IVIG (beszélgetős fórum)


1 2
55. Szössz (válaszként erre: 54. - Ágio8405)
2022. júl. 1. 19:42

Igen, mellett volt másik 2 lány is infúzión egyiknek 8 feletti másiknak 16 feletti és mindkettő már pcos volt, plusz hasonló immunprobléma.


Köszönjük :)

54. Ágio8405 (válaszként erre: 53. - Szössz)
2022. júl. 1. 19:21
Az AMH pco mellett is gyakran magas. Nekem 10 fölött volt amikor nézték, talán 12 vagy 14 volt. Kívánom hogy minden rendben legyen. Boldog babavárást.
2022. júl. 1. 19:07

Sziasztok,

Frissítem, hátha valakinek szintén segít majd ez a topik :)

Brnoban genetikailag bevizsgált embrió első beültetése sikeres volt nálunk. Mellé végül smoflipidet alkalmazott az immunológusom a biztonság kedvéért. Th1 túlsúlyom és minimális partner elleni blokkolásom van. Az iviget is próbáltuk, mivel én a smoflipidtől voltam érezhetően rosszul így a beültinél ezt választottuk nem az IVIGet.

Most vagyok 7 hetes :)

A túl erős immunredszerem hatással van a peteérésemre(az AMH-m 6 feletti), így sok tüszőm érett egy ciklusban, vagyis a mennyiség a minőség rovására ment.

Ez a bnroi stimu, leszívás majd végeredményből is látható. 14 leszívott petesejt, 11 megtermekenyült,majd az 5. Napig csak 2 embrió maradt életben. Szerencsére mindkettő genetikailag egészséges.

Kitartást mindenkinek :)

52. Szössz (válaszként erre: 48. - Sziporka82)
2021. szept. 23. 15:27

Szia,

Immunológusnak kellene látnia mielőtt bárki esetleg rosszat mondana.

az NK lymchocytat nem találom a papíromon így passz. Nekem az NK funkció 78% Normál érték a labor alapján: 80-120% között enyémre a vélemény: ALACSONY.

De rengeteg több adat is van és összességében nézték át, az alapján tudnak bármit is mondani.

51. Szössz (válaszként erre: 49. - Pébo92)
2021. szept. 23. 15:23

Szia,

Elég nagy előrelépés akkor már a pozitivítás :)

Én most is kaptam nemrég IVIGET a 2. beültihez. Nem sikerült. Rögtön utána volt a 3. beültetés. Nem akartunk várni 3 hónapot az ingyenes beültetésre, mert az IVIG hatása valóban apad. Az immunológusom szerint fél évig azért az ott van és próbálja tenni a dolgát.

Annyi minden gond lehet... ... de tényleg... nem hiszem amúgy hogy a lipid hiánya. Én pl azt nem kapok. Bővel elég az ivig is.

50. Szössz (válaszként erre: 47. - Tancmoncsi)
2021. szept. 23. 15:19

Szia,

Szappanos felmondott az ORFIBAN... a MEDEND-klinikán rendel már csak magánba... Nem tudom a számát sajnos, mert mindig céges telefonról keresett. Nem egyszerű a stílusa viszont jó szakember! sok sikerült :)

2021. szept. 18. 14:11

Sziasztok!

Én júniusba kaptam az első IViGet G1be Szőnyi mellett erős MLC miatt. Harmadik neki futásra, inszeminációval sikerült most pozitívat tesztelni. Inszem napján kaptam intralipidet is minimális NK eltérésre+kapok 10mg Prednit.

Na most IVIG mellett mehetne tovább a lipid?

4-5 hetes terhes lehetek, viszont HCG szintem nem emelkedik rendesen. 2 nap alatt csak 38% növekedés volt.

Dpo. 15 HCG 800

Dpo 17. Hcg 1103

Lehet lipid gond is van hogy nem kaptam? Vagy az hogy 3 hónap alatt az IVIG hatás csökkent és a szervezetem védekezni próbál? :(

2021. szept. 6. 13:56
sziasztok, újból megcsináltattam az nk funció vizsgálatot, eredménye,Nk lymhocyta 16,1%, Nk funkció 41%.erre kell valami? köszönöm a válaszotokat előre is
47. tancmoncsi (válaszként erre: 33. - Szössz)
2021. máj. 14. 12:47

Szia!

Meg tudod adni a Dr Szappanos Ágnes elérhetôségét? Vagy bárki másét is szivesen fogadom, aki az NK funkciókkal foglalkozik / immunr. túlmûkôdès/, mert akinél én voltam immun.annak ez nem szakterûlete és nem tudom, h kihez is fordulhatnék ez ûgyben.

Kôszônôm szépen

46. Szössz (válaszként erre: 43. - Medlin)
2021. márc. 23. 17:46

A lényeg, hogy sikerült :) Gratulálok :)

Jöhet a tesó :)

Nekem csak halvány pozi tesztjeim voltak és még így is sikerült áttolni. Dr.prof Kiss Emese nagyon benne van az ivigben, a neve sokat nyomott rajta,hogy megkapjuk az engedélyt, biztos. Illetve nagyon alapos is! Esetleg,ha vkit érdekel Dr. Szappanos Agneshez be lehet jutni hamarább, ő pedig amúgy is folyamatosan kontaktol a professzornővel.

45. Szössz (válaszként erre: 44. - Sunny1988)
2021. márc. 23. 17:40

Szia szia,

Dr. Prof. Kiss Emese, csak neki nincs naganrendelese sajnos így 6 hónap is lehet a várakozási idő. Tanítványával is kapcsolatban vagyok, Dr. Szappanos Ágnes

Ha indokolt megadják támogatottra. Most a covid miatt kicsit nehezebb ugyan a dolog, ráadádul ők is éppen covid osztályra kerültek.

A G1 ben csinálnak egy alloimmun vizsgálatot. Az is kellett hozzá hogy megkapjam az engedélyt ivighez. De ezeket mind mind elmondják. Pl a G1 klinika nem mondja,hogy el lehet intézni államin, mert ők eladják méreg drágán....

44. Sunny1988 (válaszként erre: 42. - Szössz)
2021. márc. 20. 21:37

Kedves Szössz,

Megkérdezhetem ki az immunológusod és hogy intézte el?

Nekem a nőgyógy azt mondta hogy nem oep támogatott a dolog :(

43. Medlin (válaszként erre: 42. - Szössz)
2021. márc. 20. 13:57

Igen, nagyon drága volt. Nekem nem intézte el az orvos, mivel nem vetéltem 3x. Viszont ez a lombik sikerült, így nem bánom, mi most tesón gondoskodunk.

Újra elmegyünk habab vérvételre, hátha változott a terhességgel valami.

42. Szössz (válaszként erre: 41. - Medlin)
2021. márc. 20. 11:26

Nekem elintezte az immunologus allamin. Nem kell erte fizetnem. Az ORFIban adtak be az immunologian.

A G1 ben rettenet draga, a sulyom alapjan lett volna 1 adag 450 ezer...

41. Medlin (válaszként erre: 40. - Szössz)
2021. márc. 19. 14:37
Én a G1ben voltam. Te máshol? Nálam az orvos nem adta meg mennyi adag menjen.
40. Szössz (válaszként erre: 39. - Medlin)
2021. márc. 18. 20:15
Az ár függ a súlytól az tény(pl G1 magankorhazban), de pont egy másik lánnyal voltam ivigen, ő nehezebb volt tőlem kb 7 kg körül és mégis 4 üveggel kevesebb infúziót kapott. Talán függ attól is kinek milyen az eredménye és mekkora az eltérés. Nem kérdeztünk erre rá.
39. Medlin (válaszként erre: 38. - Szössz)
2021. márc. 11. 21:38
Hogyha jól emlékszem 4, maximum 5 üveg volt. Nagyon lassan folyatták az biztos. A mennyiség a súlytól függött.
38. Szössz (válaszként erre: 36. - Medlin)
2021. márc. 11. 17:06

Szia szia,

Akkor te is nagyon sokat kaptál :)

az a 9-10 óra 10 infúziónak felel meg,mert én úgy tudom 1 db 1 óra alatt folyik le :)

Egyet javítanék, simuláció 4. napján kaptam az iviget, nem a 2. elírtam.

37. Szössz (válaszként erre: 35. - Ágio8405)
2021. márc. 11. 17:05

Az első lombik nem sikerült. De az immunológus már az elején erre felkészített, hogy az ivig egy "előkészítés", ne keseredjek ha nem sikerül.

Novemberben átestünk Férjemmel a covidon. Így nem lehet gond, ha erre gondolsz :)

Gluténmentesen étkezem több mint egy éve, pontosan emiatt. Plusz genetikai vérvétel is kimutatta,hogy enyhe örökletes hajlamom van az érzékenységére. Így teljesen letetették velem.

36. Medlin (válaszként erre: 34. - Szössz)
2021. márc. 7. 15:23

Szia.


Ez nagyon érdekes.

Én stimu beültetés előtt kaptam egy nulladik infúziót, majd az 5. és 9. Héten. Minden alakalommal 9-10 óra alatt folyt le.

35. Ágio8405 (válaszként erre: 34. - Szössz)
2021. márc. 5. 20:04
Drukkolok. Ez amúgy nem okozhat gondot a jelenlegi időkben? Nekem amúgy a terhesség tök elnyomta az Immun tulmüködésemet. Olyan dolgok jöttek ki (pl herpesz) ami se előtte se utána soha. A szervezet is segít ezen, persze tudom hogy van akinek muszáj a plussz segítség hozzá. Nekem az előtte levő gluten mentes teljes értékű növényi étkezés elég volt hogy meg tudjon foganni 9,5 ev után.
34. Szössz (válaszként erre: 29. - Dodd_d)
2021. márc. 5. 18:26

Szia,


Összesen ennyit kaptál??? :)

Nekem annyira magas az eltérés, a rossz immunválasz, hogy stimuláció 2. napján 2 nap alatt kaptam 10 db infúziót! Majd beültetés után 48 órán megkaptam a 2. kört, ami 2 nap szintén 10 db infúzióval. Napi 5 adag, 5 óra alatt folyt le... Most várunk az eredményre, ha pozitív megyünk tovább és újra ennyit kapok. Majd folyamatosan nézik terhesség alatt az igG szintet(azt hiszem) és aszerint adnak újabb adagokat. Nehogy vissza álljon a saját immunrendszer. Úgyhogy nagyon bízom ebben a csoda nedüben :)

33. Szössz (válaszként erre: 28. - Telokini)
2021. márc. 5. 18:22

Szia szia

Az én immunológusaim: Dr.Prof.Kiss Emese és Dr. Szappanos Ágnes, Ágnes a tanítványa. Neki van magán rendelése is.

32. Medlin
2021. jan. 28. 14:42

Sziasztok!


Van köztetek olyan aki iviggel hordta ki a babáját és tesót is vállalt vagy gondolkodik tesón?



Köszönöm.

31. bobe83 (válaszként erre: 30. - Dodd_d)
2021. jan. 18. 19:32
Én is voltam Udvardy Doktor Úrnál. Nekem is 2 db IVIG-et javasolt, de voltam egy immunológusnál, aki szerint 4 db kell. Mindkettő nagyon meggyőző volt, így fogalmam sincs hogy 2-öt vagy 4-et adassak majd be.
30. Dodd_d (válaszként erre: 29. - Dodd_d)
2020. dec. 23. 20:52
Bocsánat: természetesen a beültetés előtt kaptam egyet és a másikat a +teszt után. Illetve végig a terhesség alatt medrolt kaptam.
29. Dodd_d (válaszként erre: 28. - Telokini)
2020. dec. 23. 20:49

Szia!


Dr. Udvardy Miklós haematológus, belgyógyászt ajánlom. A G1-ben is rendel. Az ő véleménye alapján kaptam IVIG-et a 7.lombiknál és sikerült. Én kettő infúziót kaptam, egyet beültetés után, egyet a pozitív teszt után. Ha valóban immunológiai eredetű a gond, az IVIG nagy valószínűséggel segít.

28. telokini (válaszként erre: 21. - Szössz)
2020. dec. 2. 20:59

Szia!


Tudnál ajánlani egy jó immunológust?

Köszönöm,

Niki

27. Szössz (válaszként erre: 26. - Ágio8405)
2020. okt. 7. 16:56

Wooow, ezt nem tudtam! Az AMH ra gondolok. Nekem az rendben volt. Most nézik majd újra. Én is szedem a méhpempőt.

Még kromoszóma vizsgálat eredményére várunk, utána újabb konzultáció, aztán kezdik a lombikot.

Illetve nekem sokat segített a BEMER matrac is, így azt is használom.

26. Ágio8405 (válaszként erre: 25. - Szössz)
2020. okt. 6. 14:35
Ezeket én is próbáltam. A pempö sokat rontott is mert mint kiderült a magas AMH miatt nem is lett volna szabad szednem. A progi krémet én is akkor kezdtem el amúgy de csak 3 hétig kentem. Valószínűleg közre játszott a peteérésben pedig előtte komolyabb dolgok sem segítettek.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook