a lelkiállapotomon, azaz mennék a dokihoz, hogy vegye ki mégiscsak az epekövemet, mert bár tudom, hogy ez a gyermekkori sérelmem miatt van, de akkor is nagyon fáj. Vagy!?

Pszichológus? És ő mit tesz? Nyugtatót ír fel? És? Attól még ott van az epekövem és fájdalmat okoz, nem?

Szerinted?

33. imaginary (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 19:08
Csak szelsosegekben gondolkodsz, szerintem ne offoljuk a fórumot.
32. Channa* (válaszként erre: 26. - Imaginary)
2017. nov. 7. 19:05

És mi van, ha a próbálkozás túl hosszú ideig tart és esetleg a beteg addig rákos lesz? Akkor így járt? Akkor azt mondjuk majd, hogy de buta voltál, hogy nem az orvos tanácsait követted?


Én azt gondolom, hogy akik hisznek abban, hogy ez elég egy komoly betegség gyógyítására azok tegyék, de tartsák meg maguknak és ne beszéljenek rá másokat. Ez nem tapsztalat csere arról, hogy te mit tudtál csinálni 2 nappal a műtéted után, hanem ez meggondolatlan félrevezetés!!!!

31. imaginary (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. nov. 7. 19:04
Te keversz engem valakivel.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 19:01

Egyetértek!

A "káros" étkezés/szokások elhagyása ESTELEG segítik a gyógyulást, de nem bizonyított, így inkább én azt gondolom, hogy maradjunk az orvos által javasolt kezelések mellett, azaz ne biztassunk senkit a gyógyszere/kezelése elhagyására, mert azt véljük, hogy nálunk bevált bizonyos ételek elhagyása, hiszen nem biztos, hogy a másik olyan mértékben vagy egyáltalán fogyaszt e olyat, amit valaki elhagyott. Épp ez igaz arra is, hogy nem javasolhatunk a kezelés helyett bizonyos élelmiszereket, vitaminokat, táplálék kiegészítőket, mert valaki azt gondolja, hogy neki az segített legyőzni a betegségét, mert ebben nem lehet biztos. És ha egy téves javaslat/praktika esetleg a másik halálához vezet, akkor sajnos nem annak fog fjni, aki javaolta, hanem a családjának.


Remélem érthető, hogy miről beszélek....

2017. nov. 7. 18:42
Nekem is van miómám. Az első terhesség után vették észre. Kb 5cm×6,5 cm. Azóta szültem még kétszer császárral. Szóba került, hogy akkor kiszedik. Mivel rossz helyen van ( hátsó falon ), így az orvos inkább nem bátottam. Azt mondta, hogy akkor a méhemet is valószínüleg ki kellett volna szedni. Azóta fél évente kontroll ultrahang. Egyenlőre nem nyúlnak hozzá. Az orvosom szerint más nagy eséllyel megműtene. Ő addig nem akarja bántani, amég nagyon nem indul növésnek.
28. 7468465e0f (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 17:52

Nos, még az orvosok is azt mondják, hogy nem tudni, valószínűleg genetika, hajlamosító rizikófaktorokkal (dohányzás, egészségtelen étkezés, mozgásszegény életmód, túlzott stressz).

A holisztikus szemléletű orvosok pedig mindehhez hozzá teszik, mert a testtől a lélek elválaszthatatlan, hogy a betegségeknek lelki alapja van. Az emésztőszervieknek is, és a női szervekének is pl. Érdemes ilyen irányban is gondolkodni, akár a kiváltó okban, akár a megoldásban.

27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Imaginary)
2017. nov. 7. 17:26
De az egészséges sejtek is használnak üzemanyagként egyszerű szénhidrátokat, nemcsak a rákos sejtek. A szervezet főleg ch-t használ. Persze, tud ketontesteket is használni de a ketózis is hordoz veszélyeket más szervekre. Szóval értelek, hogy azt mondod, valaki ne egyen cukrot. Jó. Ettől még nem hiszem, hogy el fog múlni a miómája. Másik dolog, hogy nem vehetjük el az egészséges sejtektől sem a táplálékot mert ők is ch-t használnak, nemcsak a rákos sejtek. Addig oké,hogy ne szemétkajából vigyük be. De ha ez lenne a megoldás, már nem kellene kivenni annyi méhet. Mièrt is? Mert míg a többi rákról hellyel közzel több info van, hogy kinél alakul ki (vastagbélrák és húsfogyasztás között egy elég nett összefüggést is találtak, ahogy a tüdőrák és cigi között is vagy a mellrák és a túl zsíros étkezés között), a miómáról nincs ennyi információ, egyedül azt tudták megmondani, hogy melyik réteg érintettebb de életmódbeli összefüggést még nem. Majd idővel azt is, addig is meg ne találgassunk.
26. imaginary (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 17:03

Én is csak az egyszerű szénhidrátok elhagyására írtam, hogy a kettő között lehet összefüggés, mivel azok szinte "táplálják" a miomat.


Létezik mioma diéta is, utána lehet nézni, es akinel meg van esély, hogy visszafordítható, meg lehet vele próbálkozni.

25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. nov. 7. 15:58
Egyetértek, de ő csak leírta a tapasztalatát. Azzal egyetértek, hogy èljen mindenki egészségesen de pont a mióma spontán is vissza tud fejlődni ezért kár olyan következtetést levonni, hogy mert pont akkor bevezetett valaki egy jó szokást, akkor azzal meggyógyult, mert mivel hormonális okai is lehetnek, nem biztos, hogy az a szokás változtatta meg a hormonháztartását hanem esetleg már élettani okok miatt is bekövetkezett volna. Pl tapasztalták,hogy a terhesség is lehet ilyen hatással, hogy visszahúzódik egy mióma (vagy éppen nem, mert olyan kedve volt). Terhesség alatt azért a nők odafigyelnek az életmódjukra, mégis ott nem ezzel van kapcsolatban a gyógyulás, hanem a terhesség alatt amùgy is bekövetkező hormonális változásoknak köszönhető, attól függetlenül, hogy az ember odafigyelt az egészségère vagy sem.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 15:50

Egy beteg embernek biztos, hogy nem tesz jót a rengeteg koffein és a zsírégető vackok, valamint felsorolhatnánk egy csomó dolgot (pl. masszázs a daganatos betegeknek, vagy szintén daganatos betegeknek a vitaminok), de ezek elhagyásától nem gyógyul meg senki!

Ezt nem terjessze senki!!!!!

Én csak erre akartam kérni itt Kirát?

23. Channa* (válaszként erre: 15. - Imaginary)
2017. nov. 7. 15:46

AZ unokatesóm sosem szedett zsírégetőt és kávét sem fogyaszt. Még is kivették a méhét a miomával együtt 43 éves korában.

Hol lenne összefüggés? Hogy vezethetne gyógyuáshoz?


És kíváncsi lennék rá, hogy a miomád a méhnyakrákod előtt volt, vagy után?

Azt gondolm, hogy előtte, és nagy valószínőséggel a miomád okozta a rákot is, nem?

22. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 7. 15:45
Na igen, de az, hogy kinél fordul elő gyakrabban, nem jelenti azt, hogy tőlük különböző emberek soha nem betegedhetnek meg x betegségben hanem annyi, amit jelent: gyakrabban. Vannak dolgok, ami egy betegség előfordulásának a lehetőségét fokozhatják,aki meg atipikus, hát az a ritkább. Nem 100% hogy nem lesz neki, hanem ritkább. Kisebb esélye van.
21. Channa* (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 15:44
Szerintem ezek elhagyása sem vezet a gyógyuláshoz.
20. Leosa09 (válaszként erre: 17. - Artista bonita)
2017. nov. 7. 15:43
Mekkora volt a miómád? Megmaradt a méhed?
19. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Imaginary)
2017. nov. 7. 15:38

Jó, hát ezt gondoltam, mert minden betegségnek jót tesz illetve megelőzhető(bb):D


De konkrétan én a koffeinről nem tudok semmit, a zsírégetők is csak szemét és a mióma okait eddig még senki sem derítette ki, csak azt, hogy kinél fordul elő gyakrabban, de annál a rétegnél sem tudják, hogy aztán mi volt a kiváltó tényező.

18. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 15. - Imaginary)
2017. nov. 7. 15:12

Az mindenkinek ajanlott.

De hanyan hatak meg mar tudorakban anelkul, hogy vala is egyetlen szal cigarettat vettek vlna a kezukbe.

Sokan lattunk mar ejjeliort nappal meghalni.

2017. nov. 7. 15:09
Volt nagyon nagy. Külföldön mütötték laparral. Sikerült, bár 3,5 órás lett végül.
16. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 14:55
Ketlem, hogy ezektol kezdene elporcosodni a mehfal.
15. imaginary (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. nov. 7. 14:55

Van összefüggés.

Miomaval szenvedőknek kifejezetten jót tesz ha egészségesen táplálkoznak.

2017. nov. 7. 14:48
Bár nem tudom, mennyi összefüggés lehet.
13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. nov. 7. 14:46
Szerintem az ellenkezőjét akarta sugallni, nem azt, hogy a koffeintől, zsírégetőtől gyógyult meg hanem amikor elhagyta ezeket.
12. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 7. - Keira777)
2017. nov. 7. 14:30
Anyukam jo 40 evvel ezelott volt vagy 45 kg, nem ivott kavet, energiaitalt, es megis 42 evesen meg kellett muteni totalis eltavolitassal.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook