Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öröklési bizonyítvány fórum

Öröklési bizonyítvány (beszélgetős fórum)

2017. nov. 5. 13:28
A lényeg,hogy az öröklési bizonyítvàny,nem azonos a hagyatéki végzéssel..Ezek szerint,még visszalehet utasítani az"örökséget"a hagyatéki tàrgyalàson ha lesz.Ha nem akkor íràsban meg lehet ezt tenni?
22. krisztina0218 (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2017. nov. 5. 13:10
Nyilvàn,csak épp velem egy vàrosban élő tesóm sza***k mindenre,pedig jó fizetést kap(anno tavaly amikor felköltöztettem,azt igérte segíteni fog,mert apàm tartozàsai miatt én is bajba kerültem a közmű szàmlàkkal,mint tulajdonos,de amióta pasikàja lett,letojik minket),vagyis nem fog beleadni egy petàkot se,a màsik testvérem enyhe autista gyereket nevel,tőle nagyon nem akarok kérni...Úgy,hogy nekem kell,vagy ràm szàllnak,mert van lakàsom illetve bankszàmlàm is a sajàt nevemen van.Ha nem fizetem be,akkor rajtam hajtjàk be..😯
21. krisztina0218 (válaszként erre: 20. - Bcicus)
2017. nov. 5. 13:04
Kellett irni egy hagyatéki leltàrt,ott feltüntettem az adóssàgokat,de azt is vagyona nem volt.Ezért kaptunk most öröklési bizonyítvànyt.
20. Bcicus
2017. nov. 5. 01:18
Bizony teljesen más a végzés és az öröklési bizonyítvány. Ha nincs se ingatlan se ingo vagyona az örökhagyónak, akkor nem készül hagyatékátadás. Itt ez nem derül ki, hogy lesz e. Nyilatkoztatok róla, hogy nincs semmilyen vagyona?
19. a03dd05915 (válaszként erre: 17. - Anyagi)
2017. nov. 4. 16:19
hatemondod...
18. Anyagi (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:52
Ja, és a 19.000 Ft-ot nem személy szerint neked, hanem az összes örökösnek összeadva kell kifizetni!
17. Anyagi (válaszként erre: 15. - A03dd05915)
2017. nov. 4. 15:48

"Öröklési bizonyítványt, vagyis hagyatéki végzés"


A kettő nem ugyanaz!!!!

16. Anyagi (válaszként erre: 10. - Anyagi)
2017. nov. 4. 15:47
A hagyatéki tartozásért való felelősség legfontosabb alaptétele, hogy az örökös csak az általa megörökölt hagyaték (örökrésze) erejéig felel a tartozásért.
15. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:23

Öröklési bizonyítványt, vagyis hagyatéki végzést a hagyatéki eljárás végén állítja ki a közjegyző.

Ezt megelőzően kellett egy meghallgatásnak is lennie, vagy alá kellett írnod egy nyilatkozatot, hogy elfogadod a hagyatékot (ha az adósság is).

14. Anyagi (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2017. nov. 4. 15:20

Szóval Te kértél ilyen bizonyítványt???

Miért?

És ha nem, akkor miért is fizetnél érte????

13. Anyagi
2017. nov. 4. 15:19

Öröklési bizonyítvány


Az öröklési bizonyítvány rendeltetése az örökhagyó utáni öröklési rend igazolása: az örökös személyét, a hagyatékban való részesülése jogcímét és a hagyatékban való részesülése arányát tartalmazza. Az öröklési bizonyítványt kérelemre a közjegyző állítja ki végzés formában. A kérelmezőnek valószínűsítenie kell, hogy jogainak érvényesítéséhez vagy megóvásához szüksége van az öröklési rend igazolására. §


Öröklési bizonyítvány a következő esetekben állítható ki:


az örökhagyó után hagyatéki vagyon nem maradt vagy a hagyaték tárgya kizárólag külföldi ingatlan vagy olyan külföldön lévő ingóság, melynek átadására vonatkozóan a közjegyzőnek nincs joghatósága, vagy

a kérelmező igazolja, hogy az öröklési rend tekintetében több, örökösként érdekelt között öröklési jogi vita nincs és hagyatékátadó végzés meghozatalára még nem került sor (ebben az esetben az öröklési bizonyítvány annyiban köti a közjegyzőt, hogy attól eltérő határozatot osztályos egyezség alapján nem hozhat, valamint a hagyatékon az özvegyi jog megváltásának is csak pénzben lehet helye). §

12. simple (válaszként erre: 6. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:13
Lemondasz a teljes öröklésről, és kész.
11. Anyagi (válaszként erre: 7. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:08
Ez nem bíróság és nem olyan tárgyalás! Egyszerűen meg kell jelenni a közjegyzőnék a kiírt időpontban!
10. Anyagi (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:06

Csak az örökség mértékének erejéig lehet az örökösre terhelni az adósságot!!!!


És el lehet utasítani az öröklést teljes egészében!

Ez azt jelenti, hogy nincs olyan, hogy az örökség egyik elemét elfogadom, a másikat meg nem.

A közjegyzőnél kell erről nyilatkozni!


Egyébként még én sem hallottam soha öröklési bizonyítványról....


Azt meg végkép nem értem, hogy a volt munkahelynek a halotti bizonyítványon kívül minek kellene még más papír/igazolás????

9. loch ness (válaszként erre: 7. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:04
Lehet, hogy írásban is van rá lehetőséged. De tényleg fordulj ügyvédhez, mert itt csak találgatni tudunk a laikus tudásunk és a tapasztalataink alapján, de nem biztos, hogy jót mondunk. Szerintem írj a moderátornak, változtasd meg a topik címét, írj bele valami információt az igazi kérdésedről, és akkor jobban rád talál egy joghoz értő fórumtársunk, aki segíteni tud neked, mert vannak itt ilyenek.
2017. nov. 4. 15:01
Tudtommal az örökös nem kötelezhető arra, hogy az örökség értékén felül fizesse az örökhagyó adósságait. Tehát ha pl. örökölsz 100 000 Ft-ot, és van kétmillió Ft tartozása az örökhagyónak, akkor a 100 000 Ft-ot köteles vagy kifizetni a tartozások fejében, de többet nem. Ez régebben így volt, és nem hiszem, hogy most másképp lenne. De tényleg kérdezz meg egy ügyvédet, nyugodtabb leszel.
7. krisztina0218 (válaszként erre: 6. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 15:00
Mert nem tudom lesz-e tàrgyalàs,ahol visszautasítom az örökséget.
2017. nov. 4. 14:57
Akkor van öröklési bizonyitvàny,ha az elhunytnak nincs vagyona...nem azzal van a baj,hogy a közjegyzői díjat kikell fizetnem(igaz max 9-én v 10-én tudom).,hanem,hogy amik felvannak sorolva tartozàsok,azt is rendeznem kell....
5. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2017. nov. 4. 14:45

kerdezz meg egy ugyvedet, mert latszik, hogy a fejedben is zavaros a dolog


a szamladrol nem vonhatnak le penzt, hacsak nem te intezkedtel, hogy onnan vegyek le

2017. nov. 4. 14:34

Mi az oroklesi bizonyitvany? Ilyenrolmeg nem hallottam.

Visszautasithaod az orokseget, vagy lemondasz masok javara.

2017. nov. 4. 14:26
Vagy mit lehet tenni?Most nagyon ideges vagyok...😣😤
2017. nov. 4. 14:25
Most lesz hagyatéki tàrgyalàs vagy nem?Irni kell neki,hogy nem kérem az örökséget?
2017. nov. 4. 14:23
Ma kaptam meg(testvéreim is) az öröklési bizonyitvànyt,apám tartozàsival együtt.Plusz szàmlàt 19000Ft-ról.Ez nem baj,maximum az,hogy 9-10-én lesz munkabér utalàs.Ezt megpróbàlom elintézni,hogy ne aznap kelljen fizetnünk,mert nem maradna pénzem.A màsik,hogy most ez a levél azt jelenti hogy a nyakamba varrtunk több millió addósàgot?Nem volt róla szó,amikor kaptuk a levelet,hogy kérjük-e az ö.bizonyítvàny kiadàsàt,hogy együttal elfogadjuk a tartozàst is.Bkvnak viszont ez kell,hogy végre kitudjuk léptetni apàmat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook