Vízivás (beszélgetős fórum)


1 2
32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Globus)
2017. nov. 3. 09:03

Anyósomnak tavaly, tavalyelőtt valamikor 1 hónap különbséggel kètszer is jutott ebből a nyalánkságból...


Az elsőnél nem látszott minden rendesen, így meg kellett ismètelni. Mondjuk ő nem a vízivást tartotta az egészben a legrosszabbnak, hanem a levegő befújást, ami után egy hétig szegényke...


Hálistennek semmit nem találtak, makk egészséges csak mire ezt tisztázták:)))

31. globus
2017. nov. 3. 08:49
Kolléganőm férje tegnapelőtt colonoscopiára előkészítés során kényszerült meginni 4 litert, a béltisztító folyadékhoz. Szerinte embertelen, ez volt legrosszabb része a folyamatnak.
30. Channa* (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. nov. 2. 11:44
Nem magamról beszélek. Ezt is valamelyik cikkben olvastam....
2017. nov. 2. 09:20
Nekem háziorvos ismerősöm mondta, hogy átlagban 2-3 liter maximum, amit az ember megiszik egy nap (nem számolva extrém körülményekkel). Szóval ha valaki ennél jóval többet kíván, vagy abszolút nem kíván inni, ott mindig gond van, utána kell járni. Mindkét esetben a vesefunkciót is ellenőrzik.
28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Channa*)
2017. nov. 2. 09:00
Nem attól ödémásodsz, hogy vizet iszol, hanem attól, hogy olyan betegséged van, ami eleve ödémára hajlamosít. Az nem a víz hibája. Mert egy csomóan isznak sok vizet és semmi ödémájuk nincs, sem puffadás.
27. globus (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2017. nov. 1. 18:43
Hát nem akartam írni, hogy én reggel egyszer megyek pisilni, aztán legközelebb 13 óra körül. Délelőtt nem iszom - pontosan emiatt, aztán délután belehúzok, mert 18 után érezhető veseszünet van, éjjel meg nem szeretek mászkálni. Ettől függetlenül 1-2 alkalommal sikerül miatta felébredni, ezen nem tudok változtatni. Amúgy is rossz alvó vagyok, legalább legyen valódi indok :)
2017. nov. 1. 18:36

A cukorbetegek nem 3-4 liter vizet isznak, hanem ennek a dupláját minimum, azaz ennyi víz fogyasztása nem támasztja alá a cukorbetegséget, illetve annak vannak más tünetei is.


Ha rákerestek, akkor olvashatjátok, hogy miért is elég a 2-2,5 liter víz naponta.

Mint írtam, a vesét felesleges munkára készteti, kimossa a szervezetünkből a vitaminokat és ásványianyagokat, ödémásodhatunk tőle, mert a vese nem képes ennyi folyadékot feldolgozni, stb.. Elvileg nem szabad óránkánt 1 liter víznél többet inni, de semmiképp ne igyunk 1 óra alatt 1 liter vizet meg, mert az káros....

25. ×Csülökleves× (válaszként erre: 22. - Veronika35)
2017. nov. 1. 16:51

Ez érdekes!

Mikor vért adok, akkor van látványosan kevesebb vizeletem, mint amennyit megittam.

24. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Globus)
2017. nov. 1. 15:37

Szerintem is túlzás, hogy 3-4 l. igyunk meg. Egyedül a házidokim mondta, hogy ami jól esik, + fél liter elég.

A neurológus minimum 3 l. ajánlott a fejfájásomra.:(

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Veronika35)
2017. nov. 1. 10:55
Ha ennyi víz mellett szomjas vagy, akkor én még nem dőlnék hátra, hogy jó a cukrod. Sima vèrcukorvizsgálat szinte semmit nem mutat ki (mondhatni, csak az aznapit mutatja, ami még egy cukorbetegnél is lehet néha véletlenül normális, ha kezdeti stádiumban van) a glikált hemoglobin vizsgálat egy teljes képet ad az utóbbi 3 hónap vèrcukorgörbéjéről.
2017. nov. 1. 10:35
Az tény hogy szomjas is vagyok állandóan!A pisilésről annyit h reggel megyek úgy négyszer egész nap meg úgy hatszor megyek!
2017. nov. 1. 10:32
Köszönöm a válaszokat
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Globus)
2017. nov. 1. 08:46
De ki is lélegezzük és ki is izzadjuk, plusz valamennyi megy a széklet puhán tartásához. Tény, hogy pisilni is megy az ember sokat, csak mennyiségre is normális.a húgyhólyagnak is jót tesz, ha normál mennyiségű, rendszeres pisilés van, ettől marad ép az izomzat. Sajnos a mai életvitel sokakra rákényszeríti, hogy ritkán mennek vécère, tartogatják, sőt, azért nem isznak, mert akkor majd vécére kell menni, ez egy ördögi kör, a húgyhólyagnak nem tesz jót.
19. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. nov. 1. 08:33
Hát 4 litertől nem 5 pohár vizeletünk lenne, hanem 20. Ehhez minimum 12-15x kellene retyóra menni, számomra nem követhető.
18. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 300c83c7b2)
2017. nov. 1. 08:15
De ő nem írta, hogy szomjas.
17. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Bichi)
2017. nov. 1. 08:10
:DDD
16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. nov. 1. 08:09

A vese ellenkezőleg, akkor erőlködik többet, ha nem iszik valaki eleget mert sűrűbb a szűrnivaló és ez készíti ki a vesét. Minél hígabb a szűrnivalò vagyis minél több tiszta vizet iszik az ember (nem löttyöket hanem h2o!) annál jobban örüla vese.


Akinek már tropára van a veséje mert előtte is leszarta, na az már a patológiájától függően vagy kevés, vagy sok vizet kell, hogy igyon de a vese egészségének megőrzéséhez sok víz kell. Ha viszont nem lett megőrizve az egészsége, esetleg pusztul is, akkor igen, korlátozva lesz a víz de a betegsége miatt, nem azért mert előtte sok vizet ivott. És igen, az ilyen már bele is halhat. De meg kellene vizsgálni azt is, hogy mit tett előtte a veséjéért. Vagy van, akinél önhibáján kívül, műtét, stb közben leáll a vese, és ezért kell majd óvatosabbnak lennie.

2017. nov. 1. 07:37

A vízivás mennyisége is olyan dolog, ami állandó bizonytalanságot okoz a laikus számára.

Engem is arra biztatnak, hogy legalább 3 l vizet igyak meg naponta.

Nekem ez a mennyiség sok, főleg, ha elő van írva.:)

Nyáron simán megy 2-3 l, nem is kell rá figyelnem. Néha meg a hátam közepére sem kívánom. Napok óta keveset iszom. Ez biztos nem jó.


4 liter naponta rendszeresen, szerintem túl sok. Orvost kellene megkérdezni.

2017. nov. 1. 07:30

A 4 liter még lehet, hogy nem ez a kategória, de ez valószínű, hogy egyén függő. Nem jó sokat inni, mert a vese túl fog működni és károsodik. Olvastam egy cikket, amiben egy nőről volt szó, ez a nő több liter vizet megivott, majd meghalt, mert leállt a veséje a túlműködéstől.


Tehát,vatosan. Nem az a fonts, hogy megigyunk x liter vizet, hanem az, hogy naponta minimum kb. 5 pohár halványszínű vizeletünk legyen.

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Veronika35)
2017. okt. 31. 21:54

A 95 éves nagynénémnek, aki hála Istennek, makk egészséges, az orvosa mondta, hogy igyon meg naponta legalább 4 liter vizet.

Megissza, nem lesz tőle baja, cukra rendben.

Vérnyomása szintén, ahol bemegy. lent kijön, és nincs más gondod tőle, akkor igyál.


Az biztos, hogy idősebbeknek ajánlják az orvosok, hogy minél tobb folyadékot igyon, mert az még az elbutulástől is megvéd.

12. 300c83c7b2 (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. okt. 31. 21:28
Így van!
11. Bichi (válaszként erre: 1. - Veronika35)
2017. okt. 31. 20:22
Szerintem semmi gond vele, én ennél többet is megiszom egy nap. Az egyetlen baj, hogy mindig tudni kell, hol van WC :)
10. globus (válaszként erre: 8. - 300c83c7b2)
2017. okt. 31. 20:00
Diabetes insipidus. Nincs köze cukorbetegséghez, csak névben hasonlít.
9. globus (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2017. okt. 31. 19:59
Szervileg semmi, de másfél liter után jobban kívánkozott kifelé, mint le tudtam volna nyelni. Számomra életszerűtlen ennyi lötyi megivása.
2017. okt. 31. 19:57
Van egy hormon ami a vízháztartás egyensúlyáért felelős, annak hiánya okozhat ilyen mértékű szomjúságot, bár nem tudom hogy "szerezhető"-e, én annak idején eü. képzésben veleszületett formájáról tanultam. Mindenesetre létezik ilyen és a hormont egyszerű pótolni, az orrnyálkahártyán felszívódó oldattal.
7. sanyinak (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. okt. 31. 19:53
Mi bajod lett tőle?
2017. okt. 31. 19:46
2 literre figyelni kellene naponta. Ennél tobbet nem tudnék meginni, csak kivételes helyzetben. Bár ez egyéntől függ, de vigyázz a veséidre is..
2017. okt. 31. 19:42
ez abnormális mennyiség,orvoshoz kellene fordulni!
4. globus (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2017. okt. 31. 19:14
Fúú, korábbi kolléganőmmel régen csináltunk valami idióta "méregtelenítést", amihez 2-2,5 litert meg kellett inni, munkahelyen mellettünk volt a butykos. Sok év után is emlékszem rá, annyira kikészített.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Veronika35)
2017. okt. 31. 19:05

Ennyit kívánsz? Szerintem abszurd.

Én tavaly erőltettem a 3 litert, de az is sok volt, a hasam kitágult. (D)

1,5 literrel jól elvagyok.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook