Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom a konyharuhákból eltávolítani a zsír és olajfoltokat? fórum

Hogyan tudom a konyharuhákból eltávolítani a zsír és olajfoltokat? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 20. 19:37

Vanisch

Hypo

Kifőzés

23. Lilibeth59 (válaszként erre: 22. - Imaginary)
2018. márc. 9. 18:04
Mosóport nem használok, hanem bio folyékony mosószert, ami nem ártalmas sem a bőrünkre, egészségünkre, sem a környezetünkre. Egy 3l-es flakon majd egy évig elég, nem drágább, mint a bolti 3 l-es folyékony mosószerek. Ha tele van a gép, akkor kb. 2 evőkanál mosószódát kikeverek kb. negyed liter jó meleg vízben (a mosószóda hideg vízben megkövesedik), majd ehhez öntök kb. fél kupaknyit a foly.mosószerből, jól elkeverem, sűrű géles állagú lesz. A ruhák közé öntöm, nem a mosószer adagolóba. Félig tele a gép ruhával, megy bele a már kész "mosószer", aztán tovább pakolom a többi ruhát rá. Higított ecettel öblítek. Ennyi. Van, hogy évekig nem veszek semmit, csak mosok, mert a mosószódát 25 kg-os kiszerelésben veszem, kint áll a zsák a garázsban, onnan hozom be egy müa.edénybe, az kb. 2-3 hétig elég. Ha veszem a már fent említett folyékony mosószert, akkor 3-at veszek, eláll, nem kér enni, a postaktg-en így spórolok. Továbbra is fenntartom a makrós konyharuha főzés nagyon jól fehérít, fertőtlenít, a mosogatószivacsot is minden nap mikrózom, így fertőtlenítem. Kb. 20-ig elszámolok, és már veszem is ki. Hideg sós vízben is jó áztatni a fehér ruhákat.
22. imaginary (válaszként erre: 21. - Lilibeth59)
2017. dec. 15. 06:17

Mosoport nem is hasznalsz? Csak szodat?.

Hát ez a főzős változat, ez nagyanyáink jól bevált ötlete, ők is főztek anno a konyharuhát :)

Ez a mikros ötlet, ez szuper, ez nagyban leegyszerűsíti és megkonnyiti, köszönöm hogy megosztottad.

21. Lilibeth59 (válaszként erre: 20. - Imaginary)
2017. dec. 14. 20:31
Hát nekem nem vált be, nem tudom miért, pedig úgy csináltam, ahogy írtad. Viszont pár napja kipróbáltam egy ismerősöm tippjét, miszerint anno feltették tűzhelyre főzni egy fazékban a konyharuhákat, hogy fertőtlenítsék, foltmentesítsék, szóval ennek egy pár perces kiváltója, hogy beletesszük a konyharuhát egy müa. edénybe, bele 1-2 teáskanál szódabikarbóna, aztán magas hőfokon pár percig mikrózni. Aztán jöhet a mosás, kiöblíteni a mikrózás után nem kell, mehet a mosógépbe. Kipróbáltam, a fehér és a színes konyharuháknál is bevált, Ja, és a törülközőim, hála az ecetes öblítésnek, nagyon puhák, igaz, nem illatoznak, csak olyan "tiszta" illatuk van, amit nagyon szeretek. Világos törülközőnél használok sz.b.bónát a mosáshoz, a színesekhez nem, csak mosószódát.
20. imaginary (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2017. nov. 15. 13:00

Várom a beszámolót :)


Egyébként ez a" recept" jó a régi beszürkult törölközők felfrissített is.

19. Lilibeth59 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2017. nov. 14. 18:57
40 fokon nem mosnám sem a konyharuhákat, sem a törülközőket! Én ezekhez mindig teszek +-ban az öblítővízhez ezüstkolloidot is, hogy elpusztuljanak a bacik. Persze nem használok bolti öblítőt, mert az csak a mosógépet vágja tönkre, a ruhákon bevonatot képez, amiket jobb elkerülni. Ágyneműt is így mosok, hogy fertőtlenítsen, fürdőruhákat kézzel mosom ki persze, de persze annak is teszek az utolsó öblítővízéhez kolloidot.
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Imaginary)
2017. nov. 14. 18:34
Azért nincs olyan sok foltos konyharuhám, sokat mosok fehéret, abba megy a konyharuha is, előtte az én eddigi verziómmal beáztatva. Nekem eddig mindig bevált, szép fehérek lettek mosás után. Csak piszkálja a csőröm, hogy zsír/olajfoltot olajban (is) beáztatva kiveszi az anyagból a zsír/olaj foltot. Azért kicsit el is hiszem, mert pl. én esténként fürdés után (házi készítésű szappant használok fürdéshez, ami ugye magasan veri a bolti szappanokat, a tus/habfürdőkről nem is beszélve)a nedves arcbőröm jó minőségű hidegen sajtolt olajos vattakoronggal át szoktam törölgetni, és mindig látom, hogy bizony a szappan nem tette meg a teljes bőrtisztítást, kicsit olyan szürkés egy-egy áttörlés után, ami azt jelenti, hogy bizony maradt a bőrömön még szennyeződés, amit az olaj letisztított. Szóval, lehetséges, hogy tényleg "kutyaharapást szőrével"? No, hamarosan kiderül, mert rakom félre a konyharuháim, egy próbát megér a Te recepted is. Majd megírom, hogy mi a tapasztalat.
17. imaginary (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2017. nov. 13. 06:24

Szerintem dugd bele az összes foltos konyharuhat! ;)


Jó forró legyen a víz, és egy éjszakát azzon.

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Imaginary)
2017. nov. 12. 19:54
"Kutyaharapást szőrével?" Olajos/zsíros foltot olajjal? Na, már csak azért is kipróbálom. Fehérítőm sincs igaz, én szódabikarbónával, citromlével fehérítek. No, próba szerencse. A kézi mosogatószeremmel kicsit átdörzsöltem minap, majd hagytam ázni, hogy ne száradjon rá a mosószer - mosogatószer -, ment a mosásba, szépen kivett minden foltot. A kíváncsiság kedvéért azért egy konyharuhán kipróbálom a Te verziódat is.
15. imaginary (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2017. nov. 11. 07:02

Lazitja a zsíros foltokat, de amúgy passz :D

Ki kell próbálni.

14. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Imaginary)
2017. nov. 10. 22:12
Az étolaj miért?
2017. nov. 10. 14:54

Nem zavar a konyharuhán semmilyen folt.

Mennek a 40 fokos mosásba a többi közé.

Ha szerencséjük van és épp ktuálisan összegyűlt ágynemű, törülköző, akkor 60 fokban azokhoz betársulhatnak.



Valaki elmondaná, minek ez a macera (áztatás meg lötybölés +90fokon emberetelen energiával és vízzel külön mosás??)

12. imaginary (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. nov. 10. 14:08
1 evőkanál fehérítő +2-3 evőkanál bármilyen mosópor+1 evőkanál étolaj. 5l.Forró vízzel felönteni, egy éjszakára benne hagyni a konyharuhákat.
2017. nov. 10. 07:03
Nálam is konyhai papírtörlő.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Brigo)
2017. nov. 7. 18:05
A Nátrium perkarbonát nálam nem igen vált be. Mosódiós mosásnál a fehér ruháknál egyáltalán nem, a színes ruháknál sem igazán. Jobban szeretem a mosószódás, szódabikarbónás áztatást, A marhaepe szappan meg nem tud többet, mint egy sima mosószappan, ez is több éves tapasztalat. Anno nagy lelkesedéssel vettem mosódiót, folttisztító sót, marhaepe szappant, de idővel rájöttem, hogy olcsóbb és jobb, amit az én Anyukám használt, a mosószóda, szódabikarbóna, mosószappan, ezüstkolloid, ecet, citromlé, só, sütőpor stb. Tudom, anno írtam ide a Hoxára, hogy milyen jó, környezetbarát mosó- és tisztítószer a mosódió, folttisztító só, de idővel rájöttem, hogy mégsem. A mosódiót, ami még megvan, mert nagy lelkesedésemben betermelten belőle jó sokat, fekete ruhákhoz (amik szinte nem is piszkosak, csak 1x viseltek) használom, no meg hajmosásra. Mivel már több, mint egy éve nem használok sem bolti, sem bio, szóval semmilyen sampont, néha főzök mosódióból "sampont". Jó, de csak 2-3 havonta használom, jobban szeretem a hajmosó növényi porokat, amik nem csak tisztínak, hanem ápolnak és színeznek is. Gondolkodom egy gyenge mosódiós főzet és pl. Amla, Henna por keverékével történő hajmosásról, mivel a mosódió tisztít, az Amla színez és ápol, a Henna pedig "trágya a hajhagymákra", olyan, mint a szerves trágya a földnek. Ha nem hagyjuk a hajunkon több órán át, akkor nem fest, viszont kitűnően ápol.Ha azt vesszük, a dió olcsóbb, mint a reetha (mosódió) por. Na, bocsi, hogy így eltértem a témától.
2017. nov. 7. 17:40
Simán jó forró szódabikarbónás vízbe áztatom akár egy éjszakára is, vagy, ha kell, tovább is (pl., ha reggel elmegyek dolgozni) Aztán kicsit át- dörzsölni, és mehet a mosásba, amihez mosószerként ajánlom a mosószóda és szódabikarbóna egyenlő aranyú keverékét feloldva jó meleg vízben, ezt a ruhák közé önteni. Természetesen minden fehér ruha mehet még a mosógépbe. Öblítés pedig higított ecet, ami még mindig fehéríti és pluszban még fertőtleníti is a ruhát. Pár csepp teafa illóolaj (100 %-os tisztaságú), ill. a mostanában hozzájutott ezüstkolloid szintén megoldja a fertőtlenítést.
2017. nov. 7. 06:19
Én mosás előtt üindig beáztatom a konyharuhákat egy éjszakára nátrium perkarbonátos vízbe. Köznevén folttisztító só. Nem szabad hozzá forró vizet használni csak kézmeleget. A nagyon durva foltokat meg előkezelem marhaepeszappannal.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Dioevi)
2017. nov. 1. 11:48
Ja, hogy a szakács férfiból van! Az más! Pedig próbálgathatná a konyhai papír törlőt! Próbáld meg rászoktatni.
6. dioevi (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2017. nov. 1. 11:38
Valószinű,h.ezt tudnám így csinálni de a fiam (aki magának főz ) biztos nem!
5. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Piroska52)
2017. nov. 1. 09:52
JÓL ELDÖRZSÖLNI
2017. nov. 1. 09:51
ecet+folyékonyszappan 1-1 arányban azzal befújni és jód eldörzsölni, vagy egyszerű legolcsóbb Spáros mosószappan, nekem ming a kettő bevált
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. nov. 1. 09:48

Próbáld meg a hideg zsíroldóval befújni és utána erősen megdörzsölve, a melegvizes csap alatt talán kimegy belőle.

Én eleve a mosogató ruhával szoktam a zsírt letörölni, vagy a papír kéztörlővel még jobb, és az rögtön mehet a kukába.

2017. nov. 1. 09:41
Epeszappan. Lehet, hogy furán hangzik, de tényleg jó. Lehet kapni tényleg szappan formában, de folyékony, kenőfejes kivitelben is (DM, Rossmann, bioboltok a lelőhelyei).
2017. nov. 1. 09:39
Hogyan tudom a konyha ruhákból eltávolítani az ilyen foltokat .,mert a 95 fokos mosás nem hozza ki....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook