Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit olvasol éppen? Idézz belőle: 50.oldal, 1. bekezdés fórum

Mit olvasol éppen? Idézz belőle: 50.oldal, 1. bekezdés (beszélgetős fórum)


1 2
2017. nov. 3. 06:29

"A barlangján kívül nem volt más menedéke, és ez elég csekély védelmet nyújtott. Apálykor a víz uszadék fát és megszenesedett törmelékeket vetett ki a partsávra, de nem volt semmije, amivel szikrát csiholhatott és tüzet gyújthatott volna. Egyszer, végső kétségbeesésében, megpróbált két fadarabot egymáshoz dörzsölni, a fa azonban rothadt volt, és fáradozása jutalmául csak hólyagokat szerzett. A ruhái is átáztak, az egyik csizmáját pedig elveszítette valahol az öbölben, mielőtt itt partot ért volna."


George R. R. Martin: Kardok vihara

2017. nov. 2. 09:52

Vonakodva és legkevésbé sem akaratom szerint engedelmeskedem a nagyanyámnak, mikor meglátogatom a sógornőmet, Katalint. A magántermében találom, ahol a pislákoló tűz fölé görnyed. Sötét vállkendőjébe burkolózik és fekete ruhát visel, kétszeresen gyászol, ahogy mi mindnyájan...


Philippa Georgy: Három nővér, Három királyné

2017. nov. 2. 08:09

"Persze nem egészen helytálló azt mondani - legalábbis nem úgy, ahogy te érted-, hogy ti választjátok ezeket a következményeket. Ti másként döntötök, mint Én. Akárcsak Én, ti megfigyelitek a következményeket, és aztán, ellentétben velem, úgy választjátok meg, Kik Vagytok, hogy közben tekintettel vagytok rájuk."


Neale Donald Walsch- Beszélgetések Istennel

25. Yennefer (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2017. nov. 2. 06:25

Nem. XD a telefonom írta automatikusan... XD (szeretem ezt a billentyűzet appot de néha ő is hibázik :)) a könyvben helyesen szerepel.

De még egy hülye hibát észrevettem.. XD

Várják helyett VAJÁK kellett volna..

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Yennefer)
2017. nov. 1. 23:14

"lesúlytó" ????????????



létezhet egy könyvben ekkora helyesírási hiba??????

2017. nov. 1. 23:08

"A köpönyegjükbe bugyolálták magukat, szemükbe húzták a csuklyát. A fák között sötétség uralkodott el, melyet csak az egyre gyakrabban lesúlytó villámok világítottak be. Egyik mennydörgés a másikat követte hosszú, fület süketítő robajjal. Keszeg megriadt; táncolt, dobogott. Pegazus megőrizte rendíthetetlen nyugalmát.

-Geralt! - kiáltotta Kökörcsin egy újabb, az erdőn hatalmas kocsiként végiggördülő mennydörgést próbálva túlkiabálni. - Álljunk meg! Bújjunk el valahová!

-Hová? kiabált vissza a várják. Menj tovább!

És mentek. "


Andrzej Sapkowski - Tűzkeresztség

2017. nov. 1. 23:05

"Teremtmény V 1.0


Vállalom.

Ez nem sikerült.

(Talán technikai hiba?)

Életre kelt az új faj egyede:

Térre vágyik.

Követelőre és követhetőre.

Elszabadult,

Gondolati terrorimitátorrá vált,

letölti az internetről, majd hasznosítani

próbálja:

-pszichológia

-filozófia

-ideológia

(hoppá, ez utóbbi vírusos)

Lájk-koszorút fonat

a pozitív visszajelzésekre éhes

Parnasszuson.

Klónozott rajongóival

infravörösben éli újra:

a "majálist". "


Irodalmi Jelen 2016. október

XVI. évfolyam 180. szám

2017. nov. 1. 21:25

"Amikor otthagytam a soron lévő "jó állásomat", és elmentem dolgozni a szigetre, mindenki megrőkönyödött. - Mi a fenének csinálja ezt? Hova megy már megint? - Én meg tele voltam lelkesedéssel, és csak arra tudtam gondolni: "Egy szigeten fogok élni!" Minél messzebb, annál jobb. Ott majd a saját életemet élhetem, és az jó. Csak az édesanyámmal tartottam kapcsolatot a kontinensről, aki igazi támaszom és a legdrágább barátnőm volt."


Bronnie Ware - Életkönyv - Öt dolog, amit leggyakrabban megbánunk halálos ágyunkon

20. f.frezia (válaszként erre: 11. - A03dd05915)
2017. nov. 1. 20:58
😃😃😃
2017. nov. 1. 20:52

Cesar Milan - Melissa Jo Peltier: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát



"Sok tenyésztő kifejezetten egy bizonyos típus tenyésztésére specializálódott az adott fajtán belül is."



Igen, olvasok vagy 7-8 könyvet. Mikor melyikhez van hangulatom. Többnyire ebook könyveket, mert a meglévő könyvtáramtól sem tudok már évek óta megszabadulni. Olcsóbb is.

2017. nov. 1. 20:44

" A barnainges nagy erővel mellbe lökte. Frunze visszatántorodott, megbotlott és hanyatt esett."


Ken Folett: A megfagyott világ

17. syria
2017. nov. 1. 20:43
Az ÉS könyvnek számít? :D Tudnék belőle vaskosakat idézni. :)
2017. nov. 1. 20:41

Lothar Seiwert: Időmenedzsment (mobi)


"A tervezés egyik lényegi jegye az írásosság. Írja le, mit tervez egy napra, egy hétre vagy egy évre! Ezáltal áttekintésre tesz szert, tevékenységei célirányosabbak és koncentráltabbak lesznek, és ellenőrizheti is, hogy mi az, amit már elért."

15. globus (válaszként erre: 14. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 20:39
Mert arról szól. Evészavaron innen és túl.
14. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. nov. 1. 20:38
Ebből én hogyan olvastam Hányástant? :D
2017. nov. 1. 20:37

Brigitte Riebe: A pestis árnyékában


"Johanna annyira megkönnyebült, hogy majdnem beleszédült."

12. globus
2017. nov. 1. 20:37

"Igaz, az öröm foka sajnos aztán ehhez az igencsak magasra tett mércéhez igazodott.

Valami itt is sántít már, de inkább érzem ezt, mint tudom. Aztán újabb megfelelési ügy, hogy az legyen a párom, akit Anyu kinézett, és aki neki is megfelel. Persze ez sem ilyen egyszerű, de abban az időben, amikor le kellett volna válnom, amikor ki kellett volna állnom magamért is, az volt az egyik legfontosabb szempont, hogy a fiú az legyen, akit Anyu szeretne. Ki volt ez szépen dolgozva, valami olyan fondorlatos módon, hogy alig-alig lógott ki a lóláb."


Dr. Gyarmati Andrea: Hányattatásaim

2017. nov. 1. 20:36

Fehér Krisztián: Szoftvertesztelési alapismeretek (mobi)


"A kihívást itt elsősorban a fejlesztéshez használt technológiák dömpingjében történő eligazodást jelenti.

A trend egyértelműen a böngészős alkalmazások terjedése, a lokálisan telepített, ún. standalone alkalmazások száma csökken, bár eltűnni nem fognak, hanem egyre inkább speciálisabb területeken használják őket."

10. Nap Sugar (válaszként erre: 8. - Nap Sugar)
2017. nov. 1. 20:31

Lemaradt az idézet (az 50. oldal üres, így az 51-ről másolom). Íme:


"Késő este volt. Edzés és vacsora után ledőltem szundítani egyet. Amikor felébredtem, majdnem éjfél volt már. A kora tavaszi hűvös éjszakában lassan sétáltam a benzinkút felé. Hátulról erős fuvallat érkezett, amely mintha előrehajtott volna a campus ösvényein."

2017. nov. 1. 20:29

"Dőlt róla a verejték, sajgott a dereka, felvérzettek az ujjai, kicsorbult a körme, de ő makacsul gyomolta a füvet a kertjében, bicskával, gyökerestől irtva.

A szép fű! Ez az egyetlen álmom!"



Jókai Anna utolsó könyve:


Átvilágítás


(Önéletrajz, de elég "nehéz", sok fájdalommal teli könyv)

2017. nov. 1. 20:26
Dan Millman: A békés harcos útja
7. f.frezia (válaszként erre: 4. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 20:24
😃😃😃
2017. nov. 1. 20:24

Esther és Jerry Hicks - A kapcsolatok törvénye


"Talán emlékszel még, milyen érzés volt gyermekkorod­ban, amikor rád összpontosult valakinek a rosszallása. Rossz érzésed azt jelezte, hogy véleménye rólad nem volt összhangban azzal, aki valójában vagy, és amit te igazából tudsz. Abban a pillanatban azt érezted, hogy a rólad alkotott torz képpel kezd elrángatni valódi önmagad Átfogóbb Néző­pontjától. Vezérlőrendszered (a rossz érzés formájában) tud­todra adta, hogy az illető hatására figyelmedet olyan irány­ba összpontosítod, amely nem áll összhangban azzal, amire Forrásod összpontosít. Bár sohasem esik jól másképp tekin­teni magadra (vagy bármi másra), mint ahogy a benned lévő Forrás lát, idővel hozzászoksz hatalmad elvesztésének kelle­metlen érzéséhez - mígnem végül másoktól kezded várni az útmutatást, és hagyod, hogy Vezérlőrendszered jelzései el­ mosódjanak a háttérben."

5. f.frezia (válaszként erre: 2. - Fiore)
2017. nov. 1. 20:24
Színlelni boldog szeretőt, hazudni boldog hitvest?
2017. nov. 1. 20:23

" "


Az 50 oldal pont üres, a 49-en van illusztráció :D

Twain: Huckleberry Finn kalandai

2017. nov. 1. 20:17

Jodi Ellen Malpas: Egy éjszaka ígérete


– A barátnőm szeret beszélni – adom oda a visszajárót. – Jó kávézást.

– Miért rázott le?

– Mert nem vagyok szabad – ismétlem magam, mert valóban így van még

mindig, csak éppen más okból. Talán visszautasítottam Miller ajánlatát, de

ettől még nem lett könnyebb elfelejteni őt. Megérintem a számat, mintha

még most is érezném az ő ajkát, ahogy csiklandoz, harapdál. Felsóhajtok. –

2017. nov. 1. 20:17

Miskolczi Miklós Mindenki mással csinálja

Más jellegű oka,magyarázata is lehet a tartosulásnak.A szexuális kiegyensúlyozottság végeredményben biztos háttér...

2017. nov. 1. 20:13

Játsszunk! És közben legyen ez egy könyvajánló is.

Idézz belőle, mondjuk az 50.oldalról az 1. bekezdést :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook