Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? fórum

Idősen, betegen családban vagy otthonban képzeled a jövődet? (beszélgetős fórum)


150. 124637ff9b (válaszként erre: 149. - Derby22)
2017. nov. 7. 06:10

Nem követtem a fórumot teljességében, csak néha beleolvastam.

Jó látni, hogy vannak "területen" még talpraesett, agilis, lelkiismeretes szakemberek. Ez a szakma is felhígult, nem kis részben a megbecsültség hiánya miatt, mind erkölcsileg, mind anyagilag.

15 évvel ezelőtt már arról szóltak a szakmai konferenciák, hogy a házi betegellátásra-gondozásra sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni, hát valószínűleg csak az ígéretek maradtak azóta is.

Tisztelettel kívánok Neked és kollégáidnak további jó munkát!

149. Derby22 (válaszként erre: 147. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 6. 22:10
Ez az első felírásra vonatkozik a gyakorlatban.. Vagyis a beteg mielőtt elhagyja a kórházat elméletileg a zárójelentés tartalmazza, hogy mi a szakorvos javaslata, de hogy a hazaérkezte és a háziorvos látogatása között ellátott legyen kiírják. általában bizonyos időszara. Azok az ellátottak, akik folyamatosan kaphatják bekerülnek a rendszerbe és ettől a ponttól kezdve, vagyis a háziorvos gépre vitte, felírható. Kanassza. A folyamatosságot tudtommal 1-2-5 évre lehet megadni. Többnyire 2 évre írják ha lejár, hosszabbításért kezdődik elölről háziorvosi beutaló szakorvosi hozzájárulás, vissza a háziorvoshoz én így tudom. De az orvosok sem tartják be a protokollt és nem lehet elítélni mert egy beteget elég egyszer ellátni minek szaporatani a munkát?
148. globus (válaszként erre: 144. - Derby22)
2017. nov. 6. 19:13
Hahh... gyakran már nem is arra van szükség, mire sorra kerülsz, hanem egy számmal nagyobbra, fokozattal erősebbre :) Gondolok itt az előjegyzési, várakozási idő hosszúságára.
147. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 142. - Globus)
2017. nov. 6. 19:12

a járóbeteg-szakellátás szakorvosa vizsgálatra, kezelésre megjelent betegnek legfeljebb egy, eredeti legkisebb gyári csomagolásban.


Ezt hogy kell értemezni? Mi 3 havi teljes mennyiséget felírunk. Betegeink nagy része el se megy a háziorvoshoz. Eddig senki nem szólt, hogy nem írhatunk, pedig egy jó pár ellenőrzésen átestünk.

146. syria (válaszként erre: 136. - Derby22)
2017. nov. 6. 19:12
3-4 évvel később? De jó is lenne! Minimum évente vannak változások, ember legyen a talpán, aki követni tudja.
145. Derby22 (válaszként erre: 140. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 6. 19:11
köszi, szokni kell ..
144. Derby22 (válaszként erre: 142. - Globus)
2017. nov. 6. 19:10

Nagyjából ugyanazt mondja ki csak a gyakorlati oldalról közelítettem... Van az orvosoknak bizonyos mozgásterük, és vannak átfedések.. laikusnak, nem könnyű eligazodni a folyton változó prefrenciák, feltételek között.. és persze orvosa válogatja..

Amikor bármi orvosi segéd eszközt akarok megvenni a betegnek, akkor elmegyek a legközelebbi boltba ott kinyomtattatom az idevágó termék hivatkozási számát és a lapon az is rajta van ki írhatja fel. Ezzel elmegyek először a háziorvoshoz beutalóért aztán az illetékes szakorvoshoz eleve két érintett szakorvoshoz kérek időpontot ha az első nem foglalkozik vagy vitatja az illetékességét megyek a soron következőhöz.. de nem jövök ki az épületből míg el nem intéztem... ez a tapasztalatom.

143. globus (válaszként erre: 142. - Globus)
2017. nov. 6. 19:01
Jaajj, ezt nem akartam kimásolni, csak a linket.
142. globus (válaszként erre: 141. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 6. 19:00

[link]


Lap alja felé, a Ki rendelhet közgyógyellátás jogcímen? bekezdés szerint alapértelmezésben háziorvos, mindenki más csak sürgős szükség esetén, legkisebb kiszerelésben.

Konkrétan nálunk felírnak tíz félét is általános jogcímen, amit beteg még aznap átírat háziorvosnál közgyógyra :) Persze azon a recepten javítani nem lehet, újra kell írni mind.



Ki rendelhet közgyógyellátás jogcímen?


Közgyógyellátás jogcímen a következő orvosok rendelhetnek gyógyszert:


a háziorvos,

azon gyógyszerek esetében, amelyeket csak szakorvos írhat fel, a kezelést végző szakorvos,

sürgős szükség esetén a tartózkodási hely szerint illetékes kezelőorvos statim jelzéssel legfeljebb egy, eredeti legkisebb gyári csomagolásban,

a fekvőbeteg-gyógyintézet orvosa a beteg elbocsátásakor legfeljebb egy, eredeti legkisebb gyári csomagolásban,

a járóbeteg-szakellátás szakorvosa vizsgálatra, kezelésre megjelent betegnek legfeljebb egy, eredeti legkisebb gyári csomagolásban.


Közgyógyellátás jogcímen gyógyászati segédeszközt és az orvosi rehabilitáció céljából igénybe vehető gyógyászati ellátásokat rendelhetnek:


a kezelőorvos, illetve,

ha a közgyógyellátásra jogosult személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális intézményben vagy bentlakásos gyermek- és ifjúságvédelmi intézményben van elhelyezve, akkor az intézmény orvosa.

141. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 127. - Globus)
2017. nov. 6. 18:42
Szakorvos miért ne írhatna közgyógyra? Bármit felírhat, csak sokan nem hajlandók. Mi is mindent felírunk arra.
140. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 101. - Derby22)
2017. nov. 6. 18:39
Kérheted a sima receptet még 2 évig, nem kötelező az e-recept.
139. globus (válaszként erre: 132. - Derby22)
2017. nov. 6. 18:25
Nálunk még javaslatra sem ír háziorvos kötszert. Járóbeteg eleve elmegy a szakrendelésre (bőrgyógyászat, sebészet), ahol felírják neki. Fekvőket leadnak különböző ápolási bt-k részére, ezzel kapcsolatos dokumentációt és magát a kötözést ők oldják meg. Szakápolást elrendelő lapot is kitöltik, elviszik háziorvoshoz aláírásra. Igaz, hogy jogilag fordítva lenne helyes, de mivel ők látják a pontos igényeket, reálisabban tudják kitölteni.
2017. nov. 6. 18:23

Bízom abban, hogy "csak" öregség miatt szorulok majd segítségre, és tiszta elmével, aránylag mozgásképesen ér majd utol a vég. És akkor dönthetek majd az akkor rendelkezésre álló lehetőségek szerint.

Lehetne akár egy picike lakás, egy jó helyen, mert addigra a könyveim nagy részét amúgy is el fogom ajándékozni. Egy apró testű kutya talán még beleférhet...

137. Derby22
2017. nov. 6. 18:16

Bocsánat, kicsit eltértem az eredeti témától, vagyis idős korára hogyan látja magát az ember? otthonápolást, idősek otthonát vagy családdal együtt élést tervez?

remélem azért akadt akinek hasznos kitérő volt...

136. Derby22
2017. nov. 6. 18:13
Ami "vicces" hogy mindezeket állandóan megváltoztatják, mármint mire jogosult a háziorvos mire nem stb így 3-4 évvel később nem ugyanaz a rend mint amihez korábban igazodni lehetett...
2017. nov. 6. 18:10
kanossza
134. Derby22
2017. nov. 6. 18:10
Csak nem kell hagyni lerázni magát az ember..
133. Derby22 (válaszként erre: 127. - Globus)
2017. nov. 6. 18:09
Bocsi csak átfutottam. A közgyógyosoknak a háziorvos bizonyos dolgokat felírhat, a szakorvos ugyan nem írhat fel, de írhat ajánlást a háziorvosnak aki kiírja ugyanúgy mint az egyéb betegnek
132. Derby22 (válaszként erre: 127. - Globus)
2017. nov. 6. 18:05

Alább írtam a háziorvos szakorvos kanaszáról, mit hogyan lehetett. Kötszert ilyesmit háziorvos is írhat fel ha az indokolt és szakorvos külön nem kell. Pl ha háziorvos a láb és karsebekre kiírja a szakápolást az régiónként, az régiónként változó, hogy magával hozza e a segédezközöket, avagy a háziorvos kiírja, vagy összeírják mi kell és a család kell beszerezze. Pl A XII és XVI kerben semmit nem kellett megvenni de más kerületek szakápolói már nem tudták biztosítani az ellátáshoz szükséges dolgokat. Sőt vidéken sem.Vagyis, háziorvos kiírta és a patikában megvettük.

Vagy háztartási égési sérülésnél, ha az olyan mértékű hogy a háziorvos sebtében ellátja és nem szükséges tovább küldeni akkor kiírja a sprayt vagy egyebet kötszert miegymást.

131. ab61752c45 (válaszként erre: 129. - Globus)
2017. nov. 6. 17:04
már nem tudom mikor volt,de a gyógyszerész is mondta,ha viszem a receptet visszaadják a különbözetet.persze,azóta sem használtam.
130. 124637ff9b (válaszként erre: 108. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 6. 16:58
😶
129. globus (válaszként erre: 128. - Ab61752c45)
2017. nov. 6. 16:49
Régen lehetett. Pontosan nem tudom mióta van így, talán 2004-2005-től.
128. ab61752c45 (válaszként erre: 127. - Globus)
2017. nov. 6. 16:42
nem tudom,mikor velem a maszek orvos gumiharisnyát vetetett,azt mondta a háziorvos felírhatja.de ez már régen volt.
127. globus (válaszként erre: 125. - Derby22)
2017. nov. 6. 16:40

Háziorvos nem írhat fel semmilyen! gyógyászati segédeszközt szakorvosi javaslat nélkül.

Ha szakorvoshoz valamilyen úton nem jut el a beteg, akkor az ő térfelén pattog a labda. Náluk szokás, hogy háziorvos kapcsolatban áll gyógyászati segédeszközökkel kereskedő vállalkozóval, aki kimegy lakásra. Fotózza a sebet, szükség esetén kitölt olyan igazolást, melyre külön NEAK (OEP) engedéllyel különlegeseket lehet felírni. Mert ugye maximálva van a napi felhasználási mennyiség, amiben nem szerepel olyan opció, hogy esetleg betegnek nem egy, hanem több testtáji sebe van... ezek a területi képviselők ki is viszik lakásra a szükséges kötszereket, segédeszközöket, szabályos recept beszerzése után.

Még az is nyitott kérdés sok év után, hogy közgyógyos betegnek egyáltalán ki írhat ilyesmit? Háziorvos nem írhat kötszert, szakorvos nem írhat közgyógyra, akkor most mi legyen? :D

126. globus (válaszként erre: 108. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 6. 16:34
Nem is tudom, milyen jelzőt aggassak rád, kizáratás fenyegetése nélkül.
125. Derby22
2017. nov. 6. 15:46
Pl nem szívesen írnak ki még peha haftot vagy Meporet. Az idősek bőrképződése egy idő után nem jó. Sokszor sebesednek, kenni kell kötözni. A normál kötszer lecsúszik, a fásli vastag és nem erre való. Peha megtartja magát, nem kell gemkapcsozni, vagy sebtapasz-ozni ami mellett szintén le tud csúszni. Ez kiváló csak nem olcsó.. vényre kibírható.
124. Derby22 (válaszként erre: 123. - LadyBird 2015)
2017. nov. 6. 14:52
Ezzel én is így vagyok.Csakhogy, a járatlan családtagok, szépen elfogadják amit a háziorvos, szakorvos mond és igaz amit tapasztalt mert sok esetben nem tudják mit kell és mit lehet segédeszközből pólyákból stb különböző hatóanyagú krémekből felírni ami hatékony és segít. Én is sokszor így megyek, hogy konkrétan kérem. Most már elfogadják, de először mindíg nemet mondanak, meg kell indokolni, és ki kell állni azért ami az ápoltnak érdeke.
123. LadyBird 2015 (válaszként erre: 121. - Derby22)
2017. nov. 6. 14:08
Ez engem nem érdekel! Ha életmentő valami, vagy segít egy kicsit, akkor addig megyek, míg valaki segít. Ha az egyik szakorvos nem hajlandó megadni valamit, megnézem, milyen szakorvos írhatja még ki, és továbbmegyek. Pl. pelenkát nem csak az urológus írhat ki...
2017. nov. 6. 13:55
Óriási segítség, információforrás a net! Orvoshoz már konkrét kóddal megyek, mert így rögtön tudom, hogy mit ír fel. Sok ezer forintot jelent havonta... De ehhez évek kellettek, hogy ezeket tudjam és kiderítsem. Sokszor a háziorvos is csak néz, hogy miket kérek. Eleinte rutinból azt mondta, hogy nem lehet... Mondtam, hogy nézzen utána, mert lehet! Ő csodálkozott a legjobban...
121. Derby22
2017. nov. 6. 13:50
Amikor a háziorvos bizalmasan megsúgja, hogy írásba kapták,lassítani kell a betegellátásban résztvevőket.. hogy bizonyos betegszámnál nem "tanácsos" többet ellátásban részesíteni egy egy rendelési idő alatt.. Szóval. sok okos ember ül ott fenn az egészségügyi magas székben..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook