Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos sütő tisztítása fórum

Elektromos sütő tisztítása (beszélgetős fórum)


14. Channa* (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2017. nov. 5. 06:58

Biztosan! Épp ezért írtam, ogy azért az enyém már elég régi herkentyű.


Még annyit az enyémről, hogy jellemzően csak az alső felén égeti le a zsírt az oldaláról nem annyira...

13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. nov. 5. 06:17
15 év alatt történt némi fejlődés.
12. viva70 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. nov. 4. 23:06

Nekem már elég régiek az edényeim, így nem gond, ha le kell cserélni őket. De, nem feltétlenül muszáj lecserélni, mert az indukciós főzőlap is felismeri őket. Ki lett nemrég próbálva.


Köszönöm a választ, sokat segít minden információ.:)

2017. nov. 4. 22:46

Nekem elég régi a tűzhelyem, úgy 15 éves, de már van benne ilyen funkció.

Én azért annyira nem vagyok elégedett. Igen, leégeti, aztán kitörlöm, de a legtisztább akkor lesz, ha még zsíroldózom is.


Indukciós főzőlapot azért nem vennék, mert ahhoz mágnesezhető edények kellenek és nem szívesen cserélném le az edényeimet.

10. Excaliburné (válaszként erre: 9. - Viva70)
2017. nov. 4. 19:27

Igazán nincs mit.

Nagyon szívesen😊

9. viva70 (válaszként erre: 8. - Excaliburné)
2017. nov. 4. 19:25

Az interneten valóban nem sok információ van. Mármint arra vonatkozóan, hogy a valóságban tényleg működik-e, amit szépen leírnak. Ezek szerint igen, és ez így már meggyőző számomra.


Arra lennék még kíváncsi, hogy a hidrolitikus tisztítás is valóban olyan-e, mint ahogy leírják? Talán kapok arra vonatkozóan is információt...


Köszönöm neked még egyszer.:)

8. Excaliburné (válaszként erre: 7. - Viva70)
2017. nov. 4. 18:59

Egy külön programot kell elindítani és leéget minden szennyeződést.

Tényleg csak pici hamu marad alul és azt kell kitörölni.

Ez teljesen a valóságban is úgy működik,mint ahogy írják

Ezt azért írom le,mert amikor én kellett döntsek nem sok információt találtam róla.

7. viva70 (válaszként erre: 6. - Excaliburné)
2017. nov. 4. 18:54
Köszönöm neked is az információt.:)
6. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Viva70)
2017. nov. 4. 18:37

Szia!

Nekem is beépített pirolitikus sütő van.

Zseniális a találmány.

Rengeteg suvickolástól és felesleges tisztítószertől kímél meg.

Én nagyon örülök,hogy ezt választottam.

5. viva70 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. nov. 4. 18:14
Köszönöm.:) Bevallom az a legszimpatikusabb nekem is.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Viva70)
2017. nov. 4. 18:09
Pirolitikust vegyél. Szuper.
3. viva70 (válaszként erre: 2. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 4. 18:07
Köszönöm a választ:) Ezidáig én is mindig zsíroldóval tisztítottam a makacs szennyeződéseket, csak most alaposabban körülnézve a mai modern sütők között már látom, mennyi más lehetőség is van. Ugyanakkor tudom, hogy nem minden úgy működik a gyakorlatban ahogy azt a gyártók, pláne a kereskedők beállítják. Ezért várok egyéni tapasztalatokat.
2. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 1. - Viva70)
2017. nov. 4. 17:05
Szia! Nekem beépített Bosch sütőm van, nincs saját tisztító funkciója. Havonta egyszer befújom WellDone hideg zsíroldóval, hagyom álni, majd kitörlöm. Gyönyörűen leszed minden fölös cuccot. A rácsot szintén lefújom ezzel a zsíroldóval.
2017. nov. 4. 16:37

Tapasztalt háziasszonyok segítségét kérném.


Elektromos sütő, pontosabban különálló tűzhely vásárlása előtt állok. Jelenleg egy régi gáztűzhelyem van, ami már megérett a cserére. A főzőlap részéről már eldöntöttem, hogy indukciósat szeretnék, de a sütő résszel még dilemmában vagyok. Elsősorban a minél könnyebb, praktikusabb takaríthatóság miatt. A régi gáztűzhelyemnél nem kérdés a takarítás módja, de manapság már olyan sütőket lehet vásárolni, amelyek megkönnyítik a tisztítást.


Szeretnék információkat gyűjteni arra vonatkozóan, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a saját sütője tisztításával kapcsolatosan?


Katalitikus, pirolitikus, hidrolitikus módszerek előnyei, hátrányai érdekelnének. Vagy egyszerű manuális tisztítású sütőt válasszak?


Köszönöm előre is a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook