Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SNI: "Helyesírás értélkelése alóli felmentés" Mit jelent? fórum

SNI: "Helyesírás értélkelése alóli felmentés" Mit jelent? (beszélgetős fórum)


20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Kati1977)
2017. nov. 8. 14:28
szóbeli számonkérés
2017. nov. 8. 09:15
És mi a pontos megnevezése, hogy a dolgozatot ne írásban kérjék számon hanem szóban?
2017. nov. 7. 18:29
Nálunk a suliba van fejlesztés persze igy is csak kettes matekbol meg a többi reál tárgybol
17. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Érdekes73)
2017. nov. 7. 17:09
A szülőn is sok múlik! Mi a gyermekünket tanítottuk annak idején, ami nem ment az iskolában, azt gyakoroltuk otthon. A lányom a mai napig emlegeti, és látom, hogy ugyanúgy teszi a dolgát a "Nagy"unokámmal is, aki most elsős. Örülök neki, hogy tudja, mi a dolga. A tanár tanít, a szülő rásegít, ha muszáj.
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2017. nov. 7. 17:03
Videkről simán fel lehet menni városba, ha logopédust, vagy gyógypedagógust keresnél. Meg is lehet beszélni velük, ha jobb Neked, hogy hozzátok jöjjön. Nálunk a faluban vannak páran, akik élnek vele, így kényelmesebb, és a gyerek is jobban érzi magát, ha otthoni környezetben van, ott van Anya, vagy Apa, vagy a Nagyi pl. A helyesírás megtanulása szerintem nagyon fontos! Mind beszéd alapján, így írás alapján is ítélik az embereket, igenis, meg kell a gyermekeket tanítani helyesen beszélni - itt a csúnya szavak mellőzését értem -, és helyesen írni is. Mikor az én korosztályom járt Általános iskolába, bizony nagyon komolyan vették a tanítók és tanárok, hogy e két dologgal minden rendben legyen, mert felnőttként is szüksége lesz majd a gyermeknek a helyes beszédre és írásra, ha boldogulni akar az életben.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Érdekes73)
2017. nov. 1. 22:25

sajnos vidéken ez nagyon gyakori


jelentős szakemberhiány is van


nagyon kevés a logopédus, gyógypedagógus

2017. nov. 1. 22:23
Amúgy ez az iskolai rendszer / SNI hozzáállás finoman szólva is egy nagy f.os...Tök mindegy mi szerepel a szakvéleményben ha az iskola tojik rá és nincs hozzá fejlesztés és segítség...
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2017. nov. 1. 22:22
Hát akkor elnézést!
12. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Epervirág)
2017. nov. 1. 22:20
Fiam angolból és kapja a ketteseket...
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. nov. 1. 22:17

Az első mondatoddal félrevezetted, mert valótlanságot írtál.


A felmentéssel kapcsolatban pedig természetesen lehet véleményed, ezzel kapcsolatban semmi kifogásom nincs. Csak a tárgyi tévedést javítottam.

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Epervirág)
2017. nov. 1. 22:13
igen, így szokták, csak a bizonyítványba nem érdemjegyet kap, hanem odaírják, hogy értékelés alól felmentve
9. epervirág (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. nov. 1. 20:43
Nekem a nagylányom is fel van mentve matekbol mégis osztályozzák.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. nov. 1. 20:35
Azt hiszem nem vezettem félre, hiszen írtam is, hogy ez mind-mind csak az én véleményem és nem vagyok szakember a témában:)
7. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. nov. 1. 19:53

Ne vezesd félre!!


A helyesírást nem osztályozzák, de ugyanúgy minden dolgozatát értékelik!


Ugyanúgy megírja a matek, környezet, stb. dolgozatait, értékelik, osztályozzák ugyanúgy, ahogy eddig.


Csak a helyesírást nem.

2017. nov. 1. 19:25
Attól pedig még lehet egy teljesen jóeszű gyerek, csak pocsék a helyesírása. Én ezért hadakozok a gyerekm tanárával. hogy küldjük bizottság elé a gyereket, szerinte nem kell, de már tavaly is küzdött vele, hogy olvashatatlan az írása, idén már összeveszett vele, hogy nem fogja ötödikbe átengedni így :(
5. jozsi.38 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. nov. 1. 19:22
pont ezért lesz érettségije a gyereknek. Ha egy diszgráfiás nem kap felmentést, az életben nem jut át az esszén és az irodalom érettségin, mert akkora egyest kap rá, hogy végigér a négy oldalon, amire az esszét írta. Még a szóbeliig sem jutna el
2017. nov. 1. 17:30
Ok és köszi a válaszotokat
3. epervirág (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2017. nov. 1. 17:18
Szia!Nekem a nagylányom van felmentve matekbol.Ugyanugy mint nektek szakértői bizotság által.Osztályzatot kap csak nem buktatják meg.
2017. nov. 1. 17:07

Pontosan azt, amit írtál, nem értékelik az írásbeli felmérőit, azaz a dolgozatokat nem osztályozzák.


Én nem tartom jó dolognak, de mindenki maga dönt arról, hogy felmenteti e a gyerekét. Ez a gyereknek könnyebb, lehet, hogy jobb is, csak, hogy lesz így érettsigije legalább? Ha lesz, akkor mennyit fog az érni?

Azt gondolom, hogy egy elevenebb gyerek nem butább a többinél, így simán lehet értékelni úgy, ahogy a többieket.


Persze ez mind az én véleményem, én ezt tenném a gyerekemmel, azaz nem mentetném fel. És természetesen nem vagyok szakember sem, így senki ne bántódjon meg azon amit írtam!

2017. nov. 1. 08:47

Sziasztok!


A Tanulási Kép.Vizsg.Szak. Biz. voltunk felmérésen, megjelölték a nyomtatványon (ami nem a részletes szakvélemény még, mert az 1 hónap múlva kapjuk meg)amit akkor helyben adtak ki, hogy "Helyesírási értélkelése alóli felmentés". Mit jelent? Egy féle vizsgálatot kértünk, hogy felmentsék a lányom az írásbeli számonkérés alól, tehát a dolgozatokat szóban kérjék számon.

köszi a válaszokat !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook