Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? fórum

Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
240. michelle.r (válaszként erre: 237. - Fincsi5)
2017. nov. 11. 13:09
Fincsi, én nem erről beszlek, hanem azoktól az "előadóművészekről", akik végig haknizták az életüket, egy hétvégén a többszörösét kaszálták egy átlagember fizetésének, minimálbérre fizettek járulékukat, most meg nem értik, hogy miért kell 70 - 80 ezer forintból megélniük.
239. michelle.r (válaszként erre: 231. - Derby22)
2017. nov. 11. 13:06
Nem kérdés, hogy az emberek mindig is ki fogják használni a kiskapukat. Nem akarok belemenni a politikába, de amíg megélhetési politikusok lesznek az országban ez nem fog változni, mert a legtöbb kiskaput maguknak hagyják.
238. michelle.r (válaszként erre: 232. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 11. 13:04
Így igaz ;)
237. fincsi5 (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2017. nov. 11. 12:52

Igazából a gyerekem, és a te korosztályod! No, meg az olyanok, mint a férjem. Az unokáidnak már természetes lesz.

azért valljuk be, nem az emberek a hibásak. Nekem a rendszerváltás után még az is furcsa volt, hogy 12 csoportos óvodában évekig szerződésekkel voltam, hol x, hol y helyén. egyszerűen nem tudtam megszokni, hogy 2-3 havonta hívtak új szerződést aláírni. Így megszöktem, most úgy gondolom hülye voltam, de gyomorgörcsöm volt, ha belegondoltam.

236. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 234. - Derby22)
2017. nov. 11. 12:44
Lattam en mar osztalyvezeto foorvosnot elfekvoben meghalni... mikozben a fia ott szakorvos, a ferje pedig szinten osztalyvezeto foorvos volt, amig meg nem halt.
235. Derby22 (válaszként erre: 232. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 11. 12:42
Bevallom ezért kell 24-eznem mert rossz befektetést eszközöltem... és oda lett.. Tanulság: minél nagyobbat mersz sikkasztani annál inkább megúszod.. mert megúszták..ill megússzák.. szóval mai ésszel már én is ezekbe tenném a pénzem vagy a párna cihába.. illetve amit félre tehetek azzal így teszek.. mert öreg koromra csak meg kell teremteni az alapot egy gondozói szolgálat igénybevételére..
234. Derby22
2017. nov. 11. 12:35
Számomra az emberi értéknek nagyobb prioritása an mint a vagyonnak. Soha nem voltam kuporgató. Itt is egyensúlyra kell törekedni legyen meg ami az élethez kell, egészséges tartalék, a rosszabb napokra ahogy Moszkvicsslusszkulcs mondja mindenki ugyanannyival távozik a túlvilágra.. Bár van még egy amit megosztanék, sokan az utódokra iratták a vagyonukat, most amikor tovább élnek mint gondolták kiszolgáltatott állapotban vannak, mert az utódok nem szívesen fogadnak gondozót, vagy fizetik az idős korral járó költségeket.. persze megesik, hogy nem képesek.. Szóval adakozni inkább végrendeletileg, mint jó előre mert sosem látni mit hoz a jövő... és akkor magatehetetlen ember ottmarad ellátatlanul, miközben Balatoni nyarwlót meg Budai lakást átíratta az örökösre...
233. ab61752c45 (válaszként erre: 231. - Derby22)
2017. nov. 11. 12:28

nálunk is ez volt a helyzet.minimálbérre voltunk bejelentve,megmondták,ha nem tetszik,el lehet menni.az egy gyerekem után az óvodában,iskolában kellett fizetni,pedig a háromgyerekes,négyautós,emeletes házban lakó,aranylánccal tele levő vállalkozónak nem.

félreértés ne legyen,én nem irigyeltem őket.

232. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2017. nov. 11. 12:24
Pedig az arany, a dragako nem foglal nagy helyet el. Ingatlan, az erdo es a fold mindig jo befektetes.
231. Derby22 (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2017. nov. 11. 12:15
aki megélte az emlékszik hogy úgy a 90-es évek vége 200 körül boldog boldogtalan munkanélküli segélyre ment. Ha volt állása akkor is. ezt nem volt korrekt mert az akkori kormány hitelből finanszírozta.. többek között azt nyögjük most is.. Én nem tartottam ezt etikusnak, nem is csináltam, pedig nem jelentett be a munkáltató, de örültem, hogy volt munkám... sőt volt egy 3 gyerekes nő aki az önkormányzattól közel 20 féle jogcímen kapott támogatást, ő nem dolgozott a férje taxis volt.. emeletes házat építettek a szociális segélyekből külföldön nyaraltak. engem meg minden féle marhának elmondtak. Nemrég találkoztam a taxissal a piacon. Szidja a kormányt mert a rokkant nyugdíja nincs 40 ezer ft..
230. michelle.r (válaszként erre: 229. - Derby22)
2017. nov. 11. 12:08
Nem vitatom. Csak nem értem, miért hányák tele a sajtót a panaszkodással, hogy nem tudnak megélni a nyugdíjból. Nem az a baj hogy 'okosba megoldották, és mindenki minimálbéres volt, hanem az, hogy még csak befektetéseket sem csináltak. Mikor tanulják már meg az emberek, hogy a saját életükért első sorban ők a felelősek?
229. Derby22 (válaszként erre: 227. - Michelle.r)
2017. nov. 11. 11:58
A zenészek közül keveseknek adatott meg a megfelelő egzisztenciális háttér. Tudok egy konkrét példát mondani ezt a saját fülemmel hallottam egyik koncert előtt az öltözőkben... Kóbor a nyolcvanas-kilencvenes években saját szakállára német országban több lemeznyi anyagot megjelentetett, amiről a kedves zenész társainak "elfelejtett" beszámolni, hogy a részesedésükről ne is beszéljünk.. 0 '99-es szabadtéri koncert próbái olyan modorban és hangulatban teltek,hogy fagyosabb már nem lehetett, 34 fokban... de az életvitelük sokba van a húzónév viszi a gázsi nagy részét, a többi meg eléldegél.. és amikor fut a szekér akkor semmi nem számít..
228. Derby22 (válaszként erre: 225. - Fincsi5)
2017. nov. 11. 11:52
na valami ilyesmiben reménykedem.. ha a sors is úgy akarja.. valahogy nem jött még össze ez a külföldi meló elsősorban nyelvi korlátok miatt. minden közvetítő cég ezzel kezdi.. nincs megfelelő kapcsolati hálóm ..
227. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mária 54)
2017. nov. 11. 11:52
Az ismert művész maga szorult idős édesanyja ellátására, mert amíg fiatal volt, és jól ment, tojt arra, hogy mi lesz később. Legalábbis nekem elég nyilvánvaló, hogy Som Lajos volt az idős művész.
226. Derby22 (válaszként erre: 223. - Syria)
2017. nov. 11. 11:51
Senki ne gondolja hogy hibátlan vagyok én is hibázhatok mert emberből vagyok, ha túlfáradok és sem mindig veszek mindent észre de azért eddig lekopogjam apróságokon kívül nem tudok beszámolni .. de valóban nagyon igyekszem az az alapgondolatom, hogy ha én lennék a helyében, akkor mi lenne az alap elvárásom..
225. fincsi5 (válaszként erre: 224. - Derby22)
2017. nov. 11. 11:50

Az egyik legvidámabb, legklasszabb csaj volt itt a Hoxán.

Örülünk, hogy most nagyon jó helye van, ő úgy fogalmaz: csodálatos új családot kaptam.:)))

224. Derby22 (válaszként erre: 221. - Fincsi5)
2017. nov. 11. 11:47
akkor rokonlelü velem az az ismerős... ha egy bruttó átlagbért nettóban megadnának a 24 órás szolgálatra akkor nem vágyna ki az ember.hozzáteszem nincs tb nyugdíj járulék nincs fizetett szabadság nincs hétvégi pótlék vagy hétvée megváltása.. sőt olyan is akadt aki felháborodott amikor a 31 napos hónapra 31 napidíjat kértem, mert mondja Ő neki is fix a fizetése.... de hagyjuk.. minden munkáltató más szerencsére kevesen ilyenek.. vagy amikor egy tábori ágyat akartak csak biztosítani és még egy polcot se ahova az ember a ruháit rakja, és a maradékot adni ebédre mert az jó annak aki éhes... az ilyen helyeken nem szabad dolgozni...
223. syria (válaszként erre: 203. - Derby22)
2017. nov. 11. 11:47

Eszembe se jutott, hogy anyukámnak a kérés mekkora érzelmi traumát okozhat, mivel gyakorlatom, tapasztalatom nulla volt az ilyen jellegű betegség kezelésével kapcsolatban. Nem voltam jelen, de amiről a segítő beszámolt nagyon fejbekólintott.


Le a kalapot előtted, hogy mekkora erőd van az idősek ápolásához! Valószínűleg erre születtél.

222. Derby22
2017. nov. 11. 11:42
Szerintem a huszon 1-2 évesek, az európaiak, hagyjuk az arab országokat... csak akkor akarnak 50 körülieket ha anyakomplexusuk van ez esetben pszichiáter kell nekik nem más. Vagy van az a pénz amiért korpásodik a hajuk.. Minden kornak megvan a maga sajátossága jó és kellemetlen oldala ez attól függ milyen az ember felfogása..Sokan feszegetik, hogy mert az idős férfinak lehet fiatal barátnőja fordítva miért nem ?? Megmondom, mert a nőknek van biológiai órájuk és az nincs összhangban egy ifivel.. és a férfiak közül is csak kevesek mondhatják el, hogy mindent meg tudnak adni az ifi feleségnek és most nem a vastag bankkártyára gondolok... sok ilyen eltorzult énképű személyt nevel ki mostanában a társadalom. Akik, ha az önbizalmuk és énképük a helyén volna racionálisabban viselkednének.. Ez is az öregség egyik kórtünete...
221. fincsi5 (válaszként erre: 207. - Mária 54)
2017. nov. 11. 11:39

Csak /gondolom/ megfizethetetlen. Itt minden rohadt drága, ami jó.

Ezért mennek Németországba, ott még "életük" is van, innen is van kint egy csaj, csudi élete van.

Mondjuk, ő alapból jó természetű, életvidám, hálás ember.:)))

220. Derby22
2017. nov. 11. 11:32
Ugyan ez megtörtént az egyik volt közeli ismerősömmel, aki közszerplő... Nem tudom ennyire leadni a mércét... és ne mondja nekem se férfi se nő, hogy egy huszonéves egy 50 évesbe izgalamt és perspektívát no meg szerelmet lát...
219. Derby22
2017. nov. 11. 11:31

Vannak akik nem futják elfogadni a kor előrehaladtát. Egy távoli ismerősöm, amikor 40 lett, a fia 18 rájött, hogy semmit sem élt csak a férjének és a fiának szentelte az életét. Háziasszony volt, nem járt munkába közösségekbe, a férje egy ismertebb gitáros, a csaj amolyan kirakatfeleségféle... szegény elkezdett a neten ismerkedni. Összejött egy arab 23 éves fiatal fiúval aki repjegyet küldött kiment 2 hónapra otthon közölte tetszik nem tetszik neki is jár a z élet... gondoljon bele mindenki a situba amit nem szégyell... na az megvolt. aztán párszor még megismétlődött. Majd ez sem volt elég megműttette az orrát... korábban egy okos intelligens nőnek véltem, aki a családjának él és ez teszi boldoggá... de hogy huszonéves kölkök tegyék azt velelm amit a saját kasztjabelivel még gondolatba se merne... nekem fontos az emberi méltóságom. és nem lesz nekem jobb ha effélét teszek. és azt sem hiszem hogy ez bárkit boldoggá tehet. De lehet velem van a hiba. az én fejembe kötötték be fordítva a diódákat..

ha partner kell, olyan aki izgalmat és eseményt hoz az életembe akkor azt a korombeliek között is megkaphatom, csak tenni kell érte...

218. Derby22 (válaszként erre: 212. - 124637ff9b)
2017. nov. 11. 11:21
Ezt a hozzáállást imádom!! Én is így gondolkodom!
217. ab61752c45 (válaszként erre: 216. - 124637ff9b)
2017. nov. 11. 09:38
a lányomé igen.
216. 124637ff9b (válaszként erre: 215. - Ab61752c45)
2017. nov. 11. 09:30
Mert szép a lelketek is.
215. ab61752c45 (válaszként erre: 214. - 124637ff9b)
2017. nov. 11. 09:26
én is hasonló cipőben jártam.28 éves voltam,mikor szültem a lányomat 16-nak néztek,tán,mert sovány voltam?mikor a lányom bejött hozzám a kórházba,tudták már,hogy nyugdíjas vagyok,hogy lehet 20 év köröli lányom.hát már elmúlt harminc.
214. 124637ff9b (válaszként erre: 213. - Ab61752c45)
2017. nov. 11. 09:17

Köszi, lesz 😄

Latod, van, aki megfeszülhet is, költhet százezreket is, mégsem jön össze neki.

A 27 éves lányomat is tini bébiszitternek nézték a sparban múltkor. Fel volt háborodva 😂

Van azért a belső szépség is a genetika mellett. Én láttam néhány kevés idős nő arcán. Tényleg kevesen voltak. Ez az a "méltóság", amire utaltál. Jó volt olvasni.

213. ab61752c45 (válaszként erre: 212. - 124637ff9b)
2017. nov. 11. 09:10
legyen szerencséd,bár ez részben genetika.nekem 65 évesen kevesebb ráncom van,mint a legtöbb falusi asszonynak,mint pl.a húgomnak.de azért észreveszem,hogy évről-évre több van.meg hát nem vagyok én Balázs Klári,aki egyidős velem.
212. 124637ff9b (válaszként erre: 209. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 11. 09:05

Nekem aztán súghatja 😂

Én öregen ráncosan őszen is szép leszek 😊

211. Veronka30 (válaszként erre: 203. - Derby22)
2017. nov. 11. 09:01
😢
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook