Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Írt már valaki könyvet? Hogy lehet kiadatni? fórum

Írt már valaki könyvet? Hogy lehet kiadatni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
75. Bagóleső (válaszként erre: 60. - Frenszy)
2016. febr. 29. 17:40
2016. febr. 29. 17:36

Sziasztok,


van jó lehetőség rá, nézzetek itt utána: [link] mindenben segítenek, mindent elintéznek. Az ismerősömnek volt itt könyve, csak jókat mesélt! Remélem tudtam segíteni

2015. jan. 28. 21:18

Sziasztok!

Az e-könyvként való megjelentetés nem kerül semmibe, csak időbe - a tiétekbe. Én tavaly hatot adtam ki, angolul és magyarul, kezdem érteni a dolgot... Tervezek róla könyvet is írni, ha megjelenik, a FB oldalamon fogom majd írni, keressetek rá (Krisz Nadasi writes). Remélem, leendő írók ezrein fog majd segíteni!

72. SF (válaszként erre: 70. - SF)
2014. jún. 9. 19:30
Ezt megint jól elírtam:-( Kérésre ők is feltöltik, ez a lényeg, csak valamiért kétszer írtam le ugyanazt.
2014. jún. 9. 19:30
Engem is érdekelne, 100-400 oldalas rémtörténeteim vannak :)
70. SF (válaszként erre: 69. - Edit1990)
2014. jún. 9. 18:38

Én magyar kiadóval dolgozom, ők kérésre külföldi oldalakra is feltöltik az írásokat, ha kéred. Az Amazonra fizetni kell, a többire nem. Úgy emlékszem, kérték az íráshoz kiadott adószámomat, mikor regisztráltam hozzájuk, ezt ingyen megkapod az adóhivataltól. Ha pénzt remélsz az írásból, érdemes kiváltani. Költséggel csak akkor jár, ha bevételed keletkezik.


A tetszés mindig szubjektív. A kritikák nagyon fájóak tudnak lenni, de érdemes figyelni rájuk, főleg azokra, amikben konkrét tanácsok vannak. Tehát aki csak annyit ír, hogy sz..., arra legyints és menj tovább.

2014. jún. 7. 22:49

Én már írtam egy csomó kis történetet gyerekkorom óta, de csak a felnőttkori regényeimet tartottam meg, mert csak azok színvonalasak legalább valamennyire, és azokból néhányat már ki is adtam egy nemzetközi e-book kiadóban. Könyvben nem, mert úgy hallottam, hogy 1 könyv kiadása minimum több százezer Ft. Ha igaz is, hogy ha tetszik egy kiadónak, akkor kiadja a saját költségére, mert biztos több lesz a bevételből a részesedése, mint a kiadás, de az én regényeim nem annyira jók, hogy ilyenben bízhassak. Magyarországon már feltettem egy netes klubba és nem valami jók a kritikák, szinte csak az ismerőseim dicsérik... A nemzetközi kiadóban sokkal többen olvasták, legalább is elkezdték olvasni, mint gondoltam, de nem nagyon sokan, és eddig csak ingyen adtam ki (én sem kaptam pénzt és nekem sem kellet fizetnem).


Külföldi, ingyenes e-book kiadók is mind elvárják a számlaképességet, ha pénzért áruljuk a műveinket/ csekk bemutatását, és a kettő ugyanaz? Ha nem, a másodikhoz mit kell tenni?

68. SF (válaszként erre: 67. - SF)
2010. nov. 9. 20:46

Egy kicsit hazudtam, bár nem szándékosan:


nyomtat a kiadó 1000 példányt, ebből havi 100-nak el kell mennie, különben ki kell fizetned a megmaradó példányokat minden hónapban


Pontosabban azt az összeget, amit a kiadó szerzői árként határoz meg. Kb. az eladási ár fele.

67. SF (válaszként erre: 66. - Frenszy)
2010. nov. 9. 20:41

Nem titok.

Két év óta sajnos nem találtam más lehetőséget, mint a magánkiadást, ezért csak ennek a folyamatába tudlak beavatni.


Az elkészültnek hitt könyvet először is meg kell mutatni egy szerkesztőnek (írói vénájú tanár ismerősnek, stb.) Ezután jöhet az átírás, vagy ha nem szükséges, akkor a korrektor. Ez mind kihagyhatatlan, ugyanakkor nagyon fájó pont. Ez az első megmérettetés, mert most nem azt kérdezed, hogy jó-e, hanem hogy kiadható-e? Érhetnek meglepetések, készülj fel, hogy esetleg az egészet újra kell kezdened!

Tájékoztató árak: szerkesztő: 0.08 Ft/karakter, a korrektor ennek a fele, de mindenki más összegért vállalja.

Ha ezen a szakaszon túljutottál, akkor lesz egy kész kéziratod. A kész kézirat adataival (még ne add le!) kérj árajánlatot. 300 alatt nem érdemes megjelenni, ez a példányszám viszont elég sokba kerül (a kezdeti költségek nagyok: borítótervezés, tördelés, van, ahol ragaszkodnak a saját korrektorhoz). Most jelenik meg a 2-dik regényem, 240 oldal 300 ezerbe fáj (szponzorok is vannak ám a világon, csak irtó nehéz megtalálni őket!).

Az ajánlatok közül válaszd a legmegfelelőbbet! Vigyázz, mert vannak ún. ingyenes kiadások, ahol ugyanúgy le kell tenni egy bizonyos összeget (ált. a költségek 30-40 %-át), és adott időn belül el kell fogynia a példányoknak. Ez kezdőnél óriási csapda lehet. Képzeld csak el, nyomtat a kiadó 1000 példányt, ebből havi 100-nak el kell mennie, különben ki kell fizetned a megmaradó példányokat minden hónapban!!!

A szerződéskötés minden kiadónál változó, ezt személyesen kell megtárgyalnod. Tapasztalatom szerint inkább előtte nézzenek hülyének, mint utána. Kérdezz rá a dolgokra még akkor is, ha minden világosnak látszik.

Az én kiadóm a nevét is adja a könyveimhez, ezért plusz felárat számít. Lehet, hogy egyesek szerint fölösleges kiadás, de szerintem fontos, hogy ne az legyen a kiadó helyén, hogy magán, vagy szerzői kiadás.

Én a szerződést a részletek megtárgyalása után postán kapom, aláírva, határidőre vissza kell küldeni! Ekkor kapom az első számlát az előkészítő műveletekről, ez a kialkudott ár fele. Fizetés minél előbb!

Határidőre szállítani kell a kész kéziratot és a hátszöveget. Ezt vagy megíratod a korrektorral, szerkesztővel, vagy választasz egy rövidke jellemző részt a könyvből. Nálam most ez utóbbi történt.

Kérdezik majd, mi kerüljön a szerzői oldalra: neved (ide jön az igazi, ha álnéven írsz, de szeretnéd, hogy az igazi is valahol megjelenjen a könyvben). Én ide íratom be a szerkesztők, segítők, korrektorok neveit. Ha már ingyen dolgoztak, ennyivel tartozom nekik.

Ezek után tördelnek. Pár nap-hét után megkapod a borítótervet és a tördelt kéziratot. Mindkettőt figyelmesen nézd át, mert egy javításra mindenhol van lehetőség.

Ha rábólintasz mindenre, következik a nyomtatás. 2-3 héten belül meg is kapod a saját példányodat (egyet adnak, a többiért vagy fizetsz, pl, ingyenes kiadásnál, vagy kapod, ahogy a szerződésben rögzítettétek.

Ezek után már csak a terjesztés van hátra, amit vagy te, vagy a kiadó végez, szintén megegyezés szerint.


Új lehetőség az e-kiadás. Az új könyvemnél ezt most ingyen megcsinálják, különben egy újabb 50-es lenne, persze ezerben. Érdemes odafigyelni erre is.

A szerződésben szereplő jogdíjat csak akkor kapod meg, ha bizonyos összeg összegyűlt, valamint a terjesztőhöz beérkezett a teljes ár (megvették és kifizettek valamennyi példányt.)


Ennyi jutott eszembe. Ha van még kérdésed, kérdezz! Szívesen válaszolok, ha tudok bárkinek.

2010. nov. 2. 15:53
Kezdem azt hinni, hogy a könyvkiadás felért egy hadititokkal. Sehol sem találok olyat, aki leírta volna a kezdő lépéstől egészen az első eladott példányig a folyamatot. Miért olyan nagy titok ez?! :(
2010. okt. 31. 16:26
Köszi! :)
64. erikpipi (válaszként erre: 62. - Frenszy)
2010. okt. 31. 16:05
nincs
2010. okt. 30. 22:32

Na még egy...

Ha esetleg lenne a könyvben idézet, vagy olyan történet amit más írt, elég ha ott van a neve, vagy ez is egy procedúra?

2010. okt. 30. 22:29

Na még egy kérdés. Álnéven szeretném, ennek van valami külön folyamata?

Köszi! :)

2010. okt. 30. 21:43
Ja a grafikai részét, akár én magam is megszerkeszteném.
2010. okt. 30. 21:41

Szóval, köszönöm előre is, hogy ilyen segítő készek vagytok.

Én is írogattam már, sokszor meg is fordult a fejemben, hogy kiadnám. Utána is olvastam, de mindig az lett a vége a tanácsoknak, hogy sok pénz kell hozzá. Nem rég olvastam, hogy el lehet küldeni kiadóknak, és ha tetszik nekik kiadják, úgy, hogy ők állják a költségeket.

Wordbe írtam, úgy van megszerkesztve, olyan méretben amiben én szeretném, hogy megjelenjen.

Bár ezt sem tudom, hogy ennyi elég-e, vagy más módon kell megszerkeszteni. :)

Még egy kérdés, hogy mi a garancia, hogy ha pl. elküldöm kiadónak, nem nyúlják le az ötletem. Nem mondom, hogy én találtam fel a spanyol viaszt, de lehet valaki még hozzá tesz valamit, vagy még okosabb nálam.... :)))

Köszönöm, előre is!

2010. okt. 30. 21:10

Szia.a szerkesztésre gondolsz, vagy magára a nyomdai folyamatra, vagy arra hogy jutsz el odáig?

nem úgy van hogy oda mész egy nyomdához és szólsz nekik hogy van egy könyved amit ki akarsz adni.sajna ennél bonyolultabb.én évekig készítettem könyveket, így nagyjából átlátom, csak fogalmazz pontosabban,mit is szeretnél megtudni.szívesen segítek

szia

Dia

2010. okt. 30. 21:07

kiadót kell keresned. Ha magad akarod, egy isbn számot kell kérned (ha magad adod ki, ha nem te akkor a kiadó intézi)

[link]

ha megvan a kész írat, gondolom digitálisan, keresel egy nyomdát, vagy grafikai stúdiót ott előkészítik a nyomtatásra. első körben árajánlatot kell kérned. Ha kis példányszám akkor érdemes kisebb nyomdától, ha nagyobb akkor nagyobb nyomdától árajánlatot érni, de mindenképp többtől beszerezni, és összevetni az árakat. A legtöbb nagy nyomdánál pénzbe kerül az árajánlat is.

57. ba16417f81 (válaszként erre: 54. - Frenszy)
2010. okt. 30. 20:57
Szia.Pontosan mire gondolsz?Szerkezetére?Egyébként próbáltam már én is a könyv írással de valahogy sose értem a végére.:)
56. kiscsirke (válaszként erre: 54. - Frenszy)
2010. okt. 30. 20:56
ez engem is érdekelne, lehet, hogy szükségem lesz rá! Ha minden jól megy
2010. okt. 30. 20:55
Huhh volt itt kisméhi akinek adtak ki könyvét!
2010. okt. 30. 20:53
Próbáltam utánaolvasni, mi is a folyamata, de valahogy sehogy nem jut a téma a végéig. Ezért lennék kíváncsi, itt van-e valaki, aki le tudná-e írni elejétől a végéig a folyamatát.
2010. okt. 30. 20:52
Adott már ki valaki könyvet? Mi a folyamata?
52. Sylar01 (válaszként erre: 51. - 9c8432d068)
2010. okt. 4. 11:09

Megnézem, köszönöm.


A könyvről: eléggé horrorisztikus, mondhatnám, olyan Stephen King féle, nem tudom, ez mennyit befolyásol. Nyilván vannak kiadók, akik ilyeneket nem vállalnak.

A másik, hogy nem vagyok híve annak, hogy fizessek előre százezreket, akkor nem lenne szükségem segítségre. Van olyan kiadó, aki így vállalja...?

2010. okt. 4. 10:41

Esetleg ide??


[link]

2008. jún. 24. 17:27

Magánkiadásban. Nem dolgoznak drágán, és terjesztéssel is foglalkoznak:

[link]

49. SF (válaszként erre: 48. - Ea19b3e51c)
2008. jún. 3. 17:55
Privátban szívesen adok tanácsot.
2008. jún. 3. 17:52
Én is a saját történetemet szeretném kiadatni, ami tanúságként szolgálna sok nőnek és erőt adna nekik, mikor már azt hiszik nincs kiút a tönkrement életükből.
47. SF (válaszként erre: 46. - 4c35511f0b)
2008. jún. 3. 17:43

Tudod, annyira szomorú az életem, hogy másképpen nem lehet kibírni, mint némi önróniával. Nekem az írás menekülés a hétköznapokból. teljesen öncélú, de ha felteszem a netre, és msokat is szórakoztatok vele, már volt értelme a létemnek.

Azért a könyv sokkal jobban tetszene...

46. 4c35511f0b (válaszként erre: 45. - SF)
2008. jún. 3. 17:40
cseles...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook